Kurzy, školení

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Odpovědět
LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Kurzy, školení

Příspěvek od LuckyLuke » 08 dub 2018, 11:14

Fio Banka - Škola investování pro každého

https://www.fio.cz/akcie-investice/seminare

- už jsou vypsané termíny seminářů od Fio Banky

Základy investování na kapitálovém trhu
Obchodování na zahraničních burzách
Efektivní krátkodobé obchodování v praxi

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 81
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 dub 2018, 09:44

Kurzy me spise zklamaly, jsou to opravdu naproste zaklady, ktere bych rekl, ze kazdy, kdo se o investovani otrel, uz zna. Z tech tri byl asi nejzajimavejsi ten posledni. Asi i dost zalezi na prednasejicim, znamy mi rikal, ze to nejlepsi bylo az po seminari, kdy se lide ptali na vsechno mozne. Bohuzel u nas prostor na otazky nebyl v podstate zadny.
A Fio si tam samozrejme dela uzasnou reklamu, jak jsou strasne levni a super. :mrgreen: Primarne, podle slozeni osazenstva okolo a toho, co jsem slysel, tak tam chodi opravdu investovanim nepolibeni lide (+ asi studenti), kteri neznaje konkurenci, jim asi skoci na lep a utopi se v poplatcich.

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 09 dub 2018, 21:56

Tak dnes jsem se účastnil toho jejich prvního kurzu, seminář byl v pěkném hotelu. První kurz jsou jen úplné základy. Tak 90 % jsem již znal. Zjistil jsem, jaký je rozdíl při obchodování na BCPP a RM systému.

Tyto stránky jsem neznal: https://www.pse.cz/

Kurz je zcela zdarma. Všichni se musejí předem registrovat. Místnost byla tak pro 50-60 lidí. Spočítal jsem, že nás tam bylo 23. Většinou tak 40-50let. Dále důchodový věk. Cca 4-5 lidí bylo pod 30 let. Řada lidí nevlastnila dle diskuzí ani 1 akcii. Pár lidí se ptalo na výplatu dividend. Já mám brokerský účet u Fio. Když má někdo účet na BCPP, tak se výplata akcií ČEZu dělá na ČS, výplata akcií Moneta Money Bank v Komerční bance. Já jsem si nechal dělat pouze účet u Fio, takže by mi měla dividenda dojít přímo na můj brokerský účet u Fio a nemusím nikam chodit. Řešilo se tam i zdanění akcií u Monety, což byl vloni trochu problém. Komerční banka to danila chybně.

Kurz byl zdarma i s pohoštěním (to jsem sice nevyužil), takže bych ho hodnotil kladně. Určitě půjdu i na 2. kurz. :) :)

to vyvar z ovaru : také jsem měl pocit, že tam nebyli v osazenstvu žádní machři přes akcie.

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 09 dub 2018, 22:04

a kam jdeš na druhý kurz? Myslím město :)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 dub 2018, 22:49

LuckyLuke: zajimave slozeni publika. Kdyz jsem byl ja, tak byla vetsina odhadem 25-40 a prekvapive hodne zen (s kazdym dalsim seminarem jich pak ubyvalo). Lidi duchodoveho veku minimum a mohlo nas tam byt tak 80+-.
Nasledovala pak nejaka podnetna diskuze nebo to prednasejici taky na konci utnul?

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 10 dub 2018, 07:43

to sebikus : 4.6.2018 - 17:30 Plzeň

to vyvar z ovaru: diskuze nebyla, jen když přednášející balil PC, tak jsme se mohli ptát. Byly jen 3 dotazy.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 10 dub 2018, 08:14

Já byl v Brně minulý rok a bylo to opravdu pro začátečníky, vysvětlovali jak funguje burza cenných papírů, co ej to dividenda, rozhodný den, atd...
Až zase budu v CZ, možná bych navštívil ten 3. seminář, pro pokročilé co se týče páky. Samozřejmě je mi jasné že tituly v USA/Xetra jsou daleko levnější jinde než na FIO, ale přece nebudu dráždit hada bosou nohou, ještě na jejich akci :-D
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy, školení

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 dub 2018, 09:56

Doonio, byls v Brne na tech seminarich na podzim? Jestli jo, tak jsme se tam asi videli. :)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 10 dub 2018, 11:46

V současnosti jsou zajímavé hlavně webináře o akciích. Probíhá to on-line po předchozí registraci a většinou je možno v průběhu akce předkládat k zodpovězení dotazy. Má to třeba broker XTB. Tento broker měl výborné lektory, kurz u nich jsem absolvoval před
lety /tehdy ale nešlo o webinář/. Podobné webináře na akcie má také Lynx. Oba webináře jsou tuším zdarma. Pro pokročilejší mi připadá ideální placený kurz /webinář/ na finakademie.cz, ten jsem absolvoval k všeobecné spokojenosti :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 dub 2018, 12:44

@ Fio semináře
- byl jsem kdysi a velmi kdysi
- předpokládám, že cílová skupina jsou osoby, které investování zvažují a teprve se rozkoukávají, takže jak je psáno výše, je to takový pohodový úvod (který má přivést klienty Fiu), přičemž opravdu nejpřínosnější může být diskuze
- mezi těmi kurzy uběhlo pár let, přišlo mi, že jediný vývoj prezentací byl dán legislativními změnami (ale mohu se plést, bo si prd pamatuju)
- taky mi přišlo, že byl dost rozdíl mězi přednášejícími

@ webináře obecně
- někde jsem tu postoval webinář Patrie, ten jsem zase spíš nedával. Ale neměl jsem čas se tomu věnovat, takže to není překvapující.
- myslím, že téma byla hlavně technická analýza
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 08 kvě 2018, 14:45

Pro toho, kdo se chce vzdělat v obchodování s akciemi: https://finakademie.cz/cas-predat-zezlo/. Pro registrované kurz zdarma. S finakademií mám výborné zkušenosti, jsou to profíci. Kurz J.Dvořáka byl vynikající :)

Odpovědět