Poskytovatelé půjček na Mintosu

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskytovatelé půjček na Mintosu

Příspěvek od JPT » 28 čer 2018, 15:41

Jan píše:
28 čer 2018, 15:27
Ale do detailu jsem to nestudoval
Já si vždycky čtu podmínky a do Mintosu jsem se "bál" jít, protože neumím skoro vůbec anglicky,ale tak teď jsem si přeložil přes gůgl podmínky a přečetl je a do Mintosu se registroval. Při nastavování autoinvestu na mě vybaflo milion dalších podmínek pro jednotlivé společnosti, tak to už jsem vzdal a říkal jsem si že to risknu.

Jinak u BuyBack jsem někde četl, že platí i úroky po dobu prodlení, ale už nevím, jestli to bylo na Mintosu nebylo jen někde na fóru.

EDIT: Ve FAQ mají toto: Pokud u půjčky s garancí zpětného odkoupení dojde ke zpoždění o více než 60 dnů, bude půjčka poskytovatelem půjčky automaticky od investora odkoupena zpět za nominální hodnotu nesplacené jistiny, plus výnos z naběhlých úroků.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 čer 2018, 16:00

JPT píše:
28 čer 2018, 15:41
Jan píše:
28 čer 2018, 15:27
Ale do detailu jsem to nestudoval
Já si vždycky čtu podmínky a do Mintosu jsem se "bál" jít, protože neumím skoro vůbec anglicky,ale tak teď jsem si přeložil přes gůgl podmínky a přečetl je a do Mintosu se registroval. Při nastavování autoinvestu na mě vybaflo milion dalších podmínek pro jednotlivé společnosti, tak to už jsem vzdal a říkal jsem si že to risknu.

Jinak u BuyBack jsem někde četl, že platí i úroky po dobu prodlení, ale už nevím, jestli to bylo na Mintosu nebylo jen někde na fóru.

EDIT: Ve FAQ mají toto: Pokud u půjčky s garancí zpětného odkoupení dojde ke zpoždění o více než 60 dnů, bude půjčka poskytovatelem půjčky automaticky od investora odkoupena zpět za nominální hodnotu nesplacené jistiny, plus výnos z naběhlých úroků.
Jak se tu už taky někde řešilo - jsem (nebo možná spíš byl jsem) chronický čítač podmínek. Kvůli tomu jsem se do Mintosu taky nehrnul, nakonec jsem využil promo akce s tím, že si ty podmínky přečtu dodatečně během těch 3M... Samozřejmě jsem se k tomu nedokopal, takže jedu Mintos bez podmínek. Ale ono to asi vyjde nastejno, protože ačkoliv jsem podmínky čítával, tak změny už spíše výjimečně (takže pak už to bylo fuk). Další věc je, že kolikrát si nejsem jistý významem právnické češtiny, takže u AJ si nedělám moc iluze.

U některých filtrů u AI si tak nejsem úplně jistý co znamenají :o/.

Jo, to se tu taky celkem často omílalo, že úrok se platí i v prodlení. Ale obecně se myslelo úrok ze zbývající jistiny, nikoliv z opožděné splátky - což je to, o čem psal zbynhu.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 28 čer 2018, 16:29

Taky mě "přesvědčila" ta promoakce, která byla myslim v článku od Finlordů, že mintos už je v plusu. V podmínkách myslim nebylo nic špatného (žádná jiná částka, kterou si můžeme vycucat z prstu) a ty "garantované" úroky 12+% p.a. mě zvyklaly to risknout.

Já jsem ještě žádnou BuyBack proplacenou neměl, takže nevím jak to funguje, ale pochopil jsem to tak, že za dobu prodlení nedostanu nic a až to odkoupí, tak dostanu zpět jistinu + úroky, které bych dostal, kdyby to v prodlení nebylo. Z žádnýma úrokama z úroků jsem nepočítal.

karelpolacek
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karelpolacek » 29 čer 2018, 12:38

