Vaše nejlepší a nejhorší investice

Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
grill
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Vaše nejlepší a nejhorší investice

Příspěvek od grill » 16 kvě 2020, 09:58

Pochlubíte se jaké jsou Vaše nejlepší a naopak nejhorší akciové investice či spekulace? ;) Za spekulaci považuji pokud akcii držíte jen krátkou dobu bez úmyslu držet dlouhodobě .

INVESTICE
Nejlepší investice:

V procentuální výši:
1. GEL +98,32% - nakoupeno letos v březnu v blízkosti březnových minim (3,2 USD) na inspiraci z tohoto fóra. Škoda jen, že jsem toho nevzal více.
2. FORTUNA + 68,4% - nakoupeno v mých začátcích symbolické množství kvůli dividendě, kterou ihned utnuli. O pár let později nabídka převzetí tak prodáno.
3. CETIN +30,5%- v souvislosti s převzetím telefoniky Kellnerem byla firma rozdělena na O2 a CETIN, který vlastní infrastrukturu z toho byli akcionáři vytěsněni.

V nominální výši:
1.PEGAS, který jsem koupil náhodou krátce před nabídkou převzetí v roce 2017 a po převzetí prodal.
2.SHELL i ve své aktuálně snížené hladině, kdy se mi podařilo zředit nákupem na letošních minimech pod 20 USD, na průměr 24 USD
3.ČEZ - zde očekávám, že se v důsledku dividend dostane brzy na první místo.

Nejhorší investice:
V procentuální výši:
1. VIG -41% - nakoupeno v začátcích kvůli divi v roce 2014 za 1000, ale jen symbolické množství. Nevím co se přesně stalo, ale krátce po tom kurz sletěl. Držím do dnes a i přes 5 dividend stále hluboká ztráta.
2. LK -31% - zde bude možná brzy 100% :lol: . Možná to spatří spíše do spekulací. Čínská společnost prodávající kafe a vyšel najevo nějaký účetní skandál a akcie sletěly o 90% během jednoho dne. Tak jsem si zaspekuloval mneší částku a krátce potom NASDAQ pozastavila obchodování dokud nevysvětlí pochybnosti. Pravděpodobně bude delisted.
3. KB -20% - trochu jsem letos chytal padající nože ;)

V nominální výši:
MONETA - všichni víme proč. Nákupka průměr 59.

SPEKULACE:
nevedu/neumím ;)

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše nejlepší a nejhorší investice

Příspěvek od pavelotb2016 » 16 kvě 2020, 14:13

Za mne je to strucne.

Nejlepsi spekulace:
MSFT +6.7% nominalne +CZK55.6k
AAPL +4.9% nominalne +CZK44.1k

Nejhorsi spekulace:
NIO -13% nominalne - CZK104.7k
APPS-10.4% nominalne -CZK88.4k

Po techto dvou bolestnych zkusenostech mam v hlave zafixovany stop loss na -2% bez vyjimky.

Investice:
nedelam/nebavi...o)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mrhol
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrhol » 17 kvě 2020, 22:58

grill píše:
16 kvě 2020, 09:58
Pochlubíte se jaké jsou Vaše nejlepší a naopak nejhorší akciové investice či spekulace? ;) Za spekulaci považuji pokud akcii držíte jen krátkou dobu bez úmyslu držet dlouhodobě .

INVESTICE
Nejlepší investice:

V procentuální výši:
1. GEL +98,32% - nakoupeno letos v březnu v blízkosti březnových minim (3,2 USD) na inspiraci z tohoto fóra. Škoda jen, že jsem toho nevzal více.
2. FORTUNA + 68,4% - nakoupeno v mých začátcích symbolické množství kvůli dividendě, kterou ihned utnuli. O pár let později nabídka převzetí tak prodáno.
3. CETIN +30,5%- v souvislosti s převzetím telefoniky Kellnerem byla firma rozdělena na O2 a CETIN, který vlastní infrastrukturu z toho byli akcionáři vytěsněni.

V nominální výši:
1.PEGAS, který jsem koupil náhodou krátce před nabídkou převzetí v roce 2017 a po převzetí prodal.
2.SHELL i ve své aktuálně snížené hladině, kdy se mi podařilo zředit nákupem na letošních minimech pod 20 USD, na průměr 24 USD
3.ČEZ - zde očekávám, že se v důsledku dividend dostane brzy na první místo.

Nejhorší investice:
V procentuální výši:
1. VIG -41% - nakoupeno v začátcích kvůli divi v roce 2014 za 1000, ale jen symbolické množství. Nevím co se přesně stalo, ale krátce po tom kurz sletěl. Držím do dnes a i přes 5 dividend stále hluboká ztráta.
2. LK -31% - zde bude možná brzy 100% :lol: . Možná to spatří spíše do spekulací. Čínská společnost prodávající kafe a vyšel najevo nějaký účetní skandál a akcie sletěly o 90% během jednoho dne. Tak jsem si zaspekuloval mneší částku a krátce potom NASDAQ pozastavila obchodování dokud nevysvětlí pochybnosti. Pravděpodobně bude delisted.
3. KB -20% - trochu jsem letos chytal padající nože ;)

V nominální výši:
MONETA - všichni víme proč. Nákupka průměr 59.

