FinGood.cz

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 668
Kontaktovat uživatele:

FinGood.cz

Příspěvek od zbynhu » 16 črc 2020, 09:00

Fingood_logo.png
Fingood_logo.png (6.23 KiB) Zobrazeno 398 x

FinGood je crowfundingová P2B platforma, která nabízí investorům možnost podílet se na úvěru českých malých a středních podniků. Na rozdíl například od Fundliftu se ale soustředí spíše na zavedené podniky a nikoliv start-upy.
Založena byla už v roce 2016, ale nějakou dobu spíše hibernovala a vývoj stagnoval. Nyní to vypadá, že s novým vedením dostává nový impuls do dalšího rozvoje.
https://fingood.cz/
Fingood_info.jpg
Fingood_info.jpg (255.24 KiB) Zobrazeno 398 x

Informace k platformě odjinud:
Jste tam někdo aktivní a máte někdo zkušenost z již probíhajících projektů?

Poslední aktualizace prvního postu: 16.7.2020
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

jveit
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: FinGood.cz

Příspěvek od jveit » 16 črc 2020, 17:25

Jsem tam nějak skoro od počátku, celkem mám 29 půjček, 4 defaulty, 1. hned tuším druhá půjčka vůbec, zpět cca 70% měsíčně chodí nějaké drobné z exekuce na jednatel/ručitele, firma je v insolvenci, 2. zpět cca 60%, před tím platili dobře, leč smůla zemřel majitel, řeší se dědictví, 3. zpět cca 10% vymáhají po ručitelích u soudu (osobně netuším proč jsem do toho investoval, autodoprava a prezentované výsledy tristní:)), 4. Covid a firma šla do insolvence (je tam nějaké osobní ručení, vymáhají u soudu). Celkový výnos převyšuje ztráty, jinak málo investic (prý se má změnit), komunikace nadprůměrná, výkazy pro DP na jedničku (posílají automaticky hned v lednu), baví mě měsíční splátky na účet, bez nutnosti přeposílat peníze, tak jako, že se peníze posílají až se vybere na daný úvěr. Když pominu ty defaulty a malý výběr, dal bych jim známku 2+

Odpovědět