Kurzové riziko CZK/EUR

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Pavlus
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Kurzové riziko CZK/EUR

Příspěvek od Pavlus » 12 srp 2019, 15:01

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně kurzového rizika CZK/EUR.

Díval jsem se na předpovědi ČNB a ta plánuje pro rok 2020 a 2021 výrazné posílení koruny, což znamená, že když mám na Mintosu investici v EUR, tak mi to výrazní sníží zisky (v tom lepším případě, v tom horším o zisky přijdu).

Odkaz na předpověď kurzů:
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... atory.xlsx

Když si vezmu, že aktuálně je kurz 25,8 a oni plánují, že na konci roku 2019 bude 25,2, na konci roku 2020 24,8 a v roce 2021 dokonce 24,4, tak se nabízí myšlenka, zda nezměnit přístup k půjčkám v EUR. Jak jste na tom Vy? Budete dále investovat v EUR?

Díky.
P.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 212
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzové riziko CZK/EUR

Příspěvek od Jan » 12 srp 2019, 15:06

Pavlus píše:
12 srp 2019, 15:01
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně kurzového rizika CZK/EUR.

Díval jsem se na předpovědi ČNB a ta plánuje pro rok 2020 a 2021 výrazné posílení koruny, což znamená, že když mám na Mintosu investici v EUR, tak mi to výrazní sníží zisky (v tom lepším případě, v tom horším o zisky přijdu).

Odkaz na předpověď kurzů:
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/ ... atory.xlsx

Když si vezmu, že aktuálně je kurz 25,8 a oni plánují, že na konci roku 2019 bude 25,2, na konci roku 2020 24,8 a v roce 2021 dokonce 24,4, tak se nabízí myšlenka, zda nezměnit přístup k půjčkám v EUR. Jak jste na tom Vy? Budete dále investovat v EUR?

Díky.
P.
Popravdě, nevidím moc důvodů ke kdovíjakému posilování CZK.
A pokud se nepletu ČNB se predikování kurzu EURCZK moc nedaří, a předpověď na 2,5Y dopředu beru hodně hodně s rezervou...
Pokud bych měnil nějak názor na investování tak leda v tom smyslu, že bych volil měnové zajištění. Momentálně jsem pouze na Mintosu a řekněme, že 12% v EUR je stále výhodnějších než 7% v CZK. A v reálu bude ten diferenciál spíše ještě větší, než 12-7=5%.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

jejinka
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 12 srp 2019, 15:07

Jediné, co vím s jistotou, že předpovědi kurzu vystřihne s vyšší úspěšností i opice na základě náhodných dat.

Osobně mám jednoduchou strategii, čekám spíše posílení koruny v dlouhodobém horizontu, takže každé oslabení využiji k měnovému zajištění na vyšší úrovni.

Pribik
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribik » 12 srp 2019, 15:17

Taky mi přijde, že ta střelba na posílení je dost od boku a spíše zbožné přání ČNB, když skončili intervence,tak předpoveď byla dneska někde pod 25. A tam rozhodně nejsme.

Když to vezmu matematicky tak konec roku 2021 je za 2,5 roku a posílení o 5,5 Procenta je 2,2 % p.a což není sice málo, ale pořád lepší než výnost. A jak říkám, nevěřím, že se stejně na tuto uroveň tak rychle dostane.

Spíš mě štve, že jsem za 25,5 nenakouil více :D

Odpovědět