Auto Invest - úlovky a fungování

.
web: www.mintos.com
ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od ch4 » 02 pro 2018, 20:12

LuckyLuke píše:
02 pro 2018, 18:29
Výhodou šrotu je, že mizí velmi rychle a nic po něm nezbyde. Do 1 měsíce je fuč.
Jak to myslis? Ze kdyz ho potrebujes prodat, tak se ho rychle zbavis? Nebo, ze nejde do nej skoro zainvestovat, protoze je hned z primarniho trhu pryc? Nebo, ze je vetsinou na 30 dni splatnost, takze je rychla obratkovost?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 02 pro 2018, 20:24

V podstatě platí obojí, je krátká splatnost. Většinou ani ne 30 dní, protože mi někdy AI kupuje 6 denní splatnost. Když je dám na SM, tak zmizí bleskurychle. Ta krátká doba by měla být "bezpečná". Stalo se mi ale u 1 půjčky, že jsem ji měl na 30 dní a šla do BBG. Dostal jsem jen 1% za 1 měsíc a za ty 2 nic. Takže úročení bylo za 3 měsíce jen 1% ! A to nebylo košer.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendo

Příspěvek od zbynhu » 02 pro 2018, 20:58

LuckyLuke píše:
02 pro 2018, 17:27
Já jsem nedávno dost kupoval Lendo. A už delší dobu jsem je neregistroval na PM. Jsem se tam díval včera a dnes a dokonce nenabízí ani 1 půjčku. Doufám, že taky nepůjdou do kopru.
Lendo je na masivním ústupu. Sám jsem do něj naposledy výrazněji investoval ještě v době cashback akcí, ty byly luxusní!
Teď mi postupně vyklesává a AI mám u něj až od 12%, což teď vůbec neemitují.
Poslední dny mám od nich každý den pár other výkupů.

Pro zajímavost jsem v mailu dohledal počet na tržiště umístěných půjček Lendo za poslední období:
27.11. 691 ks
28.11. 489 ks
29.11. 717 ks
30.11. 628 ks
1.12. 637 ks

A teď pozor, za loňský rok z 5.9.2017 - 4496 ks.
Co mi paměť sahá, tak tyhle objemy nebyly před rokem nic výjimečného.

Docela by mě zajímalo, co k takovému rapidnímu poklesu vede (a ten pokles mě jen utvrzuje v pozastavení veškerých investic do Lendo).
Nevím, jestli se mi to neplete, ale mám pocit, že Lendo bylo nějak majetkově spjaté s Mintosem, potvrdí/vyvrátí mi to někdo?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 02 pro 2018, 21:39

Já jsem také nakupoval Lendo v Cashback akci - myslím, že 14% půjčky.
Myslím, že podíl Lenda vyklesává i v celkovém koláči investic.
Lendo 2.12.2018.jpg
Lendo 2.12.2018.jpg (143.73 KiB) Zobrazeno 527 x

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 02 pro 2018, 21:43

Tady jsem našel svůj obrázek ze 24.8.2018. Podíl mu klesl o 10 MEGA !!!
Poskytovatelé půjček - koláč.jpg
Poskytovatelé půjček - koláč.jpg (179.08 KiB) Zobrazeno 526 x

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 02 pro 2018, 22:33

zbynhu píše:
02 pro 2018, 20:58

Docela by mě zajímalo, co k takovému rapidnímu poklesu vede (a ten pokles mě jen utvrzuje v pozastavení veškerých investic do Lendo).
Nevím, jestli se mi to neplete, ale mám pocit, že Lendo bylo nějak majetkově spjaté s Mintosem, potvrdí/vyvrátí mi to někdo?
Mozna jen Lendo naslo levnejsi zpusob financovani jako predtim Mogo, jen o tom nedali vedet, protoze neprobihali vykupy. POsledni zverejnene vysledky vypadaji v pohode https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... 8B8427.pdf

Ale pokud se chces znejistit o celem Mintosu precti si http://mintos-independent-review.blogsp ... intos.html

Co se mi ted podarilo najit je, ze Mintos vlastni "Grumpy Investments", predtim pod jmenem "Skillion Ventures". "Smesna" jmena... Nicmene o vlastnicich jsem nic neobjevil. Zdroj infa o vlastnicich Mintosu (clanek 21): https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/m ... C677FE.pdf

EDIT: a tady v clanku 34, ze Skillion Ventures ovlada Mogo: https://propertibazar.com/article/joint ... 50f6b.html

EDIT 2: tady mozne propojeni s Hipocredit (https://www.mintos.com/en/loan-originat ... s/#general), ktery se predtim jmenoval Mintos: https://www.lursoft.lv/exec?act=URCP&re ... VA_NG_PROD

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 02 pro 2018, 23:48

Podle toho co tam píší, je to divné. Jako letadlo.

tinvest
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinvest » 03 pro 2018, 00:35

Zajimave pocteni, nicmene duveryhodnost toho prispevku je velmi diskutabilni. Prislo mi divne, ze clovek zalozi blog s "mintos-independent" primo v nazvu, napise dva prispevky plivajici na Mintos a zmizi, takze jsem trochu zapatral.

Ten samy clovek odkazoval na svuj blog i na p2pindependent foru:
http://p2pindependentforum.com/thread/6 ... re-reading

Doporucuji precist, zajimava konverzace i s vyjadrenim Mintosu.

Ohledne majetkove struktury zastupce Mintosu priznal vlastnictvi spolecnosti Hipocredit (coz je uvedeno i ve vyrocni zprave 2016).

Taky zminil ze Banknote a Lendo jsou "related parties" dle standardu IAS 24 (nevim, nejsem ucetni ;) )

Ve vyrocni zprave jsem tuto informaci nenasel, v poslednim prispevku bylo take zmineno ze tato informace by mela byt dohledatelna na Mintosu pod zalozkou Loan Originators a zrejme tomu tak kdysi bylo (viz https://kristapsmors.com/2017/05/18/wou ... tos-twino/ - autor popisuje tuto skutecnost, bod 3.)
Kazdopadne jsem tam aktualne nic podobneho nenasel.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 03 pro 2018, 06:34

Divné je, že by si někdo dal tolik práce s vytvářením grafu struktury Mintosu - ty 2 soubory z google disku. To mi přišlo podezřelé. Spíš mi to přišlo jako na práci nějakého zhrzelého zaměstnance.

tomasov
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasov » 03 pro 2018, 07:53

funguje Vam autoinvest na sekundaru? Me ne, nejde to zakliknout, ale oficialne to ode dneska fungovat ma.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 pro 2018, 10:54

LuckyLuke píše:
02 pro 2018, 20:24
V podstatě platí obojí, je krátká splatnost. Většinou ani ne 30 dní, protože mi někdy AI kupuje 6 denní splatnost. Když je dám na SM, tak zmizí bleskurychle. Ta krátká doba by měla být "bezpečná". Stalo se mi ale u 1 půjčky, že jsem ji měl na 30 dní a šla do BBG. Dostal jsem jen 1% za 1 měsíc a za ty 2 nic. Takže úročení bylo za 3 měsíce jen 1% ! A to nebylo košer.
A který to byl originátor? To bych v danou chvíli považoval skoro za nejzásadnější informaci. Však už se to tu řešilo - tedy hlavně u Dinera.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 04 pro 2018, 15:52

srot: 13,1%
supersrot: 5,1%

Nedavno jsem si o jednom letadlu cetl (skoro 100 strankovy topic) a pokud by Mintos byl letadlem, tak jednim z nejdokonalejsich. Ale vsechno je jednou poprve. :mrgreen:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 07 pro 2018, 09:08

Včera jsem si nastavil SM AI na téměř všechny poskytovatele, aby mi to bralo půjčky s 13,5% úrokem a výše. Dneska koukám, že se mi chytlo 100€ 13,5% Capital Service. Kdyby to takhle šlo dál, tak budu spokojen. ;)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 pro 2018, 11:18

Saraph píše:
07 pro 2018, 09:08
Včera jsem si nastavil SM AI na téměř všechny poskytovatele, aby mi to bralo půjčky s 13,5% úrokem a výše. Dneska koukám, že se mi chytlo 100€ 13,5% Capital Service. Kdyby to takhle šlo dál, tak budu spokojen. ;)
Já jsem trochu nakoupil ručně, ale bohužel jsem před tím vše nasypal do Tenga :o/.
Mimochodem, nastavil sis tam nějakou maximální splatnost? Které poskytovatele jsi vyřadil? Takhle bez detailů mi to přijde jako dost odvážný kousek. Ale ono obecně stačí nezakliknout BBG a člověk se pak nestačí divit, co se mu to koupilo... :o/. Což se mi naštěstí nestalo, ale pár ukliknutí/nepozorností bylo. Dokud se to týká malých částek (tedy třeba jednoho poskytovatele), jde to opravit, ale třeba zjistit, že mi x desítek % z portfolia tvoří něco, co jsem vůbec nechtěl... A s tím, jak je teď Mintos turbulentní tak nějaké desítky % portfolia protočím asi každý týden (ale ono je to tím, že teď mám dost krátkého šrotu).
Ale mám tři defakto obdobné AI - jeden na šrot (2M), druhý na mid-poskytovatele (1Y-2Y) a třetí na top poskytovatele (3Y). Akorát že ty poslední dva mám spíš vypnuté. Jednak se trochu obávám, že je mám blbě nastavené, druhak toho, že pokud se začnou vyskytovat požadované půjčky, tak to bude asi znamenat celkovou změnu klimatu na Mintosu.

Navíc, jak jsem psal, nějak ztrácím důvěru v Mintos/poskytovatele... Je sice pěkné, že teď emitují výšeúročené půjčky, ale jaká je záruka, že je záhy nevykoupí zpět? Takže v tomto budu obezřetný. Zrovna od CapitalServicu mi z výšeúročených půjček zůstaly 3. Mohl jsem jich mít odhadem několik málo set.
Mám zkušenosti s:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 08 pro 2018, 19:42

Jan píše:
07 pro 2018, 11:18
Saraph píše:
Já jsem trochu nakoupil ručně, ale bohužel jsem před tím vše nasypal do Tenga :o/.
Mimochodem, nastavil sis tam nějakou maximální splatnost? Které poskytovatele jsi vyřadil? Takhle bez detailů mi to přijde jako dost odvážný kousek. Ale ono obecně stačí nezakliknout BBG a člověk se pak nestačí divit, co se mu to koupilo... :o/. Což se mi naštěstí nestalo, ale pár ukliknutí/nepozorností bylo. Dokud se to týká malých částek (tedy třeba jednoho poskytovatele), jde to opravit, ale třeba zjistit, že mi x desítek % z portfolia tvoří něco, co jsem vůbec nechtěl... A s tím, jak je teď Mintos turbulentní tak nějaké desítky % portfolia protočím asi každý týden (ale ono je to tím, že teď mám dost krátkého šrotu).
Ale mám tři defakto obdobné AI - jeden na šrot (2M), druhý na mid-poskytovatele (1Y-2Y) a třetí na top poskytovatele (3Y). Akorát že ty poslední dva mám spíš vypnuté. Jednak se trochu obávám, že je mám blbě nastavené, druhak toho, že pokud se začnou vyskytovat požadované půjčky, tak to bude asi znamenat celkovou změnu klimatu na Mintosu.

Navíc, jak jsem psal, nějak ztrácím důvěru v Mintos/poskytovatele... Je sice pěkné, že teď emitují výšeúročené půjčky, ale jaká je záruka, že je záhy nevykoupí zpět? Takže v tomto budu obezřetný. Zrovna od CapitalServicu mi z výšeúročených půjček zůstaly 3. Mohl jsem jich mít odhadem několik málo set.
Dal jsem tam jen minimální splatnost 1 měsíc, aby mi tam nelítaly takové ty půjčky, co jim zbývá 0 dní a někdo je prodává s 0,1% discountem. To si každý může strčit za klobouk. Idea byla jen taková, že pokud někdo nabízí 13,5 % YTM a více, vezmu na sebe to riziko za potenciální vyšší zhodnocení. Stejně budu rád, když to vůbec někdy něco chytí a většina peněz stejně nakonec přijde do nějakých „lepších“ 12-12,5% půjček. Jediné poskytovatele, které jsem vyškrtl, byly Eurocent a nějaké s Mintosím ratingem C- a horší. Téměř jsem to neřešil. Je to prostě recyklace odpadu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 pro 2018, 20:06

Saraph píše:
08 pro 2018, 19:42
Jan píše:
07 pro 2018, 11:18
Saraph píše:

Dal jsem tam jen minimální splatnost 1 měsíc, aby mi tam nelítaly takové ty půjčky, co jim zbývá 0 dní a někdo je prodává s 0,1% discountem. To si každý může strčit za klobouk. Idea byla jen taková, že pokud někdo nabízí 13,5 % YTM a více, vezmu na sebe to riziko za potenciální vyšší zhodnocení. Stejně budu rád, když to vůbec někdy něco chytí a většina peněz stejně nakonec přijde do nějakých „lepších“ 12-12,5% půjček. Jediné poskytovatele, které jsem vyškrtl, byly Eurocent a nějaké s Mintosím ratingem C- a horší. Téměř jsem to neřešil. Je to prostě recyklace odpadu.
Z toho plyne ponaučení - pokud se potřebujete něčeho zbavit, zařiďte tomu splatnost vyšší než 1M a YTM vyšší než 13,5% a skončí to u Sarapha... x)

Hm, tak asi jo. Záleží taky, jaký objem jsi tomuto AI alokoval... Bych se bál, abych neskončil byť s 13,5%, ale s 5Y+ třeba ExpressCreditama, GetBucksy, ... I když žádnej dlouhej vyloženě šrotovní poskytovatel mě nenapadá... Těmto dvěma zvedli na P2Pindependent foru hodnocení, takže už je beru +- jako střed. A i kdyby se Ti nakoupili, tak pokud se nějak výrazně nezmění podmínky, mělo by to zase jít prodat. Takže to asi nakonec není marné nastavení...

BTW - 0dní s discountem jsem nepotkal ani nepamatuju...

Mimochodem já teď jedu dost růčo než přes AI. Nabídka je na AI až příliš variabilní a proměnlivá. A taky jak jsem tu prskal, že mám skoro 20% šrotu, tak se mi to teď podařilo zkorigovat - šrot jsem odprodal a místo toho nakoupil CapitalServicy a ExpressCredity 13% do 2-3Y, pak trochu Peachy co byly (13%/4M) a LimeZaim 13%/pod 1M. Skoro lituju, že držím takový balík Mogo (při Mogo exitu klesl podíl z cca 65% na 50%), protože většina je 12%. A teď, když jsou celkem solidní nabídky za 13%... Taky z toho plyne, že aktuální výnos mi bude asi furt klesat. I když mám i pár dalších 12% - CapitalServicy, ExpressCredity...
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Auto Invest - nákup šrotu

Příspěvek od LuckyLuke » 09 pro 2018, 09:31

Všimli jste si také, že když se nakupuje šrot přes AI je to sice bezpracné, ale nakupuje to nějak divně. Např. včera a dnes bylo hafo nabídek 13%. Místo aby mi AI nakupoval nové Varks 13% např. 8.12.2018 či 9.12.2018 a na 30 dní, tak mi nakupuje nějaké zbytky se splatností do pár dní (většinou do 6D).
Podíval jsem se na složení svých Varks a ty do 14 dní jsem dal všechny na SM. Chtěl jsem mít na několik dní klid s výkupy. Varks 12% jsem již všechny prodal na SM nebo již nedoběhly ke splatnosti. Musel jsem vypnout večer AI a ráno jsem ručně nakupovat jen ty dnešní a musel jsem vybírat jen 30D. Kdyby to šlo zautomatizovat nebo nastavit brát jen 30 dní to by bylo fajn. Zkusil jsem stáhnout dnešní nabídku půjček Varks, ale v tom excelovském souboru není vidět ta splastnost po dnech, je tam vidět jen 1 (M).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - nákup šrotu

Příspěvek od Jan » 09 pro 2018, 14:08

LuckyLuke píše:
09 pro 2018, 09:31
Všimli jste si také, že když se nakupuje šrot přes AI je to sice bezpracné, ale nakupuje to nějak divně. Např. včera a dnes bylo hafo nabídek 13%. Místo aby mi AI nakupoval nové Varks 13% např. 8.12.2018 či 9.12.2018 a na 30 dní, tak mi nakupuje nějaké zbytky se splatností do pár dní (většinou do 6D).
Podíval jsem se na složení svých Varks a ty do 14 dní jsem dal všechny na SM. Chtěl jsem mít na několik dní klid s výkupy. Varks 12% jsem již všechny prodal na SM nebo již nedoběhly ke splatnosti. Musel jsem vypnout večer AI a ráno jsem ručně nakupovat jen ty dnešní a musel jsem vybírat jen 30D. Kdyby to šlo zautomatizovat nebo nastavit brát jen 30 dní to by bylo fajn. Zkusil jsem stáhnout dnešní nabídku půjček Varks, ale v tom excelovském souboru není vidět ta splastnost po dnech, je tam vidět jen 1 (M).
Už jsem to tu s někým (Joshuou?) někde řešil. Ale nebyla to jen úroveň splatností, ale třeba i to, když je AI od 12% a na trhu jsou 12% i 13%. A platí to i naopak, pokud např. mám AI na ExpressCredit 13% 24M-36M, tak zde naopak preferuji kratší splatnosti.
Holt to tak je a nic se s tím zřejmě nedá dělat. I když určení dalších priorit podle kterých nakupovat by bylo fajn.

Jinak je to jeden z důvodů, proč třeba teď vypínám většinu AI - i manuálně je z čeho vybírat, navíc je možnost si vybrat i podle dalších kritérií...

Taky obdivuju, jak se Vám daří prodeje... Jedno Lendo 11,1% mi tam visí snad už 2 měsíce, Simba a Seba 12%-12,5% pár dní... A kolikrát ani ty 13% nemizí... I když teď je to celkem pochopitelné...
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 09 pro 2018, 19:59

Jan píše:
08 pro 2018, 20:06
... A taky jak jsem tu prskal, že mám skoro 20% šrotu, tak se mi to teď podařilo zkorigovat - šrot jsem odprodal a místo toho nakoupil CapitalServicy a ExpressCredity 13% do 2-3Y, pak trochu Peachy co byly (13%/4M) a LimeZaim 13%/pod 1M. Skoro lituju, že držím takový balík Mogo (při Mogo exitu klesl podíl z cca 65% na 50%), protože většina je 12%. A teď, když jsou celkem solidní nabídky za 13%... Taky z toho plyne, že aktuální výnos mi bude asi furt klesat. I když mám i pár dalších 12% - CapitalServicy, ExpressCredity...
.. a co trochu Moga odprodat na SM? Nyní na PM nabízí Mogo jen 10% půjčky, by se po nich zaprášilo i s bonusem. Já mám Mogo na 22%.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 pro 2018, 20:33

LuckyLuke píše:
09 pro 2018, 19:59
Jan píše:
08 pro 2018, 20:06
... A taky jak jsem tu prskal, že mám skoro 20% šrotu, tak se mi to teď podařilo zkorigovat - šrot jsem odprodal a místo toho nakoupil CapitalServicy a ExpressCredity 13% do 2-3Y, pak trochu Peachy co byly (13%/4M) a LimeZaim 13%/pod 1M. Skoro lituju, že držím takový balík Mogo (při Mogo exitu klesl podíl z cca 65% na 50%), protože většina je 12%. A teď, když jsou celkem solidní nabídky za 13%... Taky z toho plyne, že aktuální výnos mi bude asi furt klesat. I když mám i pár dalších 12% - CapitalServicy, ExpressCredity...
.. a co trochu Moga odprodat na SM? Nyní na PM nabízí Mogo jen 10% půjčky, by se po nich zaprášilo i s bonusem. Já mám Mogo na 22%.
Já jsem se teď v Mintosu trošku hrabal a zjistil jsem, že pod 12% mám lehce přes 50% portfolia (hlavně Mogo, Capital Service a ExpressCredit a pak směsku dalších a pod 13% dalších cca 15% portfolia (hlavně Sebo, Mozipo, Capital Service a pak směsku dalších). Ve výsledku 2/3 portfolia, což mě trochu zarazilo (před Mogo exitem jsem měl defakto vše nad 14%).
Občas na SM něco hodím, ale že by to mizelo kdovíjak rychle se říct nedá... To možná po Vánocích, až klesnou výnosy. Pokud by to mělo být s bonusem, výsledek bude zhoršení celkové kvality, jelikož si ostatní vyzobou dobře splácené půjčky/půjčky s nízkým LTV. Navíc práv proto, že už se neupisuje se mi to nechce prodávat. Navíc to beru jako držák, prostě kdyby se horšily podmínky, tak Mogo zůstane jako poslední. A taky se trochu obávám, že co se teď upisují ty výšeúročené půjčky, že je pak stejně všechny vykoupí.
Takže to je defakto vyvažování výnos-riziko...
Mám zkušenosti s:

Odpovědět