Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od MirEgg » 13 dub 2019, 01:29

zbynhu píše:
11 dub 2019, 08:59
Jan píše:
10 dub 2019, 21:30
Tak mě teď tak napadlo, nakolik je od Mintosu etické, že na PM prodává zpožděná Dinera, když Dinera nejsou ve zpoždění úročena... :o/
No, na PM je to dobra prasarna.
Nastesti my, clenove P2P fora, nejsme zadni cucaci a na podobne figle jim neskocime :D
Etické? Kam až zajdeme s tou vynucenou ochranou blbců? :roll: Já nechci, aby se přemnožili :lol:
Má investor všechny dostupné podklady a informace k dispozici? Má. Ověřil si všechny dostupné podklady a informace, aby posoudil kvalitu své investice? Neověřil. Co udělá investice? Prodělá. Tečka, tady bych to ukončil.
Stejně tak je od Mintosu "neetické" nechat nakoupit na špatně nastavený autoinvest neprodejné půjčky ze SM. Jinak si některé nákupy mnou prodávaných půjček (třeba 9% ID z Kazachstánu) vysvětlit neumím - někdo si holt blbě nastavil AI. Je to problém Mintosu? Ne, protože nic nezatajoval, nastavitel se vším souhlasil (že si to nepřečetl NENÍ omluva). Je to můj problém? Ne, já jsem prodat chtěl a taky nic nezatajuji. Je to problém investora? Ano, jen a pouze investora.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 202
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 dub 2019, 16:02

MirEgg píše:
13 dub 2019, 01:29
zbynhu píše:
11 dub 2019, 08:59
Jan píše:
10 dub 2019, 21:30
Tak mě teď tak napadlo, nakolik je od Mintosu etické, že na PM prodává zpožděná Dinera, když Dinera nejsou ve zpoždění úročena... :o/
No, na PM je to dobra prasarna.
Nastesti my, clenove P2P fora, nejsme zadni cucaci a na podobne figle jim neskocime :D
Etické? Kam až zajdeme s tou vynucenou ochranou blbců? :roll: Já nechci, aby se přemnožili :lol:
Má investor všechny dostupné podklady a informace k dispozici? Má. Ověřil si všechny dostupné podklady a informace, aby posoudil kvalitu své investice? Neověřil. Co udělá investice? Prodělá. Tečka, tady bych to ukončil.
Stejně tak je od Mintosu "neetické" nechat nakoupit na špatně nastavený autoinvest neprodejné půjčky ze SM. Jinak si některé nákupy mnou prodávaných půjček (třeba 9% ID z Kazachstánu) vysvětlit neumím - někdo si holt blbě nastavil AI. Je to problém Mintosu? Ne, protože nic nezatajoval, nastavitel se vším souhlasil (že si to nepřečetl NENÍ omluva). Je to můj problém? Ne, já jsem prodat chtěl a taky nic nezatajuji. Je to problém investora? Ano, jen a pouze investora.
Vynucená ochrana (tedy nejčastěji zákony) a etika jsou dvě rozdílné věci. O tom, že by to porušovalo smluvní podmínky tu nikde psáno nebylo.
A můj pohled je prostě ten, že pokud entita jako Mintos nabízí něco, co nenese výnos (byť to je zcela v souladu s podmínkami), tak to, alespoň pro mě, je prostě sviňské chování.
A srovnání se SMAI podle mě pokulhává - tento nákup zpožděných Diner pro investora nikdy nepřinese žádný benefit, zatímco SMAI přináší benefit automatizace nákupů. Navíc, nabídku na PM může Mintos ovlivnit, nastavení SMAI jednotlivých klientů stěží.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 16 dub 2019, 12:28

Hezký den, ekosystém kolem Mintosu už směle konkuruje malým bankám, viz několik statistik v našem článku. A rozhodně lze očekávat další rychlou expanzi:
https://finlord.cz/2019/04/platforma-mi ... ala-banka/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 16 dub 2019, 13:32

Finlord píše:
16 dub 2019, 12:28
Hezký den, ekosystém kolem Mintosu už směle konkuruje malým bankám, viz několik statistik v našem článku. A rozhodně lze očekávat další rychlou expanzi:
Dovolím si jednu kacířskou myšlenku.. lze vůbec Mintos s bankami smysluplně porovnávat na základě výnosu?

