Zdanění P2P investic.info

.
Zdanění P2P investic.
Odpovědět

Jak budete zdaňovat P2P, kdy nejste přímý účastník úvěrů, ale dostáváte určitou část, podíl z úroků?

Své příjmy budu zdaňovat podle § 8
12
8%
Své příjmy budu zdaňovat podle § 10
64
44%
X
8
6%
P2P příjmy nebudu zdaňovat
60
42%

Celkem hlasů: 144

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 23 zář 2018, 20:13

Flyboy píše:
22 zář 2018, 17:21
Taky mám jeden takový dotaz. Daníte výnosy, nebo na to kašlete? Zabývá se Mintosem finanční správa? Má nějaké páky na to aby jí Mintos musel vydat výsledky investorů, když nemá sídlo v ČR? No těch dotazů je asi víc :D
Daním.
Zjistit/ověřit výnosy z Mintosu není pro FS problém.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 23 zář 2018, 22:15

Jan píše:
23 zář 2018, 20:13
Flyboy píše:
Taky mám jeden takový dotaz. Daníte výnosy, nebo na to kašlete? Zabývá se Mintosem finanční správa? Má nějaké páky na to aby jí Mintos musel vydat výsledky investorů, když nemá sídlo v ČR? No těch dotazů je asi víc :D
Daním.
No spíš podle těch toků, ne? No a pokud jednou je vklad/výběr přímo, pak přes TransferWise, pak přes Revolut, tak bych řekl, že to docela problém je.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 zář 2018, 22:31

Saraph píše:
23 zář 2018, 22:15
Jan píše:
Flyboy píše:
Daním.
No spíš podle těch toků, ne? No a pokud jednou je vklad/výběr přímo, pak přes TransferWise, pak přes Revolut, tak bych řekl, že to docela problém je.
Osobně to beru tak, že dokud subjekt není subjektem daňového ráje, tak spolupracuje. Tím spíše, pokud se jedná o subjekty z EU.
Koneckonců Mintosu z nespolupráce s FS neplyne žádný benefit, spíše naopak. A z druhé strany by nespolupráci možná většina klientů uvítala (ostatně, kdo rád platí daně?), ale určitě to není základní kámen byznysu, jako třeba u bank z daňových rájů.
Mám zkušenosti s:

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 24 zář 2018, 08:22

Jan píše:
Daním.Zjistit/ověřit výnosy z Mintosu není pro FS problém.
Problém dohledat to asi nebude pokud převádíš z CZ účtu, kde nemá problém finančák nějak skrze ČNB a tvojí banku vznést dotaz, že mají pochybnosti o neplacení daní a banka jim vygeneruje tvůj výpis. FS asi nemá kapacity a čas tohle řešit pokud jsi nějaká malá ryba a na P2P máš jen jednotky/desítky tisíc. Pokud tam ale točíš miliony a nedaníš to, to už asi o tebe bude mít FS trochu větší zájem.

Ale co se týče zahraničních účtů nebo Revolut/TransferWise/apod. tam si myslím že žádné páky FS nemá, jelikož je to mimo CZ. A nevím jak moc ochotně komunikují zahraniční banky s českým státem.

Já daním, někdy asi i trochu špatně (dal jsem do nákladů i defaulty na platformách, které asi nespadají do §10, ale ztrátu mám, tečka.)
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdanění P2P investic.info

Příspěvek od Flyboy » 28 zář 2018, 11:35

Já jsem posílal peníze na P2P z několika českých bank. Z každé cca 50 tisíc :D Ale říkám si, že úřad by zjišťoval jen kdyby mi došly peníze, z kama je mám a jestli jsem je zdanil, pokud mi peníze jen chodí pryč, tak to asi nikoho netrápí

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 28 zář 2018, 11:47

Flyboy píše:
28 zář 2018, 11:35
Já jsem posílal peníze na P2P z několika českých bank. Z každé cca 50 tisíc :D Ale říkám si, že úřad by zjišťoval jen kdyby mi došly peníze, z kama je mám a jestli jsem je zdanil, pokud mi peníze jen chodí pryč, tak to asi nikoho netrápí
Jj, dokud jen peníze odchází je to cajk, jakmile ale začnou připlouvat zpět a k tomu ještě víc než odešlo, už začnou zjišťovat jestli se ten rozdíl zdanil :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 říj 2018, 11:52

Nechtel jsem zbytecne na svoji otazku zakladat nove tema, tak udelam maly OT tady. Krome puvodniho vkladu do včel :) jsem je s dalsi castkou zacal jeste vlnkovat. Nakup dole, prodej vys. Vysledkem jsou male castky casteji, rad bych tohle pozdeji delal s vetsi sumou. Co mi trochu dela starosti, je nasledny zapis do danoveho priznani, kde bych diky temhle tockam (i nekolikrat za den) mel zapisovat treba 30 milionu in a 30 milionu out (+ naky maly % zisku). Si rikam, jestli tim na sebe nenazenu nejakej zvysenej dohled financaku, prijdou mi tyhle sumy uplne sileny. Asi by tohle mel byt ten spravny postup, ale napadlo me jestli proste nezapsat do kapitalovych zisku jen ten rozdil zisku. Jak byste to resili?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 01 říj 2018, 11:56

vyvar z ovaru píše:
01 říj 2018, 11:52
Nechtel jsem zbytecne na svoji otazku zakladat nove tema, tak udelam maly OT tady. Krome puvodniho vkladu do včel :) jsem je s dalsi castkou zacal jeste vlnkovat. Nakup dole, prodej vys. Vysledkem jsou male castky casteji, rad bych tohle pozdeji delal s vetsi sumou. Co mi trochu dela starosti, je nasledny zapis do danoveho priznani, kde bych diky temhle tockam (i nekolikrat za den) mel zapisovat treba 30 milionu in a 30 milionu out (+ naky maly % zisku). Si rikam, jestli tim na sebe nenazenu nejakej zvysenej dohled financaku, prijdou mi tyhle sumy uplne sileny. Asi by tohle mel byt ten spravny postup, ale napadlo me jestli proste nezapsat do kapitalovych zisku jen ten rozdil zisku. Jak byste to resili?
Ještě jsem to neřešil, ale klonil bych se k nejjednoduššímu řešení - tedy jen zisk.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 117
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 01 říj 2018, 16:37

vyvar z ovaru píše:
01 říj 2018, 11:52
A nebude toto zcela stejne i pro p2p? Investovana castka, napr. pri 12x otoceni mesicnich pujcek, k tomu predcasne vykupy atp. Ta cifra in a out bude obri. Take uz me to v souvislosti s pritazenim pozornosti FU napadlo a vubec me to netesi:(

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 01 říj 2018, 16:44

reinvestice na virtuálním účtu fú nezajímají, nejsem daňař, takže to nezdůvodním, ale bylo mi to takto řečeno

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 09 říj 2018, 10:23

Dotaz: co když vkládám přes třetí strany Transferwise, Revolut... převedu na nějakou platformu, která podporuje zpětné vyplácení na portály třetích stran. A řekněme že použiji borderless account a i když je omezený tak za dostatečně dlouhé období vyberu veškeré finance třeba 100k € (neuvažujme poplatky za výběr, konverzi měn atd...). Teoreticky touto cestou nezdaním nic a FU nemá páky na to aby se nějak dopátral kapitálového toku.
Je tohle nějakým stylem řešené? Nikde jsem nenašel zda se s tímto může FU nějak vypořádat.
Edit: aktiva nebudu vybírat v ČR ale v zahraničí.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 09 říj 2018, 10:51

mailo píše:
09 říj 2018, 10:23
Dotaz: co když vkládám přes třetí strany Transferwise, Revolut... převedu na nějakou platformu, která podporuje zpětné vyplácení na portály třetích stran. A řekněme že použiji borderless account a i když je omezený tak za dostatečně dlouhé období vyberu veškeré finance třeba 100k € (neuvažujme poplatky za výběr, konverzi měn atd...). Teoreticky touto cestou nezdaním nic a FU nemá páky na to aby se nějak dopátral kapitálového toku.
Je tohle nějakým stylem řešené? Nikde jsem nenašel zda se s tímto může FU nějak vypořádat.
Edit: aktiva nebudu vybírat v ČR ale v zahraničí.
Myslím, že TW, Revolut a podobní budou s finančním úřadem spolupracovat. Například, když si vyžádají transakce za posledních pár let. Tím spíš to bude aktuální, až podobné služby budou plnohodnotnou náhradou bank s možností přijímat a odesílat peníze. Osobně pochybuji, že by to teď někdo systematicky hlídal, ale kdyby měli podezření na konkrétní osobu, kdo ví.

P.S. Jinak bych rád, aby místní vlákno nesloužilo účelům "jak obejít systém". Tento příspěvek ponechám, ale další budu mazat.

tom14
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom14 » 29 říj 2018, 17:16

Zdravim.
Je to mozno hlupa otazka ale povedzme ze som v tychto vodach zaciatocnik.
Zisk z P2P pozicok sa iba dani a teda stat zobere 15%(v SR19) alebo sa o tuto sumu zvysuje aj VZ a teda sa mi tym navyssia aj odvody do zdravotnej a sociálnej poistovne ??
Dakujem

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 29 říj 2018, 18:09

tom14 píše:
29 říj 2018, 17:16
Zdravim.
Je to mozno hlupa otazka ale povedzme ze som v tychto vodach zaciatocnik.
Zisk z P2P pozicok sa iba dani a teda stat zobere 15%(v SR19) alebo sa o tuto sumu zvysuje aj VZ a teda sa mi tym navyssia aj odvody do zdravotnej a sociálnej poistovne ??
Dakujem
Nie som odborník ale ak máš zisk ten sa priznáva v Daňovom priznaní (DP).
Na Slovensku robí ročné zučtovanie zdravotného poistenia Zdravotná poisťovňa.
Naposledý som ako FO podal (DP).
Potom mi zdravotná poisťovňa poslala zúčtovanie na adresu domov.
Momentálne neviem povedať či sa platí zo zisku napr. z Mintosu aj zdravotné boli tam nejaké zmeny.
Teda odpoveď- ak si FO (Nie firma) tak je to jednorázová záležitosť pri ročnom zúčtovani zdravotného poistenia.
Socialna poisťovňa je mimo P2P - neplatí sa.

Odpovědět