Crowdestor

.
K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Robo.cash; Swaper; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Crowdestor

Příspěvek od P2P_Ronie » 15 črc 2019, 12:32

Ahoj,

má prosím někdo osobní zkušenosti s touto platformou? Recenze viz např. zde https://alternativeinvestments.money/crowdestor-review/

A neplést s Crowdestate jako já :-)

Díky

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdestor

Příspěvek od adventura » 15 črc 2019, 12:42

recenze

https://financiallyfree.eu/crowdestor-review/
https://financiallyfree.eu/crowdestor-r ... team-riga/

ruzne druhy pujcek - firemni, stavby - renovace, energetika, obchody, restaurace
doba - par mesicu az 2 roky
uroky - 12pa - 20pa

min investice - 50
nemaji SM, AI
na nove projekty upozornuji predem emailem a i na strance je odpocitavadlo, kdy budou zverejneny

jsem tam, zatim vse funguje ok, dyztak se ptej
  • CZK bondster,fundlift,dluhopisy
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest
  • bonus za nove registrace na p2p - viewtopic.php?f=40&t=134&p=2617#p2617

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 15 črc 2019, 12:56

Díky - jj, recenze jsem koukal a docela mě to zaujalo. Tak jsem chtěl zkusit, zda má někdo osobní zkušenosti. Zatím teda nemáš problémy s nesplácenými půjčkami (resp. jejich neúměrným množstvím)? Šel bys tam znovu, nebo bys už radši volil jinou alternativu. Je něco, co tě na té platformě štve?

Z té jedné recenze jsem získal dojem, že nějak zveřejňují ty financované projekty dopředu. To by se mi líbilo (možnost si to prostudovat a nebát se, že kvůli úplně základní analýze přijdu o investici, protože za 10 minut zmizí). Je to tak?

Plus, jestli to chápu správně, tak tady není žádný klasický buyback guarantee, ale jakýsi transparentní fond. Jsou tam ještě nějaké další formy zajištění u těch půjček?

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 15 črc 2019, 13:25

P2P_Ronie píše:
15 črc 2019, 12:56
Díky - jj, recenze jsem koukal a docela mě to zaujalo. Tak jsem chtěl zkusit, zda má někdo osobní zkušenosti. Zatím teda nemáš problémy s nesplácenými půjčkami (resp. jejich neúměrným množstvím)? Šel bys tam znovu, nebo bys už radši volil jinou alternativu. Je něco, co tě na té platformě štve?

Z té jedné recenze jsem získal dojem, že nějak zveřejňují ty financované projekty dopředu. To by se mi líbilo (možnost si to prostudovat a nebát se, že kvůli úplně základní analýze přijdu o investici, protože za 10 minut zmizí). Je to tak?

Plus, jestli to chápu správně, tak tady není žádný klasický buyback guarantee, ale jakýsi transparentní fond. Jsou tam ještě nějaké další formy zajištění u těch půjček?
>>> Zatím teda nemáš problémy s nesplácenými půjčkami (resp. jejich neúměrným množstvím)?

jsem tam rok a vsechno ok

>>> Šel bys tam znovu, nebo bys už radši volil jinou alternativu.

beru to jako alternativu k envestio, crowdestate a kuetzalu, nemam duvod jit pryc

>>> Je něco, co tě na té platformě štve?

nemaji zadne reporty ohledne tvych investic, jenom vypis transakci (vklad, investice, urok), zadne grafy treba jako je na mintosu

>>> Z té jedné recenze jsem získal dojem, že nějak zveřejňují ty financované projekty dopředu. To by se mi líbilo (možnost si to prostudovat a nebát se, že kvůli úplně základní analýze přijdu o investici, protože za 10 minut zmizí). Je to tak?

oni jenom upozorni, ze bude novy projekt, napisou nazev, uroky, dobu, ale detailnejsi popis je k dispozici az v momente zverejneni pujcky
u par pujcek se stalo, ze by vykoupeny behem par minut, ale vetsinou vydrzi nejakou dobu (hodiny...dny), treba ted tam jsou 4 aktivni projekty

>>> Plus, jestli to chápu správně, tak tady není žádný klasický buyback guarantee, ale jakýsi transparentní fond. Jsou tam ještě nějaké další formy zajištění u těch půjček?

