Revolut

.
Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Saraph » 08 čer 2018, 12:12

doonio píše:
08 čer 2018, 12:09
Revolut chce být i akciovým brokerem. Jsem zvědav jak to dopadne a klidně za 2-3roky (po porodních bolestech) bych se klidně přidal...tak se nechme překvapit co z toho vypadne.
https://thenextweb.com/money/2018/06/07 ... g-service/
No dokud nebude všechno fungovat jen přes mobilní aplikaci, tak bych u nich nenechával nějaký větší kapitál. Zatím je pro mě Revolut čistě jen průchoďák pro peníze. Všichni decentní akcioví brokeři jsou ale nějakým způsobem jištěni, tak v takovém případě by to nemusel být úplně špatný nápad. To všechno za předpokladu, že poplatky budou úplně minimální.

Boží mlýn
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 08 čer 2018, 12:54

Aby to nebylo na podobném principu jako degiro... sice levné a jednoduché, ale nemůže to jednoho dne jednoduše zmizet? Mám pocit, že vlastníkem akcií je stejně Degiro. Pletu se?

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 13 čer 2018, 13:40

Co říkáte na nové úpravy rozhraní? Koukal jsem také, že kryptoměny by brzy měly být přístupné pro všechny uživatele zdarma. To by bylo super.

https://blog.revolut.com/new-accounts-a ... t-screens/

tramin
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramin » 13 čer 2018, 15:02

No hlavně že už funguje zřízení local account v Eurech ;)

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 13 čer 2018, 15:23

Boží mlýn píše:
08 čer 2018, 12:54
Aby to nebylo na podobném principu jako degiro... sice levné a jednoduché, ale nemůže to jednoho dne jednoduše zmizet? Mám pocit, že vlastníkem akcií je stejně Degiro. Pletu se?
Tohle nevím, jen jak jsme řešili v diskuzi u akcií, tak Degiro má vícero typů účtu a pokud máš ten Custody, tak Degiro nemůže dále propůjčovat ty tvoje akcie dál... kam dál, komu, na jak dlouho - to fakt nemám tušení! Já z toho důvodu ten Custody účet zvolil, ale má to zatím pro mě 1 podstatnou nevýhodu, že jakákoliv připsaná dividenda není připsaná zdarma, ale zase si Degiro za to něco účtuje!!!
Joshua píše:
13 čer 2018, 13:40
Co říkáte na nové úpravy rozhraní? Koukal jsem také, že kryptoměny by brzy měly být přístupné pro všechny uživatele zdarma. To by bylo super.
https://blog.revolut.com/new-accounts-a ... t-screens/
Mě se to líbí, je to přehledný a rychle jsem se v tom zorientoval. Krypto je super, si tak pohrávám s myšlenkou že bych něco koupil, ale asi to z Revolutu nedostanu do nějaké HW peněženky a nechce se mi to tam nechávat..i když by to byl jen 1 blbej BTC. Protože toho je plnej internet jak se vykradla nějaké Krypto burza, apod.

Já stále čekám až oni začnou nějak obchodovat s akcieama, to by mě lákalo... na druhou stranu už by to chtělo víc než jen APP na telefonu :-D
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

Boží mlýn
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 13 čer 2018, 15:41

Na revolutu nekoupíš krypto, jen provedeš směnu za aktuální kurz tam i následně zpět. Posílat dál nejde, ve skutečnosti ji nekupuješ.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 čer 2018, 10:40

Boží mlýn píše:
08 čer 2018, 12:54
Cenné papíry jsou vedeny na jméno správce aktiv v Nizozemsku, jsou tak 100% odděleny od DEGIRO. To samé platí o penězích, které jsou drženy v peněžních fondech mimo DEGIRO.

V případě krachu DEGIRO zůstávají veškerá aktiva klientů ochráněna. Správce aktiv by následně klienty kontaktoval a domluvil se s nimi na vypořádání pozic (převod k jinému brokerovi).

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 14 čer 2018, 21:57

Dnes mi dorazil do mailu tento email od Revolutu:
Revolut.png
Revolut.png (70.77 KiB) Zobrazeno 106 x
Pravděpodobně v návaznosti na tuto změnu mi byl samovolně změněn měsíční limit pro platby kartou na 500,- CZK.
Zjistil jsem to samozřejmě až při snaze o platbu a jejím několikakerém zablokování.
Tak si to radši zkontrolujte;)

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 15 čer 2018, 08:05

No a oni udělali ještě jednu kulišárnu, jak je zdarma výběr po celém světe do 200€ pro běžné zákazníky, tak jak všechny poplatky/limity přepočetli do CZK, tak nevím jaký kurz použili ale pro CZK mají napsáno: max. výběr zdarma do limitu 4500 Kč.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

Odpovědět