Mogo zvažuje, že od 11. července 2018 odkoupí zpět půjčky od Mintos investorů využitím své call opce, jak je smluvně stanoveno v dohodě o postoupení.
To jsem celkem zvědav...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2018, 13:06

karelpolacek píše:
29 čer 2018, 12:38
Mogo zvažuje, že od 11. července 2018 odkoupí zpět půjčky od Mintos investorů využitím své call opce, jak je smluvně stanoveno v dohodě o postoupení.
To jsem celkem zvědav...
To je pro mě dost negativní zpráva. Už takhle je to v současnosti s výnosy docela bída a pokud se uvolní prostředky, co mají investoři vázané v Mogo, tak z toho může být i celkem sešup výnosů... Navíc ty dluhopisy co Mogo upsalo jsou pro ně podstatně levnější (9,5%).
Další věc je, že Mogo je nejsilněji zastoupený poskytovatel v mém portfoliu a i celkově jsem s ním počítal :o/.
Mám zkušenosti s:

karelpolacek
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karelpolacek » 29 čer 2018, 13:10

pro mě je to naopak (asi) dobré. Nechal jsem se zlákat CB a mam tam dlouhodobé půjčky, což se mi nelíbí, tak snad si je vezmou zpátky -> budu moct investovat jinam

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 čer 2018, 13:25

karelpolacek píše:
29 čer 2018, 13:10
pro mě je to naopak (asi) dobré. Nechal jsem se zlákat CB a mam tam dlouhodobé půjčky, což se mi nelíbí, tak snad si je vezmou zpátky -> budu moct investovat jinam
Ono jak je to teď bída, tak se mi docela začalo dařit prodávat i dlouhá (>50M) Moga na SM, že jsem teď i trochu uvažoval, jestli nemám prodeje ukončit - ale to spíš z větší části kvůli problémům s umisťováním volných prostředků. Ale už jsem se aspoň dostal do stavu, že to nepovažuji za nějaký závažný problém.

Bude někdo s ohledem na tuto zprávu něco aktivně podnikat (ukončení nákupů Mogo, rozprodej Mogo a nákup půjček jiných poskytovatelů (dokud se něco dá sehnat))?
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 124
Kontaktovat uživatele:

Mogo výkup půjček

Příspěvek od LuckyLuke » 29 čer 2018, 13:51

Já jsem jel dlouho MOGO CashBack akce. Když se vyprodaly všechny jejich půjčky na PM, tak jsem neplánovaně prodal kompletně všechny půjčky MOGO s 4% bonusem na SM a měl jsem na účtu velkou hotovost - více než 60% mého portfolia. Nakonec jsem to zase nainvestoval a nyní tvoří Mogo cca 66% mého porfolia. Kdyby vykoupili vše tak by mohl nastat problém, že nebude možné zainvestovat všechny peníze do stávajících půjček. Ale je možné, že i pak bude Mogo nabízet zase další půjčky. Zatím nic podnikat nebudu, budu vyčkávat. V té době si budu užívat na dovolené u moře...

Dávám pro přehlednost podíl Mogo půjček v Mintosu.
Mogo.jpg
Mogo.jpg (50.35 KiB) Zobrazeno 1272 x

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 29 čer 2018, 15:09

karelpolacek píše:
To jsem celkem zvědav...
Toto je pro me velmi neprijemne. Mogo je stabilni poskytovatel se solidnimi vynosy a mam v nem velke mnozstvi prostredku. Umisteni jinam muze byt komplikovane a zcela jiste bude znamenat snizeni vynosu. Navic celkove znacne klesne nabidka na Mintosu.
I v pripade, ze Mogo na trzisti zustane, tak 14% uroky uz nabidne jen tezko. A take predpokladam, ze si pro odkup zpet vybere primarne ty pujcky, ktere budou mit vynosy prave nejvyse...
No, do ted to slape paradne, cekaji nas tezsi casy.
Restrukturalizaci portfolia ale asi jeste necham na pozdeji, az budou dalsi zpravy. Ostatne nyni stejne nevim, kam bych mel z Moga utikat.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Metrokredit

Příspěvek od zbynhu » 29 čer 2018, 20:38

Metrokredit a krásné poslední místo.
Metrokredit.jpg
Metrokredit.jpg (118.56 KiB) Zobrazeno 1222 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 črc 2018, 19:01

karelpolacek píše:
To jsem celkem zvědav...
Docela by mě zajímalo, jestli k tomu něco nenapíší Finlordi...
Mám zkušenosti s:

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 12 črc 2018, 15:44

V návaznosti na úpis dluhopisu Mogo odkoupí zpět část svých půjček na Mintos

V souvislosti s úspěšným úpisem dluhopisu v hodnotě 50 milionů EUR, poskytovatel zabezpečených auto půjček Mogo bude refinancovat své stávající finanční zdroje. Kromě dalších zdrojů, to také bude obsahovat půjčky financované investory na platformě Mintos.

