Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 328
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od jejinka » 27 bře 2020, 07:59

To určitě platilo v únoru, kdy se apokalypsa dostala do Itálie a trhy lámaly jeden rekord za druhým.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 27 bře 2020, 08:27

Já vůbec netuším co bude dál. Což v mém případě asi nikoho nepřekvapuje :mrgreen: Po tom nárůstu nemocných a hlavně nezaměstnaných v USA měly ty trhy včera sletět aspoň o 20%. Ale ony si místo toho rostou jako kdyby přišla zpráva, že právě každému Američanovi rozdali léky které nemoc porazí za 3 dny a do konce týdne je budou posílat do EU. Jestli se vláda rozhodne zkoupit trh, tak to dolů už nepůjde nikdy. Ale je tu taky otázka kolik peněz můžou natisknout než přijde hyperinflace.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 135
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 27 bře 2020, 08:57

No jo, iracionalita v plné své kráse :) Skok nezaměstnaných z 250k na 3,3 mil. USA nejvyšší počet nakaždených na světě - za relativně krátkou dobu. A my letíme nahoru. Vůbec ale vůbec bych si netroufl tipovat, co se bude dít. Naštěstí mě to zas až tak nezajímá - z hlediska nákupů - protože mám stejně kulový a držím se jen postupných drobných příkupů a snižování průměrné nákupky :lol:

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 27 bře 2020, 09:20

jo, svět se změnil....globalizace, na burze obchodují roboti apod. Diverzifikace v minulém slova smyslu dávno neplatí. Všichni hledají nějakou paralelu do minulosti. Starší říkají "to jsem nezažil", "to si nepamatuju"....to se musím vždy smát. Ano, takový je svět a život, mění se v čase a skutečně se mohou objevit události, se kterými nemůžeme nic dělat, pouze se jim přizpůsobit. Pokud se nepřizpůsobíme, bude to náš konec. Někdy se přizpůsobit nejde, ale i s tím se musíme vyrovnat. Každý jednou umře, většina slavných a prosperujících civilizací jednou zanikla..a že už si to nepamatujeme, nebo nemůžeme s tím mít zkušenosti? To už je jen náš problém s malou představivostí.... :D Já si nemyslím, že by se teď za pár týdnů vrátilo vše do zajetých kolejí, na grafu se objevilo V-čko a jelo se dál...ale to je jen můj názor, co člověk, to jiný názor...

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 27 bře 2020, 10:03

Už iba to známe: Trh si robí čo chce a neberie ohľad na to čo sa deje dnes ale skôr ako to vidí o pár mesiacov dopredu.
Ak sa očakávania naplnia bude rásť ak nie padne alebo pôjde do strany.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 508
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 27 bře 2020, 10:19

Spíš bych řekl, že to je hlavně okamžitá euforie ze stimulačních balíčků. Kdyby investoři opravdu reálně zohlednili výhled na měsíce dopředu, tak by při té postupující epidemii a narůstajícím počtu mrtvých a rostoucím počtu nezaměstnaných spíš hořce zaplakali..

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 427
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 bře 2020, 10:22

Taky si myslim, ze je to docasna euforie. Docela dobre je to shrnuto tady:

Before celebrating the two-day turnaround in the stock indexes themselves, though, recognize the unlikelihood of quick resolution on a half dozen fronts. For example: (1) Scores of corporations will need to borrow more money, and they will need to do so at higher interest costs, (2) surging unemployment rates will put a damper on consumption habits for a bit longer than many are factoring in, (3) stock buybacks that helped fuel the 2009-2019 bull market will be curtailed, (4) CEOs will have a tough time in April with an ability to provide meaningful forward guidance on earnings, (5) risk-taking itself may be compromised in a post-virus world, and (6) short sellers take profits in bear rallies.

Takze Booboo to rika spravne, ze trh ocenuje s vyhledem do budoucna, ale obavam se, ze si zatim zapomnel vzit bryle na dalku.

New York City EMS received more than 6,400 medical 911 calls on Wednesday, surpassing the record set on September 11, 2001

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 402
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 27 bře 2020, 13:51

Příspěvky obecnějšího charakteru bez vztahu k akciovým trhům jsem přesunul do obecné diskuse o koronaviru.
viewtopic.php?f=32&t=398&start=700

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 27 bře 2020, 14:49

Jen mi prosím vysvětlete, proč se hned pumpují peníze hlava nehlava pro záchranu ekonomiky. Co se tím vlastně má zachránit? Pokud jde o nemocné a mrtvé nebo nemoc samotnou, tak s tím pumpování peněz bezprostředně nesouvisí, naopak je zcela logické, že dochází k poklesu, místy brutálnímu. A to mi přijde v pořádku. To je snaha o návrat v čase? Není to naopak příležitost pro očistu a nový start? Proč státy dělají, když se to formálně nikdy nesplatí, všichni dluží všem a rozpouští se to jen v inflaci a čase? Tohle nechápu...

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 508
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 27 bře 2020, 14:58

Souhlas. Chtělo by to očistu a restart. Ovšem ve světě, kde jediná modla je nepřetržitý růst to půjde bohužel těžko :(

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 27 bře 2020, 14:59

Boží mlýn píše:Jen mi prosím vysvětlete, proč se hned pumpují peníze hlava nehlava pro záchranu ekonomiky. Co se tím vlastně má zachránit? Pokud jde o nemocné a mrtvé nebo nemoc samotnou, tak s tím pumpování peněz bezprostředně nesouvisí, naopak je zcela logické, že dochází k poklesu, místy brutálnímu. A to mi přijde v pořádku. To je snaha o návrat v čase? Není to naopak příležitost pro očistu a nový start? Proč státy dělají, když se to formálně nikdy nesplatí, všichni dluží všem a rozpouští se to jen v inflaci a čase? Tohle nechápu...
Tak nelimitovane pumpovani penez do akcii ma samozrejme chranit jedine, zlate zadky tech nejvlivnejsich, kteri trati nejvice...it is rich men world

Sent from my iPhone using Tapatalk

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 27 bře 2020, 15:01

FED ty trhy nepusti, jakakoliv snaha o korekci je nasledovana brutalnim vstupem penez...je to porad dokola...

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 27 bře 2020, 15:27

Zdravím, co říkáte na GEL (aktuálně ca na $3) ? Pokud to přežije, tak dle mého asi jedna z nejlepších dlouhodobějších investic této krize, nebo máte ještě lepší tipy ? Ještě ostře sleduju NCLH a CNK a i zde počítám, že po pár minulých dnech optimismu si i tyhle tituly vbrzku ještě trochu sednou na zadek ... Z aerolinek vidím zatím hodně příznivou cenu u IAG.

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 27 bře 2020, 15:41

Jinak co se ETFs dostupných aktuálně na DeGiro týče, tak mým favoritem je zatím P.SHS EQQQ NASD.-100U.ETF ( EQQQ , isin: IE0032077012 (burza XET) ). Pokud máte někdo lepší tipy, tak sem s nimi :)) Nicméně v toto chvíli je asi rozumnější investovat zejména tam, kde covid+ropná krize srazila/zí ceny nejníže, čili kde se potenciálně rýsuje nejvyšší zisk a asi až pak takto vydělané prostředky investovat do ETFs, které (alespoň ty výkonné) i díky značné diverzifikaci svých aktiv, zas až tak tragický propad nezaznamenaly, nebo do dalších rychle rostoucích akcií.

bergys
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bergys » 27 bře 2020, 16:57

novacek píše:
27 bře 2020, 15:27
Zdravím, co říkáte na GEL (aktuálně ca na $3) ? Pokud to přežije, tak dle mého asi jedna z nejlepších dlouhodobějších investic této krize, nebo máte ještě lepší tipy ? Ještě ostře sleduju NCLH a CNK a i zde počítám, že po pár minulých dnech optimismu si i tyhle tituly vbrzku ještě trochu sednou na zadek ... Z aerolinek vidím zatím hodně příznivou cenu u IAG.
Ty máš něco v GEL? Proč by to neměla přežít?

Já přemýšlím nad OXY a nakoupil jsem GSM

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 27 bře 2020, 17:26

bergys píše:
27 bře 2020, 16:57

Ty máš něco v GEL? Proč by to neměla přežít?

Já přemýšlím nad OXY a nakoupil jsem GSM
Tak GEL není zas až takovej gigant jako např. OXY - viz https://www.marketbeat.com/stocks/NYSE/GEL/ (BTW díky za tip), ale jinak je to myslím už dost velká firma na to, aby tohle přežila, zejména s těmi podpůrnými ekon. opatřeními. GSM mi zatím, nepřijde jako nějaký super terno ( tedy jestli myslíš "Ferroglobe" ) Co Tě na tom zlákalo ? Perspektiva růstu oboru do budoucna ?

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 27 bře 2020, 19:42

Už dlhšie mám vo výhľade spoločnosť (PDCO) - dal som čakajúci príkaz na 15,30 usd
https://www.investing.com/analysis/pdco ... -200517759

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 27 bře 2020, 20:51

Booboo píše:
27 bře 2020, 19:42
Už dlhšie mám vo výhľade spoločnosť (PDCO) - dal som čakajúci príkaz na 15,30 usd
https://www.investing.com/analysis/pdco ... -200517759
Díky za tip, jinak pokud zde někdo též sledujete "výletní firmy" jako např. NCHL a spol, tak zde je zajímavý článek, který vysvětluje ten dnešní a možná i ještě následující propad, pokud se tedy rychle nerozhoupu a nepřesídlí do USA - viz https://edition.cnn.com/business/live-n ... index.html

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 27 bře 2020, 20:56

"For what it's worth, Carnival CEO Arnold Donald said in an interview on the "Axios on HBO" show that the company is not looking for a government bailout. " Tak to jsem na ně zvědav, tady by ta cena mohla jít dočasně, ještě o poznání níže.

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 27 bře 2020, 23:17

Tusite jestli je ve schvalenem relief aid balicku za $2.2T taky budget pro stimulaci trhu, nebo to tlaci FED z jineho zdroje ? Uvolnenim takoveho mnozstvi hotovosti bych ocekaval oslabeni meny dolaru.

Odpovědět