TastyWorks

Informace o brokerech.
Odpovědět
Bobek
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

TastyWorks

Příspěvek od Bobek » 15 kvě 2020, 00:01

Narazil jsem na brokera TastyWorks. Mé zjištění říká, že:

PLUSy
• Příjemná, ale zase ne triviální (pro lenochy) obchodní platforma
• Nízké poplatky opcí.
• Nulové (či pouze technické) poplatky u akcií
• Nemá žádné inaktivity fee
• Nevyžaduje žádný minimální zůstatek na účtu u cash účtu. U marginového účtu cca 2000USD.
• Propracovaný vzdělávací systém k obchodování opcí.
• Bez poplatků za real time data z trhu

MÍNUSY
• Soustředí se pouze na US trhy
• Nabízí pouze omezený repertoár instrumentů, do kterých umožňuje investovat – především Opce, akcie, asi ETF.
• Je to založením zejména broker opční. Ale (možná i díky tomu) akcie podporuje také a to docela výhodně
• Nenabízí demo účet
• Velmi nepříjemný poplatek 45USD za výběr financí z účtu. Příchozí poplatek je nulový, ale nutno počítat i s poplatky za mezinárodní platbu USD. Tedy dražší než SEPA.

Pokud tedy někdo hledá levného brokera pro nákup US akcií pro dlouhodobé držení (= nevybírám často peníze z investičního účtu) a současně možnost vzdělávat se v opcích a nebo je někdo založením vyloženě opční trader, mohl by to být ten pravý. Jak to vidíte? Máte s TastyWorks praktické zkušenosti?

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 149
Kontaktovat uživatele:

Re: TastyWorks

Příspěvek od Martinus » 15 kvě 2020, 08:07

chystám se právě kvůli opcím...

Emet
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Emet » 15 kvě 2020, 09:34

Tastyworks má "ACH Deposits & Withdrawals" zadarmo. Díval jsem se, že by třeba PayPal ACH platby měl umět... Nebyla by tedy tudy cesta jak se vyhnout tomu $45 poplatku? Ale vyzkoušet to nemůžu, ani u jednoho účet nemám, takže kdyby to někdo mohl prověřit, bylo by to supr. ;)

Bobek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobek » 17 kvě 2020, 00:13

Emet píše:
15 kvě 2020, 09:34
Tastyworks má "ACH Deposits & Withdrawals" zadarmo. Díval jsem se, že by třeba PayPal ACH platby měl umět... Nebyla by tedy tudy cesta jak se vyhnout tomu $45 poplatku? Ale vyzkoušet to nemůžu, ani u jednoho účet nemám, takže kdyby to někdo mohl prověřit, bylo by to supr. ;)
Co jsem si tak pročítal podmínky, tak jsem (možná špatně) pochopil, že ACH transferový systém používající automatický clearing, který byl vyvintu v USA pro potřeby zejména USA. Jak moc je kompatibilní se SWIFT a kolik si za jeho pooužítí účtují evropské banky, netuším. Kromě výhod nese ACH i nějaká rizika - https://pocketsense.com/risks-ach-payments-6317653.html.

Bobek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobek » 17 kvě 2020, 00:16

Martinus píše:
15 kvě 2020, 08:07
chystám se právě kvůli opcím...
Budeš volit MARGIN nebo CASH account, který také povoluje některé základní opční operace (ty kryté)?

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 149
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 17 kvě 2020, 17:56

nejspíše margin, nemám do detailu nastudované ty rozdíly, ještě musím trošku, resp. trošku více studovat, než se do toho pustit

Odpovědět