Od 13. července 2018, Mogo částečně odkoupí půjčky od investorů na Mintos za využití své nákupní opce, jak je ustanoveno v dohodě o podstoupení. Mogo plánuje během července postupně odkoupit půjčky financované pomocí platformy Mintos v čisté hodnotě do 16 milionů EUR poskytnuté žadatelům o půjčky z Bulharska, Estonska, Lotyšska, Litvy, Polska a Rumunska. Mogo plánuje konkrétně odkoupit zpět půjčky v přibližné hodnotě:

1,1 milionů EUR poskytnutých v Bulharsku;
4,1 milionů EUR poskytnutých v Estonsku;
5,1 milionů EUR poskytnutých v Litvě;
4,0 milionů EUR poskytnutých v Lotyšsku;
0,5 milionů EUR poskytnutých v Polsku;
1,1 milionů EUR poskytnutých v Rumunsku.

Mogo odkoupí zpět od investorů řádně splácené i nesplácené půjčky. Složení půjček, které budou odkoupeny, bude odpovídat složení všech půjček poskytnutých společností Mogo v dané zemi, včetně stejných podmínek půjček a výškou úrokové sazby, a momentálně se stále nacházejících na platformě Mintos.

Na platformě Mintos je zásadní aspekt, který určuje úrokovou sazbu, za kterou jsou půjčky nabízeny investorům na tržišti, řádné splácení a kvalita půjček, společně s finanční stabilitou a velikostí poskytovatele půjček. Skupina Mogo, úpisem dluhopisu, dále diverzifikovala své finanční zdroje a snížila vážený průměr nákladovosti financování, zatímco posílila svoji finanční pozici.

Důsledkem toho, Mogo sníží svůj úrok, za který nabízí půjčky investorům na tržišti. Čistý roční výnos u Mogo půjček bude až 11 %. To odráží nižší rizikový profil společnosti Mogo, jakožto poskytovatele půjček a služeb financování, což však stále poskytuje dostatečné příležitosti pro investory vydělat skvělý výnos upravený o riziko.

Mintos poskytuje flexibilní a škálovatelný model financování a Mogo bude pokračovat ve financování významné části svého objemu půjček pomocí platformy Mintos. Společnost bude pokračovat v nabízení půjček pro investování ze států, které jsou momentálně dostupné na Mintos tržišti, tak také z nových zeměpisných oblastí. Kromě umístění nových půjček na Mintos, Mogo také plánuje odkoupit zpět část objemu půjček poskytnutých ve státech zmíněných výše a momentálně se nacházejících na tržišti a nahradit je půjčkami s nižší úrokovou sazbou.

Mogo nyní podniká v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, Estonsku, Gruzii, Lotyšsku, Litvě, Moldávii, Polsku a Rumunsku. K 30. červnu 2018 celkový objem nesplacených půjček na platformě Mintos poskytnutých společností Mogo byl ve výši 85 milionů EUR, zatímco celkové úvěrové portfolio skupiny Mogo bylo ve výši 120 milionů EUR.

NB! Prosím, buďte si vědomi, že půjčky poskytnuté společností Mogo a nakoupené na sekundárním trhu na platformě Mintos, mohou být v blízké době odkoupený zpět a tím můžete přijít o Vámi zaplacené prémium.

S přátelským pozdravem
Váš Mintos tým

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Lime Loans, Fireof

Příspěvek od zbynhu » 13 črc 2018, 17:04

Image 1.jpg
Image 1.jpg (120.42 KiB) Zobrazeno 868 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 črc 2018, 17:23

Mogo (někdy i dost dramaticky) snižuje late payment fees. Docela to okecávají, ale fakt je, že v některých případech tato pokuta dělala třeba přes 10% ze splátky (tedy efektivní úrok byl např. 14% * 1,1 = 15,4%). Akorát to bylo trochu chaotické a nepredikovatelné... :o/

https://blog.mintos.com/changes-in-mogo ... mposition/
Mám zkušenosti s:

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 140
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 13 črc 2018, 17:26

