Proplat.to

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 383
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od Jan » 06 lis 2019, 16:07

Carhir píše:
06 lis 2019, 15:57
Mě spíše napadá otázka - nebudou ostatní společnosti které zde v budoucnu budou chtít propagovat své platformy postupovat stejně, jen o něco více sofistikovaněji když uvidí že žádný reálný postih jim nehrozí?

Není to nefér k těm poskytovatelům kteří se snaží komunikovat pravdivě / průhledně (už třeba jenom tím že na začátku se představí a podepisují se jménem jako to je např. u Upvestu) ?
Na tom co píšeš něco pravdy jistě je, akorát mě nenapadá žádné elegantní řešení. Svým způsobem to, co navrhl Joshua (označení nicků jako owner) je asi nejelegantnější. A holt už asi uživatelé nesmí všemu důvěřovat ani tady...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 469
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 06 lis 2019, 16:11

Tedy Joshuo, nechápu.

Hrají tady na nás divadlo, lžou. A co uděláš? Pochválíš je za to, že když už jim nic jiného nezbylo, tak kapitulovali a dáš jim rank, aby jejich příspěvky měli větší váhu.

S takovým přístupem kategoricky nesouhlasím a je to imho cesta do pekel.

Pro mě je ta platforma nyní no-go zóna a pro fórum je tvůj přístup kontroverzní, kulantně řečeno.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 525
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 lis 2019, 17:44

Budiž mi příspěvky výše ponaučením, že příště budu lépe hájit zájmy místní komunity a budu přísnější. Díky jejinko, Carhire a vám ostatním za feedback. Pokračujme prosím v diskusi o našem fóru.
viewtopic.php?f=31&t=8&start=300#p17492

//Z mé strany tu diskuse nebyla dobře zvládnuta protože se nejednalo o úplně banální rozhodování. To nejlepší, co jsem mohl včera udělat bylo udělit bany, promazat příspěvky a zamknout diskusi, než se rozhodnu, jak dál. Původně jsem myslel, že bude lepší, když si portál bude sám čelit komunitě a svá rozhodnutí si vykomunikuje. Můj názor byl však jiný, než ostatních a dovedu pochopit, že když jde o peníze a není dobré lhaní (byť v poměrně malých věcech) akceptovat. Tedy jsem své rozhodnutí na základě podnětů komunity nakonec přehodnotil.

- Předefinoval jsem rozsah trestu - nicky kimchi a miklik dostávají ban trvale. Je to kvůli nemožnosti zasahovat do stávající diskuse.
- Moneystore jakožto oficiální profil dostává ban do konce roku - tedy nějakých 50 dní, poté je možno zažádat o obnovení příslušného vlákna - budou-li mít ze své strany ještě zájem.
- Aby portál nebyl vystaven nadměrné kritice bez možnosti se bránit, vlákno zůstane do požádání ze strany portálu uzamčeno. Berme to z naší strany jako nutný ústupek za prosazený trest.

Část včerejších příspěvků (která se netýkala trestů) jsem obnovil. Jejich pisatelům se tímto omlouvám, ale bylo potřeba rychle zasáhnout a některé věci vyhodnotit později.
Joshua

//Aby nevznikalo informační vakuum, zájemci mohou stále sledovat zdroje platformy:
https://www.proplat.to/blog/
https://www.proplat.to/portfolio-faktor ... o-11-2019/

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 525
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 03 led 2020, 19:51

Po Novém roce odemykám na žádost uživatele opět toto téma.
Komunikovat může nyní i platforma. Věřím, že další komunikace už bude probíhat v pořádku.

Joshua

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 172
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 03 led 2020, 21:04

Momentálně je na platformě asi víc peněz investorů než jsou hodnoty faktur, tak jdou úroky dolů. Jsem zvědavý kam až to spadne. Jestli tak nízko jako u konkurence ?

Teoreticky by to mělo být méň rizikové než klasické P2P půjčky, ale nikde jsem o tom nic nenašel. Pokud, ale ty úroky budou moc nízko, tak nevím, jestli tam budu dál investovat.

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mithrannin » 04 led 2020, 10:00

Otázkou je, jestli to jsou peníze reálných investorů, nebo zase jenom nějaký alter ega majitele platformy, aby to pro žadatele o půjčku vypadalo lákavěji. :D Ono koneckonců PPF taky na Zonky sype kotel peněz, jen otevřeně.

