Kde investujete?

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.

Na kterých platformách současně aktivně investujete?

Bankerat
0
Žádná hlasování
Benefi
0
Žádná hlasování
BitBond
0
Žádná hlasování
Bondora
0
Žádná hlasování
Bondster
7
15%
Crowdo
0
Žádná hlasování
Estateguru
3
7%
Ferratum
0
Žádná hlasování
FundingSecure
2
4%
Fundlift
2
4%
Housers
1
2%
InvestAukce
1
2%
Invester
2
4%
Lendy
1
2%
Lenndy
0
Žádná hlasování
Mintos
12
26%
Moneything
0
Žádná hlasování
Půjč mé firmě
1
2%
Robo.cash
0
Žádná hlasování
SpotiPay
0
Žádná hlasování
Swaper
0
Žádná hlasování
SymCredit
2
4%
Twino
2
4%
Upvest
1
2%
ViaInvest
1
2%
Viventor
1
2%
Zalep.to
0
Žádná hlasování
Zonky
5
11%
Žlutý meloun
2
4%
Jiná/jiné (napište prosím do vlákna)
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 46

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde investujete?

Příspěvek od zbynhu » 27 bře 2018, 19:16

Ještě mám dotaz - anketa mi po odhlasování ukazuje, že počet hlasů je 6, součet hlasů u jednotlivých platforem je 6.
Počet hlasujících je něco jiného (já dal hlasy 3). Je možné nastavit do přehledu počet hlasujících a ne počet hlasů? Alespoň by to dalo vypovídající informaci o tom, na kolika platformách průměrně jsou investoři aktivní.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 117
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 27 bře 2018, 19:20

zbynhu píše:Ještě mám dotaz - anketa mi po odhlasování ukazuje, že počet hlasů je 6, součet hlasů u jednotlivých platforem je 6.
Počet hlasujících je něco jiného (já dal hlasy 3). Je možné nastavit do přehledu počet hlasujících a ne počet hlasů? Alespoň by to dalo vypovídající informaci o tom, na kolika platformách průměrně jsou investoři aktivní.
V panelu zakládání té ankety takovou možnost nemám. Jedině jestli Joshua nemá možnost tam něco takového dát, ale moc tomu nevěřím.

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 27 bře 2018, 23:38

Jan píše:Á, chybka se vloudila. Myslel jsem, že meloun jede i půjčky v CZK.
EURa mám zaparkovaná na Mintosu a zatím celkem spokojenost. Takže to nechám na Tobě, jestli něco chceš zveřejňovat. Spíš by to asi bylo pro zajímavost, jelikož nepředpokládám, že bych pro EUR přibíral Meloun. Ale díky.
Meloun jede české půjčky, ale už ne nové od té novely zákona. Prej nežádal o licenci ne z důvodu, že by na to neměl prachy, ale že to chtějí prej udělat nějak líp. Předtim neřekli kdy je zase spustí a nedávno jsem se zas ptal i s jinýma otázkama, ale na to neodpověděli.

Můžu teda poslat screeny z tabulek excelu. Mě to vždycky taky zajímá ty reálné zkušenosti atp.. Jinak meloun má i různé statistiky celé platformy aktualizované každý měsíc.

Meloun v CZK nevypadá moc slavně, protože jsem začal invetovat ještě, když bylo EURo za 27Kč. Ale tak snad se to časem srovná.
Defaulty počítám tak, že je beru, že z nich už nic neuvidím a je to počítané pomocí funkce XIRR.

Zhodnocení v čase:

Žutý meloun:
Meloun - Zhodnocení.jpg
Meloun - Zhodnocení.jpg (73.57 KiB) Zobrazeno 575 x
Meloun - Kurzy.jpg
Meloun - Kurzy.jpg (65.12 KiB) Zobrazeno 575 x
Zonky:
Zonky - Zhodnocení.jpg
Zonky - Zhodnocení.jpg (27.51 KiB) Zobrazeno 575 x

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 28 bře 2018, 08:46

zbynhu píše:Ještě mám dotaz - anketa mi po odhlasování ukazuje, že počet hlasů je 6, součet hlasů u jednotlivých platforem je 6.
Bohužel jsem nikde nedohledal, jak zapnout počet hlasujících :-(.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 bře 2018, 11:44

[quote="JPT...[/quote]

Díky.
Tak snad se Ti s defaulty zadaří líp než dle výpočetního předpokladu, celkem to kazí.
Jinak obecně - ono se proklamovaná ziskovost a realita dost část liší, takže reálné zkušenosti uživatelů na škodu rozhodně nejsou. Viz třeba ty Zonky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 28 bře 2018, 12:40

Tak 30% by se myslim mohlo vymoct. Zatim mi ale ze zesplatněných chodilo jen chvíli po zesplatnění, že něco dlužník poslal a nebo dostal náhradní splátkový kalendář. Většina se ale pak na splácení vyprdla a bylo to dané k soudu. Z těch ale jestě nezačalo chodit nic. To je běh na dlouhou trať.

EDIT: Tady https://www.zlutymeloun.cz/statistika je teď nová tabulka vývoje portfolia, kde je kolik se vymohlo v jednotlivých letech. Dřívější roky mají i víc než 30%. Tak to snad nebude tak hrozné.

Odpovědět