Chápu, schéma je tam podobné. Ale na spořícím účtu nepředpokládám, že přijdu o polovinu vkladu. Většina výnosů, které navíc Mintos uvádí jsou nepochybně "papírové". Investoři je reinvestovali a v případě problémů budou mít na platformě alokovaný nadále celý kapitál. To už bych s klasickou bankou porovnával třeba platformu Revolut, protože se víc blíží funkcím, které většina lidí od banky očekává. Koneckonců likvidita spořáku a P2P platformy je úplně někde jinde.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 16 dub 2019, 15:29

Joshua píše:
16 dub 2019, 13:32
To už bych s klasickou bankou porovnával třeba platformu Revolut, protože se víc blíží funkcím, které většina lidí od banky očekává. Koneckonců likvidita spořáku a P2P platformy je úplně někde jinde.
Jen bych tě tady poopravil, Revolut už od prosince 2018 není platformou, ale dostali bankovní licenci, tzn. je to regulérní banka, se všemi klady/zápory a vklady na Revolutu jsou pojištěny do 100 000€ https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

To že Mintos nejde srovnávat s bankou jsem si na vlastní kůži ověřil už jen z garance "Buyback" u Eurocentu, aneb papír snese všechno a internet ještě víc! :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 220
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od zbynhu » 16 dub 2019, 18:36

Jan píše:
16 dub 2019, 17:44
zbynhu píše:
16 dub 2019, 17:20
Na PM jsou nějaké volné Creditstar CZK půjčky 6% ...
Příliš pozdě... :o/.
AI nezabral? Já měl CZK prostředky skoro na nule, ale i tak mi něco chytil... Dokonce jednu půjčku Creamfinance za 7,5% :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 dub 2019, 19:15

zbynhu píše:
16 dub 2019, 18:36
Jan píše:
16 dub 2019, 17:44
zbynhu píše:
16 dub 2019, 17:20
Na PM jsou nějaké volné Creditstar CZK půjčky 6% ...
Příliš pozdě... :o/.
AI nezabral? Já měl CZK prostředky skoro na nule, ale i tak mi něco chytil... Dokonce jednu půjčku Creamfinance za 7,5% :lol:
Ani ťuk...A to mám nezainvestováno víc jak 50% :o(.
Mám zkušenosti s:
---
---

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 16 dub 2019, 20:02

Chlapi není lepší vzít 13% Creditstar v EUR, než čekat jestli náhodou něco nebude v CZK?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 dub 2019, 20:40

Džura píše:
16 dub 2019, 20:02
Chlapi není lepší vzít 13% Creditstar v EUR, než čekat jestli náhodou něco nebude v CZK?
Však, pokud se nepletu, zbynhu i já jsme oba v procesu exitu z CZK Mintosu...
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 16 dub 2019, 20:42

Myslím, že to, co jsem zahlédl na PM už je na SM s přirážkou... :roll:

Jinak já provádím z Mintosu v CZK exit, ale převádím to po větších částkách, když se to nahromadí... AI jsem nezastavoval a teď mě překvapilo, že se mi ten zůstatek rozinvestoval...

