Kurzy, školení

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 129
Kontaktovat uživatele:

Kurzy, školení

Příspěvek od LuckyLuke » 08 dub 2018, 11:14

Fio Banka - Škola investování pro každého

https://www.fio.cz/akcie-investice/seminare

- už jsou vypsané termíny seminářů od Fio Banky

Základy investování na kapitálovém trhu
Obchodování na zahraničních burzách
Efektivní krátkodobé obchodování v praxi

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 90
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 dub 2018, 09:44

Kurzy me spise zklamaly, jsou to opravdu naproste zaklady, ktere bych rekl, ze kazdy, kdo se o investovani otrel, uz zna. Z tech tri byl asi nejzajimavejsi ten posledni. Asi i dost zalezi na prednasejicim, znamy mi rikal, ze to nejlepsi bylo az po seminari, kdy se lide ptali na vsechno mozne. Bohuzel u nas prostor na otazky nebyl v podstate zadny.
A Fio si tam samozrejme dela uzasnou reklamu, jak jsou strasne levni a super. :mrgreen: Primarne, podle slozeni osazenstva okolo a toho, co jsem slysel, tak tam chodi opravdu investovanim nepolibeni lide (+ asi studenti), kteri neznaje konkurenci, jim asi skoci na lep a utopi se v poplatcich.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 09 dub 2018, 21:56

Tak dnes jsem se účastnil toho jejich prvního kurzu, seminář byl v pěkném hotelu. První kurz jsou jen úplné základy. Tak 90 % jsem již znal. Zjistil jsem, jaký je rozdíl při obchodování na BCPP a RM systému.

Tyto stránky jsem neznal: https://www.pse.cz/

Kurz je zcela zdarma. Všichni se musejí předem registrovat. Místnost byla tak pro 50-60 lidí. Spočítal jsem, že nás tam bylo 23. Většinou tak 40-50let. Dále důchodový věk. Cca 4-5 lidí bylo pod 30 let. Řada lidí nevlastnila dle diskuzí ani 1 akcii. Pár lidí se ptalo na výplatu dividend. Já mám brokerský účet u Fio. Když má někdo účet na BCPP, tak se výplata akcií ČEZu dělá na ČS, výplata akcií Moneta Money Bank v Komerční bance. Já jsem si nechal dělat pouze účet u Fio, takže by mi měla dividenda dojít přímo na můj brokerský účet u Fio a nemusím nikam chodit. Řešilo se tam i zdanění akcií u Monety, což byl vloni trochu problém. Komerční banka to danila chybně.

Kurz byl zdarma i s pohoštěním (to jsem sice nevyužil), takže bych ho hodnotil kladně. Určitě půjdu i na 2. kurz. :) :)

to vyvar z ovaru : také jsem měl pocit, že tam nebyli v osazenstvu žádní machři přes akcie.

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 09 dub 2018, 22:04

a kam jdeš na druhý kurz? Myslím město :)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 dub 2018, 22:49

LuckyLuke: zajimave slozeni publika. Kdyz jsem byl ja, tak byla vetsina odhadem 25-40 a prekvapive hodne zen (s kazdym dalsim seminarem jich pak ubyvalo). Lidi duchodoveho veku minimum a mohlo nas tam byt tak 80+-.
Nasledovala pak nejaka podnetna diskuze nebo to prednasejici taky na konci utnul?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 10 dub 2018, 07:43

to sebikus : 4.6.2018 - 17:30 Plzeň

to vyvar z ovaru: diskuze nebyla, jen když přednášející balil PC, tak jsme se mohli ptát. Byly jen 3 dotazy.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 10 dub 2018, 08:14

Já byl v Brně minulý rok a bylo to opravdu pro začátečníky, vysvětlovali jak funguje burza cenných papírů, co ej to dividenda, rozhodný den, atd...
Až zase budu v CZ, možná bych navštívil ten 3. seminář, pro pokročilé co se týče páky. Samozřejmě je mi jasné že tituly v USA/Xetra jsou daleko levnější jinde než na FIO, ale přece nebudu dráždit hada bosou nohou, ještě na jejich akci :-D
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy, školení

