Grupeer

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Grupeer.com

Příspěvek od Booboo » 31 říj 2019, 16:03

pager píše:
31 říj 2019, 15:00
Proc tyhle tri konkretne? Btw u Dozarplati je prekryv s Mintosem.
Áno môžme porovnať s ratingom p2p explore ako aj s Mintos ratingom.
Mikokasa a stikcredit sú na Bondster a Dozorplat a stikcredit na Mintos

Čo má na tejto platforme vyrušuje tak to je priveľká angažovanosť v Rusku.
Momentálne sú tam ponuky takmer iba z Ruska aj (e Mkopo) z Kene je naviazané na ruské Dozarplaty.
Registroval som sa pred 4 mesiacmi a to bol o mnoho väčší výber LO.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 28 lis 2019, 11:22

Dnes ráno mi po prihlásení na Grupeer účet vyskočilo okono: Assignment Agreement (for the Manual Invest only)

Zatiaľ som nepochopil o čo tam ide a nechcem iba odkliknuť súhlas.
Viete niekto o čo ide ? Mohli to aspoň vysvetliť na blogu.

pager
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 28 lis 2019, 12:54

Jedna se o aktualizaci smlouvy, ktera je vytvorena/vygenerovana pri provedeni kazde investice.

Stare verze najdes v "My investments" ve sloupecku "Agreement".
Nova verze se ti ted zobrazuje pri prihlaseni. Muzes si stahnout novou verzi, odsouhlasit; pak stahnout jednu starou verzi - a tyto verze porovnat.

Pokud nesouhlasis, dale neinvestuj resp. vypni autoinvest. Pokud souhlasis, tak investuj dale. Stare investice timto ovlivneny nejsou.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 06 pro 2019, 16:44

Grupeer zhodnotenie alebo výnos Pa v %.
Na platforme Grupeer som začal v 07/2019
Predpokladané zhodnotenie - 12,8% Pa
Väčšina pôžičiek ma splatnosť do - 07/2020
Tu som celkovo spokojný - úroky sú splácané včas.
V čase keď som tvoril portfólio bol dobrý výber LO - čo ale nie je stále a problémom je aj veľa LO z Ruska.
Ak sa mi podarí dodržať rozumnú diverzifikáciu tak na Grupeer budem pokračovať v rovnakom objeme aj v roku 2020. :P

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 14 pro 2019, 15:46

Dva nove projekty, dofinancovanie predchadzajuceho so 14% v Bielorusku a nejaky novy vo Svedsku s 13%.

https://www.grupeer.com/projects/development

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 27 pro 2019, 20:37

Objevilo se pár kousků se splatností 3-10 měsíců. Výnos sice průměrný (10 %), ale k tomu docela lákavý cashback 2,5 %, který docela pěkně zvedá výnos. Půjčky jsou z Velké Británie.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Grupeer

Příspěvek od Booboo » 19 úno 2020, 11:48

Grupeer
@Grupeer_com
#transPEERancy As part of an open question day! Ask Grupeer any question during 19th of February in comments under this post and we will publish a summary of all questions and answers the next day in our blog! No censorship, no delays. We are open and we are listening!

#transPEERancy Ako súčasť dňa otvorených otázok! Spýtajte sa Grupeera na akúkoľvek otázku počas 19. februára v komentároch pod týmto príspevkom a nasledujúci deň zverejníme súhrn všetkých otázok a odpovedí v našom blogu! Žiadna cenzúra, žiadne zdržania. Sme otvorení a počúvame!

1. Otázka - Hey! A čo sekundárny trh?

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 20 úno 2020, 18:53

Odpovede na otázky od Grupper
https://www.grupeer.com/blog/grupeer-open-day-answers/
Grupeer den otevřených dveří - výber niektorých odpovědi
- Sekundární trh je stále naší prioritou a bude spuštěn v létě 2020, počkejte na aktualizace.

Plánujete objasnit vztah mezi Grupeerem a Finsputnikem?
- Jistě, v současné době obnovujeme naše webové stránky a našim investorům vyjasníme vztah mezi Finsputnik a Grupeer. Poskytovatel softwaru Finsputnik byl považován za řešení p2p white label, projekt, na kterém jsme pracovali minulý rok. Finsputnik je lotyšská společnost, kterou vlastní zakladatelka Grupeer Alla Kisika. Planeta Cash, EpicCash, Lion Lender a Monetria jsou ruské společnosti. Jsou ve stejném oboru a zaměřují se na různé skupiny klientů a segmenty.

Jak velké procento současné knihy půjček Grupeer je Finsputnik? Stejná otázka pro rozvojové půjčky.
- Finsputnik- 17%, Development projekty- 26% k 20 th února 2020.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 02 bře 2020, 09:53

Dnes ráno mi na Grupeer ukazuje o 70 euro nižší zostatok - robili nejakú úpravu :roll:
Ak sa to do zajtra nezmení, budem kontaktovať podporu. :x

Už dali oznámenie že zostatok nemusí byť správny - pracuje sa na update :|

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 02 bře 2020, 14:52

Už je to v poriadku zostatok je správny.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 21 bře 2020, 09:28

Pred expiráciou úverov som dostal od grupeer 1% cash back na všetky investície v priebehu asi 10 dní - motivácia aby som nevyberal.
Niečo som investoval znovu ale neviem sa rozhodnúť ako ďalej :?:
Oproti Mintosu, Grupeer nemá sekundár a na druhú stranu, všetky nové vylepšenia na Mintose napr. Forward Flow (FF) smerujú k modelu ako má Grupeer a to - mesačné vyplácanie úrokov a istina až na koniec ako aj podobnosť (Finko vs. Finsputnik).
Potom tu je aj geografické rozloženie - Grupeer pôsobí väčšinou v Rusku a tam zatiaľ koronavirus v plnej sile nedorazil.
Model (FF) je v týchto časoch spoľahlivejší, lebo noví investori sa nehrnú a sekundár je dobrý skôr na nákup ako na predaj ;)
Zatiaľ uvažujem 1/3 vybrať a 2/3 investovať znovu ale mám pochybnosti ako budú splácať v týchto časoch dlžníci, aby sa to celé nezrútilo.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 328
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 21 bře 2020, 10:54

Tak ono to bude všude dost podobné - státy imho tak na rok lidem zajistí příjmy i bez práce. Většinou podrží přímo firmy, aby se nepropouštělo. V Rusku to nejspíš nebude jinak.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 25 bře 2020, 20:57

jejinka píše:
21 bře 2020, 10:54
Tak ono to bude všude dost podobné - státy imho tak na rok lidem zajistí příjmy i bez práce. Většinou podrží přímo firmy, aby se nepropouštělo. V Rusku to nejspíš nebude jinak.
Njn, je ale otázkou, co to s tou zemí udělá. Jsou dost závislí na příjmech z ropy a ta je cenově dost u dna.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 25 bře 2020, 21:31

Na tejto platforme to tiež vyzerá na prd - splátky od LO meškajú alebo chýbajú a potom nieto ako vyplácať výbery :(
Buď sa nájde nejaké krízové riešenie :?:
Momentálne je panika všetci vyberajú a taký nápor na hotovosť tieto spoločnosti nemôžu vydržať.
Ak pozastavia výbery niekto podá žalobu a potom už príde iba nekonečné riešenie so zlým výsledkom.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 328
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 bře 2020, 21:36

Platformy, pokud fungují tak, jak mají, by neměly mít s výběry problém. To nejsou jejich peníze, měly by je držet odděleně od svých. Čili pokud máš něco na investorském účtu, mělo by to jít instantně vybrat. Aspoň dokud nekrachne LO nebo samotná platforma, ale ne proto, že by neměla na výplaty investorům z jejich investorských účtů.

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 26 bře 2020, 03:54

Grupeer nemá jako Mintos pending payments, takze to co vidíš na účtu ještě nemusí být volné peníze

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 26 bře 2020, 06:22

adventura píše:
26 bře 2020, 03:54
Grupeer nemá jako Mintos pending payments, takze to co vidíš na účtu ještě nemusí být volné peníze
Peniaze na účte by mali byť voľné :!: - systém aforti narobí viac škody ako osohu.
Rozdelené peniaze by mali mať aj keď to nemusí byť viditeľný na platforme - ináč by to bolo...
Tak či tak som požiadal o výber - žiadosť prebehla bez problémov, tak uvidíme :?:
Objavili nejaký lepší spôsob testovania koronaviru, tak to možno situáciu trochu uvolní ;)

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 26 bře 2020, 06:32

Booboo píše:
26 bře 2020, 06:22
adventura píše:
26 bře 2020, 03:54
Peniaze na účte by mali byť voľné :!: - systém aforti narobí viac škody ako osohu.
Rozdelené peniaze by mali mať aj keď to nemusí byť viditeľný na platforme - ináč by to bolo...
Tak či tak som požiadal o výber - žiadosť prebehla bez problémov, tak uvidíme :?:
Objavili nejaký lepší spôsob testovania koronaviru, tak to možno situáciu trochu uvolní ;)
Ja jsem vybíral 17tyho a pořád nic, nejspíš záleží, jaký projekty byly splaceny v té částce, kterou vybiras

Booboo
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 26 bře 2020, 09:17

adventura píše:
26 bře 2020, 06:32
[
Ja jsem vybíral 17tyho a pořád nic, nejspíš záleží, jaký projekty byly splaceny v té částce, kterou vybiras
Ak mám pravdu povedať ani sa nedivím.
Ľudia meškajú so splátkami aj v bankách - chcelo by to prechodné obdobie na odklad splátky a potom až koronu zvládneme pokračovať aj za cenu nižšieho úroku. Dúfam že s nejakým riešením prídu a nielen Grupeer ale celé P2P.
Grupeer robia z home office tak to aj tak vyzerá. :|

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 27 bře 2020, 09:37

adventura píše:
26 bře 2020, 06:32
Já už taky čekám týden na výběr. Odepsali mi toto: Due to a higher amount of withdrawal requests and a delay in incoming payments from our partners due to the COVID-19 crisis, we are going through the withdrawal requests slower than usual.Our finance team is working from their home offices the same as all Grupeer team. Even though it slows down our daily operations, they still work on each withdrawal request at the moment, but due to the above mentioned factors we can not say how fast this request can be fulfilled.

Odpovědět