Brokeři

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Stani
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Stani » 31 črc 2018, 13:48

Dneska mě zaujal komentář od Pablo. Máte zkušenosti s Portu?
pv.png
pv.png (20.96 KiB) Zobrazeno 498 x

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 90
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 31 črc 2018, 15:47

Portu je Efektivní
Žádné vstupní ani výstupní poplatky
Pouze jeden nízký poplatek pro všechny bez rozdílu. Za správu aktiv si účtujeme jen 1 % ročně z hodnoty investovaného majetku. Žádné skryté poplatky ani jiná nepříjemná překvapení vás nečekají. To je fér, ne?

Myslim, ze tohle je zakladni info, ktery vsem usetri cas. :lol:

1 a 1/2 rocni naklady na transakce u Degiro mam 0,4% a to jen proto, ze jsem kupoval fakt hodne a po mensich castkach (cca 200 transakci).

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 14 srp 2018, 13:56

Mam dotaz je tu nekdo kdo ma zkusenost s e-torem?
Chtel bych to zkusit ma to nejake zajimave veci....

ne a nechci to jet jako nahradu k memu hlavnimu portfoliu na Degiru a vedlejsimu na Lynxu :)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 14 srp 2018, 18:49

Sám zkušenosti s e-Torem nemám, vždy jsem jej považoval spíš za platformu na forex a CFD, než na akcie. Snad by mohlo pomoci toto: https://investplus.cz/investice/etoro-r ... y-diskuze/ nebo taky https://www.forexsrovnavac.cz/etoro.

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 15 srp 2018, 10:58

GOGO7 píše:
14 srp 2018, 18:49
Sám zkušenosti s e-Torem nemám, vždy jsem jej považoval spíš za platformu na forex a CFD, než na akcie. Snad by mohlo pomoci toto: https://investplus.cz/investice/etoro-r ... y-diskuze/ nebo taky https://www.forexsrovnavac.cz/etoro.
Diky prolez jsem to ale moc mi to nepomohlo... vsechno zakladni info bez nejakeho vetsiho insidu

Jari
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jari » 18 srp 2018, 12:44

Čtu, že IB si bere 1% z vkladu. To je nějaká novinka nebo tomu rozumím špatně?

Jari
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jari » 19 srp 2018, 11:03

Jari píše:Čtu, že IB si bere 1% z vkladu. To je nějaká novinka nebo tomu rozumím špatně?
Abych dovysvětlil kontext. Kdysi jsem IB měl a byl spokojen. Pak přišlo období hypotéky asi IB jsem zrušil a jen občas něco pořídil na Fio. Teď jsem spíše shodou okolností dosáhl na cca 100k $. Chtěl bych je investovat pasivně a na dlouho. Řekněme, že budu dělat 2 obchody měsíčně. Něco lepšího než IB při množství i objemu výše?

Sent from my iPhone using Tapatalk

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 19 srp 2018, 14:29

Tady o tom něco píšou: https://investplus.cz/investice/recenze ... y-diskuze/.
Sám jsem měl u IB účet léta a nějak mi uniklo, že bych kdy nějáké podobné poplatky platil, kromě minimálních poplatků za obchody, samozřejmě ;) . Účet jsem před rokem zrušil, teď mám účet u Degiro a spokojenost. Osobně mám raději účet u brokera v ČR než v zahraničí. Na české akcie mám FIO. GL :)

tinvest
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinvest » 19 srp 2018, 17:25

Clanek jsem necetl, ale ten 1% plati pouze pro cash deposit, cemuz rozumim jako hotovost (ackoliv nevim jak muzu poslat hotovost rovnou do IB?)

Sam jsem se ted dival na vypis a zadny takovy poplatek jsem nenasel.
Please be aware that it is against Interactive Brokers policy to accept physical currency (cash) deposits. Please make all deposits to your IB account by wire transfer, check, direct bank transfer (ACH), or via one of the other methods described above. IB will charge a special handling fee of 1% of the deposit amount (minimum $50 fee) for any physical currency deposits.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 19 srp 2018, 18:08

Prostě v IB si myslí, že jim člověk přinese ranec s cashem do kanclu :) . Jinak co se pamatuju, tak měli na svých stránkách vždy perfektně fungující chat, reagovali na e-maily apod. a okamžitě odpovídali na dotazy..

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 90
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 srp 2018, 23:55

Jari píše:
19 srp 2018, 11:03
Chtěl bych je investovat pasivně a na dlouho. Řekněme, že budu dělat 2 obchody měsíčně. Něco lepšího než IB při množství i objemu výše?
Osobne bych volil Lynx nebo Degiro, pripadne kombinaci obojiho (Lynx na obcasne/pravidelne nakupy za vyssi castky a dlouhodobe drzeni primarne dividendovych titulu) a Degiro na castejsi nakupy (bez ohledu na transakcni velikost) a prodeje treba rustovych akcii nebo proste akcii, ktere neplanujes drzet az do duchodu.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 13 říj 2018, 18:10

Vymenil som už niekoľko brokerov a teraz už 2 rok fungujem na https://www.ifcmarkets.com/
Regulovaný - licencia CYSEC
Česká podpora aj stránky v češtine.(Nikto mi nevyvoláva občas príde propagačný e-mail na novinky a zmený).
Zaujímavé poplatky vs. objemý a zoznam inštrumentov.
U mňa rozhodlo že môžem obchodovať aj menšie objemy za primerané poplatky.
Výber brokerov je veľky, len si treba vybrať na mieru.

Odpovědět