Mintos - Pending payments vypořádání

web: www.mintos.com
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 338
Kontaktovat uživatele:

Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 01 kvě 2020, 01:39

Napadlo mě, že by nemuselo být od věci sdílet informace ohledně ne/vypořádávání pending payments.

Od mého zablokování účtu jednak uplynula dost dlouhá doba (6M+) a výrazně vzrostly výnosy, takže ve výsledku jsem mohl prodávat s výrazným discountem (což třeba nahnat YTM u 12%n5Y půjčky znamená slevu 15%+ aby se vůbec vyrovnala alespoň top poskytovatelům (a ještě vyšší slevu na vyrovnání nabídek hůře hodnocených poskytovatelů)) a nebo to zkusit vystát. Velká část problému se vyřešila sama a Capital Service byl víceméně suspendován ještě než jsem se stačil rozkoukat, zbytek jsem se rozhodl zkusit stoicky vystát/ustát. Ve výsledku mám portfolio složené z Capital Service, ExpressCredit, GetBucks, Mogo (většinou z doby, kdy CS, EC a GB měly dle exploreP2P hodnocení 60+) a nějakého droboští (Finko, Mozipo, Monego, IuteCredit), po návratu jsem investoval do Creditstaru, Moga a DelfinGroup.
Úplně systematicky to nekontroluju, jen občas letmo juknu (resp. spíš když jsou obraty neobvyklé).

Výsledek je:
Capital Service - největší část PP, co jsem byl v dubnu přítomen, tak si neuvědomuju nějakou přišlivší platbu
ExpressCredit a GetBucks - tvoří zbytek PP, byť poměrově podstatně méně než CS (ale zase to jsou delší půjčky, takže vyjma BBG bude z principu nárust pomalejší než u CS), průběžně dochází k různým úhradám, včera odpoledne a večer byl vypořádán větší objem Botswanského ExpressCreditu. Průšvih jsou hlavně Zambijské půjčky (resp. to celkem sedí na včerejší suspendace)
Mogo - zdá se, že probíhá defakto bez PP
droboští - nesleduju
nově nakoupené - příliš brzy na PP

(Joshuo, kdyby to tu něco duplikovalo, tak to smaž, diskuze jsem ještě nepročetl :o/. )
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 01 kvě 2020, 21:05

V blogu (https://blog.mintos.com/pending-payment ... 9th-april/) je odkaz na novou tabulku s vypořádáváním PP (https://blog.mintos.com/wp-content/uplo ... -Final.pdf). Největší novinka je, že Mintos v tabulce přestal uvádět suspendované originátory. No, ještě že post blogu začíná: "To improve communication about pending payments..."
Mám zkušenosti s:
---
---

barahir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 02 kvě 2020, 08:56

Jan píše:
01 kvě 2020, 21:05
Největší novinka je, že Mintos v tabulce přestal uvádět suspendované originátory. No, ještě že post blogu začíná: "To improve communication about pending payments..."
Už nevědí, tak to o**bat. :lol: Dávají od nich ruce pryč. Přitom zásadní informace, díky které vyčteme, kdo bude další na řade. Asi bychom měli napsat na podporu. :x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 kvě 2020, 21:01

Přišlo mi pár plateb od Capital Service.
Ale jinak je to v případě mého portfolia dost tristní... Platby téměř žádné nechodí, ale za to tak o řád až dva více prostředků padá do PP.
Ale to je tak, když se nedostanete k účtu a v portfoliu Vám zbyde balík suspendovaných poskytovatelů :o). Doufám, že jste na tom lépěji :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

SomeoneWhoCare
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 05 kvě 2020, 13:23

Také koukám, že včera přišel úrok+jistina (dohromady 1,3€) u min. jedné půjčky od Capital Service (45 dní v PP). I zde odpovídá délka fronty přibližně dvojnásobku průměru ve statistice. Průměr ve statistice je vážený, takže přesně o dvojnásobek jít nemusí. Pro odhad reálné velikosti fronty to však stačí.

scoutus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoutus » 06 kvě 2020, 06:01

tak tedy u capitl service co stihl spadnout do PP mi vysej platby uz od unora (par desitek eur) ale vic me trapi to ID eua, platby uz od konce brezna v pp... mate to taky tak ? nebo vam od ID eur chodej aspon obcas ?