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 16 dub 2019, 20:46

Mintos CZK exit se zapnutým AI .... to mě pobavilo :-) víc než Brexit.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 dub 2019, 20:52

cmel.da píše:
16 dub 2019, 20:46
Mintos CZK exit se zapnutým AI .... to mě pobavilo :-) víc než Brexit.
Pak Tě asi není tak složité pobavit...
Zapnutý AI nic nemění, jelikož:
i) nic moc nechytá
ii) i kdyby něco chytil a bylo třeba se toho zbavit, tak to jde celkem obratem na SM
...takže výsledek je zhruba ten, že není kdovíjak výrazný důvod AI vypínat.
Mám zkušenosti s:
---
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 dub 2019, 20:53

zbynhu píše:
16 dub 2019, 20:42
Myslím, že to, co jsem zahlédl na PM už je na SM s přirážkou... :roll:

Jinak já provádím z Mintosu v CZK exit, ale převádím to po větších částkách, když se to nahromadí... AI jsem nezastavoval a teď mě překvapilo, že se mi ten zůstatek rozinvestoval...
CZK SM je vyloženě lahůdka... :o/
Teď jsem se tam otočil, ale jinak už tam nechodím...
Mám zkušenosti s:
---
---

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 16 dub 2019, 21:48

Joshua píše:
16 dub 2019, 13:32
Finlord píše:
16 dub 2019, 12:28
Dovolím si jednu kacířskou myšlenku.. lze vůbec Mintos s bankami smysluplně porovnávat na základě výnosu?

Chápu, schéma je tam podobné. Ale na spořícím účtu nepředpokládám, že přijdu o polovinu vkladu. Většina výnosů, které navíc Mintos uvádí jsou nepochybně "papírové". Investoři je reinvestovali a v případě problémů budou mít na platformě alokovaný nadále celý kapitál. To už bych s klasickou bankou porovnával třeba platformu Revolut, protože se víc blíží funkcím, které většina lidí od banky očekává. Koneckonců likvidita spořáku a P2P platformy je úplně někde jinde.
Hezký den, to vůbec není kacířská myšlenka :-). Pokud se budeme na bankovní vklady a P2P koukat čistě optikou výnosů a rizik pro investora, tak bankovní vklady jsou rozhodně méně rizikové a tyto dva typy aktiv nelze moc dobře srovnávat. Článkem jsme ale chtěli poukázat na dělení ziskového koláče. Půjčky dlužníkům mají podobné sazby u nebankovek i u bank, protože oba subjekty působí na stejném kreditním trhy, jen třeba v trochu jiném segmentu. Peníze se dají půjčovat dlužníkům se zajištěním i bez zajištění nemovitostí. Neplatí, že dlužníci bez zajištění nemovitostí zcela jistě neplatí půjčku. Statisticky je jejich míra selhání vyšší, ale tato vyšší míra selhání se jednoduše promítne do vyšší úrokové sazby. Když se pak udělá portfolio s obrovským počtem subjektů, tak se realizovaná výnosnost pro věřitele u zajištěných přiblíží k nezajištěným půjčkám.

Výnos z poskytnutých půjček označíme jako 100 % výnosu. V bance to funguje tak, že z těchto 100 % se k investorovi dostane třeba 10 % (ale tento příjem bude toho investora garantovaný a bez rizika). Pokud investujeme na P2P, tak se k nám dostane třeba 60 % celého koláče (ale samozřejmě bez garance a s větším rizikem). Otázkou je, jak je z dlouhodobého hlediska stabilní ten celkový příjem z kreditního trhu. Na to uděláme někdy článek, protože dlouhodobá stabilita kreditních trhů je mnohem vyšší, než se na první pohled zdá, a to i navzdory všem možným finančním krizím.

Někdy také připravíme srovnání, jak se ten koláč příjmů z kreditních trhů dělí mezi různé subjekty. Teď se jenom díky P2P mohou i drobní investoři dostanou na tu část příjmů, která v minulosti typicky připadla na equity investory, případně na investory do rozvojových dluhopisů.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

grafik77
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grafik77 » 17 dub 2019, 16:10

Dobrý den,
trochu vyjeveně nyní koukám na něco, čeho jsem si dřív nevšiml.
Konkrétně u cca 10% autopůjček MOGO s úplným splácením vidím svoji investici, kolik už jsem inkasoval a jaká jistina zbývá - a součet inkasovaného a jistiny ani zdaleka nedává výši investice, což je jinak zcela normální stav.
Pro představu přikládám tři prinscreeny. MOGO sice už delší dobu nenakupuji, neplatí za prodlení, kterého má neustále plno, ale i tak ještě u něj mám dost peněz a mezi nimi pár desítek takto vypadajících půjček. Představa, že si je zítra vykoupí za zlomek původního ve mně moc nadšení nevyvolává...
Máte podobnou zkušenost nebo nějakou dobrou radu?
Příloha Snímek obrazovky 2019-04-17 v 15.42.33.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Příloha Snímek obrazovky 2019-04-17 v 15.49.12.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Snímek obrazovky 2019-04-17 v 15.42.33.jpg
Snímek obrazovky 2019-04-17 v 15.42.33.jpg (77.64 KiB) Zobrazeno 1073 x

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 17 dub 2019, 16:58

grafik77 píše:
17 dub 2019, 16:10
Dobrý den,
Konkrétně u cca 10% autopůjček MOGO s úplným splácením vidím svoji investici, kolik už jsem inkasoval a jaká jistina zbývá - a součet inkasovaného a jistiny ani zdaleka nedává výši investice, což je jinak zcela normální stav.
Pro představu přikládám tři prinscreeny. MOGO sice už delší dobu nenakupuji, neplatí za prodlení, kterého má neustále plno, ale i tak ještě u něj mám dost peněz a mezi nimi pár desítek takto vypadajících půjček. Představa, že si je zítra vykoupí za zlomek původního ve mně moc nadšení nevyvolává...
Snímek obrazovky 2019-04-17 v 15.42.33.jpgSnímek obrazovky 2019-04-17 v 15.49.12.jpgSnímek obrazovky 2019-04-17 v 15.50.14.jpg
Obvykle se jedna o problem, ze jsi prodal cast investice na sekundarnim marketu a to se ve vypisu neobjevuje...
Prodaval jsi neco na SM?

grafik77
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grafik77 » 17 dub 2019, 18:45

zbynhu píše:
17 dub 2019, 16:58
grafik77 píše:
17 dub 2019, 16:10
Dobrý den,
Snímek obrazovky 2019-04-17 v 15.42.33.jpgSnímek obrazovky 2019-04-17 v 15.49.12.jpgSnímek obrazovky 2019-04-17 v 15.50.14.jpg
Obvykle se jedna o problem, ze jsi prodal cast investice na sekundarnim marketu a to se ve vypisu neobjevuje...
Prodaval jsi neco na SM?
Ano, prodával, ale nenapadlo mě, že pokud byla vykoupena jen část, tak se to bude zobrazovat výše popsaným způsobem.

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 17 dub 2019, 22:50

grafik77 píše:
17 dub 2019, 18:45
Ano, prodával, ale nenapadlo mě, že pokud byla vykoupena jen část, tak se to bude zobrazovat výše popsaným způsobem.
Příjem z prodeje na SM není obdržená splátka od dlužníka, proto to není zahrnuto do hodnoty obdržených splátek :idea:

vvvlc
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vvvlc » 27 dub 2019, 12:00

Tady ten typek pise, jak rychle lze prodat portfolio o velikosti 1meg eur. Je to ze zacatku brezna 2019.
Zkratka to prodal na sekundaru za 72 hodin s prumernym discountem 0.26%
coz se rovna jeho tydenimu uroku z jeho portfolia.
https://p2p-millionaire.com/how-liquid- ... exit-test/

v

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 27 dub 2019, 17:18

vvvlc píše:
27 dub 2019, 12:00
Tady ten typek pise, jak rychle lze prodat portfolio o velikosti 1meg eur. Je to ze zacatku brezna 2019.
Zkratka to prodal na sekundaru za 72 hodin s prumernym discountem 0.26%
coz se rovna jeho tydenimu uroku z jeho portfolia.
https://p2p-millionaire.com/how-liquid- ... exit-test/

v

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Docela se mu to sešlo ve vhodný okamžik. Teď, se současnými výnosy, by měl prodej asi o dost horší...
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět