Investování všeobecně

.
Témata, která se zabývají investováním v obecnější rovině.
pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investování všeobecně

Příspěvek od pavelotb2016 » 17 říj 2019, 20:46

GOGO7 píše:Přesně tak. Krátkodobým propadům na akciových portfoliích se nevyhne vůbec nikdo, je to dáno kolísáním akciových trhů i cen jednotlivých akcií. Krátkodobým, nebo i několikaletým ztrátám se nevyhnou ani takové akciové legendy jako je největší žijící akciový investor Warren Buffett. Mimochodem Buffett dosahoval průměrný výnos na akciích 23% ročně nepřetržitě po dobu 54 let /!/. Rozumí se při reinvestování výnosů z dividend. Dnes je mu 89 let. A byli ještě úspěšnější investoři s vyšším %, ale takové délky úspěšnosti jako Buffett nedosáhl ani zdaleka nikdo z nich. Proto první věcí, o které píšu ve svém seriálu o akciích v mém deníčku, je otázka času, A také psychické odolnosti a rizikového profilu investora.
Do akcií se investuje minimálně na 10 let. Krátkodobé výkyvy nemůžou zkušenějšího investora nijak rozhodit, naopak je rád využije. Akcie prostě reagují na každodenní nabídku a poptávku investorů. Když se podíváš na historické grafy akciových trhů, tak tyto trhy postupně stále rostou. Ovšem samozřejmě s různými výkyvy. Jsou to přece akcie a ne spořicí účty.
Ja kolisani akciovych titulu naopak vitam. Jsou to idealni prilezitosti ke kratkodobym spekulacim vramci 1 (staci pohlidat limit PDT) nebo nekolika malo dnu. Pokud bude na trhu podobne turbulentni prostredi, jako v soucasne dobe, tak bych se dlouhodobym investovanim ani nezabyval.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 335
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 17 říj 2019, 21:22

Proč ne, taky jsem dřív občas dělal daytrading. Dnes už na to nemám čas ani nervy ;)
Můžu se ze zvědavosti zeptat přes jakého brokera a které tituly aktuálně obchodujete?

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 27 říj 2019, 20:53

GOGO7 píše:Proč ne, taky jsem dřív občas dělal daytrading. Dnes už na to nemám čas ani nervy ;)
Můžu se ze zvědavosti zeptat přes jakého brokera a které tituly aktuálně obchodujete?
Omluva, dostavam se k odpovedi az ted. Bavi mne kratkodobe spekulace a ne dlouhodobe drzeni akcii. K tomu potrebuji mit pristup k aktualnim informacim pres mobil. Vyhovuje mi jednoduche reseni pres Revolut, tedy DriveWealth 3rd party brokera. Investoval jsem do Metal verze (vyuzivam i pro obcasny cross-currency trading vetsich objemu). Revolut dovoluje spekulovat s tim co mam, bez paky, bez poplatku, s aktualni cenou titulu na trhu. I mezi 300 nabizenymi tituly se da vybrat par s vyraznejsim poklesem a pravdepodobnosti nasledneho rustu. Dalsim kriteriem je pro mne jiz podobne prodelany pokles / narust. Verim technologickym a znamym titulum. V rijnu mi vyslo vse s HON, GOOGL, INFY, PINS, AAPL, otocil jsem to nekolikrat. Na iphonu jeste pouzivam behem tradingu apku Stocks, pro detailnejsi denni pohyby. Pred investici jeste kratce mrknu pres notas na par metrik, ale u znamych titulu tam neni nic prekvapujiciho.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 335
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 28 říj 2019, 09:16

Tak kdo má za sebou už dobrou technickou průpravu a patřičné zkušenosti, tak proč ne. Tyhle krátkodobé spekulace v řádech hodin či několika dní /nebo taky scalping v řádu i vteřin/ bych ale určitě nedoporučil někomu, kdo s akciemi teprve začíná. Mám s tím dost vlastních zkušeností. Dobré pro lidi, kterým chybí v životě adrenalin a stres. Je to dobrá cesta k rychlým ziskům nebo ztrátám, každopádně ale v lepším případě k bezesným nocím, v horším případě k žaludečním vředům. Já mám v životě stresu celkem dost, takže tuhle etapu už mám za sebou ;)
Ale každému vyhovuje něco jiného. Začátečníci na akciích by si to mohli vyzkoušet až zvládnou technickou analýzu a budou delší dobu úspěšní na demo. Dříve ne, mohli by prodělat majlant :x

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 28 říj 2019, 09:55

GOGO7 píše:Tak kdo má za sebou už dobrou technickou průpravu a patřičné zkušenosti, tak proč ne. Tyhle krátkodobé spekulace v řádech hodin či několika dní /nebo taky scalping v řádu i vteřin/ bych ale určitě nedoporučil někomu, kdo s akciemi teprve začíná. Mám s tím dost vlastních zkušeností. Dobré pro lidi, kterým chybí v životě adrenalin a stres. Je to dobrá cesta k rychlým ziskům nebo ztrátám, každopádně ale v lepším případě k bezesným nocím, v horším případě k žaludečním vředům. Já mám v životě stresu celkem dost, takže tuhle etapu už mám za sebou ;)
Ale každému vyhovuje něco jiného. Začátečníci na akciích by si to mohli vyzkoušet až zvládnou technickou analýzu a budou delší dobu úspěšní na demo. Dříve ne, mohli by prodělat majlant :x
Mate pravdu, ja volim strategii spekulaci tak, aby se z nich v nejhorsim pripade staly investice. Tedy tituly proverene casem s udrzitelnou hodnotou. Take pomaha vypozorovat trendy rustu / poklesu titulu pro dany obchodovaci den i cas zacatku i konce obchodovaciho dne. A v neposledni rade musi byt disciplina prodat titul i s mirnym ziskem v rustu...o)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 29 říj 2019, 15:29

Vidim to podobne, kdyz spekulace, tak na necem, co ma slusny fundamenty. V tomhle smeru mi nejvic vyhovuje swing trading.

Odpovědět