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 dub 2018, 09:56

Doonio, byls v Brne na tech seminarich na podzim? Jestli jo, tak jsme se tam asi videli. :)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 10 dub 2018, 11:46

V současnosti jsou zajímavé hlavně webináře o akciích. Probíhá to on-line po předchozí registraci a většinou je možno v průběhu akce předkládat k zodpovězení dotazy. Má to třeba broker XTB. Tento broker měl výborné lektory, kurz u nich jsem absolvoval před
lety /tehdy ale nešlo o webinář/. Podobné webináře na akcie má také Lynx. Oba webináře jsou tuším zdarma. Pro pokročilejší mi připadá ideální placený kurz /webinář/ na finakademie.cz, ten jsem absolvoval k všeobecné spokojenosti :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 dub 2018, 12:44

@ Fio semináře
- byl jsem kdysi a velmi kdysi
- předpokládám, že cílová skupina jsou osoby, které investování zvažují a teprve se rozkoukávají, takže jak je psáno výše, je to takový pohodový úvod (který má přivést klienty Fiu), přičemž opravdu nejpřínosnější může být diskuze
- mezi těmi kurzy uběhlo pár let, přišlo mi, že jediný vývoj prezentací byl dán legislativními změnami (ale mohu se plést, bo si prd pamatuju)
- taky mi přišlo, že byl dost rozdíl mězi přednášejícími

@ webináře obecně
- někde jsem tu postoval webinář Patrie, ten jsem zase spíš nedával. Ale neměl jsem čas se tomu věnovat, takže to není překvapující.
- myslím, že téma byla hlavně technická analýza
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 08 kvě 2018, 14:45

Pro toho, kdo se chce vzdělat v obchodování s akciemi: https://finakademie.cz/cas-predat-zezlo/. Pro registrované kurz zdarma. S finakademií mám výborné zkušenosti, jsou to profíci. Kurz J.Dvořáka byl vynikající :)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 22 srp 2018, 13:40

Pro toho, kdo se zajímá o obchodování s komoditami a rozšiřování obzorů: https://finakademie.cz/komodity-zisk-22 ... py-zdarma/.
Pan Pech je vynikající lektor :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 14:22

GOGO7 píše:
22 srp 2018, 13:40
Pro toho, kdo se zajímá o obchodování s komoditami a rozšiřování obzorů: https://finakademie.cz/komodity-zisk-22 ... py-zdarma/.
Pan Pech je vynikající lektor :)
Fakt je to OK? Na mě to působí jak scam...vysoké zisky (pro jistotu absolutní) při minimální časové náročnosti... :o/ Nehledě na to, že to nabízí registraci i při 0 volných místech, takže to spíš vypadá na lov mailových adres... :o/
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 srp 2018, 14:32

Mne to prijde jako podobnej kurz, co sem daval nekdo nedavno ohledne akcii. Par kratkych obecnych lekci zdarma kazdy den a pokud se chces naucit opravdu neco pouzitelneho, tak (idealne v kratkodobe slevove akci) si koupis nejaky webinar za tisice. Zrovna komodity mi prijdou jako jeden z nejtezsich druhu investovani.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 22 srp 2018, 14:38

Tak si to vyzkoušejte ;) . Dojmy jsou jedna věc, realita druhá. Kdo si někdy aspoň na demo zkoušel obchodovat futures na komodity nebo forex na měny tak je mu známo, že díky páce /leverage/, může při relativně malém vkladu vydělat třeba během pár vteřin /"scalping"/ obrovské peníze, resp. obrovské peníze prodělat. Že je to velmi rizikové, to je samozřejmé. Já než něco odsoudím, snažím se to aspoň na demo vyzkoušet, tím nic neztratím. Václav Pech je uznávaný odborník, podobně jako přes akcie třeba lektor finakademie Jan Dvořák. A finakademie je dobrý projekt fungující léta, pár kurzů mám za sebou a dost mi to pomohlo. Já si od odborníků rád nechám poradit, nejen v kurzu, ale i na následném fóru se stovkami účastníků, vím že mám ve znalostech o akciích ještě velké mezery. A třeba těch cca 20 lekcí plného kurzu o akciích od J. Dvořáka za cca 4 tis.Kč, to byl zatím zdaleka nejlepší akciový kurz, a že jich mám pár za sebou. Nebo si snad automaticky každý myslí, že všechno bude mít zadarmo a že už dávno všechno ví a nemůže si rozšířit znalosti? Kurzy a literatura k tématu jsou přece k ničemu a navíc to stojí peníze.. A znalosti obvykle něco stojí. Každý si přece může vybrat, co mu vyhovuje. Mě vyhovují akcie, ne scalping nebo Mintos :D
Jestli myslíte, že je nesmyslné dávat sem občas info o nějákém kurzu, nemám problém s tím přestat. Jen jsem myslel, že by to někoho zvídavějšího mohlo zaujmout ;)
Naposledy upravil(a) GOGO7 dne 22 srp 2018, 15:05, celkem upraveno 4 x.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 22 srp 2018, 14:46

GOGO7 píše:
22 srp 2018, 14:38
Jestli myslíte, že je nesmyslné dávat sem občas info o nějákém kurzu, nemám problém s tím přestat.
Od toho tu tohle téma přeci je, aby si lidé předávali tipy na zajímavé kurzy a školení. Pokud máš zkušenost, že je kurz kvalitní, tak není o čem. Pro mě třeba komodity nejsou a prezentace také není úplně šťastná. Na druhou stranu, setkal jsem se na sociálních sítích s názorem, že i Finlordí web na někoho působil neseriózně a přitom je to kvalitní zdroj informací.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 srp 2018, 15:10

GOGO7: se hned neurazej :) Proste clanek s nadpisem Komodity: Zisk 22.000 Kč za půl hodiny + Postupy zdarma na me pusobi jak teleshopping.
Prijde mi to zatim temer na chlup stejny jako ten predchozi kurz. Kazdy den email s odkazem na asi petiminutovy video, po nekolika lekcich asi hodinovy webinar o nicem (teda o tom jak dotycny strasne zbohatl) a nasledne promo akce na ten opravdovy kurz za nekolik tisic... Toto na me proste nepusobi seriozne.

Ale schvalne se teda do kurzu prihlasim, abych nekritizoval neco, co jsem se nevidel. V tom mas pravdu. Zaroven moje predchozi odpoved neznamenala, ze vsechny placene kurzy jsou spatne prece...

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 22 srp 2018, 15:17

Ale ten chlápek to myslí vážně, ty peníze prostě vydělá, vše dokladuje na vlastním účtu on-line. Je to člověk, který se tím živí desítky let, stačí získat si pár info. Jako upoutávku na kurz by asi bylo lepší napsat - na kurz se proboha nepříhlašujte, protože se mnou proděláte kalhoty. Promo jak noha ,což? :mrgreen:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 srp 2018, 15:20

Ale ja prece nikde nepsal, ze to tomu chlapkovi nejde. Ja psal o tom, ze se nejspis z kratkyho kurzu zdarma asi komodity obchodovat nenaucim. Ale treba naucim, uz jsem zapsanej v kurzu. 8-)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 22 srp 2018, 15:38

Vývar - jasně, je to jen upoutávka. Každý se nějak snaží ke svému produktu přitáhnout pozornost, někdy třeba méně šťastně. Stáhni si ten nabízený e-book. Mě třeba hodně zaujaly ty COT reporty, no uvidíš sám. Podle mě je to hodně zajímavá oblast a pro nás "akcionáře" zas něco nového. Mám rád nové znalosti a zkušenosti. Dá se od toho podle mě i třeba odvodit vazba na vývoj komoditních akcií /zlato, měď, zemědělství/. Buď tě to zaujme a budeš se dál pídit, nebo ne, o nic přece nejde, Trošku jsem se rozohnil, nerad něco předem paušálně odsuzuju, zvlášť když o tom nic nevím. GL :D

Odpovědět