Banky a účty

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 232
Kontaktovat uživatele:

Banky a účty

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2019, 11:11

// Udělal jsem nám přesun, protože jsme se odchýlili. Návaznost je na tento příspěvek. Joshua
viewtopic.php?f=53&t=159&start=200#p16098

Urcite je to o zvyku, ja jsem konzerva, takze starej servis 24 mi vyhovoval. Vsechno jsem mel dostupny na hlavni obrazovce, vypis z uctu dobre citelny, vse pekne prehledny a prakticky. Ted je vse roztahany, strasne obrovsky, na 22" monitoru mam ve vypisu snad jen 5 radku, takze musim x krat scrollovat, abych videl dalsi platby. Chybi tam funkce, ktery u servis 24 byly (vetsinou se tykaji majetkoveho fondu, grafy atd.). Na pomalejsim pocitaci je to tak zoufale pomaly, ze udelat jeden platebni prikaz je klidne na 6 minut. Neprakticke UI atd.

ObrázekServis 24

ObrázekGeorge

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 235
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Jan » 02 říj 2019, 13:39

vyvar z ovaru píše:
02 říj 2019, 11:11
...
Trochu mi to připomíná mBank a jejich "nové" bankovnictví. Ale fakt je, že jsem tam už rok-dva nebyl přihlášený.
Místo jednoduchého přehledného screenu taková prapodivná sběř... I sekce hry tam byla...

Docela mě překvapuje, že zrovna Vy dva (ale obecně kdokoliv tu) má ČS. Má to nějaký specifický důvod?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 02 říj 2019, 14:06

Já právě nemám ČS :-) mBank jsem před lety měl taky, ale měl jsem to úplně stejně jako ty - to nové bankovnictví to u mě potopilo už úplně a nakonec jsem tam skončil (ne že by to teda byl jediný důvod :-) )

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 říj 2019, 14:12

P2P_Ronie píše:
02 říj 2019, 14:06
Já právě nemám ČS :-) mBank jsem před lety měl taky, ale měl jsem to úplně stejně jako ty - to nové bankovnictví to u mě potopilo už úplně a nakonec jsem tam skončil (ne že by to teda byl jediný důvod :-) )
Eh - napsal jsem to asi blbě - Vy dva jsem myslel vyvara jakožto autora příspěvku a GOGA jakožto lajkujícícho.
Já jsem u mBank skončil prakticky ve chvíli, kdy se v dosahu objevila AirBank - začala tuším někdy v září a zdejší pobočku otevřeli příští rok na jaře (asi). Hlavní problém pro mě byl že z čisté mBanky (mKonto a eMax) defakto bez podmínek se to přetransformovalo k ČS 2.0 - fůra podmínek k nezapamatování. A samozřejmě pokles úroků.
Ale ono třeba pokud člověk zatlačí, tak i ČS se dá donutit k rozumným podmínkám, aspoň co vím.
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2019, 14:45

Mam Sporku od pocatku veku, uz ani nevim jak dlouho, ono tenkrat ani nejak moc jinych moznosti nebylo. Webovy rozhrani mi fakt vyhovovalo a prislo nejlepsi oproti ostatnim, takze nebyl duvod prechazet, s nastupem bezpoplatkovych bank jsem se ve Sporitelne sesel s bankerem, rekl, ze pokud mi nebudou ucet vest zadarmo, tak odchazim jinam a poplatek mi zrusili, takze ji mam dal. Stale to mam jako primarni ucet, kam mi chodi vyplata a mam tam nejaky zustatek a vse navic si pak preposilam na sporici ucet u Airbank, kde vytvarim aspon trochu urocenou rezervu. U Sporitelny mam taky majetkovy ucet a po zruseni bezneho uctu bych s nim mozna tak pohodlne nemohl nakladat.
Jeste pro zajimavost - mel jsem ucet i u CSOB, chtel jsem taktez vedeni uctu zdarma, tak jsem se s bankerem setkal a domluvil, dostal jsem vedeni uctu zadarmo asi na 4 mesice a pak mi rekli, ze pokud chci dal, tak si musim vzit uver a nebo mesicne posilat minimalne 60 tisic nebo vic. :lol:

