Trustpilot.com - objektivita hodnocení

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
gulliver
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Trustpilot.com - objektivita hodnocení

Příspěvek od gulliver » 25 led 2020, 20:18

cmel.da píše:
12 led 2020, 12:03
A když si sám Mintos sobě píše pozitivní recenze na Trust Pilot, tak tomu lidé stále věří.:-)
Máte k tomu důkazy a mohl bych je vidět? :)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Re: Aforti BBG suspended

Příspěvek od jejinka » 25 led 2020, 20:38

No tak snad si zase nemyslíš, že to není běžná praxe?

gulliver
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 25 led 2020, 20:49

jejinka píše:
25 led 2020, 20:38
No tak snad si zase nemyslíš, že to není běžná praxe?
Neříkám ani jedno, jenže výše to dotyčny řekl s takovou jistotou tak proto jsem se chtěl zeptat na důkazy či jestli sám na něco narazil co by tomu nasvědčovalo apod.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 25 led 2020, 22:59

Většina recenzentů má čerstvou registraci a jednu maximálně dvě recenze. Četl jsi už o trollích továrnách v Rusku? Tohle je jednoduché beznákladové PR. Anebo skuteční lidé tam dávají jen referal kódy, aby něco získali.

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 led 2020, 23:26

cmel.da píše:
25 led 2020, 22:59
Většina recenzentů má čerstvou registraci a jednu maximálně dvě recenze. Četl jsi už o trollích továrnách v Rusku? Tohle je jednoduché beznákladové PR. Anebo skuteční lidé tam dávají jen referal kódy, aby něco získali.
Tak o trollích farmách mám něco načteno.
Na TrustPilotu registrovaný nejsem.
Mintos jsem nehodnotil, ale kdybych se k tomu rozhodl, tak se tam holt zaregistruju. Čerstvě.
Byla by to moje jediná recenze, protože nikdo jiný po mně hodnocení na TP nechce.
Mintos bych hodnotil kladně.
Takže co, jsem automaticky troll z ruské nebo čínské farmy? :lol:

Neříkám, že se placené recenze nikde na TP nevyskytují, ale tvoje "důkazy", že se to děje zrovna u Mintosu, jsou irelevantní :mrgreen:

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 26 led 2020, 06:28

Ruské trollí farmy. Lol! Za vším nekalým hledej rusa. To je pomalu jako s globálním oteplováním.
Přemýšlím, jestli vůbec naznačovat, detaily nemohu určitě, no... Několik let, ještě do loňského roku, jsem pracovala v reklamní agentuře, kde jsme se zaměřovali mimo jiné i na tento druh PR. Našimi klienty byly, mimo jiné, i firmy s miliardovými zisky, ne jen nějaké pofiderní startupy. Firmy, do kterých byste to vůbec neřekli, že to mají zapotřebí. A naši zaměstnanci se nerekrutovali ani z mytologických postaviček, ani z Ruska.... Hledat byste měli spíše mezi vašimi přáteli a známými

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 26 led 2020, 12:39

Panove (a damo), vy tady utocite jeden na druheho, druhy na prvniho a prvni pak na Rusko... A unika vam pointa.

1) nejsou to "trolli farmy" ale proste "reputation management", firmy si pisou recenze samy na sebe. Neni to nezakonne, a dost bezna praxe to je. Nicmene bud recenze pochazeji primo od dane firmy, nebo jsou outsourcovane - v tom pripade urcite ne do Ruska ale spise Filipiny, Indie, Pakistan apod.

Rusko samozrejme taky dela take svuj reputation management, ale dela to chytreji, na jinych mistech a na statni urovni. Manipulovat se lidmi da celkem vhodne i na socialnich sitich (viz Cambridge Analytica), ostatne i v Cesku vidite politicky marketing (caulidi) v primem prenosu.

2) cely byznys model Trustpilotu je POSTAVENY na falesnych recenzich. Jejich zakaznikem nejste vy (kteri si neco vygoogli), ale firmy, ktere potrebuji delat zmineny reputation management. Na venek se tvari jako nezavisli, ale pokud mate firmu, Trustpilot vam velice ochotne nabidne neverejne nabidky, diky kterym vam povoli falesne pozitivni recenze, nebo naopak smaze skutecne negativni recenze a nebo nabizi i "full service" vcetne toho, ze ty recenze bude psat Trustpilot sam.

Pokud mi neverite, je mi to celkem jedno, ale mam k dispozici jejich nabidku vcetne ceniku. Pokud chcete priklad, kouknete se treba na otevrene zaloby vuci Trustpilotu v USA, je jich momentalne minimalne pet, v jedne z nich bylo identifikovano asi 1000 lidi, kteri tyto recenze psali na zakazku s tichym souhlasem. Pokud chcete priklad z Ceska, podivejte se treba na recenzni stranku kiwi.com na Trustpilotu. Je tam 49227 recenzi, z cehoz minimalne 45000 jsou falesne, v minulosti meli dva lidi na fulltime, kteri nedelali nic jineho nez psani falesnych recenzi, ted je to nejspis plne outsourcovane.

Recenze Mintosu na Trustpilot jsou samozrejme taky falesne, neni to az takovy extrem jako u jinych firem, ale proste je to byznys model. Pokud chcete skutecnou recenzi, utvorte si ji ve vlastni hlave. 8-)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 305
Kontaktovat uživatele:

Re: Trustpilot.com - hodnocení

Příspěvek od Joshua » 27 led 2020, 10:43

Oddělil jsem nám samostatné vlákno k Trustpilot, ať se nám to neválí různě po diskusích. Kdyžtak to z volné diskuse později přesunu na vhodnější místo.

Abych byl k tématu, Trustpilot jsem do teď používal tak, že jsem si vypl všechny ty 5 hvězdičkové hodnocení a pořád četl některé dojmy s jistým odstupem. Pak jsem to považoval za docela objektivní čtení. Úplně stejně to dělám třeba na Amazonu. Mimochodem, třeba Bondora měla dva roky zpátky hodně mizerné hodnocení okolo 3,5/10 a dnes na TP patří mezi nejlépe hodnocené platformy.

//JPT: mínus je fér, ale nedělám to naschvál. V momentě kdy odděluji z existujícího do nového vlákna to ten systém označí jako nepřečtené defaultně. Musel bych vytvořit vlákno a pak tam příspěvky jeden po druhém přesunout, což je asi 5x víc práce. Takto to nepřečtením navíc upozorňuje na nové umístění.

adm
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Trustpilot.com - hodnocení

Příspěvek od adm » 27 led 2020, 11:00

tady v cechach jsem slysel ze pry atmoskop ma podobny model jako trustpilot

Odpovědět