Mintos - veškerá rizika

.
web: www.mintos.com
Erik97
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Mintos - veškerá rizika

Příspěvek od Erik97 » 03 říj 2019, 20:12

Zdravím všechny nadšence do investování,

již je to nějaká doba, co jsem prvně narazil na mintos. Často se dočtu, že je to riziková platforma. Hodil jsem do mintosu jen na zkoušku tisícovku, vrátila se mi s výnosem, ikdyž žádná sláva. Hodlám do toho jít s většími úsporami, přibližně 300 000. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možnost, že bych peníze už vůbec neviděl.

Vím o rizicích:

PÁD MINTOSU - jaká je ale pravděpodobnost?
KURZOVÉ RIZIKO - při úroku 15%, když se o pár haléřů sníží kurz, stejně na tom budu lépe než na kdejaké jiné legální bankovní "investici" (spořící účty, spoření, terminované vklady)

Když budu investovat do investicí, kde je vyšší kurz ale když si zadám GARANCI ZPĚTNÉHO ODKOUPENÍ, tak mimo pád mintosu není možnost, že bych o peníze přišel, nebo je to jinak? Díky za rady.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - veškerá rizika

Příspěvek od jejinka » 03 říj 2019, 20:24

Nikdy jsem moc nechápala, jak někteří neslyší nevidí, když se použije slovo garance...

Pravděpodobnost krachu Mintosu? Aktuálně nepříliš velká. V případě, že by lehl větší počet poskytovatelů, tak může padnout i Mintos, je závislý na proinvestovaných objemech.
15% je aktuálně nereálné a osobně si nemyslím, že takové úroky ještě uvidíme. Spíše 8% v průměru.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 235
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 říj 2019, 20:27

Erik97 píše:
03 říj 2019, 20:12
Zdravím všechny nadšence do investování,

již je to nějaká doba, co jsem prvně narazil na mintos. Často se dočtu, že je to riziková platforma. Hodil jsem do mintosu jen na zkoušku tisícovku, vrátila se mi s výnosem, ikdyž žádná sláva. Hodlám do toho jít s většími úsporami, přibližně 300 000. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možnost, že bych peníze už vůbec neviděl.

Vím o rizicích:

PÁD MINTOSU - jaká je ale pravděpodobnost?
KURZOVÉ RIZIKO - při úroku 15%, když se o pár haléřů sníží kurz, stejně na tom budu lépe než na kdejaké jiné legální bankovní "investici" (spořící účty, spoření, terminované vklady)

Když budu investovat do investicí, kde je vyšší kurz ale když si zadám GARANCI ZPĚTNÉHO ODKOUPENÍ, tak mimo pád mintosu není možnost, že bych o peníze přišel, nebo je to jinak? Díky za rady.
Je to jinak. BBG garantuje originátor, který klidně zkrachovat může, což se v minulosti již stalo (a dost možná se děje i v současnosti).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 03 říj 2019, 20:28

Na väčšinu otázok nájdete odpovede priamo na stránke Mintosu pod záložkou Pomoc :https://help.mintos.com/hc/cs
Co se stane, když společnost Mintos zbankrotuje?:
https://help.mintos.com/hc/cs/articles/ ... ankrotuje-

Vážnejším rizikom je krach alebo nesplácanie poskytovateľom pôžičky a to si môžte ohodnotiť práve teraz na vlákne: Aforti BBG suspended
viewtopic.php?f=39&t=310

Treba si preštudovať časť pod záložkou pomoc. :)
Naposledy upravil(a) Booboo dne 03 říj 2019, 20:35, celkem upraveno 1 x.

CrazyGuy
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrazyGuy » 03 říj 2019, 20:34

Mam na Mintosu cca 150k EUR pres 12 mesicu. Sance, ze spadne Mintos samotny, je podle me mala. U samotnych LOs je ta sance samozrejme o kus vyssi, ale to doufam vykompenzuje urok. Zejmena pokud investice rozlozis pres zeme a LOs tak to podle me funguje. Ano, urok je nizsi (par mesicu nazpatek bylo treba 14% u short-term loans s BBG), ale to klidne muze byt docasne.

Ja investuji jenom v EUR. Na to, ze koruna o zazracne posili bych si moc nevsazel a prinejhorsim si pockam skrz ekonomicky cyklus az se kurz vrati zpatky.

Erik97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik97 » 03 říj 2019, 22:39

Takže garance není 100% vrácení peněz, chápu-li správně?

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 03 říj 2019, 22:51

Erik97 píše:
03 říj 2019, 22:39
Takže garance není 100% vrácení peněz, chápu-li správně?
Teď už to chápeš správně ;)
Poskytovatel půjčky garantuje, že půjčku odkoupí, když bude po splatnosti 60 dnů. Ale když (z)krachuje poskytovatel půjčky, tak je možné, že nedostaneš nic. Nebo sice něco, ale za hodně dlouho...

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 03 říj 2019, 23:14

Vyhledej si zkušenosti investorů, jak se Mintos chová v kauzách Eurocent a Aforti.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 158
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 04 říj 2019, 08:09

CrazyGuy píše:
03 říj 2019, 20:34
Mam na Mintosu cca 150k EUR pres 12 mesicu. Sance, ze spadne Mintos samotny, je podle me mala. U samotnych LOs je ta sance samozrejme o kus vyssi, ale to doufam vykompenzuje urok. Zejmena pokud investice rozlozis pres zeme a LOs tak to podle me funguje. Ano, urok je nizsi (par mesicu nazpatek bylo treba 14% u short-term loans s BBG), ale to klidne muze byt docasne.
Ufff, 150k to už je slušnej oddíl...

Já takovou důvěru v Mintos nemám(ehh, ani tolik prostředků), ale když vidím jak vyšuměla situace s Eurocentem a co se teď děje s Aforti, jsem rád že v tom nejsem víc namočenej. Vidím to na GBP platformách (Lendy,FundingSecure,Moneything,...), které taky měli všelijaké garance a nízké LTV a peníze jsou tam zabetonovány už pár let v Defaultech a nic se neděje a když už se nějaká nemovitost prodá, tak to nepokryje ani jistinu a sežerou to poplatky na soud.

Takže jestsli tazatel má někde jinde uloženo řádově vyšší částky a tohle bere jen jako menší diverzifikaci (10% z portfolia), OK, chápu...ale jestli jsou to hlavní jeho úspory, nedával bych tolik do Mintosu, ono 12% zní krásně, bezstarostně, ale není všechno zlato co se třpití!
Naposledy upravil(a) doonio dne 04 říj 2019, 09:04, celkem upraveno 2 x.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 04 říj 2019, 08:46

Ono taky poslat někam částku asi 3,85 mil. Kč vzbudí pozornost. To by mě zajímalo, jak jsi to tam dostal? Revolut, devizovka, transferwise?

CrazyGuy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrazyGuy » 04 říj 2019, 08:56

Diky za pripominku k velikosti portfolia. Na Mintos mam aktualne 20% svych financnich aktiv (55% mam v US akciich, 10% v Zonky, 15% v cash nebo nejakych jinych malych investicich).

Na Mintos mam aktualni vynos (na EUR investice) 12.4% (anualizovane). Moje nejvetsi alokace do LO je aktualne 15%. Takze kdyz tento LO zdefaultuje na 100%, tak jsem na cca - 3%. Jasne, to porad nevypada jako super vec, ale zase nejvic penez mam u LO, ktery je relativne lepsi (podle me), takze sance na default myslim je mensi nez 10% :).

Je to urcite otazka trochu viry. Na druhou stranu, kdyz se podivam na svoje akciove portfolio, tak tam muj aktualni anualizovany vynos je cca 11% a k tomu mam o kus vyssi volatilitu (e.g. za minuly mesic jsem -5% na celem portfoliu).

CrazyGuy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrazyGuy » 04 říj 2019, 08:58

cmel.da píše:
04 říj 2019, 08:46
Ono taky poslat někam částku asi 3,85 mil. Kč vzbudí pozornost. To by mě zajímalo, jak jsi to tam dostal? Revolut, devizovka, transferwise?
Transferwise. Nebylo to najednou, ale cca v 6 platbách. Mám na netu statistiky pokud to někoho zajímá, tak napište.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 04 říj 2019, 18:46

Jelikož jsem jako akciový nadšenec poněkud profesionálně deformován, představuji si Mintos občas jako firmu s veřejně obchodovanými akciemi. Standardní akciové portfolio má obvykle minimálně 20 akcií. Jak známo, nemají se dávat všechna vejce do jednoho košíku. Takže "portfolio" kde je jen Mintos a případně ještě 1 nebo 2 podobné platformy, by pro mě bylo z hlediska rozložení rizika naprosto nepřijatelné.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 05 říj 2019, 09:30

GOGO7 píše:
04 říj 2019, 18:46
Jelikož jsem jako akciový nadšenec poněkud profesionálně deformován, představuji si Mintos občas jako firmu s veřejně obchodovanými akciemi. Standardní akciové portfolio má obvykle minimálně 20 akcií. Jak známo, nemají se dávat všechna vejce do jednoho košíku. Takže "portfolio" kde je jen Mintos a případně ještě 1 nebo 2 podobné platformy, by pro mě bylo z hlediska rozložení rizika naprosto nepřijatelné.
Mintos je síce niečo také ako akciová spoločnosť, ale platforma P2P Mintosu ponúka pôžičky od poskytovateľov a niektorý tí istý poskytovatelia ponúkajú pôžičky na viacerých P2P platformách od rôznych spoločností.
Napríklad Aforti pôsobili asi na 5 platformách P2P aj na Mintose.
Z tohto uhla pohľadu by som Mintos a podobné platformy videl skôr ako brokera a nie ako jednotlivú Akciu.
Mintos je v podstate burza poskytovateľov pôžičiek ale slovo burza je až príliš, tak skôr ako broker.
Diverzifikácia je dôležitá skôr medzi Poskytovateľmi ako medzi platformami P2P, lebo trend je taký že Mintos získa väčšinu poskytovateľov. :idea:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 05 říj 2019, 09:38

Když ti spadne platforma, tak co. Budeš hledat po světě poskytovatele?

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 05 říj 2019, 09:47

GOGO7 píše:
05 říj 2019, 09:38
Když ti spadne platforma, tak co. Budeš hledat po světě poskytovatele?

Treba si prečítať : https://help.mintos.com/hc/cs
https://help.mintos.com/hc/cs/articles/ ... ankrotuje-
V nepravděpodobném případě bankrotu společnosti Mintos získají investoři z databáze společnosti Mintos kompletní informace o transakcích, které uzavřeli v rámci tohoto tržního prostředí. Likvidátor nebo správce společnosti Mintos učiní veškeré nezbytné kroky k převodu správy všech půjček a investic na odpovídajícího manažera. Aby bylo zajištěno plnění výše uvedeného ustanovení, uzavřela společnost Mintos s advokátní kanceláří FORT smlouvu o úschově, na základě níž společnost Mintos každý měsíc přenáší datové nosiče obsahující veškeré aktuální údaje ze společnosti Mintos do společnosti FORT, která tyto údaje přijímá pro uchování.

Čo stane ak krachne broker a stali sa aj prípady že krachli renomovaní brokeri čo porušovali interné predpisy.
Nepopieram že Mintos predstavuje riziko ale väčšie riziko vidím v poskytovateľoch.
Porovnanie Akcie vs: P2P platformy vidím v prospech akcii , ale toto sme tu už preberali. :P

JardaBr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JardaBr » 05 říj 2019, 10:07

No, hlavně aby se vedení Mintosu nevzhlídlo v českejch kampeličkách, aneb tuneling dobývá Evropu :lol:

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 05 říj 2019, 11:16

GOGO7 píše:
04 říj 2019, 18:46
To máš pravdu. Já v tuto chvíli držím na Mintosu cca 10% svých financí a zdá se mi to docela dost. Nejraději bych to rozložil do více P2P platforem a nechal na mintosu maximálně 5%. Mintos neberu jako akcii ale jako společnost do které investuji. A riziko je stejné jako do každé jiné firmy kterou může někdo vytunelovat a pak budu 10 let čekat až soudy rozhodnou kdo ty peníze ukradl a jestli na mě něco zbyde ;)

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 05 říj 2019, 11:40

Jako největší riziko Mintosu také vidím to, že peníze zmizí neznámo kam. Nebyl by to první ani poslední "startup" kam investoři nacpali peníze a už je nikdy neviděli. To, že zkrachuje nějaký poskytovatel by nebyl problém. Těch 10-20% ztráta co by nám to způsobilo s tím snad každý tak nějak počítá.
Určitě bych tam nedával celé své úspory, ba ani podstatnou část úspor ne. Ale to samozřejmě závisí na pohledu každého investora. Pro každého znamená hodně peněz něco jiného. Vidím že CrazyGuy se plácl přes kapsu a hodil do toho 150K Euro, k tomu se já nepřiblížím asi ani za deset let :lol: Je asi zbytečné bavit se o tom jak vysoké částky do toho kdo dává, důležité je to kolik % z investic to je a pro mě je také důležité to, za jak dlouho bych dokázal tyto peníze vydělat zpátky (neboli o jakou část života jsem tou investicí přišel). Velkou roli může hrát také to, kdo jak k těm penězům přišel. Kdo přijde k penězům bezpracně (například je zdědí, vyhraje, dostane na dotacích) bude se bát mnohem méně je do něčeho vložit, než ten kdo si je 10 let vydělával u pásu ve fabrice.
Jak už jsem několikrát zmiňoval, já mám v Mintosu cca 10% svých financí a to je opravdu maximum co jsem do toho ochoten vrazit i když je to částka, kterou bych při mých současných příjem dokázal ušetřit za 3 měsíce. Někomu se to může zdát jako relativně krátká doba. Ale zkuste si být v práci od rána do večera klidně i 12 hodin denně a ještě se tam stavovat i o víkendu. Začnete si těch peněz prostě jinak vážit.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 05 říj 2019, 13:25

Zásada č.1: Podělat se může cokoli a kdykoli ;)
Zásada č.2: Nikdy nezapomeň na zásadu jedna. // Joshua :-)
Naposledy upravil(a) GOGO7 dne 05 říj 2019, 14:36, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět