Financia.cz srovnávač spoření

.
Finanční technlogie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
Odpovědět
Jay
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od Jay » 26 dub 2019, 17:55

Ahoj,

chtěl bych tady představit můj side project https://www.financia.cz, který jsem vybudoval po večerech a víkendech.

Se spořením jsem začal docela pozdě, pár let po třicítce a když jsem koukal po dostupných spořících produktech, tak mě překvapilo mě, že české srovnávače nejsou úplně transparentní.

Zobrazí se mi sice spořící úrok, ale musel jsem se prokolikat až k podmínkám, abych se ujistil, že úrok mám nárok. To mi zabralo spoustu času a eventuelně jsem vždy skončil na stránkách bank, kde jsem musel pročíst jejich obchodní podmínky.

Proto jsem vytvořil web Financia.cz, aby měli i ostatní možnost jednodušše porovnat dostupné spořící účty podle kritérií, které považuju za důležité:
- sazba
- délka držení vkladu
- riziko
- a výše vkladu

Dalsi super funkce, ktera pomuze mnoha lidem je vypocet optimalni alokace vkladu mezi sporici ucty. Napr. chci mit 500 000Kč v cashi a chci to mit urocene a k dispozici. Financia.cz mi spocita, ze bych mel vlozit 150 000Kc k bance A, 150 000Kc do banky B a zbytek do banky C.

Web je v zacatcich a muzu se tomu venovat jen po vecerech, ale rad bych jej dal rozvijel.
Budu tedy vdecny za vase pripominky a kritiku. Web neni uzpusoben pro mobily (moc informaci na strance).

Na todo listu je momentalne:
- pridani informace o datumu platnosti sazby
- pridani informace o podminkach nutnych k dosazeni sazby

Diky.
Zajmy: technologie, finance, cestovani.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Financia.cz srovnávač spoření

Příspěvek od JPT » 26 dub 2019, 23:41

Jen jsem na to mrknul a zkusil (nezkoumal jsem to podrobně) a mohly by loga bank nebo názvy mít odkaz na ty banky, když bych se chtěl podívat na stránky na podmínky těch úroků a nebo by přímo ty podmínky mohly být napsané u každé banky (např. nutnost platit kartou atp.) a taky by tam mohly být stavební spoření.

Jay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jay » 27 dub 2019, 10:00

Diky za tipy.

Odkazy pridam, to je dobry napad.

Podminky akcnich uroku jsou ve vyvoji. Je to trochu technologicky komplexnejsi, takze mi to bude par tydnu trvat.

O stavebnim sporeni jsem premyslel, ale jeste jsem neprisel na zpusob, jak jednodusse matematicky spocitat vynos (vysledny urok) se zapoctenim vsech poplatku, statni podpory a akcnich uroku. Pak penize na stavebko muzete vlozit najednou, nebo postupne mesicne, cimz se taky meni hruby urokovy vynos.

Rad se ale priucim, kdyby sem nekdo hodil univerzalni rovnici :).

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 27 dub 2019, 15:02

Tak matematicky to nevím. Já si to počítám jen zpětně přes XIRR v excelu. Ale třeba tu jsou nějací matematici. Ve skupině Investor na Zonky myslim tak ze dva jsou, ale už si nepamatuju jejich jména.

Určitě by ale stačila jen varianta prvotní vklad + měsíční platby. Žádné mimořádné vklady bych tam asi nedával. To by bylo pak asi hodně složité.

Jay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jay » 17 kvě 2019, 20:03

Upravil jsem na webu loga, aby byly odted klikatelne. Kliknutim se otevre nova zalozka prohlizece s oficialni webovou strankou banky / instituce.

Na zobrazeni podminek sporicich uctu nadale pracuju.

A nad stavebnim sporenim stale vaham, tam jsou ty podminky a kombinace akcnich uroku dost slozite. Mel by nekdo dalsi zajem o tento produkt?

Odpovědět