Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Flyboy
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 15 zář 2018, 08:04

cmel.da píše:
15 zář 2018, 00:22
Tak za týden posílila Kč o 1.2% vůči EUR.
Ona by měla jít na 25 do konce roku. takže ještě o cca 2% může posílit.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 15 zář 2018, 12:56

Tak já dnes dostal znovu naloženo a Mintos mě vykoupil zase několik 14% libových Mogo úvěrů, které jsem držel od 2016, GRRRR!
Váhám, jestli raději ty zbylé libové úvěry neprodat na sekundáru s nějakým premiem, než si je nechat prachsprostě odkoupit od Mintosu (bohužel na to mají dle smlouvy právo).
Ale Eurocent mi nevykoupí, šmejdi :-D
Naposledy upravil(a) doonio dne 15 zář 2018, 14:34, celkem upraveno 1 x.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

cmel.da
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 15 zář 2018, 14:18

Jo, přesně to jsem udělal v létě, mé půjčky nad 14% jsem prodal na SM s 1.5% přirážkou, protože jsem viděl jak mi to všechno poskytovatelé vykupují..... a Eura jsem stáhl do Revolutu a ještě směnil na Kč s kurzem 25.75 Kč/EUR.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 zář 2018, 15:16

To doonio:
Je otázka s jakým premiem a co pak dál. Jak jsem tu psal, tak alespoň z hlediska půjček co jsem kupoval, tak přituhlo. Dříve (ještě minulý týden) se na SM dalo koupit Mogo na 12%, Aforti na 11,5%, ... to už teď nejde. Tak jestli uživatelé, co jedou skripty, posunuli laťku...
Jinak mně se prodávat s premiem moc nedaří :o/. Nejlíp to je pár desetin %, což ve výsledku ani nemá smysl. Asi to holt neumím. Navíc si myslím, že s vyšším premiem se už moc kupovat nebude, právě kvůli možným výkupům.

To cmel.da
...a co pak dál s CZK?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Flyboy
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 15 zář 2018, 21:55

Ty jo když vidím jak někteří utíkají tak z toho začínám mít strach :D

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 124
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 zář 2018, 07:44

Flyboy píše:
15 zář 2018, 21:55
Ty jo když vidím jak někteří utíkají tak z toho začínám mít strach :D
Kdo se bojí, s*r* v síni. Takto uteklo i 70 % investorů ze Zonky po zvýšení poplatků a platforma jede dál. Naopak se zvýšila několikanásobně nabídka investic. Stejně i do Mintosu přicházejí denně noví investoři. Pozvolna narůstá i počet půjček na PM. Hlavně jedu už 100% na autoinvesty.

Obrázek

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 16 zář 2018, 09:17

Mně AI nechytl už několik týdnů nic, za 10% prostě v EUR momentálně neakceptuji nic :)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 zář 2018, 10:26

Boží mlýn píše:
16 zář 2018, 09:20
Obdivuji, s jakým klidem jdete do 72m. Za 5 - 6 let mohou být úroky podstatně výš, dolů už to příliš pravděpodobné není.
Já jsem v březnu 2018 prodal celé Mogo Portfolio se slevou 4%. Během jediného dne mi přišlo 90 % mých investic a až nebylo nic na PM. Byl jsem trochu nervózní a investoval do toho, co se za 2 dny nabízelo : tedy Mogo 12% a 72M. Před touto cashback akcí jsem měl 100% vše zainvestováno a částka to byla jako na menší osobní auto. Kdo v této době začínal si mohl vybírat a investovat money za krásných 5 % bonus a vybírat si 14% půjčky na kratší dobu splatnosti.

Cashback 1.1.-1.7.2018
Obrázek

Current Investments:
Obrázek
- nyní mám do 24M celkem 60% investic

Odhad kde budou úroky za 5-6 let nikdo nepředpoví. Během posledních 3 měsíců úroky na Mintosu poklesly o 4% ! Autoinvestem nyní nelze nakoupit nic slušného za 12%. Možná nemusí být špatné mít zajištěné úroky na 12% na delší dobu. Ale to ukáže čas.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Joshua » 16 zář 2018, 10:31

LuckyLuke píše:
16 zář 2018, 10:26
Autoinvestem nyní nelze nakoupit nic slušného za 12%. Možná nemusí být špatné mít zajištěné úroky na 12% na delší dobu. Ale to ukáže čas.
Ani tohle ale nejspíš nebude dlouhodobě fungovat kvůli výkupům. Pokud tržiště půjde s úroky dolů, je jen otázkou času, než si 12% někdo vyzobe zase zpátky.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 zář 2018, 10:34

To si také myslím, že teď přijdou na řadu 12% půjčky Mogo. Až vykoupí vše za 13% a 14%. Původně jsem je chtěl prodávat a nechávám je svému osudu.

P.S. Úrokové zisky co jsou v Mintosu jsem dlouho neměl. Pamatuji svoje první účty v bankách v 90.letech - to byly úroky 17 %, 15% apod. v Kč. Řada těchto bank zkrachovala - 3 x jsem musel vyzvedávat peníze ve frontě (IPB Banka, Podnikatelská banka, Agrobanka). Mladší to nezažili.

Udělal jsem si tuto tabulku ke sledování zisku v Mintosu, nejlepší měsíc letos jsem měl březen. Červen a srpen byl nejnižší zisk.

Obrázek

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 zář 2018, 11:20

Luke:
Mohu se zeptat, kolik peněz přes Mintos investuješ, že se ti ty úroky tak vyplácí? Asi ne tolik, kolik jsi měl v těch bankách. Vklady v bankách, i když teď s mizernými úroky, jsou na základě českého práva pojištěny. A vklady na Mintosu? ;)
P.S. Jen prosím nebrat to nějak osobně, o to tady nejde. Snažím se jen dopátrat toho, kolik peněz ze svých úspor je investor ochoten vložit do projektů Mintos, aby při průměrném úroku 10% ročně se mu to vyplatilo v souvislosti s přijatým rizikem. Mě třeba vychází, že zcela minimální by mohla být investice alespoň nad 0,5 mio Kč, spíše ale nad 1 mio Kč, aby se úroky vyplatily /každý to má pochopitelně trošku jinak/. A protihodnota za to, že dostane těch 10% ročně a své peníze /neuvidí/ uvidí za rok, nebo taky třeba za 6 let /naprostý extrém, investora bych vůbec nechápal/? Vložení peněz přes platformu /o které investor zas tak moc neví/ do projektů v Rumunsku, Gruzii atd., o kterých neví vůbec nic.
Prostě na podstatnější investování to podle mě moc není, a vklad třeba 30tis.Kč spíš není ani investování, ale více méně sranda :)

grill
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grill » 16 zář 2018, 14:12

Vklady žádné P2P určitě pojištěny jako v bankách nejsou.
Jsou investice s určitou mírou rizika.

Já mám něco málo na zkoušku u Zonky i u Mintosu a zamýšlím se nad rizikem v případě nejhorších scénářů - tedy defaultu.

Pokud defaultne dlužník u Zonky - nese investor plnou ztrátu, ale tato by se měla rozmělnit mezi ostatní desítky a stovky investic. Nicméně pokud by zhoršila ekonomická situace množství těchto defaultů se podstatně zvýší. Je tak otázka jestli investor nesklouzne do ztráty. Navíc naši zákonodárci stále pracují na variantě nulového oddlužení tedy, že dlužník se může hodit do oddlužení a nesplatit nic za 5-7 let se oddlužit s tím, že půjčené peníze si někam ulije. To je sice jasný úvěrový podvod, ale ze své praxe vím, že insolvenční soudy jsou prodlužnické a policajti trestní oznámení odkládají.

