Revolut - zkušenosti

.
Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
Odpovědět
romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od romancik » 17 črc 2019, 10:13

Tak mi asi po 14 dnech od registrace na Revolutu a prohnání nějakých peněz na Mintos přišla nabídka bezplatné karty. Po dalších necelých 14 dnech už ji mám doma... Docela fajn. Ani jsem nemusel používat žádný refereal.

Jen si teď říkám, že bych si ji měl ještě vyzkoušet někde u nás, než pojedu někam do ciziny:-).

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 17 črc 2019, 19:21

Fungovala nám v Evropě, v Asii i Africe, (dál jsme zatím nebyli) na platby i na výběry, jen si hlídejte to DCC (aby vám nešla konverze i přes libru). V ČR nevybírat z bankomatu ČS a Monety. Určitě je fajn vyzkoušet ji doma, vzpomínám si, jak jsem byla zoufalá, že mi nefunguje, než mi došlo, že jsem v security zakázala platby. :D Naštěstí na to karta upozorní notifikací v mobilu.

paju12
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paju12 » 17 črc 2019, 20:07

Mi přestala karta fungovat při objednávce jízdenek u Švýcarských železničních drah, tak jsem bohužel použil jinou kartu a platba proběhla. Takže je ještě co zlepšovat

Odesláno z mého S8 pomocí Tapatalk

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T_o_m » 26 črc 2019, 07:13

Mě s virtuální kartou na Aliexpressu platit lze

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 172
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 26 črc 2019, 08:16

Srovnání kurzů platebních karet - https://www.mesec.cz/clanky/test-kurzu- ... ut-twisto/.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 01 srp 2019, 09:12

Revolut spouští pro uživatele Metal možnost nakupovat přes aplikaci akcie.
Uživatelé účtů standard a premium se dočkají již brzy v dalších týdnech.

https://www.czechcrunch.cz/2019/08/digi ... -a-zdarma/

https://blog.revolut.com/trading-revolut/

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 01 srp 2019, 17:48

No super zprávy, "Mental" verze za 13GBP se mi asi nevyplatí, ale i v té základní karta s 3 obchody ZDARMA/měsíc je docela super + další obchod za 1GBP. Škoda, že jen US akcie, ale tak třeba časem příjdou i ETF, Xetra a když budu velký snílek tak i BCPP :-D

Zajímá mě s čím se vytasí konkurence (Degiro,Lynx,Fio,...). Jako takové mínus beru, že furt nemají nějakou desktop aplikaci, to musím všechno pižlat na telefonu.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

coolajda
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coolajda » 03 srp 2019, 22:11

Ahoj. Nedávno jsem zjistil, že dobíjet se dá Revolut automaticky. Super fičura. Zapl jsem to minulou středu. Do pátku to fungovalo skvěle, ale v pátek konec. Od té doby to nefunguje. Vám to jde? Nebo chyba u nich? Nebo u mě? Díky

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 07 srp 2019, 10:17

Revolut nyní nabízí zajímavou akci a lze při registraci získat bonus 300 Kč. Referral linky uživatelů (např. od Doonia) najdete v této sekci:

https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=134

Případně lze odkazy dohledat v hlavičce fóra. Rád bych referraly důsledně odděloval od diskuse. Proto si prosím linky přidávejte tam a klidně na ně v rámci fóra odkazujte nebo si je dejte do podpisu. Často se stává, že tyto akce se časem stanou neaktuální a už se nedostanu k promazání. Je lepší to spravovat na jedné stránce. Díky za pochopení.

PajaM
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 07 srp 2019, 14:55

Dobrý den, našel jsem sice starší informaci ale přesto bych rád pokud někdo může potvrdit limity nebo už je to jinak? Díky
Nikde jsem se nedočetl na měsíčním limitu akorát co mám vyzkoušeno tak v týdnu jsem poslal přes kartu 3x 10000kč a fungovalo to i převod na Eura a poslání dál taky akorát nevím limity

platí to ? :
Měsíční / roční transakční limit

Dalším (menším) omezením je limit 6000 EUR (cca 154 tis Kč) na veškeré transakce. Tento limit je třeba si hlídat především při intenzivnějším používáním při cestě do zahraničí (koupíte letenky pro celou rodinu, výběry v ATM, pošlete na Revolut peníze, atd.). Dalším limitem je maximum 15 000 EUR (cca 385 tis Kč) na odchozí platby za rok. Podle všeho tento limit je agregací nad všemi vydanými kartami. Tyto informace berte s rezervou, jelikož chybí v oficiální dokumentaci a jedná se o zkušenosti uživatelů. V neposlední řadě mnoho limitů Revolut průběžně mění.

děkuji za informace (upřesnění)

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 07 srp 2019, 20:35

PajaM píše:
07 srp 2019, 14:55
Měsíční / roční transakční limit
Nikde jsem se nedočetl na měsíčním limitu akorát co mám vyzkoušeno tak v týdnu jsem poslal přes kartu 3x 10000kč a fungovalo to
Limity má každý jinak podle předchozích vkladů, zkus poslat místo 3x10 tis rovnou 30 tisíc a uvidíš zda ti to půjde, mě to šlo.
PajaM píše:
Dalším (menším) omezením je limit 6000 EUR (cca 154 tis Kč) na veškeré transakce. Tento limit je třeba si hlídat...
Tento limit se netýká transakcí, ale kurzových převodů. Zároveň není potŕeba to hlídat. Pokud v aplikaci půjdeš na:
Řídící panel - vpravo nahoře inkonka nastavení - Cenový plán - tak tu najdeš aktuální limity a kolik jsi vyčerpal.
PajaM píše:
Dalším limitem je maximum 15 000 EUR (cca 385 tis Kč) na odchozí platby za rok.
O tomto limitu nic nevím, nezdá se mi aktuální.

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 07 srp 2019, 21:22

Ano, limit na rok už se zrušil.

aleskva
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aleskva » 14 srp 2019, 23:08

Ahoj, pracuji teď v Anglii a potřeboval bych z anglického účtu (PrePaid financial) převést na český zhruba 1 000 liber co nejlevněji to půjde. Uvažoval jsem že to provedu přes PayPal, ale zaslechl jsem o Revolutu plus tady ve fóru četl ještě o dalších alternativách (myslím že to bylo ReiserFX nebo tak nějak). Myslíte, že to bude lepší než přes PayPal? A je Revolut pro GBP -> CZK ok nebo je lepší nějaká alternativa?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 15 srp 2019, 08:37

aleskva píše:
14 srp 2019, 23:08
Ahoj, pracuji teď v Anglii a potřeboval bych z anglického účtu (PrePaid financial) převést na český zhruba 1 000 liber co nejlevněji to půjde. Uvažoval jsem že to provedu přes PayPal, ale zaslechl jsem o Revolutu plus tady ve fóru četl ještě o dalších alternativách (myslím že to bylo ReiserFX nebo tak nějak). Myslíte, že to bude lepší než přes PayPal? A je Revolut pro GBP -> CZK ok nebo je lepší nějaká alternativa?
Ahoj a vítám na fóru.

Pravděpodobně jsi myslel RoklenFX. Nicméně abych odpověděl na tvou otázku, prakticky všechno je pro převody lepší, než PayPal a místy i o dost. Pokud si správně pamatuji, tak PP si bere 2,9% z konverze (v tvém případě 29 liber) do jiné měny, což je mnohdy i více, než některé banky. Revolut bude vycházet zřejmě nejvýhodněji (jsou tu mezibankovní kurzy, čili téměř střed). Za zmínku stojí TransferWise, který má výhodu desktopu a dalších IBANů (a rovněž debetní kartu), nicméně nebude tak výhodný, jako Revolut (poplatek z 1000 liber vychází na 4,3 libry od středového kurzu). Ale i ten pro mnohé drahý TransferWise je asi tak 6x-7x výhodnější, než Paypal.

Roklen nemám ozkoušený, ale kurzy má rovněž dobré. Bývá mezi TW a Revolut. Někdy o malinký kousek lepší než Revolut. Ale na to třeba odpoví zkušenější.

aleskva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aleskva » 15 srp 2019, 14:54

Joshua píše:
15 srp 2019, 08:37
aleskva píše:
Ahoj a vítám na fóru.

Pravděpodobně jsi myslel RoklenFX. Nicméně abych odpověděl na tvou otázku, prakticky všechno je pro převody lepší, než PayPal a místy i o dost. Pokud si správně pamatuji, tak PP si bere 2,9% z konverze (v tvém případě 29 liber) do jiné měny, což je mnohdy i více, než některé banky. Revolut bude vycházet zřejmě nejvýhodněji (jsou tu mezibankovní kurzy, čili téměř střed). Za zmínku stojí TransferWise, který má výhodu desktopu a dalších IBANů (a rovněž debetní kartu), nicméně nebude tak výhodný, jako Revolut (poplatek z 1000 liber vychází na 4,3 libry od středového kurzu). Ale i ten pro mnohé drahý TransferWise je asi tak 6x-7x výhodnější, než Paypal.

