Investice do půjček bez BBG

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Investice do půjček bez BBG

Příspěvek od zbynhu » 21 srp 2018, 20:02

Abychom neměli vše smatlané v tématu "Investoři", rozhodl jsem se, že ke této otázce založím samostatné vlákno.

Je zde někdo, kdo pravidelně investuje na Mintosu do BBG nezajištěných půjček?
Máte přehled, jak se pohybují výnosy a jaký je poměr půjček, které skončí v defaultu? Vyplatí se vyzobávat?

Já zatím do těchto půjček investoval cca 800 EUR, z toho již jich mám 450 zpátky, ve stavu 60+ mám 1,6 EUR a to je půjčka, kterou dlužník pomaloučku splácí. Informace podávané Mintosem jsou poměrně pravidelné. Všechny tyto půjčky jsem koupil na SM se slevou (to byla také hlavní motivace koupě).

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do půjček bez BBG

Příspěvek od LuckyLuke » 21 srp 2018, 20:04

To je zajímavé téma. Ale já mám jen 2půjčky Mogo 14% bez BBG, ty jsem omylem koupil na SM. Obě jsou řádně spláceny. Jsou z 19.4.2017.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 09:40

Pro mě by bylo ideální, kdyby šlo Mintos přepnout do modu "only BBG". Půjček bez BBG se obávám, protože když vidím, kolik toho do BBG spadne, tak bez BBG by pro mě Mintos asi výnosný nebyl. A kolikrát jsem i viděl nějakou půjčku řadů měsíců bezproblémově splácenou a pak najednou šla do permanentního zpoždění.
Ale klidně si přečtu i názory ostatních.
Co Tě přimělo jít do půjček bez BBG?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 22 srp 2018, 11:21

Já jsem kdysi kupoval úvěry s LTV do 40%, bez BB. Dodnes v portfoliu ještě cca 15 kusů mám, vesměs od Hipocredit, 14-15,5%, od kterých jsem kupoval, když na Mintosu začínali. Za ty 2,3 roky držení mi 2 z těch 15 úvěrů spadly do defaultu a nepřijde mi, že by se s nimi cokoliv dělo, zbytek je zatím v pohodě splácen.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 22 srp 2018, 13:17

Jan píše:
22 srp 2018, 09:40
Pro mě by bylo ideální, kdyby šlo Mintos přepnout do modu "only BBG". Půjček bez BBG se obávám, protože když vidím, kolik toho do BBG spadne, tak bez BBG by pro mě Mintos asi výnosný nebyl. A kolikrát jsem i viděl nějakou půjčku řadů měsíců bezproblémově splácenou a pak najednou šla do permanentního zpoždění.
Tak pokud vezmeš v potaz, že půjčka má solidní LTV, tak je to jistá forma garance.
Možná lepší než BBG pochybných trash poskytovatelů.
A výnos je většinou vyšší.
Na druhou stranu si pamatuju pár výkupů Hipocredit, kdy byly cca rok zpět vykoupeny vysoko úročené a řádně splacené půjčky a ty v prodlení zůstaly investorům.
Celkově se do tohoto dobrodružství pouštět asi nebudu, ale čísla by mě docela zajímaly.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 13:35

zbynhu píše:
22 srp 2018, 13:17
Jan píše:
22 srp 2018, 09:40
Tak pokud vezmeš v potaz, že půjčka má solidní LTV, tak je to jistá forma garance.
Možná lepší než BBG pochybných trash poskytovatelů.
A výnos je většinou vyšší.
Na druhou stranu si pamatuju pár výkupů Hipocredit, kdy byly cca rok zpět vykoupeny vysoko úročené a řádně splacené půjčky a ty v prodlení zůstaly investorům.
Celkově se do tohoto dobrodružství pouštět asi nebudu, ale čísla by mě docela zajímaly.
Osobně beru BBG tak, že pokud se nebude nic dít, tak to je fakt garance, ale pokud se něco dít začne, tak je to defakto nevymahatelný slib. LTV je sice LTV, ale podle toho, co se psalo ve vláknu o SavingStreamu...tak to taky není všemocné :o/. Což je spíš eufemismus, protože pokud bylo LTV cca 50% a nezískalo se ani to (tedy v reálu by bylo LTV nad 100%)...
No, záleží o kolik je ten výnos vyšší. Já když vidím, kolik mi toho spadne do BBG... :o/. Však i ta Joshuova expozice by v rámci 1Y byla někdo okolo 0.
No, ten Hipocredit to je taky moc pěkný... Koupím něco, 5% půjde do defaultu, pak udělá Hipocredit výkup a rázem to nebude 5% ale třeba 20%. Na to jsem ani nepomyslel... Jinými slovy, situace se může defakto přes noc změnit. Stačí mi ty turbulence co jsou teď na BBG krytém trhu.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Odpovědět