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 02 říj 2019, 14:57

Moneta má spořící účet s úrokem 2 % do částky 1 Mio. Airbank má 1,3 % do 250 tis, pak 0,4 %.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 říj 2019, 15:06

vyvar z ovaru píše:
02 říj 2019, 14:45
...
Já jsem kdysi měl u ČS studentskej účet. A i tak poplatky za vše. Příchozí platba, odchozí platba, i za připsání úroku x). Pokud ho máš bez poplatku, tak pak se to asi nějak dá pochopit.
Takže jsi začal posílat těch 60 kkč předpokládám :o).
Ankor píše:
02 říj 2019, 14:57
Moneta má spořící účet s úrokem 2 % do částky 1 Mio. Airbank má 1,3 % do 250 tis, pak 0,4 %.
Zlehka jsem to naťuknul a vyskočilo mi 1,2%.
https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet
Mám zkušenosti s:
---
---

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 02 říj 2019, 15:11

Já ho mám a skutečně opravdu dává 2%.
https://www.moneta.cz/servis-pro-media/ ... z-podminek

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 02 říj 2019, 15:30

Jan píše:
02 říj 2019, 15:06
Na tom mém odkazu píšou, že 2 % dostane ten, kdo si účet založí online na odkazu..., který mě hodí na tu Tvou stránku s 1,2 % :shock: A kdo nechce využít online založení, dostane ho v bance s 1,2 %. Maj v tom binec pánové.
Já si ho zřizovala v internetovém bankovnictví a funguje mi na 2 %.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 říj 2019, 15:49

Ankor píše:
02 říj 2019, 15:30
Jan píše:
02 říj 2019, 15:06
Na tom mém odkazu píšou, že 2 % dostane ten, kdo si účet založí online na odkazu..., který mě hodí na tu Tvou stránku s 1,2 % :shock: A kdo nechce využít online založení, dostane ho v bance s 1,2 %. Maj v tom binec pánové.
Já si ho zřizovala v internetovém bankovnictví a funguje mi na 2 %.
To vypadá, že to byla (a už asi není) nějaká časově omezená akce.
https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... i-ucty.pdf
...docela elaborát :o/. Tohle je zrovna to, co nemusím - xy spořicích účtů a podmínka většiny ani nestojí za řeč :o).
BTW - já jsem možná zaznamenal i nějakou promo kampaň a tam ty 2% byly časově omezený. Ale je klidně možný, že si to s něčím pletu.
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2019, 15:50

To je zajimavy, ja to taky zakladal online a ty 2% bych tam mel mit.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 02 říj 2019, 16:12

Myslím, že je to, jak píše Jan. Taky na mě teď někdy ta informace vyskočila a překvapila mě. Nedávno ten účet představili a bylo tam 2 % při zřízení online (chytil jsem to a založil). Nyní už dávají jen nějaký 1,2 %, ale stávajícím klientům, kteří měli ta 2 %, to (zatím) nezměnili.

Asi jsme se trochu odchýlili od tématu... :) Možná by ale stálo i za to založit zvláštní téma na banky a jejich nabídky? Nevím, zda by to mělo nějakou odezvu / bylo nějak relevantní.

Ibys
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Banky a účty

Příspěvek od Ibys » 02 říj 2019, 21:03

Je to tak, akce 2% trvala jen přes prázdniny, potom to zase stáhli, ale kdo založil tak 2% má, snad zatím do konce roku

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 03 říj 2019, 08:02

Tak to koukám zase zůstanem u Airbank, když jsme se nerozhoupali přes prázdniny.
Stejně bych už asi to neměnil, kvůli tomu půl roku.
Internetové bankovnictví airbank je dle mého lepší, než třeba Moneta. mBank je tedy katastrofa. Unicredit taky nic moc... Obsluhuji účty u všech čtyř, i když Monetu moc ne, takže tam nejsem tak často.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 říj 2019, 08:19

romancik píše:
03 říj 2019, 08:02
Tak to koukám zase zůstanem u Airbank, když jsme se nerozhoupali přes prázdniny.
Stejně bych už asi to neměnil, kvůli tomu půl roku.
Internetové bankovnictví airbank je dle mého lepší, než třeba Moneta. mBank je tedy katastrofa. Unicredit taky nic moc... Obsluhuji účty u všech čtyř, i když Monetu moc ne, takže tam nejsem tak často.
Vnímám to podobně - časově omezené akce, vstupní bonusy a případně složité podmínky jako (pásmové) úročení dle výše zůstatku mě nelákají/odrazují. I když s tím úročením to už má nejspíš většina bank... :o/.
Mám zkušenosti s:
---
---

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 03 říj 2019, 09:55

Bankovnictví Airbank je úplně super. Tu Monetu mám krátce, ale nemůžu si na to zvyknout. Pořádně tam ani nevidím, jak je teda ten můj účet úročen - u Airbank to vidím hned...

