ETFmatic

Finanční technologie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
K diskusím: Curve; Fondee; Indigo; Portu
Odpovědět
Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 333
Kontaktovat uživatele:

ETFmatic

Příspěvek od Carhir » 06 úno 2020, 10:42

Jak jsem zmínil v jiném příspěvku nově jsem si založil tuto platformu, dovolím si pro ni vytvořit vlastní vlákno.

Důvodem je že chci mít menší část svých prostředků v jiné měně než koruně. V EURu investuji do P2P, rozhodl jsem se ještě část porfolia umístit do akcíí (etf) v USD. Původně jsem chtěl investovat do portu (bez měnového zajištění) do US stocks ale poplatek 1% mi připadá zbytečně vysoký - tudíž jsem skončil u této platformy (fee 0.48% + TER jednotlivých instrumentů)

Teprve nyní jsem si všiml sekce ,,Updates", pro případné zájemce o tuto platformu bych zmínil dvě novinky od 4.2.2020:
- už nejsou nabízeny Young Investor Accounts
- minimum account value je 1,000 EUR, GBP, or USD.

Jackob.Fish
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: ETFmatic

Příspěvek od Jackob.Fish » 06 úno 2020, 13:20

Jsem velice rád že se do toho někdo pustil do ETFmatic, protože o tom delší dobu rozmýšlím.

Jako plus beru relativně nízké náklady (protože prostě v EUR za přímý nákup ETF zaplatím všude minimálně 0,12%):
ETFmatic charges 0.48% annual Robo-Service or Management fee. The ETF fees range between 0.10% and 0.15% depending on the assets ETFmatic invests in

Měl bych dotaz ohledně 2 bodů:
  • Brexit - nenašel jsem žádné dostupné informace jak se ETFmatic zachová pro Brexitu
  • Daňe (obecně pro Robo investments) - netuším jestli je robo investment (stejně jako přímý nákup ETF) osvobozen po 1roku od zdanění
Pokud už někdo řešil prosím napište názor

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 06 úno 2020, 13:53

k Brexitu píší na svých stránkách toto:

The Withdrawal Agreement, as agreed between the EU and the UK, has come into effect on Friday, 31 January, at 11pm. A transition period is due to last until 31 December 2020.

What follows the transition is subject to negotiation, but during this period the UK will remain fully integrated with the EU in respect of the regulation, distribution and classification of investment funds.

We are working hard to obtain a second authorisation as soon as possible within the context of our Brexit contingency plans.

At ETFmatic we have kept the Brexit process under close scrutiny. This will continue as long as necessary and we will take care to ensure that you have timely information as required.

Jackob.Fish
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackob.Fish » 06 úno 2020, 17:07

Toto vyjádření na téma Brexit jsem četl (nic moc nám to neříká)

Daně předpokládám viz Portu:
https://www.portu.cz/blog/portu-vse-co- ... -o-danich/

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 20 úno 2020, 10:16

teprve teď jsem se proklikal k tomu že lze mít více účtů v různých měnách (tedy max 3 v USD, EUR a GBP) s různými portfolii.

Stránky jsou proti např. portu dosti nepřehledné a strohé...

tomasm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasm » 01 bře 2020, 09:21

Ahoj, chtěl bych lehce zkusit také investovat pravidelně přes ETFmatic. Je lepší posílat peníze napřímo s CZ banky nebo přes Revolut ?

Díky za radu.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 01 bře 2020, 16:53

nevím jaký používají na ETFmatic fx rate pro přepočet, ale lepší než Revolut to určitě nebude (přes něj tam posílám peníze já)

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 121
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 07 bře 2020, 07:08

Nenapsal bys kdyžtak prosimtě nějaké své zhodnocení ETFmatic? :)

Odpovědět