Mintos - bug report

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - bug report

Příspěvek od Jan » 03 črc 2019, 16:44

JPT píše:
03 črc 2019, 16:19
Já vím, že to bylo ze srandy, ale když jsem odpovídal, tak se tam pak už nehodily smajlíky, aby šlo poznat, že jsem to pochopil.

Na ty scénáře jsem se neptal, protože myslim tady na fóru kdysi někdo psal, že nechtěli odpovědět na fungování autoinvestu, takže by to bylo zbytečné.

Odpověděli mi toto:
Undis píše: From our side, it seems that everything should be in order.
There are multiple ways for Auto invest to happen, not only by finding suitable loans from listings but also when new loans are issued. Based on these different scenarios there could be different situations when loans are bought. If loan availability matches the Auto invest settings, priorities are taken into account, but not always the same loan matches the same Auto invest definitions.

Also, Auto Invest execution time depends on several factors and depending on them, it may take longer for the funds to be invested.
Myslel jsem si, že jsi to pochopil, ale pro jistotu jsem se ospravedlnil :o).

Divná odpověď. Vlastně poslední větu v odstavečku asi moc nechápu.

Mimochodem, co se Ti tedy nedařilo nakupovat pomocí AI?
Dík.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 04 črc 2019, 08:00

Já moc anglicky neumím, tak jsem si to překládal googlem. Možná to mysleli tak, že když jsou půjčky, tak to jede podle priorit, ale ne v vždy, když ty půjčky jsou, tak odpovídají konkrétním parametrům toho autoinvestu. Já jsem to pak ještě kontroloval a u jedné půjčky jsem zjistil, že neni bez prodlení, tak proto mi to do ní neinvestovalo. Byla to ale jediná půjčka od té společnosti (Fireof). Další (Dineria) měla přes 1000 půjček, ale neinvestovalo to a taky jsem zjistil, že jsou všechny v prodlení. Dál to neinvestovalo do Kredit Pintar, Placed Group a Watu Credit více než dva dny a nevím proč. Do ostatních to pak postupně investovalo.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 04 črc 2019, 10:20

Osobně mi přijde fungování AI celkem v pohodě.

Tak jsem se rozhodl převést nějaké peníze co jsem měl ušetřené (převedené ze Zonky atp.) na Mintos. A při té příležitosti jsem si nově nastavil autoinvesty.
Nastavil jsem si je na jednotlivé společnosti.. Omezil jsem všechny výškou zainvestování, abych diverzifikoval (tj. nenechal jsem je investovat vše najednou). Capital Service + ExpressCredit jsem dal od 15, Mogo od 16%, ID Finance a Iute od 12,5%, CreditStar od 16% s tím, že zbytek doinvestuji ručně.

Jako první se investovalo několik ExpresCreditů za 16,1%, pak Capital Service za 15% (do limitu) Mogo za 16% (skoro do limitu), CreditStar 16% na sekundárním trhu (v limitu ještě není), ID Finance 13% do limitu (v AI byl od 12,5), Iute 12,5% jen pár, CreditStar 16% na PM
Neinvestoval mi do Vizii a Banknote (od 14%).

Takže za mě docela spokojenost. Zbyla asi 1/3 finančních prostředků s tím, že ty jsem zainvestoval po pár půjčkách do hůře hodnocených poskytovatelů.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 črc 2019, 13:41

Eddie píše:
11 črc 2019, 13:29
Zkoušel někdo poslední dobou I&A ? Já to opět zkusil, zjistil, že je to nepoužitelné, ale teď prostředky nemůžu vybrat zpět. Mintos si pěkně zahrává s investory. Není možné nastavit target na 0 a také není možné vybrat méně než 10 €, takže vám tam zůstanou. Ikdyž na webu ani zmínka, už to řeším se supportem, zatím je kecy a výmluvy. Na webu mají toto, ale není to pravda:

How can I stop my Invest & Access?

To stop investing with Invest & Access, cash out all your money or set your portfolio limit to 0.
Něco dělají, Mintos blbne celej - stačí vyfiltrovat půjčky na PM, SM - nehledě na počet dostupných půjček se ukazuje celkový počet 10k/100k/1M a i když jich je reálně víc než na 1 stranu výpisu, tak na další stránku se nelze prokliknout.
Jinak IaA jsem nezkoušel a ani to nemám v plánu.
Mám zkušenosti s:
---
---

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od blablon » 13 črc 2019, 11:21

opravi nekdy to AI nebo (ne)funguje jenom mne? uz dlouhodobeto tak mam, investuje to sice nejak..., ale nejak spozdene, líně, i kdyz se na primaru valeji pujcky ktere vyhovuji tak kolikrat ani ťuk :cry:
Ma to tak taky nekdo?

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.k » 13 črc 2019, 11:55

blablon píše:
13 črc 2019, 11:21
opravi nekdy to AI nebo (ne)funguje jenom mne? uz dlouhodobeto tak mam, investuje to sice nejak..., ale nejak spozdene, líně, i kdyz se na primaru valeji pujcky ktere vyhovuji tak kolikrat ani ťuk :cry:
Ma to tak taky nekdo?
pokud tě to potěší, nejsi v tom sám
dříve to investovalo několikrát za den... v noci, potom kolem 7-8hod ráno, občas přes den a kolem 19-20hod večer...alespoň co jsem vypozoroval u sebe.
nyní to investuje cca 20hod večerní...a přes den se na primáru povalují půjčky, které by mělo mé AI vzít.
takže se přes den občas podívám, něco nakoupím a pokud zůstane něco na účtu, tak to AI večer milostivě zainvestuje. poslední dobou se snažím, aby tam toho zůstalo co nejméně, nerad se na AI spoléhám

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 13 črc 2019, 12:47

Nemá smysl AI i A&I vůbec používat. Ve výpisu v emailu jsem vždy viděl řadu půjček, které by se mi měly automaticky chytit, ale AI nic nezainvestoval. Pokud to nefunguje jak má a support jen mlží nebo lže, tak to se vyplatí jet vše ručně.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 črc 2019, 15:41

marek.k píše:
13 črc 2019, 11:55
blablon píše:
13 črc 2019, 11:21
Ma to tak taky nekdo?
pokud tě to potěší, nejsi v tom sám
dříve to investovalo několikrát za den... v noci, potom kolem 7-8hod ráno, občas přes den a kolem 19-20hod večer...alespoň co jsem vypozoroval u sebe.
nyní to investuje cca 20hod večerní...a přes den se na primáru povalují půjčky, které by mělo mé AI vzít.
takže se přes den občas podívám, něco nakoupím a pokud zůstane něco na účtu, tak to AI večer milostivě zainvestuje. poslední dobou se snažím, aby tam toho zůstalo co nejméně, nerad se na AI spoléhám
To by to celkem vysvětlovalo... AI mi nic nekoupil už drahně dlouho i když nabídka je, ale jak nakupuji ručně, tak ve 20.00 už mám většinou rozinvestováno.
Mám zkušenosti s:
---
---

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 13 črc 2019, 16:17

Před pár dny jsem zažila, že to, co se ten den vrátilo, mi AI rozinvestoval hned ráno. Ale to bylo nejspíš jen na ukázku... Nechám si jen jeden AI a uvidíme, co dokáže, nechce se mi z pasivního investování přecházet na aktivní.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 13 črc 2019, 17:02

Čemu vadí, že se auto invest spustí až večer? Já s tím nemám problém. Jednu dobu to nefungovalo snad vůbec, to bylo zlé. Ale teď se všechno plynule investuje. Jestli narážíte na to, že během dne zmizí půjčky, do kterých byste investovali, protože je vyžerou lidi ručně, tak kdyby si všichni tito nastavili AI, tak se na vás stejně nedostane. To je jako na Zonky s roboty...

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 13 črc 2019, 17:26

Já jsem rád že se autoinvest spouští jen příležitostně. Aspoň si můžu zainvestovat všechno ručně s lepším výnosem. A samozřejmě když nemám čas tak to udělá pak Autoinvest s trochu horším výnosem.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 13 črc 2019, 18:34

Taky mi autoinvest investuje až navečer. Jednou se nic nedělo a já kontroloval, jestli jsou půjčky nebo ne a byly, ale furt se nic nedělo. Pak jsem zapl některý z vyplých autoinvestů a v tu ránu se zainvestalo vše i do těch autoinvestů, které už byly zaplé. Tak nevím, jestli náhoda a nebo se to nějak probudilo tím zapnutím nějakého autoinvestu ?

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 13 črc 2019, 20:23

Tohle spuštění ostatních AI aktivováním nového jsem taky zaznamenala.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 15 črc 2019, 10:20

Byl jsem týden na dovolené. Mintos jsem občas sledoval po večerech. Většinou jsem měl všechny peníze rozinvestované, jen jednou když jsem se podíval ráno před výletem, tak tam bylo asi 50 E nezainvestovaných, tak jsem trochu kvůli diverzifikaci je investoval jinam, než kam mám nastavené AI.
Jinak mám AI na Capital servis >15,2, Mogo >16, Sekundár výběr poskytovatelů s lepším hodnocením, Credit Star > 15,8%, Vizia/Banknote >14,5%
Měl jsem nastavené kvůli diverzifikaci limity u jednotivých AI. U všech se mi za ten zainvestovaly půjčky skoro na hranici limitů, až na Vizia/Banknote (nevím, jestli v předchozím týdnu ale byla k dispozici). Celkem jsem tak měl proinvestovaných přes 600 E.
Takže mi přišlo, že AI investoval tam, kam jsem chtěl a i s dobrými procenty.

Možná to jen nechce až tak sledovat, že někde je pár půjček o 0,5 procentního bodu možná lepších, ten čas za to asi ani nestojí :-).

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 227
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 črc 2019, 13:39

jejinka píše:
13 črc 2019, 17:02
Čemu vadí, že se auto invest spustí až večer? Já s tím nemám problém. Jednu dobu to nefungovalo snad vůbec, to bylo zlé. Ale teď se všechno plynule investuje. Jestli narážíte na to, že během dne zmizí půjčky, do kterých byste investovali, protože je vyžerou lidi ručně, tak kdyby si všichni tito nastavili AI, tak se na vás stejně nedostane. To je jako na Zonky s roboty...
Rano se podivam a obcas tam jsou nezainvestovane penize, bud rucne doplnim banknote/id finance/iute nebo to tam necham. Zatim se mi asi nikdy nestalo, ze by se to v nasledujicich 24 hodinach nerozinvestovalo. Takze zatim je Mintos porad celkem bezudrzbovej.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 15 črc 2019, 19:37

Na SM v EUR je minimální limit 1 euro. V jiných měnách platí stejný minimální limit jako na PM.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 15 črc 2019, 22:51

Ahoj, tak mozna vam toho AI zacne chytat vice - od tohoto tydne UK residents a citizens nemuzou investovat do novych pujcek na Mintosu...

Zdroj: https://p2p-millionaire.com/mintos-pull ... investors/
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 16 črc 2019, 19:20

mne AI nefunguje, asi je to schvalne nejak pozdezene na ukor toho IA nebo nevim. Prokazatelne ty pujcky na trzisti jsou co mam ve filtru... volnych mam skoro 2000E (splatilo se mne dneska kupa EBV) a nebere me to... mohl bych to manualne, asi to tak nakonec dopadne, ale chtel jsem to met v prehledu AI abych vedel u ktere spolecnosti kolik mam... / na jeden pohled vse na jedne strance/, takto kdyz to dam manualne bude to mimo muj "system" :x Zacina me to vytacet jak Mintos (ne)funguje... a nejde o 5 minut, je to tak od dopoledne nejakych 10h. Co jsem se logl dneska poprve.

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.k » 16 črc 2019, 20:29

prodáváte někdo půjčky na sekundáru?
uklízím ty svoje, dávám je k prodeji (10-12%), k tomu nějakou úlitbu bohům - 0,1%. půjčky umístím na sekundár a za několik dnů jsou některé z nich ze sekundáru zase zpět. jako půjčky neumístěné k prodeji. a to jsem je po umístění k prodeji zkontroloval, že jsou vedeny jako půjčky na seznamu k prodeji.
takhle se mi to stalo už potřetí. už potřetí jsem nahazoval půjčky za 10%, 10,5% atd. celkově se to týká něco lehce pod 300 ks.
je někde uvedeno, že půjčky budou na sekundáru jen po určitou dobu? protože se to začíná jevit jako značně otravné...

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 17 črc 2019, 08:00

ch4 píše:
15 črc 2019, 22:51
Ahoj, tak mozna vam toho AI zacne chytat vice - od tohoto tydne UK residents a citizens nemuzou investovat do novych pujcek na Mintosu...

Zdroj: https://p2p-millionaire.com/mintos-pull ... investors/
Tak to mě pobavilo :D
hned jsem pomyslel také na Britský Revolut, který poskytuje služby pouze občanům EHP ,.. ale když UK odejde bez dohody, jak to asi bude :?:

Odpovědět