Roklen nemám ozkoušený, ale kurzy má rovněž dobré. Bývá mezi TW a Revolut. Někdy o malinký kousek lepší než Revolut. Ale na to třeba odpoví zkušenější.
Ahoj, RoklenFX, přesně tak, má to ale blbý název :D Díky moc za poučení, netušil jsem, že to je přes PayPal až takhle drahé. Jako pokud za převod 1 000 liber dám v řepočtu 120 Kč u jedné služby nebo 125 Kč u druhé, asi na tom tolik nesejde, ale 800 Kč přes PayPal je fakt moc. Ještě jsem tu narazil na CurrencyFair a najednou netuším, co si vybrat :D

Ještě k tomu daná UK banka je opravdu od zaměstnavatele podraz, mnoho vysokých poplatků za blbosti. Takže zaplatím ještě za převod z dané banky v rámci UK a ještě se mi to tím prodraží. Nicméně stačí mi pro dvě osoby ze dvou anglických účtů na dva české 2x 1 000 liber, a když tak porovnávám nabídky, připadá mi teď momentálně nejlepší přes doporučení Revolutu získat za jeden z obou nových účtů 300 Kč, které mi vlastně částečně zaplatí oba převody. Rozumím tomu všemu dobře nebo se v něčem hodně pletu?

Jan
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 srp 2019, 14:57

Joshua píše:
15 srp 2019, 08:37
aleskva píše:
...
...
Já mám zas jen zkušenosti s RoklenemFX. 1000GBP bude spadat do kategorie nejvyšších poplatků (tuším 0,24% (ale nikoliv od středu kurzů, ale od aktuálního směnného kurzu)). Z toho, co se tu psalo, jsem nabyl dojmu, že pro takto nízké částky nebude RFX nejvýhodnější...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

aleskva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aleskva » 15 srp 2019, 15:31

Vyvstává problém, že to co od zaměstnavatele mám zřejmě není účet, ale jen kreditka, kterou můžu nabít nebo vybít převodem, ovšem nemá číslo účtu. Tak teď jsem zvědavý, jak tohle budu řešit :roll:

Aspoň že to umí SEPA platby. Kterou ze služeb mohu nabít SEPA platbou z anglické kreditky? (a pak už to jen převést na český účet samozřejmě) Funguje to i na Revolutu? (asi jo, ale lepší se zeptat)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 15 srp 2019, 15:53

aleskva píše:
15 srp 2019, 15:31
Vyvstává problém, že to co od zaměstnavatele mám zřejmě není účet, ale jen kreditka, kterou můžu nabít nebo vybít převodem, ovšem nemá číslo účtu. Tak teď jsem zvědavý, jak tohle budu řešit :roll:

Aspoň že to umí SEPA platby. Kterou ze služeb mohu nabít SEPA platbou z anglické kreditky?
K tomu CurrencyFair - je to fajn služba, ale bez debetky (když cestuješ, zamrzí). Hodí se zejména pro vyšší transakce typu SEPA plateb. Dá se sehnat link na první převod nad 1000 EUR s bonusem 30 EUR, ale po tom prvním převodu není výkonostně tak dobrá, jako alternativy a dlouhodobým používáním oproti Revolutu ztrácíš. Čili pro mnohé spíš jednorázovka k získání pár eur z bonusu.

Jojo, Revolut má teď zvýhodnění 300 Kč. Pro nové uživatele je to hodně štědré a dá se tím něco poplatit/vydělat.

TransferWise i Revolut umí příjímat SEPY i platby kartou. Ale danou banku neznám, tak těžko radit. Snad přímo někde vygooglit recenze od uživatelů té banky a jak fungují v kombinaci s Revolut, případně zkusit fórum community.revolut.com

Jan
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 srp 2019, 16:02

aleskva píše:

Aspoň že to umí SEPA platby. Kterou ze služeb mohu nabít SEPA platbou z anglické kreditky? (a pak už to jen převést na český účet samozřejmě) Funguje to i na Revolutu? (asi jo, ale lepší se zeptat)
Pokud je to v GBP, tak Ti je čistě SEPA k prdu, jelikož SEPA jsou platby v EUR... Takže tam musí být ještě převod GBP-EUR.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

aleskva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aleskva » 15 srp 2019, 16:08

Jan píše:
15 srp 2019, 16:02
aleskva píše:

Pokud je to v GBP, tak Ti je čistě SEPA k prdu, jelikož SEPA jsou platby v EUR... Takže tam musí být ještě převod GBP-EUR.
Mají to napsáno hodně divně: "Bank payment (SEPA)" (pod tím mají ještě International payment jako druhou možnost a pak ještě Direct debit a Standing order, screenshot: https://ctrlv.cz/0weP)
Naposledy upravil(a) aleskva dne 15 srp 2019, 16:20, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět