Lendy - investoři

.
web: www.lendy.co.uk
Odpovědět
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 180
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Saraph » 05 čer 2019, 16:30

Ještě jsem si požádal o nějaké zbylé drobné, co jsem měl na platformě nezainvestované (jednalo se asi o 84 liber). Asi ani tohle jen tak neuvidím, co? :lol:

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 05 čer 2019, 17:16

Saraph píše:
05 čer 2019, 16:30
Ještě jsem si požádal o nějaké zbylé drobné, co jsem měl na platformě nezainvestované (jednalo se asi o 84 liber). Asi ani tohle jen tak neuvidím, co? :lol:
No, žena udělala před týdnem to samé. Zatím nic :-(. Žil jsem však v (zřejmě v mylném) domnění, že tyto peníze jsou investorů a odděleny od aktiv Lendy na samostatném účtu.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 05 čer 2019, 18:59

Joshua píše:
05 čer 2019, 17:16
Saraph píše:
05 čer 2019, 16:30
No, žena udělala před týdnem to samé. Zatím nic :-(. Žil jsem však v (zřejmě v mylném) domnění, že tyto peníze jsou investorů a odděleny od aktiv Lendy na samostatném účtu.
Už mi dávno došel e-mail od insolvenčních správců, že všechny výběry peněz jsou pozastaveny.O ně nepřijdete, ale do jejich odblokování zbývá ještě určitě pár týdnů...

Kdo má zájem, na facebooku byla založena akční skupina Lendy https://www.facebook.com/groups/lendyactiongroup/ ,která bude hájit zájmy věřitelů, komunikovat se sdělovacími prostředky a insolvenčními správci. Za jeden týden se připojilo přes 300 lidí, přidejte se také .

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 17 črc 2019, 14:02

Budete dávat plnou moc na to setkání? Pro jakou variantu od správců jste hlasovali a proč? Nějak v tom plavu... :o

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 20 črc 2019, 11:27

Já jsem to abych pravdu nějak neřešil, nějaký email přišel...ale jednak nějak neumím mco té obchodní angličtiny a jednak tady z CZ toho asi moc neovlivním, mám v tom pouze pár set GBP.

Včera vyšel zajímavý článek, jak se jim to sesypalo a proč: https://www.ft.com/content/895d5ae8-aa0 ... wwewdlM5jg

Je to ještě hodně brzká otázka, ale jak budete případný Default řešit co se týče daní... V 2016/2017/2018 jsem z úroku zaplatil samozřejmě 15% daň, teď když je lendy v řízené insolvenci bych si teoreticky mohl dát to co mě tam zůstalo viset jako náklad. Protože v konečném důsledku jsem nic nevydělal, naopak prodělal (a ještě z toho odvedl daň :oops: :oops: :oops: )
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

KarelDubsky
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarelDubsky » 25 črc 2019, 20:14

Dával jste si někdo návrh k finančnímu arbitrovi? Dneska jsem se bavil s advokátem, co mě tam zastupoval v jiném sporu a říkal mi, že nově by to mělo být průchozí. Řízení by mělo být zadarmo, prý to můžu podat i sám (stačí vyplnit formulář). By mě zajímalo, jestli mám fakt šanci něco dostat.

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 29 črc 2019, 17:03

Řešíte nějak Proof of Debt s deadlinou 30. 7. 2019?

"Please note, the forms ... are for voting purposes only at this stage in the process."
"...this is not the only opportunity to submit a claim..."

Takže to jen kvůli váze při hlasování - chápu to správně, žejo?

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 29 črc 2019, 17:35

Pokud jim do 30th July (tzn. zítra) odevzdáte vyplněný "Proof of debt", bude Vám poté umožněno hlasovat na nadcházejícím jednání. Jak někdo napsal v diskuzi na FB " If you don't want to vote (or have someone vote on your behalf) you don't need to fill prrof of debt"

A jelikož já ani náhodou neplánuji do UK kvůli tomu letět, tak to neřeším a jedeme dál...tohle bude ještě jízda :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Odpovědět