Investice do vybraných kryptoměn

.
Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
kryptoinvestice
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Investice do vybraných kryptoměn

Příspěvek od kryptoinvestice » 29 říj 2019, 11:52

Ahoj.Nejdříve popíšu svůj záměr.Jedná se čistě o spekulativní záležitost.Chtěl bych v budoucnu nakoupit Bitcoin za cca 10-15 tis.(asi postupně) + za dalších 10 tis. nakoupit 10 kryptoměn po 1000kč.Potom tyto měny uložit do (asi offline) peněženky a ponechat někde v šuplíku.Uvidíme jestli se třeba za 20 let z této spekulace něco nevyvrbí:-)
Jakým způsobem mi doporučujete to udělat ?.Co jsem četl,pátral apod. tak asi nejlepší volba by byla Coinbase + peněženka Trezor.U Coinbase mě možná trošku straší ta registrace nebo spíše verifikace(zasílání kopie občanky).
Nebo je to v tomto množství zbytečné a je třeba lepší volit třeba variantu jako je Simplecoin???
díkes za postřehy

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Re: investice do kryptoměny

Příspěvek od P2P_Ronie » 29 říj 2019, 12:01

Ahoj, té verifikaci se nevyhneš asi nikde. Do začátku a pro Čecha je podle mě dobré použít coinmate - dají se tam posílat české koruny z českého účtu. Jinak je to opravdu spekulace, ale to záleží asi na tobě, co s penězi uděláš :)

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 29 říj 2019, 12:10

kryptoinvestice píše:
29 říj 2019, 11:52
Ahoj.Nejdříve popíšu svůj záměr.Jedná se čistě o spekulativní záležitost.Chtěl bych v budoucnu nakoupit Bitcoin za cca 10-15 tis.(asi postupně) + za dalších 10 tis. nakoupit 10 kryptoměn po 1000kč.Potom tyto měny uložit do (asi offline) peněženky a ponechat někde v šuplíku.Uvidíme jestli se třeba za 20 let z této spekulace něco nevyvrbí:-)
Vyjadrím sa k "Potom tyto měny uložit do (asi offline) peněženky a ponechat někde v šuplíku"
Túto predstavu som mal aj ja ale realita mi ukázala že celé crypto sa dynamicky vyvíja a prichádzajú aktualizácie cryptomien (forky - vydlice) a taktiež aj aktualizácie peňaženiek, tak si myslím že to asi nepôjde ponechať niekde v šuplíku. ;)

kryptoinvestice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryptoinvestice » 29 říj 2019, 12:45

o.k. jen pěkně pište názory,postřehy.Jinak pokud bych se nevyhnul verifikaci tak bych asi volil coinbase.U coinmate bych telefonické řešení v anglickém jazyce asi nedal:-)

Ankor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 77
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 29 říj 2019, 13:16

Jsou to primitivní věty typu Ukažte pas. Zvedněte ho k obličeji. Zatřepte s ním. (Přičemž ten pohyb ukazuje.) Mám pocit, že jsem snad ani nemluvila. Když se to nepodaří, tak oni rozhovor ukončí a může se nanovo, takže z chyb se lze vypracovat...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 271
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 29 říj 2019, 18:36

Není "investice do kryptoměny" oxymoron? Ale já jsem kryptoskeptik :o/.
Jinak bych se trochu obával toho, co píše Booboo, oblast je to dynamická a čert ví, co bude za 5 let, natož za 20. Aby to pak, při počtu cílovaných kryptoměn, nebyla místo investice pasivní invstice aktivní.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do vybraných kryptoměn

Příspěvek od KarlosV » 30 říj 2019, 21:54

Asi bych to řešil nákupem BTC na Krakenu - nízké poplatky za obchod (0.16/0.25 %), verifikace přes foto ID dokladu a screenshotu třeba účtu za proud .. bez interakce s zivym operátorem. Dříve byl fajn i Bitstamp ale před měsícem zvedli poplatek za obchod na 0.5 %

Pokud budeš pro směnu Kc - Eur/Usd chtít použít Revolut, tak pozor, Revolut odmítá na i z Krakenu penize zasílat. S Bitstamp a Coinbase problém nemá.

Řešit se to dá Eur/Usd účtem ve Fio a pro směnu použít RoklenFX (minimum ale smena 1000 Eur)

Pak registrace na Binance - bez dokladů - a tam nakoupit za BTC altcoiny. Binance kvůli velkému výběru altu, slušnému volume a nízkým poplatkům za obchod.

Peněženku bych volil Ledger kvůli podpoře altu a poměru cena/výkon. Trezor T za 4 600 vs Ledger S za 1600.

Good luck :)

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 31 říj 2019, 09:18

Bez verifikace se da pouzit nejaky decentralizovany system jako Bisq, i kdyz to asi neni uplne idealni na zacatek a objemy tam jsou male. Nicmene asi nejvice to odpovida puvodni myslence krypta. Treba Etana custody od Krakenu vynucovana pro dolar mi prijde uplne desiva, tolik udaju kolik oni chteji nevim ani ja sam.

Dale uz zminene treba Binance nebo pro Cecha muze byt dobre Coinmate.
Jan píše:
29 říj 2019, 18:36
Není "investice do kryptoměny" oxymoron? Ale já jsem kryptoskeptik :o/.
Jinak bych se trochu obával toho, co píše Booboo, oblast je to dynamická a čert ví, co bude za 5 let, natož za 20. Aby to pak, při počtu cílovaných kryptoměn, nebyla místo investice pasivní invstice aktivní.
Nechapu otazku. Oxymoron je protimluv, treba kulaty ctverec. Investice je odlozeni soucasne spotreby za ucelem (nejisteho) budouciho zisku respektive zhodnoceni prostredku. Na investici do krypta neni nic oxymoronicke, respektive pokud by to byl oxymoron tak uplne stejny oxymoron je investice do zlata, do obrazu nebo do veteranu, nerikam ze je to dobra vec, ale oxymoron to proste neni. A riziko je v kazde investici, i v debilnich statnich dluhopisech.

Co se stane za 5 let je celkem jednoduche. 99% altcoinu pujde do haje s vyjimkou mozna par, ktere budou mit nejaky specificky usecase nebo silnou komunitu (privacy coins, smart contracts). Bitcoin do te doby projde dvema pulenimi, takze inflace bude ctvrtinova a stock-to-flow klidne radove vetsi. Zaroven svet nejspise projde nejakou krizi ve ktere se ukaze, na cem stoji meny typu euro a jak silny je dolar jako rezervni mena. Bitcoin bud selze, nebo se stane bezpecnym pristavem, do ktereho budou lide utikat jako do digitalniho zlata, a potom sky is the limit. Nic mezi moc neexistuje, takze tady nema smysl uvazovat konvencne, je to takova barbell strategy.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 31 říj 2019, 13:22

pager píše:
31 říj 2019, 09:18
...
Jan píše:
29 říj 2019, 18:36
....
Nechapu otazku. Oxymoron je protimluv, treba kulaty ctverec. Investice je odlozeni soucasne spotreby za ucelem (nejisteho) budouciho zisku respektive zhodnoceni prostredku. Na investici do krypta neni nic oxymoronicke, respektive pokud by to byl oxymoron tak uplne stejny oxymoron je investice do zlata, do obrazu nebo do veteranu, nerikam ze je to dobra vec, ale oxymoron to proste neni. A riziko je v kazde investici, i v debilnich statnich dluhopisech.
...
Bral jsem to spíše na ose investice-spekulace, kdy mi krypto přijde spíše jako spekulace.
Mám zkušenosti s:
---
---

kryptoinvestice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryptoinvestice » 31 říj 2019, 16:08

ahoj.Tak po dlouhém pročítání jsem se rozhodl že si udělám registraci u Coinbase. Offline peněženku zatím řešit nebudu jelikož tam pustím zatím jenom menší obnos abych zjistil jak to funguje.
Ale co mi trošku vrtá hlavou je můj běžný účet.Mám ho u Mbank.Případnou částku na Coinbase pošlu jako sepa platbu (ale kdoví jakým kurzem mi koruny/euro smění)???
Další věc která mě zajímá je ta kdybych náhodou chtěl poslat eura zase zpět do Mbanky????euro účet zatím nemají a na podpoře mi řekl operátor něco ve smyslu že by se to snad mělo převést do koruny.No taková odpověd se mi moc nelíbí.
Vcelku nerad bych na Coinbase přiřadil účet o kterém si nejsem že na něj mohu převést eura.

Ono u těch bank to asi nebude výhra.Creditas u které mám účet taky sice euro účet podporuje a jde založit zdarma ale sepa platbu mají tuším za 50 kč.To je zbytečné.
jak to řešíte vy???

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 31 říj 2019, 17:06

kryptoinvestice píše:
31 říj 2019, 16:08
ahoj.Tak po dlouhém pročítání jsem se rozhodl že si udělám registraci u Coinbase. Offline peněženku zatím řešit nebudu jelikož tam pustím zatím jenom menší obnos abych zjistil jak to funguje.
Ale co mi trošku vrtá hlavou je můj běžný účet.Mám ho u Mbank.Případnou částku na Coinbase pošlu jako sepa platbu (ale kdoví jakým kurzem mi koruny/euro smění)???
Další věc která mě zajímá je ta kdybych náhodou chtěl poslat eura zase zpět do Mbanky????euro účet zatím nemají a na podpoře mi řekl operátor něco ve smyslu že by se to snad mělo převést do koruny.No taková odpověd se mi moc nelíbí.
Vcelku nerad bych na Coinbase přiřadil účet o kterém si nejsem že na něj mohu převést eura.

Ono u těch bank to asi nebude výhra.Creditas u které mám účet taky sice euro účet podporuje a jde založit zdarma ale sepa platbu mají tuším za 50 kč.To je zbytečné.
jak to řešíte vy???
A teraz pozerám že na Coinbase môžeš poslať SEPA EURO
https://support.prime.coinbase.com/cust ... s/articles
Európski zákazníci nachádzajúci sa v ktorejkoľvek podporovanej krajine vrátane Spojeného kráľovstva * môžu vkladať EUR prostredníctvom SEPA prevodu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 31 říj 2019, 18:58

kryptoinvestice píše:
31 říj 2019, 16:08

jak to řešíte vy???
Pokud se nepletu, tak:
- mBank má jedny z nejhorších směnných kurzů
- jinak snad od nového roku by SEPA mělo být všude zdarma
- nyní asi Fio a AirBank

Já mám slovenské Fio i českou Expobank, kde je SEPA zdarma (byť u Expobank s omezeními).
Mám zkušenosti s:
---
---

Ankor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 77
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 31 říj 2019, 19:08

FIO má SEPA zdarma a kolem konce roku by měly mít všechny banky. Na Coinmate se dá poslat CZK a pokud máš účet u Fio, tak i o víkendu téměř hned, protože Coinmate tam má taky účet. Kraken má skvělé grafy se spoustou pomůcek.

kryptoinvestice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryptoinvestice » 31 říj 2019, 20:32

ahoj.díkes za reakce
Mbank má sepa platbu také zdarma.O kurzu polemizovat nebudu to nevím :-(
Budu se opakovat ale je to můj první kontakt s nákupem krypta.Nevím jestli si zrovna kvůli tomu mám zřizovat účet u Fio.
Na druhou stranu jsem o tomto již uvažoval kvůli nákupu českých akciíí .No uvidíme.
Každopádně tedy myslíte že i na spekulačku za 5tis.a pochopení toho jak to vlastně funguje má smysl poplatky atd. řešit ????
Já jsem vyčetl že Coinbase+gdax by mělo být o.k.
Ještě jednou díkes za příspěvky:-)a omlouvám se jestli občas napíšu nějaký nesmysl :-) jsem taková kryptopana:-)

Fiki12
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiki12 » 19 lis 2019, 17:32

Za mě Coinbase + coinbase pro je nejlepší volba

Ověření bez problému i se základní angličtinou, na youtube dohledáš videa ( i v češtině) jak se nakupuje a registruje

Určitě zasílej pomocí SEPA platby, ale doporučuju Revolut, je to zdarma, platba převedena většinou do 12h a kurz na eura ( a zpět na koruny) je lepší jak v českých bankách.. kdyby tě ještě něco zajímalo, ptej se

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 02 pro 2019, 10:31

Kryptoměny zdarma. Nenechte si ujít zajímavé prosincové airdropy. 1.část
https://cryptosvet.cz/kryptomeny-zdarma ... py-1-cast/

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 05 pro 2019, 11:29

Ak mate niekto crypto Tezos (XTZ) tu je návod ako sa prihlásiť o pasívny príjem.
https://atomicwallet.io/tezos-staking

Blockchain wallet spúšťa :AIRDROP 02 - Prihlásil som sa do peňaženky a už som vraj aj účastníkom. :)
https://www.blockchain.com/getcrypto

Active
Blockstack
STX
Blockstack is an ecosystem of secure, private apps that put users in charge of their data and identity. With hundreds of decentralized apps in its ecosystem, there are dapps for everyone.

Feb. 2020
Expected Airdrop Date

Čo je to airdrop?
Našli sme jednoduchý spôsob, ako distribuovať krypto do Peňaženky Blockchain naraz av globálnom meradle. Počas letu dostanete vy a milióny ďalších používateľov blockchainovej peňaženky na celom svete súčasne kryptografiu zadarmo - to je úžasné!

Odpovědět