Jan píše:
02 črc 2018, 19:01
karelpolacek píše:
To jsem celkem zvědav...
Hezký den, možná se v jednom článku (bude to článek o úrocích, ziskových výnosnostech a dalších ukazatelích, které se dají srovnávat napříč různými investicemi a projekty) dotkneme i tohoto problému. Každopádně rozhodnutí Mogo se dalo očekávat. Každá společnost se snaží optimalizovat své náklady na financování. Mogo už docela patří mezi velké úvěrové společnosti, které chtějí mít náklady na financování provozu méně než 10 %. Pokud budou na Mintosu půjčky od Mogo s úroky kolem 11 %, tak to bude pořád velmi dobré - přeci jen je lepší mít 11 % u velmi bezpečné společnosti než 13 % od společnosti, u které nevíme, jestli tady příští rok bude ;)
Pokud někdo chce velmi vysoké úroky, tak se bude muset zaměřit na nabídky jiných nebankovek nebo platforem. Nedávno se k nám třeba dostala tato P2P platforma: http://www.fastinvest.com/en Jen jsme tam ještě nestihli založit účet a zrecenzovat :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 črc 2018, 17:46

Finlord píše:
13 črc 2018, 17:26
Jan píše:
02 črc 2018, 19:01
karelpolacek píše:
To jsem celkem zvědav...
Hezký den, možná se v jednom článku (bude to článek o úrocích, ziskových výnosnostech a dalších ukazatelích, které se dají srovnávat napříč různými investicemi a projekty) dotkneme i tohoto problému. Každopádně rozhodnutí Mogo se dalo očekávat. Každá společnost se snaží optimalizovat své náklady na financování. Mogo už docela patří mezi velké úvěrové společnosti, které chtějí mít náklady na financování provozu méně než 10 %. Pokud budou na Mintosu půjčky od Mogo s úroky kolem 11 %, tak to bude pořád velmi dobré - přeci jen je lepší mít 11 % u velmi bezpečné společnosti než 13 % od společnosti, u které nevíme, jestli tady příští rok bude ;)
Pokud někdo chce velmi vysoké úroky, tak se bude muset zaměřit na nabídky jiných nebankovek nebo platforem. Nedávno se k nám třeba dostala tato P2P platforma: http://www.fastinvest.com/en Jen jsme tam ještě nestihli založit účet a zrecenzovat :)

Ono v danou chvíli jsem spíš myslel informace jak by takový výkup mohl probíhat případně další zákulisní informace. Ono mezitím už dost odtajnil sám Mintos - termín začátku odkupů, složení odkupovaného koše (i když zde mi není úplně jasné, proč se odkup neprobíhá v rámci snižování nákladů Mogo od půjček listovaných na Mintosu s nejvyšším výnosem (předpokládám tedy kompromis mezi Mintosem a Mogem)), ...

Na výši výnosu a dobré hodnocení Mogo na p2pexplore v porovnání s některými poskytovateli nabízejícími nižší výnos i hodnocení jsem tu už porůznu narážel. Holt si budu asi muset zvyknout, že takové anomálie se objevují.

Článek vypadá zajímavě. Díky.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 13 črc 2018, 22:06

Jan píše:
13 črc 2018, 17:23
Mogo (někdy i dost dramaticky) snižuje late payment fees. Docela to okecávají, ale fakt je, že v některých případech tato pokuta dělala třeba přes 10% ze splátky (tedy efektivní úrok byl např. 14% * 1,1 = 15,4%). Akorát to bylo trochu chaotické a nepredikovatelné... :o/

https://blog.mintos.com/changes-in-mogo ... mposition/
Považuju tohle vcelku za minoritní rozdíl. Navíc opravdu v tom chaosu nedokážu rozklíčovat, co je která částka.
Jen by mě ještě zajímalo, co tedy přesně znamená Interest Income on Delayed Payments a z čeho se počítá? Mogo má u všech divizí No, zbytek ostatních poskytovatelů má většinou Yes. Věděl by někdo a poradí?

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (76.83 KiB) Zobrazeno 857 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 srp 2018, 12:14

Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 124
Kontaktovat uživatele:

Poskytovatelé půjček na Mintosu - nová tabulka

Příspěvek od LuckyLuke » 04 srp 2018, 19:33

Obrázek

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 srp 2018, 16:15

Popravdě jsem to sem postoval bez jakéhokoliv hlubšího studia (a ani teď jsem to do detailu nečetl). Skoro mi přijde škoda, že tam není lépe naznačen rozptyl výnosů. A ideální by samozřejmě byl aktualizovaný 3D graf ve škále výnos úvěru-délka úvěru-hodnocení společnosti (+ případné filtrování do (pseudo)2D).
Mám zkušenosti s:

Odpovědět