BBG neni, je ten fond. zajisteni je vetsinou popsano vagne jako treba na envestio :)
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 15 črc 2019, 13:46

Super, děkuju za info ;)

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 24 zář 2019, 13:20

FYI - 6 novych business pujcek na crowdestoru tento tyden a to z ruznych oblasti - elektrarna, lesy, nemovitosti, obchody
pokud hledate alternativu k envestio, tak by to mohlo byt toto...

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 05 lis 2019, 21:36

FYI - novy projekt z oblasti, kterou jsem jeste v p2p nevidel - low-cost horor film Warhunt z prostredi 2. svetove valky nataceny v Lotyssku
18m, 18pa + 12% success fee

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 05 lis 2019, 21:39

Myslíš, že je to bezpečná investice? Já se tomuhle právě vyhnula, ale je to jen pocit, ne že bych tomu rozuměla, ráda se přiučím. :)

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 06 lis 2019, 09:11

adventura píše:
05 lis 2019, 21:36
FYI - novy projekt z oblasti, kterou jsem jeste v p2p nevidel - low-cost horor film Warhunt z prostredi 2. svetove valky nataceny v Lotyssku
18m, 18pa + 12% success fee
Nepatri to spis na Kickstarter nebo Indiegogo? Produkce nezavisleho filmu neni zadna sranda, korelace mezi kvalitou a uspechem casto nebyva. A u valecneho filmu tam dost mozna nebude ani jedno ani druhe.

Ohledne filmu mi to pripomnelo jednoho hollywoodskeho producenta, jmenuje se Jason Blum, nevyhral zadne Oskary, moc lidi ho nezna, ale z hlediska financniho/ROI je to podle me nejuspesnejsi producent, ktery kdy zil - a to o dva rady pred kymkoliv jinym. Produkuje srackoidni hororove filmy jako na bezicim pase, od roku 2010 snad 90 (!) filmu. Vtipne jsou jeho pravidla "lowcost" produkce vysvetlene treba tady: https://www.npr.org/templates/transcrip ... 3027231994
Natocit horor za $15k a utrzit $200M je neuveritelne uz samo o sobe, ale on to dokazal zopakovat vicekrat. A proc to zminuju - ani on sam nevi, jestli film bude uspech nebo ne, proto ma takovy systematicky pristup a nerozhodne se ze srandy tocit lowcost WWII film v Lotyssku a i kdyby se rozhodl, tak to udela s mensim rozpoctem nez naraisovanim €500k.

Na Crowdestor mi momentalne prijdou zajimave ty lesnicke projekty (Dižozols nebo jak se to jmenuje), ale pruser muze byt vsechno.

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 06 lis 2019, 10:23

Lesy už se mi splatily. Ale samozřejmě máš pravdu...

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 06 lis 2019, 13:14

Ankor píše:
05 lis 2019, 21:39
Myslíš, že je to bezpečná investice? Já se tomuhle právě vyhnula, ale je to jen pocit, ne že bych tomu rozuměla, ráda se přiučím. :)
bezpecnych moc na crowdestoru neni, nicmene v popisu projektu je toto

CONFIRMED SALES
The Project has executed Pre-Sales contract with Shanghai SJS Computer Technology Company, Ltd., to have exclusively distribution rights on the territory of the World excluding United States of America for a non-refundable guaranteed payment of $1,150,000 EUR which shall coincide upon delivery.

tady je dalsi povidani a review (bylo postnuto pred zverejnenim projektu)
https://www.crowdlendingrocks.eu/meetin ... rowdestor/

heechee
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heechee » 09 lis 2019, 00:25

Režisér moc dobrý nebude...
https://www.csfd.cz/tvurce/33731-mauro-borrelli/

Jeho poslední film dopadl údajně takto: Tržby USA $22,943║Tržby Celosvetovo $111,000

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 09 lis 2019, 18:39

tomu filmu som sa ja osobne radsej vyhol, investoval som do Mafia Stars, navratnost priblizne rovnako vysoka a rizikovost ovela nizsia :mrgreen:

Inak na Crowdestor nemam zainvestovane nic okrem Mafia Stars, vlozil som tam len nedavno prvu sumicku. Pre development projekty vyuzivam Envestio.

Je vela lakavych platforiem, ale ktoru a ktory projekt si vybrat :) niekedy mi to pripada ako ruska ruleta s informaciami ktore su dostupne.

Jaro

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 10 lis 2019, 00:04

Na Crowdestor, Envestio i Bulkestate investuju do nemovitostí, které je možné v případě neplacení prodat. Filmy, hry a kožešiny pro jistotu vynechávám.

Odpovědět