Odesílání peněz na zahraniční účty

.
Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
Jan
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Re: RoklenFX

Příspěvek od Jan » 14 čer 2019, 20:28

doonio píše:
14 čer 2019, 20:17
Jan píše:
14 čer 2019, 19:12
Myslím, že nadešel čas začít hledat náhradu.
Jj, Roklen je super pro velké ryby co posílají desítky tisíc € každý měsíc...to tam máš takové obraty, že se ti to vyplatí oproti Revolutu, kde je bezpopl. limit 120 000Kč za měsíc?
Když začínali a naháněli klienty, tak se mi podařilo získat vstupní "velkorybí :o)" podmínky pro libovolnou částku (na které jsem si zvyknul). Vždy to vycházelo lépe, než Revolut. Jenže to byly ty spready do 3-4 haléřů. Jak to vyjde teď, netuším. Jo a ten spread přes 12 h jsem zadal pro převod více než 10kEUR, kde má být poplatek 0,1%, takže v podstatě taky velkorybí podmínky. Přes den to bylo lepší, ale stejně :o/. Jinak pro malé částky jsem se skoro radši nekoukal :o/.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

investujete
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání peněz na zahraniční účty

Příspěvek od investujete » 23 srp 2019, 18:37

Skusili ste niekto Skrill? Maju aj kartu, s ktorou sa da normalne investovat v niektorych p2p, napriklad u Bondory.
Mnoho recenzií, porovnania, analýzy a popis P2P spoločností nájdete tu:
https://investujete.sk/

slonik
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 25 srp 2019, 20:21

Pro posílání EUR mi používám SEPA platby. U AirBank je u velkého tarifu zadarmo; u malého tarifu za akceptovatelných 25 korun. Držím si zde i účet v EUR, takže odpadá starost s kurzem.

MBank má SEPA platby také zdarma, i když kurzy mají spíš horší.

Při posílání peněz na Mintos se mi osvědčil vklad přes Trustly - peníze se objeví na investorském účtu prakticky hned (do 2 - 5 minut). Poplatky nejsou účtovány. Přes Trustly posílám peníze z mBank, takže nevím, zda jiné banky neúčtují nějaké poplatky.

Lotusak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lotusak » 26 srp 2019, 16:31

Chtěl bych se zeptat ohledně bezpečnosti. Na Mintosu bych chtěl teprve začít, dal jsem vklad přes trusly. Mam českou spořitelnu, chce to po mne uživatelské číslo i heslo...je to standardní? Dávat takto třetí straně své údaje se mi moc nechce...predpokladam ze je to zabezpečené, ale precejen mate s tím jen pozitivni zkušenosti? Nebo je lepší vybrat jiný způsob vkladu...Dekuji za odpověď.

slonik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 27 srp 2019, 06:08

Přihlášení to chce - přijde mi to jako GoPay. Nevím, jak u ČS, ale u mBank se odeslání peněz potvrzuje SMSkou. Přijde mi to bezpečné.

Mimochodem, pokud máš z tohohle obavy, tak je možné udělat SEPA platbu. ČS nabízí balíček za 25,-, který umožňuje 2 příchozí SEPA platby zdarma a 2 odchozí tuším za 30,-. Není to sice úplně málo, ale bez tohoto balíčku si účtují za odchozí SEPA platbu 220 Kč a za příchozí 100,-, což je nehoráznost.

Další možností je převést na Mintos CZK (mají účet v ČS) a ty následně směnit na EUR. Pokud chceš posílat EUR z CZK účtu, tak kurzy ČS jsou tak mizerné, že nejspíš vyjde na stejno využít směnárnu Mintosu, kde naúčtují tuším 0,7 % poplatek.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 27 srp 2019, 08:15

slonik píše:
27 srp 2019, 06:08
Přihlášení to chce - přijde mi to jako GoPay. Nevím, jak u ČS, ale u mBank se odeslání peněz potvrzuje SMSkou. Přijde mi to bezpečné.

Mimochodem, pokud máš z tohohle obavy, tak je možné udělat SEPA platbu. ČS nabízí balíček za 25,-, který umožňuje 2 příchozí SEPA platby zdarma a 2 odchozí tuším za 30,-. Není to sice úplně málo, ale bez tohoto balíčku si účtují za odchozí SEPA platbu 220 Kč a za příchozí 100,-, což je nehoráznost.
Trustly neznám, ale asi bych nedával přihlačovací údaje nějaké 3. straně, Jde to řešit i SEPA platbou a od prosince ty SEPA platby budou razatně levnější, neli už jsou někde zdarma - FIO, mBank,Expobank,....