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 602
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 06 kvě 2020, 07:22

scoutus píše:
06 kvě 2020, 06:01
tak tedy u capitl service co stihl spadnout do PP mi vysej platby uz od unora (par desitek eur) ale vic me trapi to ID eua, platby uz od konce brezna v pp... mate to taky tak ? nebo vam od ID eur chodej aspon obcas ?
Sem tam mi něco přijde. Jsou to ale drobky. Vztažmo k tomu, kolik v nich mám, zanedbatelné.
V minulém PP reportu slibovali, že tenhle týden bude ohledně IDF Eurasia nějaké oznámení vzhledem k těm jednáním, co vedou. Tak snad to nebude oznámení suspended :oops:

barahir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 06 kvě 2020, 08:41

Ani bych se nedivil, kdyby ID a IDF přesunuli nějaké půjčky z PP do current a napálili tam prodloužení, protože na to už se vymlouvali dřív, že jejich půjčky v PP jsou prodloužené díky moratoriu, ale že to neumí zadat do systému Mintosu.

Ostatně něco podobného bylo pár dnů před pádem Varks, kdy si prý omylem něco dali do PP, tak si to sami zreinvestovali.

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 06 kvě 2020, 09:40

barahir píše:
06 kvě 2020, 08:41
Ani bych se nedivil, kdyby ID a IDF přesunuli nějaké půjčky z PP do current a napálili tam prodloužení, protože na to už se vymlouvali dřív, že jejich půjčky v PP jsou prodloužené díky moratoriu, ale že to neumí zadat do systému Mintosu.

Ostatně něco podobného bylo pár dnů před pádem Varks, kdy si prý omylem něco dali do PP, tak si to sami zreinvestovali.
mohl bys zveřejnit odkud máš tu informaci že to neumí zadat do toho systému?

Jako kdyby to byla pravda tak bych to docela bral ok, to by znamenalo, že IDF hned nekrachne a pojede se pak dál.

barahir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 06 kvě 2020, 10:08

1. The current calculations of Pending Payments do not account for the states of emergency and their effect on loan service schedules. Integration between our system and Mintos (or API exchange) was not built to account for the government measures we are currently seeing. As a consequence, loans extended due to government measures are currently being shown as “Pending”.
https://blog.mintos.com/letter-from-id- ... is-batine/

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 kvě 2020, 06:57

Včera mi přišel větší objem plateb od ExpressCredit Botswana, cca o řád výše než současná průměrná suma všech příchozích denních plateb, byť cca polovina z toho byly BBG. A dnes nějké drobky od CreditStaru, byť ty asi nebyly v PP.
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 kvě 2020, 07:46

Také jsem ještě juknul na tabulky PP a pokud jsem se nepřehlédnul, tak je zajímavé, jak v některých případech dochází k úpravám hiostorických hodnot. Rozdíly jsou i desítky procent...
Mám zkušenosti s:
---
---

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 07 kvě 2020, 18:53

jen taková drobnost z mé strany, nyní mi po dvou týdnech pending payment okolo 40K Tenge přistálo do dostupných prostředcích zázračných 13.90 tenge :D

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 kvě 2020, 10:11

Letmo jsem jukl do Mintosích statistik - většina originátorů, co mě zajímala (suspended - Capital Service, filiálky EC a GB) tak se jim každý den průměrná doba splácení každý den zvýšila o 1 (oproti pondělku) - tedy finanční toky nulové či přinejlepším mizivé.
Mám zkušenosti s:
---
---

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 15 kvě 2020, 15:50

Jan píše:
15 kvě 2020, 10:11
... tak se jim každý den průměrná doba splácení každý den zvýšila o 1 ...
Což je matematicky zajímavé, protože pokud by jim každý den vznikala povinnost uhradit stejnou částku, a neplatili by fakt nic, měl by ten vážený průměr stáří PP růst o +1 den jen jednou za 2 dny uplynulé.

Roste nějak významně i celková částka v PP? Protože pokud ne, tak to dává smysl, a znamená to buď, že už skoro žádné aktivní půjčky nemají (a tudíž jim nevznikají skoro žádné nové platební povinnosti), nebo že nové věci platí bez prodlení a jen ty staré dluhy tam nechávají viset (což pevně doufám Mintos nedovoluje).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 kvě 2020, 16:21

Gixian píše:
15 kvě 2020, 15:50
Jan píše:
15 kvě 2020, 10:11
... tak se jim každý den průměrná doba splácení každý den zvýšila o 1 ...
Což je matematicky zajímavé, protože pokud by jim každý den vznikala povinnost uhradit stejnou částku, a neplatili by fakt nic, měl by ten vážený průměr stáří PP růst o +1 den jen jednou za 2 dny uplynulé.

Roste nějak významně i celková částka v PP? Protože pokud ne, tak to dává smysl, a znamená to buď, že už skoro žádné aktivní půjčky nemají (a tudíž jim nevznikají skoro žádné nové platební povinnosti), nebo že nové věci platí bez prodlení a jen ty staré dluhy tam nechávají viset (což pevně doufám Mintos nedovoluje).
Eh, mám pocit, že se v tom začínám ztrácet... :o/
Ale - pokud budeš normálně splácet a jeden den nezaplatíš, tak se Ti o ten jeden den posune splatnost všeho, včetně průměru. Např. pokud budeš mít plánované splátky za 10D a za 12D (průměr 11D) a celý splátkový kalendář posuneš o 1 den (kdy neprovedeš žádné úhrady), tak z toho bude 11D a 13D, tedy průměr 12D, což je stále ten 1 den.

Ta částka by šla leda zkontrolovat z těch přehledů, co Mintos zveřejňuje na blogu a po suspendaci jen z tabulky ve statistikách, pokud to někdo neeviduje soukromě.
Mám zkušenosti s:
---
---

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 15 kvě 2020, 21:37

Jan píše:
15 kvě 2020, 16:21
Ale - pokud budeš normálně splácet a jeden den nezaplatíš, tak se Ti o ten jeden den posune splatnost všeho, včetně průměru. Např. pokud budeš mít plánované splátky za 10D a za 12D (průměr 11D) a celý splátkový kalendář posuneš o 1 den (kdy neprovedeš žádné úhrady), tak z toho bude 11D a 13D, tedy průměr 12D, což je stále ten 1 den.
No, o tom právě mluvím - že se to může stát POUZE pokud ti nevzniknout nové platební povinnosti. Viz tvůj příklad - máš dluh 10D a 12D (průměr 11D), uplyne den kdy ti nevznikne nový dluh, takže máš dluh 11D a 13D (průměr 12D).
Pokud by ti ale vznikl nový dluh (jakože pokud má LO bežící půjčky, měla by mu pravidelně naskakovat povinnost vracet jistiny a platit úroky) jako 1D, tak bys měl průměr najednou 8D (=(13+11+1)/3), ne 12D.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 kvě 2020, 21:48

Gixian píše:
15 kvě 2020, 21:37
Jan píše:
15 kvě 2020, 16:21
No, o tom právě mluvím - že se to může stát POUZE pokud ti nevzniknout nové platební povinnosti. Viz tvůj příklad - máš dluh 10D a 12D (průměr 11D), uplyne den kdy ti nevznikne nový dluh, takže máš dluh 11D a 13D (průměr 12D).
Pokud by ti ale vznikl nový dluh (jakože pokud má LO bežící půjčky, měla by mu pravidelně naskakovat povinnost vracet jistiny a platit úroky) jako 1D, tak bys měl průměr najednou 8D (=(13+11+1)/3), ne 12D.
Jenže ten nový dluh půjde na konec FIFO fronty, ne? Takže ve výsledku fakticky nebude 1D ale až na něj přijde řada, tedy +- dvounásobek průměru? Ale to už do toho jednoduchého příkladu namontovat nepůjde, na to bychom museli mít celou číselnou řadu :o/. Ono tedy se to ještě o něco prodlouží, protože při vzniku nových platebních povinností jak píšeš se zvýší celkový dluh. pokud ta řada bude krátká, tak to bude mít významný vliv, pokud dlouhá, tak se to ztratí...
Mám zkušenosti s:
---
---

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 15 kvě 2020, 22:02

Jan píše:
15 kvě 2020, 21:48
Jenže ten nový dluh půjde na konec FIFO fronty, ne? Takže ve výsledku fakticky nebude 1D ale až na něj přijde řada, tedy +- dvounásobek průměru? ...
Počkej, žádné "dvojnásobky průměru kvůli FIFO" do toho nepleť - to už kombinuješ trochu moc nesouvisejících věcí dohromady. :)

Zkusím to ještě jednou celé vyjádřit dalším příkladem:

Představ si, že jsi LO, který na primár cpe každý den půjčky za X peněz. Půjčky jsou všechny stejně dlouhé, takže každý den ti začne a skonší stejné množstí peněz v půjčkách. Všechno platíš realtime, žádné PP nemáš, všichni jsou spokojeni.
Pak se ti zasekne cash flow, a ty přestaneš platit úplně. Když dál vystavuješ půjčky, ale nezaplatíš třeba 5 dní nic, máš dluhy 1D, 2D, 3D, 4D, 5D - a vážený průměr PP je 3D.
Když nezaplatíš nic ani další den, všechny stávající dluhy o den zestárnou (tzn. máš za ně dluhy 2D, 3D, 4D, 5D, 6D), plus ti skančí další várka půjček, které nezaplatíš a tudíž získáš navíc dluh 1D.
Tvůj vážený průměr PP po tomto jednom dni neplacení navíc je 3,5 dne, né 4 dny - a to je to co celou dobu řeším: Že je zajímavé, že jim to podle tvého pozorování roste o celé dny, a né o půlky, jak by to mělo růst v tomto zjednodušeném ideálním rozložení.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 kvě 2020, 22:35

Gixian píše:
15 kvě 2020, 22:02
Jan píše:
15 kvě 2020, 21:48
Jenže ten nový dluh půjde na konec FIFO fronty, ne? Takže ve výsledku fakticky nebude 1D ale až na něj přijde řada, tedy +- dvounásobek průměru? ...
Počkej, žádné "dvojnásobky průměru kvůli FIFO" do toho nepleť - to už kombinuješ trochu moc nesouvisejících věcí dohromady. :)

Zkusím to ještě jednou celé vyjádřit dalším příkladem:

Představ si, že jsi LO, který na primár cpe každý den půjčky za X peněz. Půjčky jsou všechny stejně dlouhé, takže každý den ti začne a skonší stejné množstí peněz v půjčkách. Všechno platíš realtime, žádné PP nemáš, všichni jsou spokojeni.
Pak se ti zasekne cash flow, a ty přestaneš platit úplně. Když dál vystavuješ půjčky, ale nezaplatíš třeba 5 dní nic, máš dluhy 1D, 2D, 3D, 4D, 5D - a vážený průměr PP je 3D.
Když nezaplatíš nic ani další den, všechny stávající dluhy o den zestárnou (tzn. máš za ně dluhy 2D, 3D, 4D, 5D, 6D), plus ti skančí další várka půjček, které nezaplatíš a tudíž získáš navíc dluh 1D.
Tvůj vážený průměr PP po tomto jednom dni neplacení navíc je 3,5 dne, né 4 dny - a to je to co celou dobu řeším: Že je zajímavé, že jim to podle tvého pozorování roste o celé dny, a né o půlky, jak by to mělo růst v tomto zjednodušeném ideálním rozložení.
Ano, jenže to, co ty uvažuješ jako dluh 1D přijde kvůli FIFO vypořádávání na řadu až poslední, tedy bude 6D a ne 1D. Řada pak bude 2-3-4-5-6 a průměr tedy 4D. Ale jak jsem tu psal, z mozku mám řezanku, tak asi nechám někoho třetího, aby to rozseknul :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět