Primární trh - nabídky

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Martinus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Martinus » 10 kvě 2019, 08:59

MirEgg píše:
06 kvě 2019, 01:28
Jan píše:
04 kvě 2019, 15:00
Z PM kompletně zmizely CapitalServicy 14%.
Tak z PM zmizelo cca 100 000 půjček, takže asi naběhl nějaký velký investor a sosá. Ale Capital už pár dnů 14% nepřidával... Možná zjistili, že to přepískli a bohatě stačí dávat 13,5%. Oni přece taky nejsou charita :P
on ani nemusel naběhnout ten velký investor, spíš náběh jak množství půjček, tak možná i úrokových sazeb mohl být tím, že měl Mintos technické problémy, neběžely autoinvesty, takže se nahromadily volné prostředky investorům....stačilo možná pár dní...když se autoinvesty rozběhly, tak to fungovalo tak rychle, že se jen objevily volné peníze a než člověk je stačil ručně někam dát, bylo to pryč....tak pak najednou se nedá divit, že zmizelo 100k půjček....

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 kvě 2019, 18:03

Teď jsem koukal, že z PM kompletně vymizel CapitalService...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 12 kvě 2019, 19:43

Martinus píše:
10 kvě 2019, 08:59
(...)neběžely autoinvesty, takže se nahromadily volné prostředky investorům....
Autoinvesty trochu fugovaly, ale je fakt, že když se rozjely naplno, mohlo to ty půjčky vycucnout :)
Jan píše:
12 kvě 2019, 18:03
Teď jsem koukal, že z PM kompletně vymizel CapitalService...
Včera nepřidal nic, předevčírem 170 půjček. Prostě se to vykoupilo, Capital přidává ve vlnách, ale o víkendu málo :mrgreen:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2019, 12:48

Zdá se, že vrchol výnosů máme za sebou :o/.
Potřeboval jsem si udělat přehled nabídky na PM, třeba Vám k něčemu bude... Ale jsou to jen výšeúročení poskytovatelé:

15,1% Dinero, Tengo <1M
15,0% Cashwagon <1M
14,5% ExpressCredit >36M, Metrokredit, Tigo <1M, Kredo, Monego 1-12M,

Za 14% toho už je balík.
Za 13% se už dají sehnat top poskytovatelé.
Za 12,5% se už dají sehnat top poskytovatelé i krátkodobí.
(Ale v těchto oblastech tu už asi budou jiní experti s lepším přehledem nežli já.)
Mám zkušenosti s:
---
---

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 17 kvě 2019, 08:07

Tak dnes i včera jsem tu viděl ExpressCredit dokonce za 15% (ještě nějaký tam je). Jeden má dokonce splatnost pod 3 roky, ale většina je kolem 4-6 let.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 kvě 2019, 12:17

romancik píše:
17 kvě 2019, 08:07
Tak dnes i včera jsem tu viděl ExpressCredit dokonce za 15% (ještě nějaký tam je). Jeden má dokonce splatnost pod 3 roky, ale většina je kolem 4-6 let.
Jo, včera večer se tam objevily ExpressCredity 15% a dnes i další (Kredo, Monego 15,1% do 12M). Ty EC jsou stejné jako 14% a 14,5% - tedy od 12M, ve větším množství pak od cca 20M. Hodně toho bude na SM, kde se s bonusem přeprodává kde co... (třeba i 1M Dinera 15,1% s bonuse 0,2 i více %)
Jinak u mě klasika, když jsem přišel - volná hotovost, volné půjčky a AI spokojeně nečinný... :o/
Mám zkušenosti s:
---
---

Yaro
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 18 kvě 2019, 09:13

Varks 14.5% - Cca 150 kusov - 30d

FraK
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 18 kvě 2019, 14:27

Taky jsem si toho Varkse za 14,5% nabral. Na druhou stranu resim i politicka rizika. Armenie je bohuzel politicky rizikova zeme. Kdyby byl Varks i jinde, dal bych mu v porfoliu vetsi prostor.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 kvě 2019, 16:37

Po asi týdnu jsem juknul na soupis nabídky v info mailu od Mintosu. Dinero začalo nabízet 17% (EUR/do 1M) :o).
Mám zkušenosti s:
---
---

FraK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 18 kvě 2019, 16:41

Jenze Dinero neplati urok u pujcek, ktere spadnou do BBG. Takze ve finale z jakehokoliv uroku muze byt krasna nula -:))

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 kvě 2019, 17:00

FraK píše:
18 kvě 2019, 16:41
Jenze Dinero neplati urok u pujcek, ktere spadnou do BBG. Takze ve finale z jakehokoliv uroku muze byt krasna nula -:))
Neplatí se úrok z prodlení, takže 0 to nebude nikdy. A dost investorů to asi neví, takže většinou není problém Dinero prodat za par value na SM. A v tomhle případě by se to vyplatilo i se slevou 0,1% (což bude defakto instantní prodej), jelikož (17-15,1)/12 > 0,1 (tedy pro 1M půjčky). Jediná slabina je, že z výpisu nejde poznat, jsou-li půjčky s BBG. Ale i kdyby nebyly, tak myslím, že s tou slevou jsou prodatelné.
Mám zkušenosti s:
---
---

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 164
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 20 kvě 2019, 17:21

Jan píše:
18 kvě 2019, 17:00
FraK píše:
Neplatí se úrok z prodlení, takže 0 to nebude nikdy. A dost investorů to asi neví, takže většinou není problém Dinero prodat za par value na SM. A v tomhle případě by se to vyplatilo i se slevou 0,1% (což bude defakto instantní prodej), jelikož (17-15,1)/12 > 0,1 (tedy pro 1M půjčky). Jediná slabina je, že z výpisu nejde poznat, jsou-li půjčky s BBG. Ale i kdyby nebyly, tak myslím, že s tou slevou jsou prodatelné.
No jo, ale musíš se o to starat. :) Ale zase na druhou stranu, jednou za týden si vylistovat opožděné půjčky, to také není žádná dřina.

Co se ale pasivního investování týče, zní mi lépe třeba to Kredo a Monego za 15,1 %, co nabízí úrok za zpožděné splácení, navíc ty půjčky jsou koukám na nějakých 3-12 měsíců.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 kvě 2019, 17:37

Saraph píše:
20 kvě 2019, 17:21
Jan píše:
18 kvě 2019, 17:00
FraK píše:
No jo, ale musíš se o to starat. :) Ale zase na druhou stranu, jednou za týden si vylistovat opožděné půjčky, to také není žádná dřina.

Co se ale pasivního investování týče, zní mi lépe třeba to Kredo a Monego za 15,1 %, co nabízí úrok za zpožděné splácení, navíc ty půjčky jsou koukám na nějakých 3-12 měsíců.
Starám se i tak.
Jak píšeš, u toho Dinera stačí jen hodit filtr na Dinero (případně i na výnos), seřadit podle "term" a podle zvolené hranice to lupnout na SM.
Dinero jsem sem psal jen pro info, než že bych se do toho chystal. Prostě mě ten skok výnosů z 15,1% na 17% překvapil, no...

Kredo je za 15,1%? Jsem viděl jen za 14,5%. Monega 15,1% jsem trochu koupil, uvidíme, co se bude dít.
Mám zkušenosti s:
---
---

tango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 19:31

MirEgg píše:
13 dub 2019, 01:07
Jan píše:
11 dub 2019, 14:15
vyvar z ovaru píše:
11 dub 2019, 14:03
18 mesicni.
Pěkný matroš. I když jsem teď koukal, že se na PM válí od 22M nahoru. CSka mám sice více než dost, ale asi neodolám. Zvlášť pokud nepůjde sehnat EC.
Mě to pořád připadá, že ty půjčky berete jako termínované vklady. Kolik z těch dlouhodobějších investic, řekněme nad 12 měsíců, vám dojelo do konce? 10%? Možná přeháním :mrgreen: Prostě to splatili předčasně, nebo nastoupila BBG = doba půjčky je vesměs irelevantní. Pětiletá je splacená dřív ne tříletá, půlroční později než roční... Době splácení nepřikládám přehnanou váhu... ;)
Muzu se prosim zeptat na to splaceni? Kdyz si vezmu investici, rekneme nad 12 mesicu a vice - z vasi zkusenosti to nedojede do konce odhadem v kolika %? Jsem tu teprve mesic a tak zatim vaham "uvazat" penize na tak dlouhou dobu.
Zajimalo by me, co se stane, kdyz treba u te 12-mesicni pujcky prestane druha strana splacet treba po 2 mesicich - proste to spadne do zpozdenych plateb. ….Predpokladam, ze bud zaplati pozdeji a znovu naskoci nebo mozna uz nezaplati vubec. A pak co - vrati mi celou jistinu + uroky + uroky z prodleni za ten posledni nesplaceny mesic?
A jak to myslite s tim, ze pulrocni pujcka je splacena pozdeji nez rocni? Napr. - pulrocni je "current" nebo ve zpozdeni, zatimco ta rocni je treba predcasne splacena po 4 mesicich? Snazim se pochopit ten princip a asi i sebrat odvahu na investici do neceho dlouhodobejsiho. :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2019, 19:48

tango píše:
22 kvě 2019, 19:31
MirEgg píše:
Jan píše:
11 dub 2019, 14:15

Pěkný matroš. I když jsem teď koukal, že se na PM válí od 22M nahoru. CSka mám sice více než dost, ale asi neodolám. Zvlášť pokud nepůjde sehnat EC.
Mě to pořád připadá, že ty půjčky berete jako termínované vklady. Kolik z těch dlouhodobějších investic, řekněme nad 12 měsíců, vám dojelo do konce? 10%? Možná přeháním :mrgreen: Prostě to splatili předčasně, nebo nastoupila BBG = doba půjčky je vesměs irelevantní. Pětiletá je splacená dřív ne tříletá, půlroční později než roční... Době splácení nepřikládám přehnanou váhu... ;)
Muzu se prosim zeptat na to splaceni? Kdyz si vezmu investici, rekneme nad 12 mesicu a vice - z vasi zkusenosti to nedojede do konce odhadem v kolika %? Jsem tu teprve mesic a tak zatim vaham "uvazat" penize na tak dlouhou dobu.
Zajimalo by me, co se stane, kdyz treba u te 12-mesicni pujcky prestane druha strana splacet treba po 2 mesicich - proste to spadne do zpozdenych plateb. ….Predpokladam, ze bud zaplati pozdeji a znovu naskoci nebo mozna uz nezaplati vubec. A pak co - vrati mi celou jistinu + uroky + uroky z prodleni za ten posledni nesplaceny mesic?
A jak to myslite s tim, ze pulrocni pujcka je splacena pozdeji nez rocni? Napr. - pulrocni je "current" nebo ve zpozdeni, zatimco ta rocni je treba predcasne splacena po 4 mesicich? Snazim se pochopit ten princip a asi i sebrat odvahu na investici do neceho dlouhodobejsiho. :)
Pfůůů...
Těžko říct, něco došlo regulérně samo, něco bylo předčasně vykoupeno, něco jsem sám prodal. Bude záležet na splatnostech, poskytovatelích, vývoji výnosů, ... Ale myslím, že nedojela víc jak polovina, aspoň v mém případě. Třeba Lendo jednu dobu vykoupilo téměř vše.
Podle mě vyplatí úroky za oba měsíce BBG (resp. všechny dny), ale nijak jsem to nekontroloval.
Ano, jak píšeš. Někdy jsou splaceny třeba 60M půjčky po pár dnech... Jinak ono se dá leccos prodat na SM, se slevou skoro vše. Někdo tu postoval článek o tom, jak někdo likvidoval portfolio 1MEUR tuším, hotovo měl defakto do pár dní, buď za par value nebo spíše se symbolickými slevami (malé desetiny procent, pokud se nepletu).
Přijde mi, že většina lidí tu se splatnostmi taky experimentovala, většinou poslední dobou prodlužovala.
Mám zkušenosti s:
---
---

tango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 21:46

Jan píše:
22 kvě 2019, 19:48
tango píše:
22 kvě 2019, 19:31
MirEgg píše:

Pfůůů...
Těžko říct, něco došlo regulérně samo, něco bylo předčasně vykoupeno, něco jsem sám prodal. Bude záležet na splatnostech, poskytovatelích, vývoji výnosů, ... Ale myslím, že nedojela víc jak polovina, aspoň v mém případě. Třeba Lendo jednu dobu vykoupilo téměř vše.
Podle mě vyplatí úroky za oba měsíce BBG (resp. všechny dny), ale nijak jsem to nekontroloval.
Ano, jak píšeš. Někdy jsou splaceny třeba 60M půjčky po pár dnech... Jinak ono se dá leccos prodat na SM, se slevou skoro vše. Někdo tu postoval článek o tom, jak někdo likvidoval portfolio 1MEUR tuším, hotovo měl defakto do pár dní, buď za par value nebo spíše se symbolickými slevami (malé desetiny procent, pokud se nepletu).
Přijde mi, že většina lidí tu se splatnostmi taky experimentovala, většinou poslední dobou prodlužovala.
Diky moc za vycerpavajici odpoved. O SM budu muset jeste neco nastudovat. Ale dekuji za vhled a zkusenosti. Asi to proste budu muset zkusit. Zacinam pomalu, mam 3 pujcky na 3 mesice, tak uvidime :-) :-) Ale uz ted vidim, jak nesmirne dynamicky ten trh tady na Mintosu je. Aneb co plati dnes nemusi platit zitra. Na jedne strane je to dobre, na druhou stranu mi to bere docela dost casu, takze sotva se trochu zorientuji, abych zacinala skoro znovu. :-/

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2019, 22:04

tango píše:
22 kvě 2019, 21:46
Diky moc za vycerpavajici odpoved. O SM budu muset jeste neco nastudovat. Ale dekuji za vhled a zkusenosti. Asi to proste budu muset zkusit. Zacinam pomalu, mam 3 pujcky na 3 mesice, tak uvidime :-) :-) Ale uz ted vidim, jak nesmirne dynamicky ten trh tady na Mintosu je. Aneb co plati dnes nemusi platit zitra. Na jedne strane je to dobre, na druhou stranu mi to bere docela dost casu, takze sotva se trochu zorientuji, abych zacinala skoro znovu. :-/
No, občas je Mintos dynamickej až až... Ale třeba teď je lepší období (spíš teda skoro nejlepší, co jsem tu za cca rok a půl zažil). Loni v létě, když Mogo redukovalo svoje pozice na Mintosu, tak když bylo nejhůř, tak nejlepší dostupné půjčky byly za 11,1% (a i se prodávaly na SM s bonusem). Dnes se 14% prodávají na SM se slevou. Takže třeba i z tohohle důvodu v dobrých časech může být výhodnější koupit delší půjčky.
Jinak by to chtělo víc půjček, pak budeš mít lepší statistiku a uvidíš, co se s nimi v reálu děje. Varianta je nákup na SM. Dost často tam lidi diverzifikují - třeba kupují jen 1E/půjčka, třeba z 20-30 půjček.
A taky o hodně věcech se tu na fóru psalo, ale jsou toho mraky, takže to je asi nuda číst...
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět