Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 238
Kontaktovat uživatele:

Vzpomínky na minulost

Příspěvek od LuckyLuke » 28 zář 2019, 18:20

Koukněte se do tohoto staršího vlákna: viewtopic.php?f=39&t=194
Ani jsem nevěděl, co jsme tam psali minulý rok v srpnu, je to v podstatě to samé, co se děje teď.

Her0inaction
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Her0inaction » 01 říj 2019, 15:52

Dnes se objevila novinka - Schedule Extension a mohlo by to pro nás snad být pozitivní. Doposud pokud se dlužník dohodl s originátorem např. na změně splátkového kalendáře apod., byla nám půjčka odkoupena a následně třeba vrácena na PM znovu. Nyní je umožněno, aby v případě tohoto scénáře došlo k prodloužení doby půjčky aniž by došlo k odkupu, takže by mělo snad dojít k omezení fluktuace již zakoupených půjček (ale samozřejmě to neřeší situaci, kdy originátoři vyčuraně půjčky stáhli a nahodili znovu s nižším úrokem..)

Platí to pro všechny půjčky přidané na PM od dnešního dne a zároveň Mintos plánuje dát nově na PM i SM filtr, aby se mohlo vybírat z půjček, kde je Schedule Extension umožněna.

Více zde: https://www.mintos.com/en/schedule-extension/

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 04 říj 2019, 17:20

puvodne jsem si rikal ze pockam do listopadu, ale behem poslednich dnu se me vykoupilo, a proste vratilo tolik, a nebylo to do ceho investovat, ze jsem to vybral, neco pres 3K EUR... milerad poslu zpet az budou sroty za 14+ :D

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 238
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 04 říj 2019, 17:23

blablon píše:
04 říj 2019, 17:20
puvodne jsem si rikal ze pockam do listopadu, ale behem poslednich dnu se me vykoupilo, a proste vratilo tolik, a nebylo to do ceho investovat, ze jsem to vybral, neco pres 3K EUR... milerad poslu zpet az budou sroty za 14+ :D
Kolik jsi měl výkupy od 1.8.2019 ? Já 18K.

Bowler
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bowler » 09 říj 2019, 13:10

Může mi prosím někdo povědět, kdo využívá bonus z refferalů, jestli Mintos dává nějak vědět, že se pod váš odkaz někdo zaregistroval? Popřípadě co vše o něm poví?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 09 říj 2019, 13:46

Bowler píše:
09 říj 2019, 13:10
Může mi prosím někdo povědět, kdo využívá bonus z refferalů, jestli Mintos dává nějak vědět, že se pod váš odkaz někdo zaregistroval? Popřípadě co vše o něm poví?
Vítám na fóru. Kdysi jsem pár referralů měl. O druhé straně nevíš vůbec nic, jenom ti přijde částka (teď je to myslím po 14 dnech? dříve se přičítala počátkem každého měsíce) a je tam počítadlo lidí, kolik si jich přivedl. Zahlédl jsem statistiky, že cca 50%-60% investorů jsou prázdné registrace, které neudělají vklad a verifikaci v horizontu, kdy by z toho byl nárok na bonus. Ale možná je to už jinak.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 09 říj 2019, 16:51

LuckyLuke píše:
04 říj 2019, 17:23
blablon píše:
04 říj 2019, 17:20
Kolik jsi měl výkupy od 1.8.2019 ? Já 18K.
jestli myslis tyto 2 polozky: INVESTMENT PRINCIPAL REBUY a INTEREST INCOME ON REBUY, tak jsem to tam hodil, a mam to za 12800 cca. Pokud mluvim o eurech, nemale pct mam v jinych menach. Tam to jede normalne, az na GEL..., tam to zdechlo totalne ta nabidka - neni vubec nic, Creamfinance nejak... mozna z mintosu odesel? nevim.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 09 říj 2019, 17:00

pokud soucasne uroky budou "nafurt", tak v P2P bude uz pro me lepsi volbou Zonky, s nizsim vynosem, ale riziko velke ztraty tam vidim taky jinde nez na Mintosu. Ale chci verit tomu ze se to tu zlepsi, nechci sirit skepticismus :D

Bowler
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bowler » 09 říj 2019, 18:47

Joshua píše:
09 říj 2019, 13:46
Vítám na fóru. Kdysi jsem pár referralů měl. O druhé straně nevíš vůbec nic, jenom ti přijde částka (teď je to myslím po 14 dnech? dříve se přičítala počátkem každého měsíce) a je tam počítadlo lidí, kolik si jich přivedl. Zahlédl jsem statistiky, že cca 50%-60% investorů jsou prázdné registrace, které neudělají vklad a verifikaci v horizontu, kdy by z toho byl nárok na bonus. Ale možná je to už jinak.
Díky :-) Z toho, co píšeš, mi trochu vyznívá, že to není zrovna moc výdělečné. Přemýšlel jsem, že bych mohl také propagovat pod referralem. Tak abych vůbec věděl, že se někdo vůbec zaregistoral. Vzhledem k tomu, jak v podstatě investování na Mintosu je jednoduché předpokládám, že se tam dostane kde kdo a proto ty velká procenta o nevyužití účtu. Využívám jej teprve pár měsíců a zorientoval jsem se hned.

Co se týče mého prvního dojmu, dost mě zarazil Invest & Access. Jako nováček na Mintosu jsem provedl vklad a jakmile mi na něj přistál, koukám a hele ono to tam není v plné sumě. Po chvíli jsem pochopil, že jsem měl implicitně po registraci zapnutý I&A a okamžitě registroval. Ne, tahle funkce není pro mě :-) Kdyby takto rychle pracoval Auto Invest...

// něco jsem ti k tomu rozepsal sem: viewtopic.php?f=32&t=21&start=340#p16464
abych tu úplně neplevelil. Joshua

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 09 říj 2019, 21:27

Já bych řekla, že referral je dost výnosný. Když se dívám na svůj účet, tak v přehledu vidím, že z referralů mám větší příjem než z úroků a to se ani nijak nesnažím. Jen tak kdo má v rodině a v okolí zájem, tak se zmíním, že můžeme oba dostat bonus za jeho registraci.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 09 říj 2019, 23:43

abych mohl s cistym srdcem referallovat, musel by ten vynos / urok byt nekde jinde. Takto s urookama pod/kolem 10pct to nemuzu s cistym svedomim zadnym znamym doporucit.

czhunter
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czhunter » 13 říj 2019, 20:05

Já dnes na Mintosu končím a to jsem začal před měsícem. Za vybrané peníze koupím akcie tabákových gigantů. Díky jejich velkému podhodnocení nabízejí výnosy 16-26% ročně pro příštích 5 let. Letošní rok nabízí burza největší příležitosti od roku 2010.

Pro srovnání, dividendy Altria a British American Tobacco jsou kolem 8% ročně. Imperial Brands 11,5% a Phillip Morris ČR 11,85%. Navíc každý rok zvyšují dividendy o 6-10%, takže za 10 let budete mít 16-26% výnos z dividend.

To jen k zamyšlení, zda zůstávat na Mintosu za směšný úrok 9-11%. O půjčování za 4% u Zonky, kde v případě recese vám klidně 75% lidí přestane platit a zažádají o insolvenci ani nemluvím.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 16 říj 2019, 14:17

mám otázku na zkušenější Mintos investory - pokud se to zde už probíralo tak mě prosím neukamenujte:

Velká část půjček z různých zemí (ať už z Afriky, Balkánu či Asie) je na Mintosu v EURech. Kdo tedy nese kurzové riziko? To si opravdu lidé v zemích jako Indonésie či Bělorusko půčují v této měně?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 16 říj 2019, 15:23

czhunter píše:
13 říj 2019, 20:05
Já dnes na Mintosu končím a to jsem začal před měsícem. Za vybrané peníze koupím akcie tabákových gigantů. Díky jejich velkému podhodnocení nabízejí výnosy 16-26% ročně pro příštích 5 let. Letošní rok nabízí burza největší příležitosti od roku 2010.

Pro srovnání, dividendy Altria a British American Tobacco jsou kolem 8% ročně. Imperial Brands 11,5% a Phillip Morris ČR 11,85%. Navíc každý rok zvyšují dividendy o 6-10%, takže za 10 let budete mít 16-26% výnos z dividend.

To jen k zamyšlení, zda zůstávat na Mintosu za směšný úrok 9-11%. O půjčování za 4% u Zonky, kde v případě recese vám klidně 75% lidí přestane platit a zažádají o insolvenci ani nemluvím.
Navazující diskuse přesunuta do jiného vlákna:
viewtopic.php?p=16659#p16589

Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribik » 16 říj 2019, 15:44

Carhir píše:
16 říj 2019, 14:17
mám otázku na zkušenější Mintos investory - pokud se to zde už probíralo tak mě prosím neukamenujte:

Velká část půjček z různých zemí (ať už z Afriky, Balkánu či Asie) je na Mintosu v EURech. Kdo tedy nese kurzové riziko? To si opravdu lidé v zemích jako Indonésie či Bělorusko půčují v této měně?
To by me taky zajimalo.Muj tip je ,ze ty pujcky jsou v lokalni mene a poskytovatel pujcky si vlastne pujcuje penize v EUR jelikoz, je to pro nej dostupnější a levnejsi forma financovani.tedy kurzové riziko nese on pripadne se zajišťuje.
Ale je to jen muj dohad,tedy pokud mi to nekdo potvrdí/vyvráti budu rad

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 235
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 říj 2019, 16:42

Pribik píše:
16 říj 2019, 15:44
Carhir píše:

To by me taky zajimalo.Muj tip je ,ze ty pujcky jsou v lokalni mene a poskytovatel pujcky si vlastne pujcuje penize v EUR jelikoz, je to pro nej dostupnější a levnejsi forma financovani.tedy kurzové riziko nese on pripadne se zajišťuje.
...no třeba před krizí 2008 frčely v Maďarsku půjčky v EUR, USD, CHF (těch bylo možná nejvíc, ale už si to nepamatuju). A pak, když přišla krize a HUF oslabil, tak z toho byl docela průšvih a hodně se to omílalo/řešilo.
Ale ve vztahu k Mintosu se přiznám, že jsem to neřešil.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 16 říj 2019, 16:54

Jan píše:
16 říj 2019, 16:42
Pribik píše:
Carhir píše:

...no třeba před krizí 2008 frčely v Maďarsku půjčky v EUR, USD, CHF (těch bylo možná nejvíc, ale už si to nepamatuju). A pak, když přišla krize a HUF oslabil, tak z toho byl docela průšvih a hodně se to omílalo/řešilo.
Přesně o to mi jde - pokud si půjčují přímo dlužníci v EURu tak mi to přijde jako obrovské kurzové riziko - vždyť přece měny jako indonéská rupie, mexické peso či (bělo)ruský rubl - obecně měny rozvíjejících se států mohou v krátké době oslabit vůči EURu o desítky procent. Jak toto riziko vnímáte?

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 16 říj 2019, 18:55

Když se podíváš na weby jednotlivých poskytovatelů, tak málo kteří poskytují půjčky v eurech, takže ve většině případů nese kurzové riziko poskytovatel úvěru.
Měnové zajištění je pro ně levná záležitost. A osobně se posílení eura rozhodně nebojím...

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 16 říj 2019, 20:01

Ak by som vychádzal z minulosti, tak pri väčšom riziku = kríza - posilňujú hlavné meny (najmä JPY a potom USD a CHF).
Maďari aj Poliaci si nabrali Hypotéky v CHF a po 2009 roku nevládali splácať.
Čo sa týka Eura to by v čase väčšej krízy asi posilňovalo oproti menám rozvíjajúcich sa krajín čo by robilo problém poskytovateľom a potom aj nám.
Prihodím graf v % vývoj Eura voči / spomínaním n´menám plus Nórsko a Mďarsko za 10 rokov.
FX mix.png
FX mix.png (127.16 KiB) Zobrazeno 178 x

Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribik » 16 říj 2019, 21:09

Carhir píše:
16 říj 2019, 16:54
Jan píše:
16 říj 2019, 16:42
Pribik píše:

Přesně o to mi jde - pokud si půjčují přímo dlužníci v EURu tak mi to přijde jako obrovské kurzové riziko - vždyť přece měny jako indonéská rupie, mexické peso či (bělo)ruský rubl - obecně měny rozvíjejících se států mohou v krátké době oslabit vůči EURu o desítky procent. Jak toto riziko vnímáte?

Jinak je t oskutečně napsané jinak v te smlouvě ke každé půjčce. Hned v prvním oddíle. Pokud je rozdílná měna ve smlouvě o půjčce tak je to tam napsáno.

"Currency used in the Loan Agreement: "

Odpovědět