Curve

.
Finanční technlogie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 834
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 179
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Curve

Příspěvek od Joshua » 24 zář 2019, 09:59

Ze všech možných platebních způsobů nám tu chybí ještě jeden, který je u nás poměrně oblíbený. Tím je platforma Curve. Přidávám ji do sekce fintech, protože má jistá omezení ( nejde použít pro nabíjení a výběr z P2P platforem). Jedná se o mobilní aplikaci s přidruženou debetní kartou a kurzy podobnými (mezibankovními), jako má Revolut. Nicméně oproti Revolutu jsou tu zásadní odlišnosti.

- Nejedná se o peněženku, pouze o prostředníka napojeného na debetní a kreditní karty, které si do Curve uživatel vloží.
- Dají se do něj vložit i karty jako TransferWise a Revolut. Stačí tedy fyzicky disponovat Curve kartou a lze využít výhod prakticky všech karet v peněžence.

Výhody:
- Naprostá jednoduchost v případě cestování. Máme se ženou společný účet nahraný na Curve a v průběhu cest z něj čerpáme.
- Všechny transakce se propisují i do cílových karet a bank.
- Vše je přístupné pod jedním PINem a jednou administrací. Odpadá top-up a dobíjení účtů.
- Lze si zvolit, na které kartě se provede konverze - jestli u Curve, nebo až u koncové služby.
- Platby lze 14 dní zpětně přeřadit k jiné kartě. U koncové služby se ukáže nezaúčtováno.
- Vedení zdarma.

Nevýhody:
- O víkendu zatíženo poplatkem (jako u Revolut), kterému se kvůli absenci peněženky nelze vyhnout (např. konverzí v pátek).
- Nelze zasílat běžné převody. Slouží jen jako nástroj pro platbu kartou.
- Jsou tam nějaké Cashbacky u obchodníků - 1% třeba u LIDL. Ale je to limitováno na 90 dní. U vyšších členství jsou cashbacky permanentní ale měsíční platba 10 EUR za to nestojí + bonusy u nás zatím nelze plnohodnotně využít.

Resumé:
Možná si říkáte, jaké to má benefity. Já byl z Curve zpočátku také rozpačitý, protože jsem si říkal, že mi nemůže nabídnout nic víc, než Revolut a TransferWise... případně Apple pay a Google pay. To je do jisté míry pravda.
Co je skutečně návykové je ta jednoduchost. Netřeba řešit top-up nebo limity. Dokud je na cílové kartě dostatek prostředků, tak platba vždy projde. Navíc je to služba, která se vyvíjí s trochu jinou filozofií. Do budoucna třeba nabídne lepší práci s předplatným a jeho zrušením na jeden swipe. Uživatelé Curve si brzy budou moci zasílat mezi sebou prostředky okamžitě - z karty na kartu apod. Co jsem koukal, tak se od Curve hodně inspirují lidé z Twista ve vývoji dalších služeb. U nás teď Curve má okolo 20 tisíc uživatelů, ale je to služba, která aktuálně zažívá boom ve Velké Británii.

Kdyby si chtěl někdo počíst, prohlédnout screeny, něco jsem k tomu dříve sepsal: https://hoopoo.cz/curve-karta/
Tímto tu otevírám i diskusi :) .

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 306
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Re: Curve

Příspěvek od Boží mlýn » 24 zář 2019, 11:31

Curve používám přes dva roky. Pro běžného uživatele moc smysl nemá, často má výpadky, takže na placení je tak jako tak nutné nosit druhou kartu pro tyto případy. Do google pay se zatím přidat nedá. Podkladové kartě, resp. dotyčným bankám, je při transakci předáván původní MCC kód transakce, takže je jen otázkou času, kdy se banky začnou bránit a zpoplatňovat např. výběry z ATM. Ty už ostatně některé banky u zahraničních karet aplikují a Curve je britská karta. Pozitivní je, že s výjimkou předplacených platebních karet lze přidat skoro všechny karty vydané v ČR. Největší trouble maker byla Rajfka, která s odkazem na své fraud řešení transakce blokovala. Pomohl až skoro rok trvající tlak Finančního arbitra a několik vzájemných vyjádření.

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Curve

Příspěvek od Ankor » 24 zář 2019, 19:16

U Curve oceňuju především možnost výběru z bankomatů cizích bank, bez problémů funguje Unicredit, ČSOB, Raiffeisen, Airbank, zato Spořitelna a Moneta mají poplatky. Mohu vybírat přes kreditku Spořitelny, Monety i přes Revolut, stále se to tváří jako nákup a stále na tom funguje i cashback dané karty. Pokud karta nefunguje (stalo se mi to 2x za 3/4 roku), přijde oznámení, abychom si s sebou vzali druhou platební kartu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host