Ještě mám účet u ČSOB Premium. ČSOB taky nedávno udělalo nové bankovnictví. Podle mě se rádoby inspirovali u Airbank, ale vlastně to stojí pořád za starou bačkoru... Ovšem nejvíce vtipný je jejich spořicí účet - úrok asi 0,2 % a ještě jednodenní výpovědní lhůta, aby se člověk dostal k penězům. WTF?! :-D

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 03 říj 2019, 10:06

Souhlas. Taky jsem u Airbank a spokojenost. Hlavně mě teda baví, že se ženou máme každý svůj separátní účet a pak společný, kam oba v nějakém poměru přispíváme na společné výdaje. Mají velmi dobře udělanou tu správu peněz, protože mezi účty to lze jen myší přetáhnout a zadat částku. Potom mají celkem fajn i ty výdaje a jejich evidenci - stačí změnit kategorii jednoho údaje a historicky se změní u všech. Pak to vyhazuje i docela užitečné koláčové grafy. Vyhovuje mi zasílání RSS pro Fakturoid, takže nezapomínám na faktury... platím si u nich velký tarif (což uvažuji že zruším, protože po založení Revolutu už SEPY za 25 Kč skrze banku neposílám ani nepřijímám) a zase tak často z cizího bankomatu nevybírám.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 říj 2019, 10:27

Joshua píše:
03 říj 2019, 10:06
Souhlas. Taky jsem u Airbank a spokojenost. Hlavně mě teda baví, že se ženou máme každý svůj separátní účet a pak společný, kam oba v nějakém poměru přispíváme na společné výdaje. Mají velmi dobře udělanou tu správu peněz, protože mezi účty to lze jen myší přetáhnout a zadat částku. Potom mají celkem fajn i ty výdaje a jejich evidenci - stačí změnit kategorii jednoho údaje a historicky se změní u všech. Pak to vyhazuje i docela užitečné koláčové grafy. Vyhovuje mi zasílání RSS pro Fakturoid, takže nezapomínám na faktury... platím si u nich velký tarif (což uvažuji že zruším, protože po založení Revolutu už SEPY za 25 Kč skrze banku neposílám ani nepřijímám) a zase tak často z cizího bankomatu nevybírám.
Kdysi, velmi kdysi jsem si s těmi výdaji taky hrál. Skončilo to tak, že mi začaly mizet ti ikonky, co se k tomu přiřazují. Tedy že jsem něčemu přiřadil nějakou ikonku, pak jsem toto přiřazení zrušil, ale ikonka se už ve volně dostupných ikonách neobjevila. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?

Jinak pro mě je největší problém to, že jak mám těch bankovnictví vícero (vlastně velmi mnoho), tak jsem z toho dost dezorientovaný. Takže v poho jsou ta, která ovládám častěji (Air, Fio), zbytek už je horší. Air mi přijde i dost intuitivní, s Fiem jsem měl trochu problémy, ale pak jsem si zvyknul. Stará mBank byla taky OK, ale po upgradu už nic moc.
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 03 říj 2019, 10:37

A ty mas ve vsech bankach penize? Ja si posilam vyplatu do Sporitelny, kterou mam teda zadaco, tam drzim penize na vsechny nezbytne vydaje a vzdy posledni den v mesici, kdyz je prebytek, tak posilam na sporici ucet Airbank. Zaroven u Airbank udrzuju minimalni zustatek na beznem uctu, abych mohl 5x zaplatit kvuli bonusovemu uroceni.
Pak jsem si zalozil Monetu, ale to jen diky tomu bonusu 1 000 Kc, protoze jsem si zaroven chtel poprve zkusit zaplatit hodinkama. :lol: Tisicovku jsem nasledne propil a od te doby Monetu nepouzivam (jeste jsem si aktivoval ten 2% sporici). CSOB zrusena a Sberbank taky (tu jsem mel kdysi, kdyz nabizela vic nez Airbank).

Pamatuju si kamaradky, ktery mely kdysi eBanku a aby mely vedeni uctu zadarmo, tak si posilaly penize dokola. Prvni poslala urcitou castku druhe, ta ji poslala treti a tak dal, az se to vratilo zase te prvni. :lol:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 03 říj 2019, 10:51

Vážení, hlavně pozor na to, ať na každé z těch bank nepřekročíte pojištěný limit vkladu 100.000 Euro. Na to bacha 8-)
P.S. Platí zvláště pro multi-account Johna ;)
Naposledy upravil(a) GOGO7 dne 03 říj 2019, 10:59, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět