Zvedne se daň z P2P přijmu z 15% na 19% ?

Jak na zdanění našich investic. Nejen P2P.
Odpovědět
Chichi43
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Zvedne se daň z P2P přijmu z 15% na 19% ?

Příspěvek od Chichi43 » 09 lis 2019, 13:48

Hnutí ANO chce zrušit superhrubou mzdu a změnit daň 15% ze superhrubé na 19% z hrubé. Jenže nebude se to náhodou týkat i nás p2p investorů, kterým se zvedne daň z investic do p2p z 15% na 19%??

Fra_P2P
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: zvedne se daň z P2P přijmu z 15% na 19% ?

Příspěvek od Fra_P2P » 09 lis 2019, 14:13

Dábel se skrývá v detailu. Hnutí ANO to avizuje na rok 2021. Otázkou, jaká bude výsledná podoba zákona o dani z příjmů a jaké budou pozměnovací návrhy jednotlivých poslanců.
Hnutí ANO to neříká explicitně, ale zřejmě budou chtít daň z příjmů u ostatních příjmů změnit z 15 % na 19%. Ale to by se týkalo nejen příjmů z podníkání s akciemi, P2P, ale i úroků z vkladů u bank, srážková daň pro drobné příjmy u dohod na pracovní činnost apod.

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 09 lis 2019, 17:20

Fra_P2P píše:
09 lis 2019, 14:13
Ale to by se týkalo nejen příjmů z podníkání s akciemi, P2P, ale i úroků z vkladů u bank, srážková daň pro drobné příjmy u dohod na pracovní činnost apod.
1) "podnikani s akciemi" neni podnikani (pokud teda neprovozujes investicni fond) ale "sprava vlastniho majetku"; kdyby to bylo podnikani, musel bys jeste pripocist dve dalsi dane ktere se nejmenuji dane (socialni a zdravotni)
2) Jeste ti v seznamu chybi veci jako pronajem, kapitalove zisky, obchodovani aktiv obecne - toho se potencialni zvyseni tyka take
3) 19 % je cislo ktere se jednou nadhodilo, ale kdyz se zjisti realita, tak navrh muze byt klidne 20 % nebo 24 % nebo cokoliv

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 535
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 09 lis 2019, 17:27

Před volbama v r. 2021 si to nejspíš nedovolí ;)
I když u téhle skvadry člověk nikdy neví :roll:

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 461
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 lis 2019, 18:58

Oni jsou schopni to predstavit tak, ze to vlastne bude pro lidi plus. Marketingove oddeleni Burese je excelentni.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 125
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 09 lis 2019, 21:10

Bohužel.
Dnes slíbí jedno, aby vyhráli volby, zítra udělají opak...
Viz "nezvýšíme daně"...

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvedne se daň z P2P přijmu z 15% na 19% ?

Příspěvek od Flyboy » 14 lis 2019, 20:13

Burešovi voliči si neuvědomují, že čím jsou daně vyšší, tím je větší pravděpodovnost že budou všichni hledat způsoby jak se danění vyhnout. Když pominu více méně ilegální způsoby, tak v dnešní době není problém se na celou ČR vykašlat, odstěhovat se a danit své příjmy v jiném státě ;)

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 22 lis 2019, 06:49

No když už jsme u těch daní, tak mám drobnou otázku, ještě jsem to totíž nezkoumal :D. Když z mintosu ani zonky nic nevybírám, tak vlastně nic nedaním i když neustále reinvestuju že?

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 22 lis 2019, 07:12

Když to je problém spíše pro daňového poradce...
Podívej se spíše do vlákna viewtopic.php?f=50&t=42

Máš 2 možnosti, danit podle §8, což doporučuje třeba Zonky, lze tak danit až po výběru (investice do dalších a dalších půjček jsou brány jako náklady)
Jenže u ostatních portálů občas neplatí, že půjčuješ pomocí portálu a i v tom vlákně, na který odkazuji, jsem viděl různé výklady i k tomu názoru Zonky.

Osobně jsem loni to co jsem měl na Zonky danil podle §8, to co jsem měl jinde podle §10. Přemýšlel jsem pak, jestli jsem neudělal chybu a jestli bych teď to neměl udělat vše podle §8, ale nevím, co by na to řekli na finančáku. Ale tenhle příspěvek by patřil už spíše do toho odkazovaného vlákna.

Spíše asi tuhle diskuzi přesuň tam.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 152
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 22 lis 2019, 15:39

Zonky doporučuje danit v §10. V §8 jen Rentiera.

U Mintosu mě znejistělo, že Finlordi napsali, že by se to mělo danit v §8, tak jsem se zeptal na finančáku a řekli mě, že to mám danit, nebo teda, že by to ona (ředitelka odboru) danila v §10.

Danit se může až si člověk nebude moct započíst žádné výdaje a nebo si může započíst míň výdajů a danit to průběžně, aby to pak nebyla pálka. Ale tak zase co člověk nezaplatí na dani teď, tak to může reinvestovat.

Podávat přiznání by se ale mělo i když by se neměla platit daň.

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 25 lis 2019, 07:44

JPT píše:
22 lis 2019, 15:39
Zonky doporučuje danit v §10. V §8 jen Rentiera.
Asi jsem vycházel z jejich starších článků. To ještě Rentier nebyl a ještě doporučovali (jestli si dobře pamatuji) ten §8 pro všechno.

Obávám se, že je v tom trochu nepořádek a každý to vykládá trochu jinak.
Měl bych dotaz, kolik z vás danilo Mintos a další P2P v §8 a došlo někomu z vás od finančáku nějaké doměření daně, nebo pokuta, že to děláte špatně?
Případně neznáte nějakého daňového poradce?

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 152
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 25 lis 2019, 08:13

Mě volala úřednice z finančáku co ty kolonky znamenají, tak jsem jí to vysvětlil (psal jsem o tom někde v sekci daně). Vysvětli jsem jí to na přikladu Zonky (to znala) a řekl jsem jí co mi psala její nadřízená jak by to (Mintos) danila ona. Na to řekla, že když to řekla její nadřízená, tak je to OK.

Chtěla po mě taky nějaký výpis nebo něco (pro §8 - Žlutý meloun). Tak jsem říkal, že jí můžu poslat buď výpis generovaný mnou z platformy na několik tisíc položek s korunovýma nebo haléřovýma nebo centovýma částkama nebo souhrn a nebo jí dám kontakt na tu platformu, ale že jí pošlou to samé co mám já. Na to řekla myslim něco ve smyslu, že to teda nemusím posílat, že se to bude řešit až při případné kontrole nebo tak něco. Zatim se nikdo neozval, tak nevím, jestli to někdo bude vytahovat. Jedině pokud by se jim po čase něco nezdálo.

Taky jsem jí vysvětlil, že i když mám v přiznání částku výdajů a příjmů např. 500 tisíc, že to jsou ale peníze, které se točí (Mintos výkupy) a že já do toho dal jen např. 150 tisíc svých peněz, tak jestli tam někdy budou v přiznání miliony, tak nejsem žádný mafián, ale že mojích peněz tam bude o hodně míň.

Nevím, jestli každého člověka zpracovává pokaždé ta stejná úřednice a napsala si to co jsem jí vysvětlil někam do poznámek, ale mě se zdá, že říkala "tak teď už to teda budu vědět" tak možná mě bude mít na starosti pořád ona a bude vědět co a jak a pokud to nebude vypadat nějak podezřele, tak se už nebude ozývat a ani provádět kontrolu.

Odpovědět