Investice do alkoholu

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
Flyboy
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Investice do alkoholu

Příspěvek od Flyboy » 13 říj 2018, 10:19

Když už se tady rozjíždí ty alternativní investice, nebo spekulace, nebo jak to mám nazvat. Tak by mě docela zajímal váš názor i na investice do vína a tvrdého alkoholu. Už cca rok nad tím přemýšlím, že bych do něčeho takového investoval, protože počítám s tím že lidé chlastají od pradávna, budou chlasta i v budoucnu a milionářů, kteří přišli ke svému majetku "bez práce" a utrácejí spousty peněz za něco extra (i kdyby to měla bý jen zaprášená flaška) je stále víc.
Takže kupujete někdo nějaký alkohol s plánem na budoucí prodej? Jaké máte cca náklady na uskladnění?

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Saraph » 13 říj 2018, 15:37

U tématu alkohol si dovolím malý offtopic: V jedné Facebookové diskuzi někdo dělal reklamu zrovna na Mintos a popisoval, jak je to báječné a že dostává přes 13 % úrok. Na to mu někdo odepsal: „Na 13 % se můžu vykašlat. Radši investuju do rumu. Ten má přes 30 %.“

Takže investoři, jestli chcete hodně procent, kupujte tvrdý chlast.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 13 říj 2018, 16:30

Já jsem kdysi četl pár zajímavých článků tu:
http://www.martinkrupicka.cz

Není to vůbec špatné téma, ale tak nějak jsem došel k závěru, že to není nic pro mě. Alkohol mi nepřináší žádnou radost, resp. další přidanou hodnotu k investování. Je teda fakt, že mám rád rum. Čas od času si na chuť a když je nálada sklenku nějakého lepšího dám, ale jinak jsem prakticky abstinent.

Asi je s tím pro mě spojeno spoustu starostí - nákup, doprava, skladování, následný prodej. U toho vína bych řekl, že to bude ještě horší (u korku nějaké přešpuntování apod.). Navíc asi nejsem takovej machr, abych ochutnal nějaký patok a odhadl, že za 20 let to bude prvotřídní víno, které bude mít svůj chuťový profil na vrcholu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 96
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 říj 2018, 11:11

Joshua píše:
13 říj 2018, 16:30
Já jsem kdysi četl pár zajímavých článků tu:
http://www.martinkrupicka.cz

Není to vůbec špatné téma, ale tak nějak jsem došel k závěru, že to není nic pro mě. Alkohol mi nepřináší žádnou radost, resp. další přidanou hodnotu k investování. Je teda fakt, že mám rád rum. Čas od času si na chuť a když je nálada sklenku nějakého lepšího dám, ale jinak jsem prakticky abstinent.

Asi je s tím pro mě spojeno spoustu starostí - nákup, doprava, skladování, následný prodej. U toho vína bych řekl, že to bude ještě horší (u korku nějaké přešpuntování apod.). Navíc asi nejsem takovej machr, abych ochutnal nějaký patok a odhadl, že za 20 let to bude prvotřídní víno, které bude mít svůj chuťový profil na vrcholu.
Odkaz jsem nečetl, ale Vnímám to velmi podobně:¨
1. Chybí mi vědomosti, takže pro mě by to byla čistá loterie.
2. A ani se nechci starat o nic hmotného.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 90
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 říj 2018, 15:03

Tohle bude fakt pro fajnsmekry. Nejhorsi na tom bude ta nutnost precizniho skladovani. Radeji nez do chlastu, tak bych investoval do Lega.

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 16 říj 2018, 11:10

Pro mě to také nebude. Navíc tak trochu bych řekl, že ta lahev sama o sobě přidanou hodnotu nevytvoří. Pro mě jde v podstatě jen o nákup a hledání někoho, kdo za to zaplatí víc, zjednodušeně napsáno.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 16 říj 2018, 11:13

Boží mlýn píše:
16 říj 2018, 11:10
Pro mě to také nebude. Navíc tak trochu bych řekl, že ta lahev sama o sobě přidanou hodnotu nevytvoří. Pro mě jde v podstatě jen o nákup a hledání někoho, kdo za to zaplatí víc, zjednodušeně napsáno.
Velké riziko je, že by ta láhev tvořila přidanou hodnotu přímo pro mě :-).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 říj 2018, 11:49

Teď mě tak napadlo, že v návaznosti na toto téma jsem někde narazil na info, že Johnnie Walker vydal nějakou speciální edici ke Hře o trůny. Tak jsem si říkal, že by se časem třeba dalo střelit nějakému fanouškovi, protože ti jsou kolikrát schopní zaplatit docela horentní sumy. A v nejhorším by z toho byla whisky v trochu dražším obalu, no. (Jinak nejsem ani fanda whisky ani seriálu :o) ).
Ale nevyznám se v tom, takže to byla jen fáze prvotního nápadu. Navíc myslím, že do ČR to přímo nešlo objednat.
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 90
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 říj 2018, 12:35

Ja zase pokukoval po Blade Runner verzi, ale tu bych si nechal pro sebe. :mrgreen: Bohuzel od koupe me odrazuje cena (7 900 Kc).

https://www.topalkohol.cz/skotska-whisk ... 49-0-75-l/

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 říj 2018, 12:58

Kdo vínu moc nerozumí a přesto chce nějáký ten svůj umolousaný miliónek do toho vrazit, tak může zde https://www.wipartners.cz/.
Zakladatelé fondu teď ještě zřizují další fond na whisky, chtějí taky koupit palírnu ve Skotsku :)

Flyboy
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 říj 2018, 00:23

Jan píše:
16 říj 2018, 11:49
Teď mě tak napadlo, že v návaznosti na toto téma jsem někde narazil na info, že Johnnie Walker vydal nějakou speciální edici ke Hře o trůny. Tak jsem si říkal, že by se časem třeba dalo střelit nějakému fanouškovi, protože ti jsou kolikrát schopní zaplatit docela horentní sumy. A v nejhorším by z toho byla whisky v trochu dražším obalu, no. (Jinak nejsem ani fanda whisky ani seriálu :o) ).
Ale nevyznám se v tom, takže to byla jen fáze prvotního nápadu. Navíc myslím, že do ČR to přímo nešlo objednat.
Super tip, díky. Jsem o tom našel článek

https://ekonomika.idnes.cz/johnnie-walk ... anicni_are

Nejvíc mě naštvalo to, že u nás je doporučená cena 990Kč v obchodě stojí 999Kč, pak mrknu na Německý obchod a 29.9 Euro. Navíc množstevní slevy od 3ks. Při koupi 12ti už to stojí jen 26,9 Euro. To snad ani není možné, že zrovna v ČR máme takové zloděje :D
Ještě zjistím jak je to s těma 8mi variantami sladové visky o kterých se v tom článkeu píše.. Možná by nebylo na škodu to koupit pár ks od všech a za pár let prodat jako "serii"

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 říj 2018, 09:02

Flyboy píše:
17 říj 2018, 00:23
Jan píše:
16 říj 2018, 11:49
Super tip, díky. Jsem o tom našel článek

https://ekonomika.idnes.cz/johnnie-walk ... anicni_are

Nejvíc mě naštvalo to, že u nás je doporučená cena 990Kč v obchodě stojí 999Kč, pak mrknu na Německý obchod a 29.9 Euro. Navíc množstevní slevy od 3ks. Při koupi 12ti už to stojí jen 26,9 Euro. To snad ani není možné, že zrovna v ČR máme takové zloděje :D
Ještě zjistím jak je to s těma 8mi variantami sladové visky o kterých se v tom článkeu píše.. Možná by nebylo na škodu to koupit pár ks od všech a za pár let prodat jako "serii"
Zjisti a napiš. Pokud to půjde.
O ničem jiném než o serii jsem neuvažoval, ale nějak jsem nebyl schopný dohledat info kdy jednotlivé druhy budou hotové, kolik budou stát (a případně kolik se jich vyrobí). No, a další důležitá věc je, že netuším, jestli ty whisky budou vhodné k archivaci. A pak by to stálo za detailnější prouvažování.
Mám zkušenosti s:

Odpovědět