Přeposílání emailů

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Přeposílání emailů

Příspěvek od LuckyLuke » 13 srp 2018, 21:25

Zdravím ostatní uživatele fora,

nastal mi takový problém s emailem. Mám email u email.cz již asi přes 18 let. V práci máme zakázaný vstup do emailu (seznam.cz či email.cz). Tak jsem si před 1 týdnem udělal filtr na přeposílání emailu na gmail.com - ten funguje (není blokovaný).

Vše fungovalo O.K. a pak mi najednou gmail přes POP3 přeposlal asi 10.000 emailů na gmail, čímž mi ho zaplnil. Tak jsem je složitě všechny v gmailu smazal. Ale ty emaily mi zmizely i v emailu.cz. Pak jsem je našel v email.cz v koši. Tak jsem je zase přesunul do složky příchozí pošta a oni se mi opět přeposlali na gmail.com. Tak jsem je tam opět smazal.

Nyní mám zase všechny emaily na email.cz v koši. Tak jsem si filtr na přeposílání vypnul. A emaily zase přesunu do složky doručené.

A už jsem pekelně nasra..j !!!

Stalo se Vám to někdy také ??? Máte s tímto problémem nějakou zkušenost? Díky za odpověď.

P.S. Všechny emaily se mi takto již 3 x přesunuly do koše. Vždy je obnovím, ale zase jsou v koši.

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeposílání emailů

Příspěvek od JPT » 13 srp 2018, 21:56

Nestalo, ale jestli se (sis) ten filtr nějak nepřenastavil z asi "přepošli nové zprávy z příchozí na gmail" na "přepošli všechny zprávy z příchozí na gmail a pak je smaž do koše" tím by se to po přesunutí do doručená znovu přeposlalo. A nebo se filtr nijak neupravil, ale všechny mejly se označily jako nepřečtené a tím se odeslaly ? Když to přesně nevidím jak to vypadá, tak se těžko radí.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 13 srp 2018, 22:18

Nejsem IT expert, ale chyba bylo, že jsem v gmail.com zadat heslo k mému účtu email.cz a přes POP3 to mělo zkopírovat kontakty. Ono to kopírovalo emaily a žádný kontakt. Funkce POP3 je prý prevít. Všechny emaily skončily v koši a nahoře u každého emailu v koši bylo v šedém rámečku napsáno : emaily přesunuty do koše funkcí POP3.

Raději jsem změnil heslo na email.cz, aby tam už nemohl gmail lézt. Zatím se to neopakovalo, ale už 3 x mi to všechny emaily smazalo.

Tady je nastavení toho filtru v email.cz :
email.cz.jpg
email.cz.jpg (77.09 KiB) Zobrazeno 259 x

P.S. Dělal jsem to podle tohoto návodu : https://napoveda.seznam.cz/cz/presmerovani-zprav/

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 13 srp 2018, 22:40

Taky nejsem IT odborník ale to pravidlo emailu má kopírovat z emailu na gmail a pop3 z gmailu dělalo to samé a navíc to mazalo, takže když by se vyplo pop3 v gmailu a zůstalo aktivní jen to pravidlo v emailu, tak by to myslím mělo fungovat ok.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 14 srp 2018, 06:50

Protokol POP3 v gmailu vypnut. To bylo určitě ono. Díky za radu.

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 14 srp 2018, 07:57

Nebude lepší vlézt na seznam přes nějakou důvěryhodnou (když už ne vlastní) vpn, třeba ve formě doplňku do prohlížeče? Nebo nainstalovat prohlížeč Tor a z něj? Možná to bude lepší, pokud máš s nastavením filtrů potíže...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 15 srp 2018, 18:10

Boží mlýn píše:
14 srp 2018, 07:57
Nebude lepší vlézt na seznam přes nějakou důvěryhodnou (když už ne vlastní) vpn, třeba ve formě doplňku do prohlížeče? Nebo nainstalovat prohlížeč Tor a z něj? Možná to bude lepší, pokud máš s nastavením filtrů potíže...
- díky za radu, v práci máme kromě soukromého emailu zakázané i instalace apod.
- deaktivování protokolu POP3 v gmailu vše vyřešilo (ještě jsem si změnil pro jistotu i heslo na email)
- email.cz i gmail.com funguje OK
- bylo to celkem nepříjemná komplikace, netušil jsem že mám tolik emailů ve schránce a že to zabírá přes 12 GB

Odpovědět