EstateGuru - zkušenosti


web: www.estateguru.co
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 05 kvě 2020, 12:28

Trochu pozdě jsem zaznamenal crowdfundingovou kampaň k EstateGuru na Seedrs. Zůčastnil se někdo?

https://www.seedrs.com/estateguru

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 06 kvě 2020, 20:36

Joshua píše:
05 kvě 2020, 12:28
Trochu pozdě jsem zaznamenal crowdfundingovou kampaň k EstateGuru na Seedrs. Zůčastnil se někdo?

https://www.seedrs.com/estateguru
Studoval jsem to, spíše proto, abych poznal situaci Estateguru a jejich plány. Status je solidní, jen se bojím příliš rychlých expanzivních plánů mimo trh, který znají. bohužel nemám zatím téměř žádnou pozitivní zkušenost s tímto typem investice - podíl na neobchodovatelné společnosti - téměř nulová likvidita, vysoké riziko. Pozor na secondary market na Seedrs, cena není určena aktuální nabidkou/poptávkou, ale je fix podle valuací podle dodatečných investičních kol. po dobu jednání s investory, což některé startupy mají pořád, není možné nic obchodovat, jelikož tak "chrání" investory, aby nekoupili draho/levně.... I tak je to lepší než Crowdcube, kde není pro jistotu ani žádný secondary market.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 06 kvě 2020, 20:41

Jinak na secondary marketu jsem pár investic prodal, abych mírně snížil expozici. I přesto je Estateguru jedna z mých top 3 pozic v P2P. A jednička v EUR P2P, kde jsem jinak v posledních měsících masivně redukoval na mnoha platformách.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 17 kvě 2020, 11:28

Vcera vecer jsem si udelal takovy due dilligence svych investic s cilem snizit mirne celkovou investici na portalu a snizit pocet development projektu, ktere budou mit nejspis kratkodobe/strednedobe problemy s prodeji, jelikoz pocitam, ze lide budou opatrnejsi s nakupy nemovitosti.

Ve vysledku jsem dal asi 20+ projektu na secondary market, vzdy tak, aby byl vynos pro kupujiciho 15-17% (zadny z projektu nebyl takovy, ze bych se ho chtel zbavit za kazdou cenu) a behem par hodin se asi 3/5 prodaly. Zbytek je stale v nabidce - asi pulka prvni stranky secondary marketu jsou ted moje prodeje ;-) Tak jsem zvedavy jestli tam jeste na konci pondelka budou nebo ne.

Vetsina jsou normalne splacene projekty, obcas s nejakou prodlevou. Co ted prodavam jsou projekty, kde prodlouzili splatnost o 6 mesicu nebo se mi nelibi uplne zastava (bud jsou to pozemky nebo apartmany s lokalitou mimo hlavni mesto).
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

M.Krejčí
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2020, 21:08
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od M.Krejčí » 18 kvě 2020, 21:54

Zdravím,

přemýšlím o této platformě a chtěl bych se zeptat - zaznamenaly vaše portfolia velké výkyvy v době COVID-19?

Díky moc.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 18 kvě 2020, 23:04

ch4 píše:
17 kvě 2020, 11:28
Vcera vecer jsem si udelal takovy due dilligence svych investic s cilem snizit mirne celkovou investici na portalu a snizit pocet development projektu, ktere budou mit nejspis kratkodobe/strednedobe problemy s prodeji, jelikoz pocitam, ze lide budou opatrnejsi s nakupy nemovitosti.

Ve vysledku jsem dal asi 20+ projektu na secondary market, vzdy tak, aby byl vynos pro kupujiciho 15-17% (zadny z projektu nebyl takovy, ze bych se ho chtel zbavit za kazdou cenu) a behem par hodin se asi 3/5 prodaly. Zbytek je stale v nabidce - asi pulka prvni stranky secondary marketu jsou ted moje prodeje ;-) Tak jsem zvedavy jestli tam jeste na konci pondelka budou nebo ne.

Vetsina jsou normalne splacene projekty, obcas s nejakou prodlevou. Co ted prodavam jsou projekty, kde prodlouzili splatnost o 6 mesicu nebo se mi nelibi uplne zastava (bud jsou to pozemky nebo apartmany s lokalitou mimo hlavni mesto).
Dal jsi mi zajímavého brouka do hlavy a díky za něj. Rovněž jsem trochu probral ty moje development úvěry a pár jich střelil na SM. Nebyl jsem teda tak štědrý pro kupující (výnos jsem nastavil na 12-13%), ale všechno jsou to úvěry, které se řádně splácí, jen mám pochyby o tom, jestli se splatí do plna.
M.Krejčí píše:
18 kvě 2020, 21:54
Zdravím,
přemýšlím o této platformě a chtěl bych se zeptat - zaznamenaly vaše portfolia velké výkyvy v době COVID-19?
Tohle je ještě brzo hodnotit, určitě to vliv bude mít, jak velký, to ukáže čas, ale je lepší být připraven, než zaskočen, proto jsem ty, z mého pohledu nejrizikovější projekty (70+LTV, development/business projekty) raději střelil na SM.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 19 kvě 2020, 09:11

M.Krejčí píše:
18 kvě 2020, 21:54
přemýšlím o této platformě a chtěl bych se zeptat - zaznamenaly vaše portfolia velké výkyvy v době COVID-19?
Já za duben a květen dostal už 14 notifikací o neplánovaném prodloužení projektu (3 krátkodobé o pár týdnů, 11 dlouhodobých o 3-6 měsíců). Je to zhruba čtvrtina mého portfólia a možná polovina toho, co v teď někdy mělo končit.

Ale popravdě jsem na estatu krátce (lehce přes rok), takže vlastně nevím, jestli toto dělá covid, nebo je to tu normální.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od P2P_Ronie » 19 kvě 2020, 11:51

Já musím zaklepat, že toto se mi nestalo :) Sice jsem část úvěrů prodal (hlavně taky develomenty), ale ze zbývajících 40 mám 3 v menším prodlení (jen u jednoho je to 30 - 60 dnů) a jinak vše OK.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 19 kvě 2020, 20:24

Gixian píše:
19 kvě 2020, 09:11
M.Krejčí píše:
18 kvě 2020, 21:54
přemýšlím o této platformě a chtěl bych se zeptat - zaznamenaly vaše portfolia velké výkyvy v době COVID-19?
Já za duben a květen dostal už 14 notifikací o neplánovaném prodloužení projektu (3 krátkodobé o pár týdnů, 11 dlouhodobých o 3-6 měsíců). Je to zhruba čtvrtina mého portfólia a možná polovina toho, co v teď někdy mělo končit.

Ale popravdě jsem na estatu krátce (lehce přes rok), takže vlastně nevím, jestli toto dělá covid, nebo je to tu normální.
Ne, tyto dlouhodobé prodloužení nejsou normální a opravdu bych za tím viděl současnou nestandardní situaci. Pro mě je vždy otázka, proč by to za 6 měsíců mělo být lepší než teď. Ta nejistota která je teď, může být úplně stejná za 6 měsíců. A tak když někdo je ochotný nést ten risk, rád mu přenechám část svého výdělku a omezím svůj risk exposure.

A nechám si primárně jen projekty, které nemají problém splácet i teď a mají slušný collateral - ideálně apartmán (y) v centru hlavního města.

BTW V Crowdestate, která je podobná, ale má převahu development projektu a vypadá to, že i ne tak dobrý risk management a vymáhání jako Estateguru jsem udělal úplnou čistku. Více teď hodím do Crowdestate vlákna.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

M.Krejčí
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2020, 21:08
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od M.Krejčí » 21 kvě 2020, 14:30

doonio píše:
18 kvě 2020, 23:04
Tohle je ještě brzo hodnotit, určitě to vliv bude mít, jak velký, to ukáže čas, ale je lepší být připraven, než zaskočen, proto jsem ty, z mého pohledu nejrizikovější projekty (70+LTV, development/business projekty) raději střelil na SM.
Díky moc za reakci! Určitě je lepší se proti riziku nějak pojistit.
Gixian píše:
19 kvě 2020, 09:11
Já za duben a květen dostal už 14 notifikací o neplánovaném prodloužení projektu (3 krátkodobé o pár týdnů, 11 dlouhodobých o 3-6 měsíců). Je to zhruba čtvrtina mého portfólia a možná polovina toho, co v teď někdy mělo končit.

Ale popravdě jsem na estatu krátce (lehce přes rok), takže vlastně nevím, jestli toto dělá covid, nebo je to tu normální.
Děkuji za info.
ch4 píše:
19 kvě 2020, 20:24
Ne, tyto dlouhodobé prodloužení nejsou normální a opravdu bych za tím viděl současnou nestandardní situaci. Pro mě je vždy otázka, proč by to za 6 měsíců mělo být lepší než teď. Ta nejistota která je teď, může být úplně stejná za 6 měsíců. A tak když někdo je ochotný nést ten risk, rád mu přenechám část svého výdělku a omezím svůj risk exposure.

A nechám si primárně jen projekty, které nemají problém splácet i teď a mají slušný collateral - ideálně apartmán (y) v centru hlavního města.

BTW V Crowdestate, která je podobná, ale má převahu development projektu a vypadá to, že i ne tak dobrý risk management a vymáhání jako Estateguru jsem udělal úplnou čistku. Více teď hodím do Crowdestate vlákna.
A jaké máte zkušenosti s naceněním collateralu od EG - myšleno ve smyslu vymáhání částky u investice s nižším LTV (~50%). Odpovídají realitě a opravdu pokryjí výši úvěru?

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 21 kvě 2020, 17:24

Collateral zatím vždy stačil. Myslím, že vždy vymohli/vydrazili jak dlužnou částku, tak úroky k tomu. Jen teď počítám, že takové nucené dražby budou na delší dobu než normálně.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 10 čer 2020, 10:00

Teď jsem narazil na docela zajímavou praktiku v podání EstateGuru. V případě výběru prostředků nabídnou 1% cashback na 24h. Tedy pokud někdo reinvestuje, můžete postrašit výběrem a trochu si zvednout výnos.
Přílohy
cashback.PNG
cashback.PNG (21.8 KiB) Zobrazeno 6577 x

Uživatelský avatar
Tomaso007
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 63
Registrován: 12 črc 2019, 10:39
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Tomaso007 » 10 čer 2020, 12:56

Joshua píše:
10 čer 2020, 10:00
Teď jsem narazil na docela zajímavou praktiku v podání EstateGuru. V případě výběru prostředků nabídnou 1% cashback na 24h. Tedy pokud někdo reinvestuje, můžete postrašit výběrem a trochu si zvednout výnos.
Díky za tip, hned jsem toho využil
IBRK, Degiro, FioBroker, Revolut, Trading212
EstateGuru
Investiční mince, Crypto

Gor
Příspěvky: 4
Registrován: 09 kvě 2018, 07:09
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gor » 15 čer 2020, 14:05

Estateguru zavedlo ohlášením nových podmínek 5.6.2020 poplatek 1€ za výběr prostředků od 10.6.2020

To je pěkná sviňárna, mít tam vázané prostředky a brát si za automtaizovaný převod 1€.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 16 čer 2020, 21:27

Jedna z mých prvních investic(10/2017), která skončila v defaultu "Tuigo street development loan - EE2144" a vydržela tam dlouhých 610 dní byla překvapivě prodána v aukci. Napíšu později, zda jsem dostal všechny úroky i s naběhlým penále. Co vy, kolik dní je váše maximum v Defaultu?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 16 čer 2020, 22:55

doonio píše:
16 čer 2020, 21:27
Jedna z mých prvních investic(10/2017), která skončila v defaultu "Tuigo street development loan - EE2144" a vydržela tam dlouhých 610 dní byla překvapivě prodána v aukci. Napíšu později, zda jsem dostal všechny úroky i s naběhlým penále. Co vy, kolik dní je váše maximum v Defaultu?
Nevim jestli je to muj nejdelsi default, ale tady screenshot meho jedineho soucasneho:
Screenshot 2020-06-16 at 22.42.41.png
Screenshot 2020-06-16 at 22.42.41.png (49.97 KiB) Zobrazeno 6408 x
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od ch4 » 16 čer 2020, 23:00

Gor píše:
15 čer 2020, 14:05
Estateguru zavedlo ohlášením nových podmínek 5.6.2020 poplatek 1€ za výběr prostředků od 10.6.2020

To je pěkná sviňárna, mít tam vázané prostředky a brát si za automtaizovaný převod 1€.
Nekdo musi zaplatit naprogramovani, integraci a provoz. Do nedavna si 1EUR uctovala i AirBank a nejen za platbu ale i vklad na eurovem uctu. A ta toci urcite radove vetsi objemy nez Estateguru.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 17 čer 2020, 08:40

Já ten poplatek pochopil tak aby odradili neustálé přelívače, kteří jim asi zatěžují provoz..když třeba i každý týden tam pošlou a odešlou pár desítek EUR, tak EG musí platit asi i nějaké FEEs bance. Pokud si člověk nechá poslat třeba 1x za měsíc větší obnos (stovky EUR), tak ho asi 1€ nezrujnuje a ty přelívače to snad odradí od těch mikroplateb.

Ale obecně nemám problém platit 1€ za službu, když vše funguje - narážím na Bondster, tam si účtovali poplatky i když něšlo z investic vystoupit, kdy by mělo jít!!!
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

nevimted
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2019, 12:48
Reputace: 1
Bydliště: továrna na čokoládu
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od nevimted » 20 čer 2020, 16:18

Tak já se po dlouhé době podíval na EstateGuru a mám jeden projekt default cca 200 dní. Jeden zpoždění 31-60 dní a 5 zpoždění do 30 dní. Je to cca 20% portfolia, takže situace lepší než třeba na Mintos, kde je to cca 70 zpožděno.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 20 čer 2020, 18:45

nevimted píše:
20 čer 2020, 16:18
Tak já se po dlouhé době podíval na EstateGuru a mám jeden projekt default cca 200 dní. Jeden zpoždění 31-60 dní a 5 zpoždění do 30 dní. Je to cca 20% portfolia, takže situace lepší než třeba na Mintos, kde je to cca 70 zpožděno.
Tady bych podotknul, že nejde jen o to co je late - zkus se taky podívat, kolik toho máš prodlouženo. Mezi březnem a květnem se prodlužovalo jak na běžícím pásu, mě prodloužili (2-6 měsíců, většinou šest) cca 50% toho, co v té době mělo končit.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů