Poskytovatelé půjček na Mintosu

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od Jan » 21 lis 2018, 11:50

Mimochodem, nemá někdo přehled, jak to doopravdy je s placením úroků u opožděných splátek? Jde mi defakto hlavně o šroty (12%/1M), případně GetBucks. Vím, že je na Mintosu tabulka, ale nějak si nedovedu představit, že by bylo možné, aby někdo měl na Mintosu 1M půjčku za 12% bez úročení v prodlení, takže v případě 60D na BBG by reálný úrok byl 4%... Ale možná jsem jen naiva.
Já jsem nikdy těchhle půjček moc neměl, ale teď, s výkupy Mogo...
Díky
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 21 lis 2018, 12:22

Je to na https://www.mintos.com/cs/loan-originat ... s/#details
a klikni vpravo dole na "Detail"

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 lis 2018, 12:56

cmel.da píše:
21 lis 2018, 12:22
Je to na https://www.mintos.com/cs/loan-originat ... s/#details
a klikni vpravo dole na "Detail"
Ano, vím. Ale jak píšu, u krátkých půjček to vůbec nedává smysl, takže tomu nevěřím. Takže mě zajímá, jestli to někdo nezjišťoval/neověřoval.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 117
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 21 lis 2018, 15:08

Jan píše:
21 lis 2018, 12:56
Ano, vím. Ale jak píšu, u krátkých půjček to vůbec nedává smysl, takže tomu nevěřím. Takže mě zajímá, jestli to někdo nezjišťoval/neověřoval.
Udělal jsem si dnes na základě "popíchnutí" Jana výcuc jedné půjčky Dinero, která mi spadla do BB.
Půjčka byla úročená 9,5%, nakoupena byla 16.8.2018, BB proběhl 8.11.2018. Splátka jednorázová, investováno 10 EUR. Celková doba držení 84 dní.

Věcí, které nesedí je bohužel hromada.
1) Dinero má v tabulce uvedeno: "Interest income on delayed payments: No" - i přesto jsem ve výpisu našel řádek "Delayed interest income on rebuy Rebuy purpose" s částkou 0,121 EUR.
2) Vzal jsem tedy informaci ohledně neúročení zpožděných plateb s rezervou a vypočítal si, že za 60 dní BB bych měl správně obdržet 0,156 EUR, tedy víc, než jsem obdržel.
3) Spočítal jsem si tedy komplexně celou investici - počítal jsem logikou doba držení 84 dní / počet dní v roce 365 = 0,23.
0,23 * 9,5% = 2,19%
Celkový úrok, včetně BB tedy cca 0,219 EUR.
Celkově jsem ale obdržel jen 0,179 EUR. Screen z výpisu přikládám.
4554296-01.jpg
4554296-01.jpg (52.19 KiB) Zobrazeno 873 x
4) Pro zajímavost jsem si spočítal skutečný úrok - vychází 7,80%.

Prosím o kontrolu, zda jsem někde neudělal nějakou chybku, ale tak jako tak už je teď jasné, že částka na Mintosu prostě nesedí. A jsem si docela jistý, že to není výjimečný případ a bude to spíš častěji než zřídka…

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 21 lis 2018, 15:55

Prepočítal som to a vyšli mi tie isté čísla.
Možno by to vedeli vysvetliť na podpore Mintos alebo bude platiť, že za to môže systém.
Taký systém vie najlepšie čo je správne. :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 lis 2018, 21:49

zbynhu píše:
21 lis 2018, 15:08
Jan píše:
Udělal jsem si dnes na základě "popíchnutí" Jana výcuc jedné půjčky Dinero, která mi spadla do BB.
Půjčka byla úročená 9,5%, nakoupena byla 16.8.2018, BB proběhl 8.11.2018. Splátka jednorázová, investováno 10 EUR. Celková doba držení 84 dní.

1) Dinero má v tabulce uvedeno: "Interest income on delayed payments: No" - i přesto jsem ve výpisu našel řádek "Delayed interest income on rebuy Rebuy purpose" s částkou 0,121 EUR.
2) Vzal jsem tedy informaci ohledně neúročení zpožděných plateb s rezervou a vypočítal si, že za 60 dní BB bych měl správně obdržet 0,156 EUR, tedy víc, než jsem obdržel.
3) Spočítal jsem si tedy komplexně celou investici - počítal jsem logikou doba držení 84 dní / počet dní v roce 365 = 0,23.
0,23 * 9,5% = 2,19%
4554296-01.jpg

Prosím o kontrolu, zda jsem někde neudělal nějakou chybku, ale tak jako tak už je teď jasné, že částka na Mintosu prostě nesedí. A jsem si docela jistý, že to není výjimečný případ a bude to spíš častěji než zřídka…
Mohou tam být drobné rozdíly (myslím, že třeba pro účetnictví používá Mintos 360dní/rok (ale možná si to pletu), pak je taky otázka, jestli (a jak) se započítává den nákupu/prodeje, ...), ale obecně by to mělo být OK.
Ještě, co mě napadá, je zkusit odečíst počet dnů "Grace Period"?

Jinak bych Tě poprosil, poslat to na podporu Mintosu. Jsem docela zvědav na odpověď. I když to můžou okecat všelijak, navíc to je furt výhodnější, než to, co je deklarované v té tabulce (tedy, že bez úročení zpožděných splátek).
A pokud mohu, tak bych Tě (nebo kohokoliv jiného), poprosil o to samé u originátora, který zpožděné splátky úročí - pokud se nepletu, tak mě z 12% 1M napadá Varks a ExpressCredit (ten tedy míval 40D půjčky).

Taky se obávám, že by v tom mohl být celkem chaos. Ale nemám čas ani náladu to kontrolovat. U dlouhých půjček to bude zanedbatelné, ale u těch krátkých... :o/ . I střednědobých - třeba 60D BBG u 12M půjčky je +- 1/6=15% úroku, tedy cca 1/6*12 = 2% (tedy spíš procentní body). Takže nějaká 60 dní zpožděná 1Y 12% půjčka bez úročení zpožděných splátek bude efektivně úročena někde pod 10% (pokud bude zpožděná stále, tak s klesající splatností bude klesat rapidně i výnos (pro 60 dní zpožděnou 6M 12% půjčku už by to bylo (2/6)*12 = 4%, tedy efektivní úrok již jen 8%)).

Možná bych měl provést kontrolu Mogo a případně změnit investiční záměr... :o/
Mám zkušenosti s:

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 22 lis 2018, 10:29

jednou jsem koupil 1M Dinero pujcku, ktera sla do late. Zadny originator pujcky v grace period neuroci, to je holy fakt overeny na supportu. Potom je i presto splatka v prdleni urocena jakymsi minimalnim urokem. Nepocital jsem to, jsou to opravdu drobne, ale by oko to odhaduji kolem 2-3%.
ponauceni => neinvestovat do pujcek, ktere nejsou po splatnosti uroceny. I to minimum ktere naskakuje, mnohonasobne snizuje celkovy vynos. stale lepsi investovat za mene, avsak s garantovanym urokem po splatnosti.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 23 lis 2018, 15:46

Jan píše:
21 lis 2018, 21:49
Mohou tam být drobné rozdíly (myslím, že třeba pro účetnictví používá Mintos 360dní/rok (ale možná si to pletu), pak je taky otázka, jestli (a jak) se započítává den nákupu/prodeje, ...), ale obecně by to mělo být OK.

Jinak bych Tě poprosil, poslat to na podporu Mintosu. Jsem docela zvědav na odpověď. I když to můžou okecat všelijak, navíc to je furt výhodnější, než to, co je deklarované v té tabulce (tedy, že bez úročení zpožděných splátek).
A pokud mohu, tak bych Tě (nebo kohokoliv jiného), poprosil o to samé u originátora, který zpožděné splátky úročí - pokud se nepletu, tak mě z 12% 1M napadá Varks a ExpressCredit (ten tedy míval 40D půjčky).

Taky se obávám, že by v tom mohl být celkem chaos. Ale nemám čas ani náladu to kontrolovat. U dlouhých půjček to bude zanedbatelné, ale u těch krátkých... :o/ . I střednědobých - třeba 60D BBG u 12M půjčky je +- 1/6=15% úroku, tedy cca 1/6*12 = 2% (tedy spíš procentní body). Takže nějaká 60 dní zpožděná 1Y 12% půjčka bez úročení zpožděných splátek bude efektivně úročena někde pod 10% (pokud bude zpožděná stále, tak s klesající splatností bude klesat rapidně i výnos (pro 60 dní zpožděnou 6M 12% půjčku už by to bylo (2/6)*12 = 4%, tedy efektivní úrok již jen 8%)).

Dnes mi spadly do BBG nějaké půjčky od Lenda a Kiku.
U obou jsem udělal stejný výpočet jako předtím u Dinero a světe div, čísla sedí.
Interest received dle % výnosu, přesně za 30 dní.
Late payment interest pak dvojnásobný - odpovídající 60 dnům.

Varks jsem zatím mezi výkupy neobjevil, možná něco v budoucnu.

Každopádně s tím Dinerem nevím, zda to mám podpoře psát - pokud platí, že nemají úročit zpožděné půjčky, tak by mi nakonec ještě něco mohli odečíst :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 lis 2018, 16:02

zbynhu píše:
23 lis 2018, 15:46
Jan píše:
21 lis 2018, 21:49

Dnes mi spadly do BBG nějaké půjčky od Lenda a Kiku.
U obou jsem udělal stejný výpočet jako předtím u Dinero a světe div, čísla sedí.
Interest received dle % výnosu, přesně za 30 dní.
Late payment interest pak dvojnásobný - odpovídající 60 dnům.

Varks jsem zatím mezi výkupy neobjevil, možná něco v budoucnu.

Každopádně s tím Dinerem nevím, zda to mám podpoře psát - pokud platí, že nemají úročit zpožděné půjčky, tak by mi nakonec ještě něco mohli odečíst :)
Díky.
Hm, pěkný... nebo možná "pěkný"... :o/
Mimochodem, k tomu co jsem psal - koukal jsem do tabulky a Dinero má grace period 0, takže tahle alternativa padá :o/.
No, nutit Tě nemůžu, ale uvítal bych to. Osobně se mi nechce věřit že někdo poskytující 1M půjčky by to měl bez úročení po splatnosti. Spíš si myslím, že mají blbě tu tabulku...
Mám zkušenosti s:

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 23 lis 2018, 16:10

jinak grace period u Kredo jsou 2 dny. v tabulce to doted nebylo, tak jsem overoval na podpore.

Spirit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spirit » 04 pro 2018, 16:10

Máte někdo nějaké informace o poskytovateli Peachy? Není v ratingu poskytovatelů z explorep2p.com. Není zmíněn v novinkách na mintosu. Ale narazil jsem teď na jeho půjčky na primárním tržišti.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 pro 2018, 17:49

Spirit píše:
04 pro 2018, 16:10
Máte někdo nějaké informace o poskytovateli Peachy? Není v ratingu poskytovatelů z explorep2p.com. Není zmíněn v novinkách na mintosu. Ale narazil jsem teď na jeho půjčky na primárním tržišti.
https://blog.mintos.com/mintos-welcomes ... us-peachy/
Mám zkušenosti s:

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 05 pro 2018, 07:01

Jan píše:
04 pro 2018, 17:49
Spirit píše:
04 pro 2018, 16:10
https://blog.mintos.com/mintos-welcomes ... us-peachy/
exploreP2P to aktualizují tak jednou za měsíc, když to včera zveřejnili na mintosu tak ještě nemůže být hodnocení ... last update byl někdy v půlce listopadu

btw podle toho co psali na foru by to nemusel být úplně marný originator, ale uvidíme jak se k tomu vyjádří :D

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 05 pro 2018, 21:30

Abychom pak v peachy nebyli my všichni :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 pro 2018, 20:21

Ve filtrech se objevil nový poskytovatel - Efaktor.
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 pro 2018, 10:56

Zajimavy, pred chvili dosel email, ze GetBucks expanduje dal v Africe a prekvapilo me, ze jejich "skin in the game" je jen 5% oproti tradicnim 10%.

GetBucks consumer loans originated in South Africa are available on Mintos in EUR, ranging from EUR 30 to EUR 1 300. The company offers an annual interest rate of up to 12% for Mintos investors.
To keep its “skin in the game”, GetBucks will keep 5% of each loan placed on Mintos on its balance sheet. GetBucks’ consumer loans coming from South Africa also come with a buyback guarantee.

Doktorius
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doktorius » 08 pro 2018, 13:33

zbynhu píše:
21 lis 2018, 15:08
Jan píše:

0,23 * 9,5% = 2,19%
4554296-01.jpg

Kontaktoval jsi podporu?
Já jsem si to také občas počítal a když to nesedělo, nakonec jsem zjistil, že to bylo tím, že dlužník platil nějakou část splátky v průběhu, kterou jsem tím pádem dříve dostal i já. Ale to bylo všechno v případech, kdy na Mintosu měl poskytovatel uvedeno, že úročí zpožděné platby.
Všechny platby k dané půjčce ověřuju v Excelu plateb, tam se dají dohledat podle čísla půjčky. Poté mi to sedělo přesně. Tudíž myslím, že to Mintosu funguje, jediná věc je úročení u poskytovatelů, kteří deklarují, že zpožděné splátky neúročí. Buď úročí nějakým nižším úrokem, nebo Ti přišla platba dříve, nic jiného asi není možné.
Mirek

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 09 pro 2018, 08:05

pokud jde pujcka do BBG, tak je urocena i pres to, ze originator po splatnosti neuroci. toto jsem overoval. na dotaz, jestli je urocena urokem puvodnim, ci nizsim uz jsem odpoved nedostal.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 09 pro 2018, 12:22

sly píše:
09 pro 2018, 08:05
pokud jde pujcka do BBG, tak je urocena i pres to, ze originator po splatnosti neuroci. toto jsem overoval.
To je zajímavé. Pokud tedy poskytovatel půjčku neúročí dává do toho své peníze Mintos a ukrajuje si ze své marže?
Asi se o tom podpora nerozepsala podrobněji, co?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 pro 2018, 13:58

zbynhu píše:
09 pro 2018, 12:22
sly píše:
09 pro 2018, 08:05
pokud jde pujcka do BBG, tak je urocena i pres to, ze originator po splatnosti neuroci. toto jsem overoval.
To je zajímavé. Pokud tedy poskytovatel půjčku neúročí dává do toho své peníze Mintos a ukrajuje si ze své marže?
Asi se o tom podpora nerozepsala podrobněji, co?
Jo, je to zajímavé. Ale taky trochu chaotické... A ve výsledku to dělá tu Mintosí tabulku trochu nedůvěryhodnou...
Na úrok už neodpověděli vůbec, nebo to okecali/zakecali? Byla to podpora AJ nebo ČJ?

A napadl mě ještě jeden dotaz do tohohle vlákna: Vzhledem ke Group guarantee bych se rád zeptal těch, co studují finanční výkazy originátorů, dají se sehnat jak údaje pro skupinu, tak i pro jednotlivé složky?
Dík.
Mám zkušenosti s:

Odpovědět