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 04 led 2020, 14:01

Tak já jsem něco řešil s podporou a při tom sem se ptal na něco (už nevím co - asi něco se Zonky, že tam dává svoje prachy) a odověděli mi, že firma nemá tolik peněz, aby to mohla platit, ale že jednatel tam taky investuje. Ale to mě nenapadlo, že by to tak mohli schválně dělat. I když asi po tom, co se tu dělo mě asi mohlo, že ? :-)

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 10 led 2020, 14:40

Zdravím všechny Investory zvláště ty naše!
Služba proplat.to běží a funguje, což určitě mohou potvrdit aktivní investoři. Trochu se domnívám, že ti opravdu finančně aktivní jsou spíše opatrní ve vyjadřování. A má to svoji logiku. Jakmile bude převis investorů, jejich aukce sníží průměrnou úrokovou míru. No a vzhledem k tomu, že chceme, aby se nám to nedělo, tak intenzivně pracujeme na doplňování odběratelů, zájemců o faktoring.

Úspěch naší služby je postaven na trvalé rovnováze (raději růstu ;) ) nabídky a poptávky. Jen si už nyní dovolím drobnou reakci na aktuální dotaz - Ti z Vás, kdo OPRAVDU investují u proplat.to vědí jak je investováno do jednotlivých faktur a jak moc probíhá aukční boj. Na každé aukci je patrné, kolik investorů a hlavně s jakými částkami se účastní aukce. Nějaký ten příklad pro ty ostatní - 29 investorů...
aukce_vzor.png
aukce_vzor.png (32.92 KiB) Zobrazeno 2044 x
Připravíme nějakou aktualizaci našeho obchodního reportu. - z prosince 2019
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady
info@proplat.to; www.proplat.to

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 13 led 2020, 16:01

Na našem BLOGu jsme doplnili nezávislou recenzi Vyzkoušel jsem Proplat.to – test investora; část 2 a doplnili o naše komentáře k této recenzi. Děkujeme za názory a postřehy, které určitě využijeme do budoucna v rámci rozvoje služby.
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace BLOGu pro investory proplat.to

Příspěvek od MoneyStore » 16 led 2020, 14:29

Dobrý den všem!

Naši dodavatelé se už těší na financování jejich faktur! Pravda, trochu jim to trvalo. To víte, spousta z nich si oddechla v rámci startu nového roku 2020, nebo se závěrem toho minulého doháněli všechny svoje resty. Každopádně z pohledu přísunu jednotlivých požadavků máme radost a faktury neustále přibývají.

Po přestávce způsobené vánočními svátky a novoročním provozem naši dodavatelé již posílají lednové faktury k zařazení do aukce. S novým rokem jsme získali další odběratele a je nutné prověřit jejich ekonomickou situaci, abysme stále měli k dispozici kvalitní portfolio pro Vás, naše investory. Díky okamžitým platbám a aukčnímu prostředí někteří dodavatelé akceptují nabídnuté podmínky financování již několik desítek minut po spuštění aukce a tak nám některé aukce doslova mizí pod rukama. To Vy poznáte, když se přihlásíte několik hodin po zahájení aukce (přišel Vám mail) a tato aukce již není aktivní = dodavatel již akceptoval nabídku. Pokud se Vám toto děje častěji, doporučujeme využít nebo aktualizovat nastavení Vašeho investičního automatu.

Na našem BLOGu jsme umístili dvě nová témata.

[*] Očekávání spojená s termínem splatnosti faktury. popisujeme reálné zkušenosti s "dobou splatnosti" u našich dodavatelů a jejich plátců.
[*] Jak investovat s proplat.to automatem. je detailní popis fungování našeho investičního automatu.

Přejeme Vám co nejvýhodnější start do nového roku 2020.
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 16 led 2020, 23:51

MoneyStore píše:
16 led 2020, 14:29
Díky okamžitým platbám a aukčnímu prostředí někteří dodavatelé akceptují nabídnuté podmínky financování již několik desítek minut po spuštění aukce...
To se mi myslim stalo jen jednou, že to vzal hned za maximální úrok. Jinak čekají na ten nejnižší. 3 Dny je dlouhá doba. Tam pak úroky budou klesat na minimum. Už teď tam někdo dal i 4%. Pak jsem si taky všiml, že maximální přijatelný úrok je 18% p.a. a investoři klidně začínají i na úroku kolem 15%. To jsem nějak nepochopil, proč se dobrovolně vzdávají případného většího zisku.

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 17 led 2020, 10:03

JPT píše:
16 led 2020, 23:51
To se mi myslim stalo jen jednou, že to vzal hned za maximální úrok. Jinak čekají na ten nejnižší.
Namátkou v lednu 2020:
Aukce Začátek Ukončeno
B2 16.1;14:47 17.1;06:10
B2 16.1;14:02 17.1;08:12
C1 16.1;13:15 17.1;08:12
C1 13.1;10:13 14.1;07:30

Je toho více a nesouvisí to tak úplně s dostupností financování, to se dělo i minulý rok. Dodavatelé využívají alternativní financování, protože jiné formy využívat nechtějí nebo nemohou. Takže jakmile jsou peníze v relaci podle jejich představ, akceptují okamžitě. Díky rychlým platbám mají peníze do pár desítek minut a to je pro ně rozhodující, za to si platí. My musíme umět spravovat aukční prostředí nezávisle pro obě strany. Co je dobré pro Dodavatele, se nemusí líbit Investorovi a naopak. Viz poznámka o investorovi s 15%. Měli jsme dodavatele, který faktoringem potřeboval vykrýt výpadek CASH způsobený doplatkem na dani. Nastavil na aukci max.úrok 40%, aukce byla ukončena dodavatelem po 29 hodinách na úroku 18,68%p.a. Ty tři dny jsou dle našeho průzkumu podmínek na alternativních produktech financování v pořádku. A jak je vidět, ani to dodavatelé nevyužívají. A jak jsem již uváděl v předchozí odpovědi, úroky nepadají kvůli nějakému velkému investorovi, který by to všechno podstřelil...

Snad jen doplním - máme tu několik desítek faktur a i zásadně vyšších nominálních hodnot, ale i když právně se postoupením pohledávky stáváme jejím vlastníkem (a za dobu fungování se nám nestalo, že by někdo nezaplatil), trváme na minimálně jednom kole potvrzovací komunikace o existenci a správnosti plnění. Možná proto máme takovou platební morálku. Pak teprve rozhoduje MS-Risk o tom, jestli to pustíme do aukce nebo ne. Takže to teď na začátku roku a s novými dodavateli/odběrateli chvíli trvá a pouštíme obratem jen historicky prověřené firmy.
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 17 led 2020, 10:35

MoneyStore píše:
17 led 2020, 10:03
... úroky nepadají kvůli nějakému velkému investorovi, který by to všechno podstřelil...

Co je dobré pro Dodavatele, se nemusí líbit Investorovi a naopak.
Nemyslím velkého investora, ale když je faktura na částku např. 3264 Kč a takových je tam třeba 6 a běží to 3 dny, tak i malý investor, kterých je třeba 100, aby zainvestoval to snižuje na minimum.

Podle mě to dopadne, tak jak na Rogerovi, že je tan úrok kolem 4% p.a.. Ale tak uvidíme. Třeba překvapíte :-)

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 17 led 2020, 11:03

JPT píše:
17 led 2020, 10:35
...a běží to 3 dny, tak i malý investor, kterých je třeba 100, aby zainvestoval to snižuje na minimum.
Ale tak uvidíme. Třeba překvapíte :-)
No, "ti malý" investoři zase nemají dostatečný objem finančních prostředků a svoji hotovost vyčerpají na jedné, dvou fakturách. A pak mají na účtu k dispozici nula a musí čekat, až se jim hotovost vrátí ze zaplacených faktur. A nám ten objem profinancovaných faktur roste docela dynamicky, ti malý by to nezvládli v čase a prostoru. Ale máte pravdu v tom, že je to bezesporu jeden z faktorů. ten další je celkový objem "k profinancování" a celkový objem finančních prostředků. A samozřejmě strategie investování jednotlivých investorů, investiční automat, aktuální stav trhu, atd. atd.
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 led 2020, 16:48

JPT píše:
16 led 2020, 23:51
MoneyStore píše:
16 led 2020, 14:29
Díky okamžitým platbám a aukčnímu prostředí někteří dodavatelé akceptují nabídnuté podmínky financování již několik desítek minut po spuštění aukce...
To se mi myslim stalo jen jednou, že to vzal hned za maximální úrok. Jinak čekají na ten nejnižší. 3 Dny je dlouhá doba. Tam pak úroky budou klesat na minimum. Už teď tam někdo dal i 4%. Pak jsem si taky všiml, že maximální přijatelný úrok je 18% p.a. a investoři klidně začínají i na úroku kolem 15%. To jsem nějak nepochopil, proč se dobrovolně vzdávají případného většího zisku.
Pokud jsem to pochopil správně, tak na proplat.to firma může přijmout učiněnou nabídku ihned. Takže předpokládám, že to někdo nabídnul v domnění, že 15% bude přijatelnější než 18%.
Jinak, když jsem byl aktivní na IA tak bylo celkem jedno, jakou hodnotu měla výchozí nabídka, stejně valná většina aukcí skončila v nějakém celkem úzkém intervalu výnosů (ano, ještě by se tam dal zohlednit rating, ...), obvykle podstatně níže než původní nabídka, na které tak defakto nezáleželo. A podle období tyto finální výnosy bývaly třeba okolo 2%, 3%, nebo 4%.
Jinak, pokud firma za něco stojí, tak faktoring za 15% nebo i 18% mi přijde jako celkem úlet. Kde přesně je však nějaká reálná míra netuším, hádám, že o dost níže.

BTW -Ty jsi na proplat.to aktivní?
Mám zkušenosti s:

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 17 led 2020, 23:00

Jan píše:
17 led 2020, 16:48

Pokud jsem to pochopil správně, tak na proplat.to firma může přijmout učiněnou nabídku ihned. Takže předpokládám, že to někdo nabídnul v domnění, že 15% bude přijatelnější než 18%.

BTW -Ty jsi na proplat.to aktivní?
Jo, ale těch 18% nebo jakékoliv jiné procento si tam nastavuje ta firma (18 je možná přednastavených), tak nechápu, když můžeš zapnout autoinvest a nebo i ruční dynamickou nabídku, kde si zadáš minimální akceptovatelný úrok třeba 7 % a automaticky to zainvestuje za maximální možný úrok a pak to samo dává lepší nabídky o 0,01% když tě někdo přebije až do toho tvého nastaveného minimálního úroku.

Tak aktivní... Poslal jsem tam pár peněz, nastavil autoinvest. Ten se sice snaží, ale má nastavené minimální úroky podle ratingů, takže se poslední dobou moc nechytá (vždycky mě někdo přebije a to odost). Ze začátku toho zainvestoval dost. Teoreticky by faktoring měl být bezpečnější než obyčejné P2P půjčky lidem, tak možná trochu slevím z výnosu, který bych chtěl a nastavím o něco nižší úroky do autoinvastu, ale uvidím. Zatím to chvíli nechám tak a pokud se tak do 25. ledna nezainvestují všechny vrácené volné prachy, tak ty další, které bych tam poslal pošlu jinam.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 led 2020, 17:06

JPT píše:
17 led 2020, 23:00
Jan píše:
17 led 2020, 16:48
...
Jo, ale těch 18% nebo jakékoliv jiné procento si tam nastavuje ta firma (18 je možná přednastavených), tak nechápu, když můžeš zapnout autoinvest a nebo i ruční dynamickou nabídku, kde si zadáš minimální akceptovatelný úrok třeba 7 % a automaticky to zainvestuje za maximální možný úrok a pak to samo dává lepší nabídky o 0,01% když tě někdo přebije až do toho tvého nastaveného minimálního úroku.

Tak aktivní... Poslal jsem tam pár peněz, nastavil autoinvest. Ten se sice snaží, ale má nastavené minimální úroky podle ratingů, takže se poslední dobou moc nechytá (vždycky mě někdo přebije a to odost). Ze začátku toho zainvestoval dost. Teoreticky by faktoring měl být bezpečnější než obyčejné P2P půjčky lidem, tak možná trochu slevím z výnosu, který bych chtěl a nastavím o něco nižší úroky do autoinvastu, ale uvidím. Zatím to chvíli nechám tak a pokud se tak do 25. ledna nezainvestují všechny vrácené volné prachy, tak ty další, které bych tam poslal pošlu jinam.
Aha. Pak záleží, jak to je zařízeno resp. co z toho vidí ta poptávající firma, pokud se s poklesem úroků čeká na konkurenční nabídku, tak stále pro firmu vychází lépe ta nabídka 15% než 18%. Pokud je ovšem někde přednastaven limit tvůj a firmy a může dojít k automatickému párování, pak jsou samozřejmě úvodní nabídky trochu pasé.
To na IA není nebo minimálně nebylo. Takže tam to probíhalo jako u klasické aukce - největší změny se udály v poslední minutě před ukončením. Ale z tvého popisu mi uniká, jaká je rozdíl mezi AI a ruční dynamickou nabídkou? Jde to kombinovat?
V jaké reálné výši se tam pohybují výnosy?

Faktoring by mi asi byl sympatičtější než P2P, jenže...
S IA jsem defakto začínal, než jsem pak přešel na Mintos. Hlavním důvodem byl čas, který mi zabírala administrace (neexistence účtu u IA a tedy nutnost realizace bankovních převodů, účastnění se aukcí) a celkový výnos. Sice jsem byl vysoce nadprůměrný, ale zase o to více to žralo času. V současnosti bych takový systém nezvládal.
Mám zkušenosti s:

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 19 led 2020, 23:38

Tak určitě je pro firmu lepší menší úrok než větší, ale já jsem to neřešil co je lepší pro firmu, ale pro inverstora. Když firma nastaví 18% a investor nastaví minimum 10 a nikdo jiný nepřihodí, tak se investorovi naporvní přihodí 18 a všichni jsou spokojení. Když nastaví hned 15 a náhodou nikdo nepřihodí, tak se připravil hned o 3 %.

Autoinvest nastavíš jednou a pokud bude pořád do čeho investovat, tak to bude pořád investovat samo do nových aukcí a nemusíš se o to starat. Ruční dynamicnou nabídku budeš muset u každé aukce zadat ručně. Kombinovat to myslim jde, že můžeš kdykoliv dát nabídku ručně, ale nevím jestli můžeš vypnout už probíhající přihazovaní. Možná to můžeš nastavit znova s lepšíma podmínkama.

Výnos mám za 3 měsíce podle platformy 13,26 % p.a. a podle XIRR 7,49 % p.a. ale v poslední době aukce nevyhrávám. To bych musel nastavit asi tak 4-7% a to se mi moc nechce, tak vyčkávám, jestli to něco chytne za lepší úrok.

Tady účet je, tak tam můžeš nasypat kolik chceš a pak se to z toho odečítá.

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Některé dotazy na Proplat.to

Příspěvek od MoneyStore » 20 led 2020, 10:06

K některým dotazům můžeme doplnit:

1. Investiční automat proplat.to
- ANO, je to kompatibilní řešení s ručně zadanou dynamickou nabídkou. Rozdíl je právě v tom automatickém přihození na novou aukci a v podrobném nastavení pak v tom, že můžete mít různé nastavení podle kategorie Odběratele/plátce.
- Ručně zadanou nabídkou přebijete investiční automat. Pokud vám tedy někdo podhodí automat, můžete novou nabídkou upravit.

2. 15% versus 18%
- ASI to byla chyba investora, který zadal Statickou nabídku. A nebo opravdu mohl chtít zkusit převzít aukci tím, že rovnou nabídne lepší podmínky, než si Dodavatel nastavil a tipoval okamžitou akceptaci.
- Nastavení Maximum od Dodavatele při zadání aukce je možná trochu indikátor. Když tam dá dodavatel MAX. 6%, tak se dá předpokládat, že bude čekat do poslední chvíle na nejlepší úrok. Když se tam objeví 25%, tak víte, že spěchá na peníze. A pak je to nutné zkombinovat s kategorií dodavatele, s celkovou poptávanou částkou v % a částkou faktury, s celkovou dobou financování, s Vašim portfoliem, atd. ;) Těch 18% jsou taková nastavovací procenta, když se nás Dodavatel zeptá, co tam má +- dát. My musíme být v těchto "radách" opatrní a hlavně nezávislý, už se stalo, že dodavatel nastavil 18%, očekával tuhý boj a pád možná na nulu a aukce byla 100% profinancována za průměr 16,7%. A převzetí pohledávky Money store s.r.o. je pro dodavatele i pro nás právně závazné.

3. Práce Dodavatele s aukcí
- Akceptaci nabídnutých podmínek může dodavatel udělat kdykoliv v průběhu aukce. Je to dynamická proměnná podle toho, jak moc spěchá na peníze, jak moc ho cashflow situace tíží. Zvláště nyní, kdy díky rychlým platbám má peníze v podstatě okamžitě. Takže strategie "poslední 3 minuty aukce" se nemusí vyplatit. Služba proplat.to bude fungovat s tím, že se bude rozšiřovat portfolio dodavatelů, každý se pak chová podle svého. Myslím si, že vždy bude nad celkovým portfoliem nejlepší kombinovaná strategie, tedy nastavený automat s ručním zásahem do aukcí, které mě zajímají více než ostatní. Ale to není zdaleka jediná strategie investičního automatu, kterou si dovedeme představit...
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 led 2020, 11:38

JPT píše:
19 led 2020, 23:38
...
Výnos mám za 3 měsíce podle platformy 13,26 % p.a. a podle XIRR 7,49 % p.a. ale v poslední době aukce nevyhrávám. To bych musel nastavit asi tak 4-7% a to se mi moc nechce, tak vyčkávám, jestli to něco chytne za lepší úrok.
Tady účet je, tak tam můžeš nasypat kolik chceš a pak se to z toho odečítá.
Díky za info.
Hm, tak si asi ještě počkám na aktualizaci. Zdá se, že se teprve nabídka dostává do rovnováhy s poptávkou...
MoneyStore píše:
20 led 2020, 10:06
K některým dotazům můžeme doplnit:
...
Díky.
Mám zkušenosti s:

Odpovědět