Pokud defaultne dlužník u Mintosu je investor chráněn buybackem (pokud je součástí půjčky). Co mě však u mintosu trápí je otázka pokud defaultne poskytovatel a tedy i buyback garance. Tím pádem padnou i všechny půjčky od tohoto poskytovatele. Opravte mě jestli se mýlím, ale buyback garance je vůči poskytovateli a nikoliv mintos (smluvní podmínky jsem dopodrobna nestudoval).

Riziko samo o sobě je default celého poskytovatele (Mintos, Zonky).

Jako celkem konzervativní investor (byl bych spokojený i s 4% výnosem s nízkou mírou rizika) přemýšlím jestli do těchto P2P půjček jít s tím, že možná další krize může být za rohem (finanční, dluhová) a nevím jestli P2P platformy, poskytovatelé a dlužníci a tedy i naše portfolia přežijí.:-)

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 16 zář 2018, 14:57

GOGO7 píše:
16 zář 2018, 11:20
Luke:
Mohu se zeptat, kolik peněz přes Mintos investuješ, že se ti ty úroky tak vyplácí? Asi ne tolik, kolik jsi měl v těch bankách. Vklady v bankách, i když teď s mizernými úroky, jsou na základě českého práva pojištěny. A vklady na Mintosu? ;)
P.S. Jen prosím nebrat to nějak osobně, o to tady nejde. Snažím se jen dopátrat toho, kolik peněz ze svých úspor je investor ochoten vložit do projektů Mintos, aby při průměrném úroku 10% ročně se mu to vyplatilo v souvislosti s přijatým rizikem. Mě třeba vychází, že zcela minimální by mohla být investice alespoň nad 0,5 mio Kč, spíše ale nad 1 mio Kč, aby se úroky vyplatily /každý to má pochopitelně trošku jinak/. A protihodnota za to, že dostane těch 10% ročně a své peníze /neuvidí/ uvidí za rok, nebo taky třeba za 6 let /naprostý extrém, investora bych vůbec nechápal/? Vložení peněz přes platformu /o které investor zas tak moc neví/ do projektů v Rumunsku, Gruzii atd., o kterých neví vůbec nic.
Prostě na podstatnější investování to podle mě moc není, a vklad třeba 30tis.Kč spíš není ani investování, ale více méně sranda :)
Veľmi správna pripomienka.
Pred investovaním do P2P som si určil hranicu 20% zo všetkých investícii.
Ale ak sa pozriem na zisk z ter.vkladov tak ma to láka ešte pridať.
V prípade veľkej krízy by sme všetci asi brali straty? (Ťažko to predpovedať - záležalo by na veľkosti problému a jeho dosahu - Odvetvie ,region atď.)

kari
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kari » 16 zář 2018, 15:26

GOGO7 píše:
P.S. Jen prosím nebrat to nějak osobně, o to tady nejde. Snažím se jen dopátrat toho, kolik peněz ze svých úspor je investor ochoten vložit do projektů Mintos, aby při průměrném úroku 10% ročně se mu to vyplatilo v souvislosti s přijatým rizikem. Mě třeba vychází, že zcela minimální by mohla být investice alespoň nad 0,5 mio Kč, spíše ale nad 1 mio Kč, aby se úroky vyplatily /každý to má pochopitelně trošku jinak/
Lol tak tohle je super perla. To riziko bude samozřejmě vždycky stejné ať investuji 1 Kč, 30 000 Kč, nebo 1 000 000 Kč

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 zář 2018, 15:58

To je snad jasné, že riziko bude pořád stejné. Šlo o to, kolik vložit, abych vůbec něco vydělal, co stojí za řeč. Právě že ten milion tam těžko někdo vloží kvůli tomu riziku. A při 20000 tak moc nevydělám, že..Že by nepochopení? ;)

Flyboy
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 16 zář 2018, 16:58

Jsem si jist, že někteří tam mají milion i víc. Já jsem tam poslal 120 tisíc během prvního měsíce co jsem si založil účet. Původně jsem plánoval podstatně více, ale když začaly padat ty výnosy tak teď vůbec netuším co mám dělat. Možná by se tam dalo ještě něco poslat a investovat to jen na 1 měsíc do nejlepších poskytovatelů.
Asi by mě moc nemrzelo, kdyby zkrachoval nějaký poskytovatel a já přišel o 10-20% investic, ale kdyby se něco podělalo u Mintosu a já nedostal nic, to by mě docela namýchlo.
Něco málo sem poslal i do Zonky, ale to se mi zdá ještě rizikovější, než Mintos. Ten poměr riziko/výnos je u Zonků úplná katastrofa.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 zář 2018, 17:27

Já neinvestuju do žádné P2P. Ale podle mého laického pohledu bych řekl, že je možná bezpečnější Zonky ze skupiny Home Credit silné české investiční skupiny PPF miliardáře Kellnera, než zahraniční platformy, kde nemám tušení, kdo za nimi stojí.Jako Čech se člověk v Česku podle českého práva domůže nějáké nápravy spíš než v Lotyšku při investicích přes poskytovatele třeba v Keni nebo Kazachstánu. A taky mi připadá jistější investovat do nabídky třeba 6% úroku v Česku než do nabídek třeba 15% úroku přes Euro, nebo i různé pochybné místní měny /velké kurzové riziko které může celý zisk vymazat/do něčeho, o čem nemám vůbec žádný přehled.

kari
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kari » 16 zář 2018, 17:38

GOGO7 píše:
16 zář 2018, 15:58
To je snad jasné, že riziko bude pořád stejné. Šlo o to, kolik vložit, abych vůbec něco vydělal, co stojí za řeč. Právě že ten milion tam těžko někdo vloží kvůli tomu riziku. A při 20000 tak moc nevydělám, že..Že by nepochopení? ;)
Ne protože to prostě nedává smysl z 20000 nebo z milionu vydělám pořád 10% při stejným riziku.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 zář 2018, 17:38

GOGO7 píše:
Luke:
1. Kolik kdo investuje v mintosu, je odpovězeno ve formuláři zde :

viewtopic.php?f=39&t=192&start=20

- mezi námi jsou investoři, kteří investovali přes 20K euro
- kdyby se to nevyplatilo, tak tu nikdo neinvestuje

2. Pojištění vkladů v českých bankách

https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/

To je hezké, že jsou pojištěné. Ale když je inflace v ČR až 2,5%, tak nynější úroky např. na ING Konto 0,5% do 300.000 Kč je výsměch pro střadatele. Sice pojištěno, ale defakto ztráta 2% ročně.

3. 10 % ročně

Do nedávna jsme měli zisky 14 %, pak 13%, nyní mám kolem 12%. Což je 1 % měsíčně. Já mám úroky denně 5 euro.

4. Vložení peněz do platformy o které nevím nic.

Můj první vklad byl 1K euro. Když jsem viděl, že to funguje, tak jsem začal posílal pravidelně. Nyní mám investováno mnohem více (světlemodré místo v koláči). Investuji již přes 18 M.

viewtopic.php?f=39&t=192&start=20

5. Investice v cizích měnách v Mintosu

- tady souhlasím, vyzkoušel jsem lari a nyní jsem rád, že mám pouze euro
- čím více měn, tak tím více starostí

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 zář 2018, 17:58

Luke - díky za podrobnou odpověď. Jen něco málo jedovatostí: To že něco funguje není zárukou, že bude fungovat. Taky jsem před časem investoval 4 roky do velmi důvěryhodné platformy, která ze dne na den zbalila krám..
Pojištění českých vkladů v bance - výnos nula nula nic. Jen bych si dovolil připomenout známe investorské - nejdůležitější je neprodělat, až pak kolik a jestli vydělám /myslím že to řekl Buffett/.

Odpovědět