Grupeer

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Re: Grupeer

Příspěvek od Booboo » 30 kvě 2020, 17:47

ch4 píše:
30 kvě 2020, 11:55
ze se zatim nevyjadrili k Primo Invest...kde byly ty nejvetsi investicni projekty.
Tiež mi to vadí a našiel som iba toto vyjadrenie na - Hot FAQ
"Analyzovali sme situáciu. Pokiaľ ide o Northcon Norge - jeho investičný projekt bol zverejnený na platforme Grupeer príliš rýchlo, čím došlo k porušeniu vnútorných postupov. Vykonali sme všetky požadované postupy povinnej starostlivosti, zatiaľ čo sa čakalo na dvojstranné schválenie dohody. Investičné projekty z našej stránky okamžite odstránime a týmto investorom projektu vrátime finančné prostriedky rovnakým spôsobom ako každému, kto vložil peniaze na platformu Grupeer. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti."

Urobil som si prehľad projektov od PRIMO a ak vychádzam z úvodnej stránky kde majú (Projekty úspešne realizované pomocou Grupeer = 17)
Úspešné projekty sú zelené a o ostatných by so čakal od grupeer info - možno po audite
Otázka ktorý projekt je vyložene scam :?:
PRIMO.png
PRIMO.png (100.71 KiB) Zobrazeno 822 x
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMB, P2P - EstateGuru,

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 03 čer 2020, 20:15

Pokud jste investoři na grupeer a chcete se účastnit podání žaloby, tak si najdete na telegramu skupinu 'grupeer discussion' a 'grupeer discussion summary', kde jsou potřebné informace.

Poplatek je 1,8% z vaší vymáhané částky, první kolo pro připojení se k žalobě konci příští pondělí.

Pokud se vám to bude zdát jako scam, tak si projděte materiály ve skupině summary.

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 03 čer 2020, 21:33

adventura píše:
03 čer 2020, 20:15
Pokud jste investoři na grupeer a chcete se účastnit podání žaloby, tak si najdete na telegramu skupinu 'grupeer discussion' a 'grupeer discussion summary', kde jsou potřebné informace.

Poplatek je 1,8% z vaší vymáhané částky, první kolo pro připojení se k žalobě konci příští pondělí.

Pokud se vám to bude zdát jako scam, tak si projděte materiály ve skupině summary.
Ja jsem se pripojil, prijde mi to velmi duveryhodne, zadne warning signs jsem nevidel. Naopak, velmi profi pristup.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 03 čer 2020, 23:00

ch4 píše:
03 čer 2020, 21:33
adventura píše:
03 čer 2020, 20:15

Ja jsem se pripojil, prijde mi to velmi duveryhodne, zadne warning signs jsem nevidel. Naopak, velmi profi pristup.
Mam z toho stejný dojem, online parser půjček, takže vám to zkontroluje stažené soubory z Grupeeru, příprava na dig. podpisy, privátní skupina, v hlavní skupině stačí položit dotaz a za pár chvil máte od adminu odpověď.
Líbí se mne i že se žalobou začali už v květnu s pár investorama, aby vše urychlili

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 04 čer 2020, 10:11

Mi zase přišel mail, že se se mám přidat k žalobě na https://grp5612.org/armada/. Je to to samé nebo si kvůli tomu musím založit účet na telegramu?

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 04 čer 2020, 11:03

lukipeer píše:
04 čer 2020, 10:11
Mi zase přišel mail, že se se mám přidat k žalobě na https://grp5612.org/armada/. Je to to samé nebo si kvůli tomu musím založit účet na telegramu?
To je to samý, telegram nepotrebujes, pak teda dostaneš přístup do soukromého kanálu, kde se třeba můžeš adminu ptát přímo, co te zajímá, ale veškerá důležitá komunikace bude chodit emailem

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 05 čer 2020, 15:20

Jakou formu digitálního podpisu jste zvolili? Nejpřívětivěji se tváří ten TrustPro. U nás nejlevnější PostSignum za 400,- ročně :(.

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 05 čer 2020, 16:37

lukipeer píše:
05 čer 2020, 15:20
Jakou formu digitálního podpisu jste zvolili? Nejpřívětivěji se tváří ten TrustPro. U nás nejlevnější PostSignum za 400,- ročně :(.
Zdarma mám xidentity, ale tam je prý limit na počet registraci za den
Ten podpis se bude potřebovat až příští měsíc, tak je dost času

HansMan
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 05 čer 2020, 21:10

lukipeer píše:
Ahojte, mail mi teda zatím žádný nepřišel, ale chtěl bych také využít připojení se přes: https://grp5612.org/armada/
Tušíte co dodat do poslední 4. kolonky: Agreements (ZIP) ? Je to právě ten digitální podpis či co?

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 05 čer 2020, 22:25

HansMan píše:
05 čer 2020, 21:10
lukipeer píše:
Ahojte, mail mi teda zatím žádný nepřišel, ale chtěl bych také využít připojení se přes: https://grp5612.org/armada/
Tušíte co dodat do poslední 4. kolonky: Agreements (ZIP) ? Je to právě ten digitální podpis či co?
Ne, to jsou stažený všechny agreementy k tvojim pujckam, který musíš ještě speciálně pojmenovat zabaleny v zip.

Tady je co potřebuješ, na stažení agreementu pouzij skript, tak jak je tam napsáno, ten to všechno stáhne a správně pojmenuje

https://docs.google.com/document/u/0/d/ ... obilebasic#

Další info
https://sites.google.com/view/grupeerarmada/home

Case na připojení k žalobě je do 8.6. 18:00 CEST
Ale asi bude ještě další kolo

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 15 čer 2020, 16:17

Grupeer prišiel s ďalšou aktualizáciou : Please update Know Your Client questionnaire (Aktualizujte dotazník Poznajte svojho klienta)

Chcel by som vás informovať o krokoch, ktoré podnikáme na stabilizáciu platformy Grupeer.

V priebehu posledných dvoch týždňov sme v rámci auditu výkonnosti portfólia oslovili všetkých pôvodcov pôžičiek spoločnosti Grupeer, aby vykonali kontrolu finančného zdravia. O výsledkoch a plánoch odškodnenia investorov vás budeme informovať do konca júna.

Druhou časťou auditu výkonnosti portfólia je posilnenie politík zameraných proti praniu špinavých peňazí (AML) a znalostiam vášho klienta (KYC) s cieľom zabezpečiť súlad s platnými zákonmi a predpismi.

Právni poradcovia preto aktualizovali postup KYC a v kabinete investora je uverejnený aktualizovaný dotazník KYC. Žiadame vás, aby ste vyplnili alebo aktualizovali do 30.06.2020.

K dnešnému dňu sme dospeli k záveru, že z 29'424 investorov 34% alebo 10'099 investorov nepredložilo dotazníky KYC vôbec. Preto pre niektorých investorov bude tento dotazník prvý vyplniť a predložiť, ale pre niektorých to bude znamenať aktualizáciu informácií.

Dotazník KYC bol aktualizovaný nasledovne: adresa skutočného pobytu, miesto narodenia, rozšírené polia o PEP (politicky exponovaná osoba), príjem, informácie o príjemcovi, informácie o finančných transakciách a ďalšie polia.
Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tejto záležitosti, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu support@grupeer.com . Dovoľujeme si vás však informovať, že vzhľadom na znížený počet zamestnancov je naša miera odozvy pomalšia. Zhromaždili sme niektoré z často kladených otázok tu .

Našou hlavnou prioritou je zotaviť sa z krízy najlepším možným spôsobom pre našich investorov. Robíme maximum pre to, aby sme našim investorom do konca júna dodali najvýhodnejší akčný plán.

S úctou

Alla Kisika
Generálny riaditeľ spoločnosti Grupeer

Čo ktomu dodať - Miesto narodenia je na ID preukaze. Adresa skutočného pobytu - neviem na čo im to je?
Informácie o finančných transakciách - to všetko majú.
- 34% alebo 10'099 investorov nepredložilo dotazníky KYC vôbec - to už vôbec ani nekomentujem.
Skôr ma zaujíma ten "najvýhodnejší akčný plán a kontrola finančného zdravia. O výsledkoch a plánoch odškodnenia investorov vás budeme informovať do konca júna."
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMB, P2P - EstateGuru,

HansMan
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 15 čer 2020, 19:10

Ahojte, taky mi to teda přijde jen jako snaha využít toho, že někdo nesplní podmínky, tj. ty sračky nevyplní. Mě to přijde dost šikanózní, když problém nebyl, tak jim bylo fuk, že mají investora a beru jeho prachy, aniž by to měl vyplněné a najednou je to problém + přidáme několik nesmyslných a nejasně formulovaných otázek navíc :oops:
Bohužel vyplnit to z formální povinnosti musíme, takže jak na to? Víte někdo k čemu se položky níže vztahují? Jde o transakce na Grupeer, nebo na mém hlavním účtu celkově, nebo podle čeho to vyplňujete? Toto mě hodně naštvalo, že chtějí vyplňovat takové kreténoviny a jen obtěžují investory, kterým dluží jejich peníze... :(

First incoming
payment amount (€) *
The Payment amount field is required.
Approximate transactions quantity per month (€) *
The Transactions quantity field is required.
Approximate month
investing amount (€) *
The Month investing amount field is required.
Approximate transactions quantity per annum (€) *
Approximate annual investing amount (€) *

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 15 čer 2020, 19:54

HansMan píše:
15 čer 2020, 19:10
Ahojte, taky mi to teda přijde jen jako snaha využít toho, že někdo nesplní podmínky, tj. ty sračky nevyplní. Mě to přijde dost šikanózní, když problém nebyl, tak jim bylo fuk, že mají investora a beru jeho prachy, aniž by to měl vyplněné a najednou je to problém + přidáme několik nesmyslných a nejasně formulovaných otázek navíc :oops:
Bohužel vyplnit to z formální povinnosti musíme, takže jak na to? Víte někdo k čemu se položky níže vztahují? Jde o transakce na Grupeer, nebo na mém hlavním účtu celkově, nebo podle čeho to vyplňujete? Toto mě hodně naštvalo, že chtějí vyplňovat takové kreténoviny a jen obtěžují investory, kterým dluží jejich peníze... :(

First incoming
payment amount (€) *
Approximate month
investing amount (€) *
doporucuji sledovat privatni diskuzi investoru G (to je ta skupina, kdyz jste v hromadne zalobe) na telegramu, tam se to resi
dost lidi si s tim lame hlavu

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 15 čer 2020, 21:22

HansMan píše:
15 čer 2020, 19:10
Víte někdo k čemu se položky níže vztahují? Jde o transakce na Grupeer, nebo na mém hlavním účtu celkově, nebo podle čeho to vyplňujete? Toto mě hodně naštvalo, že chtějí vyplňovat takové kreténoviny a jen obtěžují investory, kterým dluží jejich peníze... :(

First incoming
payment amount (€) *
Approximate month
investing amount (€) *
Presne na týchto položkách som sa zasekol a následne som to odložil.
First incoming payment amount (€) * - chápem to ako prvá platba depozit na grupeer.
The Payment amount field is required. Approximate transactions quantity per month (€) * - depozit za mesiac :?:
The Transactions quantity field is required. Approximate month investing amount (€) * - Investícii ako do (LO) za mesiac :?:
The Month investing amount field is required. Approximate transactions quantity per annum (€) * - Tu by som dal celkový depozit za rok. :?:
The Transactions quantity field is required. Approximate annual investing amount (€) * - Investícii ako do (LO) za rok :?:

Píše za tam približne (nie presne) ale je fakt že týmito údajmi disponujú a nechápem čo to ma znamenať.
Ja som vložil depozit v jednom mesiaci a následne som to investoval na 8 až 14 mesiacov čo mi dáva (približne) skoro tie isté čísla.
Čakal by som jednoduché základné info aby im dovolili disponovať s účtami. :?
Naposledy upravil(a) Booboo dne 16 čer 2020, 07:10, celkem upraveno 1 x.

adventura
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 15 čer 2020, 21:33

KYC by se mel vyplnit pri zakladani uctu, takze vsechny otazky by se IMO mely vazat na vase planovane investice a deposity.
Cili to muzete zpetne dopocitat podle skutecnych hodnot, ktere jste investovali.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 16 čer 2020, 07:56

adventura píše:
15 čer 2020, 21:33
KYC by se mel vyplnit pri zakladani uctu, takze vsechny otazky by se IMO mely vazat na vase planovane investice a deposity.
Cili to muzete zpetne dopocitat podle skutecnych hodnot, ktere jste investovali.
Presne tak.
Dotazník som vyplnil pri zakladaní účtu a teraz som im doplnil tých pár údajov a odoslal.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 16 čer 2020, 09:51

A jdou vám ty doplňující údaje uložit? Po kliknutí na Update to vypadá, že se to uložilo, ale když jdu znovu na Identification, tak už to tam není.

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 16 čer 2020, 09:59

adventura píše:
15 čer 2020, 21:33
Relevantni pripominka :idea:

Uprimne neni potreba nic dopocitavat, protoze to ma byt dotaznik vyplneny pred uzavrenim vztahu, cili oficialne/spravne ta situace mohla probehnout tak, ze nejaky dotaznik vyplnite pri vytvoreni uctu, neco si vymyslite a pak je realita jina.

Ten dotaznik ma jeden jediny smysl a to compliance pro jejich banku, ktera jim zablokovala ucet a nejspise ted bude vyzadovat dokumenty, KYC a AML pro uplne vsechny platby, nez ucet odblokuje / pokud jej odblokuje.

Tudiz je uplne jedno jestli si do predpokladaneho (duraz na predpokladaneho, ne skutecneho) obratu napisete treba sto euro, tisic euro nebo 123456 euro. Dulezite je, aby ten dotaznik existoval.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 16 čer 2020, 10:10

lukipeer píše:
16 čer 2020, 09:51
A jdou vám ty doplňující údaje uložit? Po kliknutí na Update to vypadá, že se to uložilo, ale když jdu znovu na Identification, tak už to tam není.
Áno treba to doplniť potom uložiť - následne skontrolovať či je to OK a potom "SUBMIT".
Po odoslaní to ostane uložené a zobrazí sa správa že na e-mail dostanete potvrdenie o verifikácii.

Tiež mi to chvíľu trvalo ;)

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 30 čer 2020, 19:15

Nový blog od Grupeer : 30 Jun 2020
https://www.grupeer.com/blog/portfolio- ... key-facts/
https://www.grupeer.com/faq
" V priebehu mája a júna sme vykonali audit výkonnosti portfólia skupiny Grupeer. Musíme pripustiť, že tento proces bol zdĺhavý a v súčasnosti stále čakáme na aktualizáciu informácií od časti našich pôvodcov úverov. Napriek tomu by sme sa chceli podeliť o predbežné zistenia. Chceli by sme tiež informovať, ktoré skupiny investorov sú naplánované ako prvé, aby dostali splátky .

Založili sme aj prvé skupiny investorov, ktorých splácanie je naplánované. Sú to investori, ktorí:
vložil peniaze na svoj účet platformy Grupeer do 30. marca 2020. a neinvestoval ich - celková suma splatná 56'655 EUR ;
investoval do projektov, ktoré ukončili spoluprácu s Grupeer - celková suma splatná 165'399 EUR;
Investoval s pôvodcami pôžičiek, ktorí sú pripravení splácať istinu a / alebo úrokovú sadzbu podľa harmonogramu - celková splatná suma 1 250'959 EUR.

3. júla tiež plánujeme podrobnejšie informovať o tom, ako zorganizujeme proces prevodu prostriedkov pre tie skupiny investorov, ktorých splátky sú naplánované."

Planeta Cash, Epic Cash, Monetria a Lion Lender - aké sú ich súvislosti a aktuálna situácia?
Počiatočným plánom „Planeta Cash“ bolo rozšírenie na ruskom trhu s mikropôžičkami, pre efektívnejšiu komunikáciu vytvorilo niekoľko spoločností a sub-značiek určených pre konkrétne publikum. Spustenie programu „Monetria“ bolo naplánované na marec 2020, spustenie programu „Epic Cash“ bolo naplánované na jeseň 2020, zatiaľ čo program „Lion Lender“ - koniec roku 2020, po tom, čo všetky spoločnosti dostanú licenciu, a plné investície. Vzhľadom na situáciu na trhu spôsobenú zdravotnou krízou, ako aj krízou dobrého mena spoločnosti Grupeer, boli oba projekty nedostatočne financované, a teda neúspešné. Pôvodcovia úverov v súčasnosti pracujú na najlepšom možnom odchode pre investorov. Budeme vás informovať.

Všetky investície súvisia s rôznymi stupňami rizika a spoločnosť Grupeer nemôže niesť zodpovednosť za obchodné modely pôvodcov úverov a finančný úspech, pretože výber investícií je výlučne na investorovi. Chceme však urobiť všetko, čo závisí od nás, aby sme našli tie najlepšie riešenia pre investorov.

Čo k tomu dodať :?:
Nastal určitý posun ale pokiaľ Grupeer nezačne vyplácať výbery na osobné účty investorov, tak sú to len plány.

Odpovědět