Revolut - zkušenosti

.
Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
Odpovědět
P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 dub 2019, 10:28

Ahoj,
chci mamce darovat nějaká EUR na dovolenou. Říkal jsem si, že nepůjdu do směnárny, ale že bych si poslal peníze na Revolut, převedl je s výhodným kurzem na EUR a pak je vybral v bankomatu. Máte s tím někdo prosím zkušenosti (chápu, že eura by mělo být možné vybírat z bankomatů společnosti Travelex, vyplatí se to ale? Koukal jsem, že mají nějaké poplatky, ale jestli to správně chápu, směřuje to primárně na karty vydané v ČR - což Revolut není).
Díky

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 01 dub 2019, 11:48

To už mě přijde jednoduší ta směnárna, případně jeslti to máš kousek do rakouska, Slovenska, Německa, tak to můžeš udělat jak píšeš (převést CZK do Revolutu, tam směnit na EUR, vyjet za hranice a vybrat EUR - bez poplatku do limitu 4500kč)

Ale bankomaty Travelex tě vždycky nějak ojebou, těm bych se vyhnul.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Ankor
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 01 dub 2019, 14:38

Měsíc se nepočítá kalendářní, ale jako běžných 30 dni.

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 03 dub 2019, 03:42

P2P_Ronie píše:
01 dub 2019, 10:28
Ahoj,
chci mamce darovat nějaká EUR na dovolenou. Říkal jsem si, že nepůjdu do směnárny, ale že bych si poslal peníze na Revolut, převedl je s výhodným kurzem na EUR a pak je vybral v bankomatu. Máte s tím někdo prosím zkušenosti (chápu, že eura by mělo být možné vybírat z bankomatů společnosti Travelex, vyplatí se to ale? Koukal jsem, že mají nějaké poplatky, ale jestli to správně chápu, směřuje to primárně na karty vydané v ČR - což Revolut není).
Díky
Z čeho usuzuješ, že ti bankomat vydá bankovky EUR? A pokud vydá, tak přepočtené podle svého (eufemisticky řečeno nevýhodného) kurzu z CZK na EUR a je jedno v jaké valutě máš účet ke kartě. Oni taky musí z něčeho žít :D Představa, že si výhodně směníš CZK na EUR a ta si pak vybereš v bankomatu v ČR zadarmo (aniž by z toho vlastník bankomatu něco měl), není příliš reálná.

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 03 dub 2019, 09:07

Díky. No, říkal jsem si, že ta směna jako taková by být reálná mohla, spíš jsem se bál poplatků apod. (na hoopoo někdo psal, že v bankomatu Travelex vybíral USD ze svého USD účtu a chtělo to po něm 500 Kč poplatek, takže to bude asi to samý...).

safo
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od safo » 11 dub 2019, 13:40

Dobrý den,
zařídila jsem si Revolut účet - české telefonní číslo, takže se mi automaticky zřídil český účet, já si přidala ještě GB(libry) a eura s tím, že peníze si budu posílat z britského účtu HSBC na britský účet Revolutu. Nicméně Revolut mi nabízí u britského účtu pouze IBAN, a když z něho vyseparuju číslo účtu a sort-code, tak nefunguje.
Ráda bych provedla převod: britský - britský účet, ne britský - český - britský účet,
Máte s tím někdo zkušenosti? díky

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 11 dub 2019, 16:51

Hmm,Tak to má Revolut asi nějaké nové podmínky, nebo možná jen při registraci z mimo GB zemí...Já když účet zakládal, tak jsem dostal i GBP účet, tzn. z anglických P2P si to převádím na svůj "GBP" účet u Revolutu a pak měním dál. Zeptal bych se na podpoře Revolutu, ale asi to bude tím,že jsi se registroval přes CZ telefonní číslo - takže jsi pro ně primárně "non GB" uživatel a tam není potřeba aby tito lidé měli běžný "local" GBP účet
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 dub 2019, 18:20

safo píše:
11 dub 2019, 13:40
Dobrý den,
zařídila jsem si Revolut účet - české telefonní číslo, takže se mi automaticky zřídil český účet, já si přidala ještě GB(libry) a eura s tím, že peníze si budu posílat z britského účtu HSBC na britský účet Revolutu. Nicméně Revolut mi nabízí u britského účtu pouze IBAN, a když z něho vyseparuju číslo účtu a sort-code, tak nefunguje.
Ráda bych provedla převod: britský - britský účet, ne britský - český - britský účet,
Máte s tím někdo zkušenosti? díky
Odzkoušené to nemám, ale myslím, že by to mohlo být nastavením účtu v Revolutu. Revolut u UK účtu nabízí 2 varianty - místní účet a SWIFT. Pro zaslání a správné přiřazení peněz na účet REV je potřeba zasílat na místní účet...

safo
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safo » 12 dub 2019, 13:23

Dobře, děkuji za reakce :) Zkusím tu podporu a třeba se to podaří vyřešit :)

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 17 dub 2019, 14:50

Dnes ráno nabito kartou, směněno za středový kurz a bezplatně odesláno na Mintos, kde je nyní již připsáno (a stejná částka sic s lehce horším kurzem zajištěna na P500 :D ).

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 17 dub 2019, 15:08

Revolut dnes přidal možnost práce s pěti novými měnami.

MXN, SAR, RUB, HRK, a BGN

//Zbynhu: bohužel jsem k tomu dohledal jen zmínku na sociálních sítích - je to 2 hodiny stará zpráva. Možná k tomu ještě něco vydají.
Přílohy
nove-meny.PNG
nove-meny.PNG (98.04 KiB) Zobrazeno 135 x

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 17 dub 2019, 15:34

Joshua píše:
17 dub 2019, 15:08
Revolut dnes přidal možnost práce s pěti novými měnami.

MXN, SAR, RUB, HRK, a BGN
Kde bych si k tomu neco precetl? Diky.

Odpovědět