SPEKULACE:
nevedu/neumím ;)
Fio broker:
KB jsem kupoval v prosinci/lednu ještě za 802 Kč...Monetu sem kupoval za 82 Kč.ČEZ za 500 Kč... Ředit to nebudu. Mezitím sem si udělal registraci na Degiru a všechny peníze posílám tam. GEL mám taky v plusu ale mám taky málo, 360 ks. Pak mám i dost v plusu ET, i když ted pár dní klesá tak už mám nerealizovaný zisk pod 1000 USD, měl jsem i 1300 USD. Do třetice mi dělá radost i AROC, kterýho jsem koupil taky poblíž dna, a ted když mi přišla dividenda tak jsem zjistil že to není LP společnost...takže mi ztrhli jen 15% daň z divi. Nakoupil jsem ale jen za 800 USD. Škoda, že jsem nekoupil za víc, ale neměl jsem pěňížky.

LK jsem vzal taky nastestí asi jen 10 ks na spelulaci a ted je z ní mrtvý řádek v Degiru.

Michael
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael » 18 kvě 2020, 08:11

Mrholení nakupovali jsem ve stejný den ? 😅
KB 801,50
Moneta 78
Čez 500

Doredil jsem na
KB 660
Moneta 66
Čez 489,50

Víc do toho nedám snažím se o USA portfolio rozšířit.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 175
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 18 kvě 2020, 12:53

Mně se hezky zadařilo u Activision Blizzard (ATVI), kde jsem + 60,64 %. Bohužel jsem bral jen symbolických 10 kousků, takže milionář ze mě nebude... :)

Nejhůř jsem na tom aktuálně s Tanger Factory Outlet Centers (SKT), kde jsem - 50,07 %, a to už i po drobném rozředění. Naštěstí i v tomto mám jen pár tisíc Kč (obecně v zahraničních akciích zatím nemám velké pozice a postupně přikupuju, zejména dividendové tituly). Prodávat to nebudu, aspoň zatím. Snad až se situace trochu uklidní, tak se to aspoň trochu srovná.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 439
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 18 kvě 2020, 13:13

Nejlepší a nejhorší investice (%) si pamatuji moc dobře. Nejlepší Nintendo (přes 300% za 3 roky). A nejhorší první zkušenost s kryptem (-80% během jednoho roku).

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 18 kvě 2020, 13:27

Štěstí mi přálo se SPCE, sice jsem nestihla tu špičku, ale 320 % taky dobrý :D => přes 90K (českých).
Potěšilo mě CSSEP, že v podstatě udělalo jen V, tak jsem při dalším propadu přibrala.
Jinak úspěch je nákup nových titulů, čili za krásné krizové ceny - MO, MAIN, SPG, RDS.B, T.
Omylem jsem začala kupovat RDS.A, ale někde na 36 jsem to odeslala, takže to taky potěšilo.
No, ještě CPE (100 %), ale těch 200 USD ani nestojí za zmínku.

SKT a MTBCP jsem prodala se ztrátou asi 10%, ale MTBCP je v podstatě zpět, takže tam to bylo zbytečné.
Stále držím APLE a nečekám, že dorovná těch 50 %, ale aspoň že časem zase spustí divi. Tohle prodávat nehodlám, takže nevadí, že bude šplhat dlouho.

A na další propady jsem připravená, ale pozice kvůli tomu snižovat nebudu. Už tak jsou to krásné ceny, krásná divi, tak případně jen doředím.

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 18 kvě 2020, 14:27

MRNA nakoupeno za 32, aktuálně ca +108% a zatím není důvod prodávat, týden to sice šlo do boku, ale teď opět pojede nahoru
edit dnešní gap na 160%

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 18 kvě 2020, 21:45

Já jsem na burze krátce (od začátku roku), takže není moc z čeho vybírat, ale přidám se:

Nejlepší spekulace: CPE (V průměru +98%, cca 23k korun zisk za týden.)

Nejlepší investice: ETF na stříbro (Zatím +25% za dva měsíce. Fakt škoda, že jsem v době kdy bylo stříbro na 12,5$/unce neměl víc hotovosti.)

Největší provar: BSBR (-40%. Sice jsem usilovně ředil, ale začal jsem moc vysoko, a teď se mi nechce svou už tak velkou pozici navyšovat. Doufám, že až v Brazílii vyvrcholí korona, začne se to zlepšovat, ale rozhodně to bude běh na dlouhou trať.)

Odpovědět