Pokud se ti nezdá ten Trustly, tak bych si založil účet někde u např. FIO banky, kde máš SEPA zdarma a nebo holt překousnout těch pár desetikorun do konce roku u ČS...Jen zase nevím, jak to má ČS s poplatky za vedení EUR účtu, apod.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 27 srp 2019, 11:29

Lotusak píše:
26 srp 2019, 16:31
Chtěl bych se zeptat ohledně bezpečnosti. Na Mintosu bych chtěl teprve začít, dal jsem vklad přes trusly. Mam českou spořitelnu, chce to po mne uživatelské číslo i heslo...je to standardní? Dávat takto třetí straně své údaje se mi moc nechce...predpokladam ze je to zabezpečené, ale precejen mate s tím jen pozitivni zkušenosti? Nebo je lepší vybrat jiný způsob vkladu...Dekuji za odpověď.
Já Trustly nezkoušel a asi ani nebudu. Přijde mi, že některé platformy ho dost protlačují (přidávají například bonus k vkladu) a nevím, zda z toho nemají třeba i nějakou provizi, když to investor použije. Dle mého to nemá absolutně žádnou přidanou hodnotu oproti alternativám.

Navíc mě odradilo jejich hodnocení:
https://www.trustpilot.com/review/trustly.com

Fra_P2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fra_P2P » 27 srp 2019, 13:08

Joshua píše:
27 srp 2019, 11:29
Lotusak píše:
26 srp 2019, 16:31
Já Trustly nezkoušel a asi ani nebudu. Přijde mi, že některé platformy ho dost protlačují (přidávají například bonus k vkladu) a nevím, zda z toho nemají třeba i nějakou provizi, když to investor použije. Dle mého to nemá absolutně žádnou přidanou hodnotu oproti alternativám.

Možná jsem to přehlédl, jedná se o platbu CZK na CZK účet v Mintos.com? Nebo EUR platba na EUR účet u Mintos.com? Pokud jde o platbu v CZK na CZK účet, tak to je jednoduchý tuzemský převod na jejich CZK účet (který je vedený u České spořitelny).

Pokud jde o platbu v EUR z CZK účtu u české banky a obejít vysoké poplatky SEPA českých bank, pak zde je návod:
https://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39& ... 491#p14491

Já Trustly nezkoušel a ani nebudu. Jejich hodnocení mě odradilo.

slonik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 29 srp 2019, 14:12

Fra_P2P píše:
27 srp 2019, 13:08
Já Trustly nezkoušel a ani nebudu. Jejich hodnocení mě odradilo.
Já to párkrát použil pro převod EUR na Mintos. Převod je zdarma a peníze na investorském účtu jsou připsané hned. Máš prosím nějaký odkaz na to citované hodnocení? Rád si to přečtu, abych mohl svůj postup případně přehodnotit. Díky.

// Zřejmě myslel ten Trustpilot, co jsem postoval výše. Joshua

Jinak SEPA platby už nejsou u řady bank tak dramaticky drahé (AirBank - velký tarif, mBank - gratis; AirBank - malý tarif za 25; ČS v balíčku 2 SEPA plateb za 25). A další banky se snad přidají - ČSOB avizuje v novém ceníku SEPA platbu za 5 a podobně.

pager
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 30 srp 2019, 14:06

Joshua píše:
27 srp 2019, 11:29

Co já nechápu je ten jejich (Trustlí) byznys model. Pro cílového zákazníka je cena stejná, no a platí poučka "If you don't pay for the product, you are the product", takže předpokládám, že tam bude nějaké využití dat / analýza chování... Veřejný ceník pro merchanty nikde nemají.

Nicméně hlavně na severu jsou tyhle způsoby plateb (Trustly, Klarna iDeal...) hodně populární, taky je to švédská firma a btw ve Švédsku už téměř neexistuje hotovost. :D Pak mě trochu vadí, že jsem to chtěl jednou použít protože hlásali okamžitý převod, ale ouha, při částce nad 50000 Kč tam okamžitý převod není a trvalo to tuším 2-3 dny.

Odpovědět