Auto Invest - jak máte nastavený?

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Pribik » 11 zář 2019, 12:51

Evidentně má někdo nastavené dobře Autoinvest na sekundárním trhu. :)

Pokud chcete prodat jakékoliv Mogo 13 % s bonusem 1% tak se to okamžitě prodá. Takže stačí skoupit ze sekundáru vše s bonusem < 1% a otočit to. Škoda, že už tam v této kategorii není co nakupovat, ale protočl jsem takhle docela dost.

Tak snad to není někoho z vás AI

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 11 zář 2019, 14:21

marek.k píše:
03 zář 2019, 19:21
tak v sekci AI je opět přítomno okno "půjčky, které splňují Vaše kritéria". včetně počtu půjček, dle nastavení
snad to nějakou dobu vydrží
Vydržet to možná vydrží ale nic to zatím neukazuje :-)

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.k » 12 zář 2019, 06:02

PajaM píše:
11 zář 2019, 14:21
marek.k píše:
03 zář 2019, 19:21
tak v sekci AI je opět přítomno okno "půjčky, které splňují Vaše kritéria". včetně počtu půjček, dle nastavení
snad to nějakou dobu vydrží
Vydržet to možná vydrží ale nic to zatím neukazuje :-)
třeba nejsou žádné půjčky od poskytovatele na trhu...
třeba se musí změnit parametry nastavení, v té chvíli se na posuvných lištách objeví i šedé sloupečky, značící množství půjček v určité lhůtě nebo úroku (pak jen stačí kliknout na "zobrazit odpovídající půjčky")...
třeba je problém někde jinde...

u mě zatím bez problému funkční, jen těch půjček je málo nebo žádné vyhovující

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 06 říj 2019, 23:19

Saraph píše:
26 srp 2019, 14:30
Říkal jsem si, že bych se po delší době mohl podělit o své současné nastavení. Princip je v tom, že se dívám do tabulky exploreP2P a požaduji po poskytovatelích, aby v každém sloupci měli alespoň 5 bodů z 20. Zároveň je velice důležité, ale poskytovatel platil buď úroky v prodlení, nebo penále za opoždění (ale ne v úplně směšné výši).

Zde jsou odkazy na PM a SM filtry:
https://www.mintos.com/en/invest-en/pri ... results=50
https://www.mintos.com/en/invest-en/sec ... results=50

Z nich se dá přímo vytvořit nové AI portfolio. V samotném nastavení AI je ale ještě potřeba upravit několik detailů:
  1. výše úroku (připadně YTM na SM) - současně mám nastaveno 13 % a více, ale možná budu nucen to snížit podle situace
  2. vyškrtnutí Lotyšska u poskytovatele Creamfinance (neplatí úroky v prodlení ani penále)
  3. vyškrtnutí Estonska, Bulharska, Arménie, Moldavska a Gruzie u poskytovatele Mogo (neplatí úroky v prodlení ani penále)
Zde jsou aktualizované filtry pro exploreP2P aktualizaci z října 2019:
https://www.mintos.com/en/invest-en/pri ... results=50
https://www.mintos.com/en/invest-en/sec ... results=50

Zároveň jsem snížil minimální přijatelný úrok na 11 % (nejprve byl 13 %, později 12 %), protože na 12 % už se jen hodně zřídka chytaly půjčky (převážně SM) a začaly se hromadit nezainvestované peníze.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 07 říj 2019, 10:20

Tak to te ma Mintos hodne rad. Ja mam EURo autoinvest nastaveny na PM od 9,7% a 37m na vsechny firmy, ktere plati uroky v prodleni, maji mintosi rating aspon B a nejsou ve ztrate a k tomu maji souhrnny P2P rating nad 50 mimo Varks a Kredit Pintar, kterych uz mam moc.
No, a vysledek je ten, ze autoinvest zatim nezainvestoval ani jednou. Kdybych neinvestoval rucne, tak uz tam budu mit nakumulovany pekny balik.
Je ale zajimave, ze u PLN najde autoinvest porad pujcky do slusnych firem za 12% a pritom kdyz se se podivam na PM, tak tam nevidim nic takoveho.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 07 říj 2019, 19:24

FraK píše:
07 říj 2019, 10:20
Tak to te ma Mintos hodne rad. Ja mam EURo autoinvest nastaveny na PM od 9,7% a 37m na vsechny firmy, ktere plati uroky v prodleni, maji mintosi rating aspon B a nejsou ve ztrate a k tomu maji souhrnny P2P rating nad 50 mimo Varks a Kredit Pintar, kterych uz mam moc.
No, a vysledek je ten, ze autoinvest zatim nezainvestoval ani jednou. Kdybych neinvestoval rucne, tak uz tam budu mit nakumulovany pekny balik.
Je ale zajimave, ze u PLN najde autoinvest porad pujcky do slusnych firem za 12% a pritom kdyz se se podivam na PM, tak tam nevidim nic takoveho.
Někde teď psali, že přes 75% investic proběhne přes IaA + IA. Ty úvěry se pak na trh ani neumístí. Čili většina obchodů jen probíhá na pozadí.

Alixer
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečník na Mintosu - základní informace, rozcestník

Příspěvek od Alixer » 09 říj 2019, 11:24

Zdravím, na Mintosu jsem teprve pár dní. Poslal jsem si tam přibližně €100 a nastavil si první autoinvest podle filtru, který někdo poslal zde na fórum před pár dny.

Trochu mě překvapilo, že auto-invest provedl investice do půjček s dobou splácení zpozděnou, screenshot zde
auto-invest.PNG
auto-invest.PNG (18.29 KiB) Zobrazeno 407 x
Je to v pořádku?
Připadá mi zvláštní nechat investovat do půjček se zpožděným splácením, i když mám nastaveny půjčky pouze s BBG.
Jedná se sice o menší částku, pouze €20, ale i tak mi to přišlo zvláštní.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 235
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 říj 2019, 12:09

Alixer píše:
09 říj 2019, 11:24
Zdravím, na Mintosu jsem teprve pár dní. Poslal jsem si tam přibližně €100 a nastavil si první autoinvest podle filtru, který někdo poslal zde na fórum před pár dny.

Trochu mě překvapilo, že auto-invest provedl investice do půjček s dobou splácení zpozděnou, screenshot zde auto-invest.PNG

Je to v pořádku?
Připadá mi zvláštní nechat investovat do půjček se zpožděným splácením, i když mám nastaveny půjčky pouze s BBG.
Jedná se sice o menší částku, pouze €20, ale i tak mi to přišlo zvláštní.
Odfiltrovat zpožděné půjčky lze v detailnějším nastavení filtrů.
Záleží na nabídce - někdy to může vést k nákupu pohledávek bez zpoždění, někdy naopak k tomu, že nákup nebude možno realizovat.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 09 říj 2019, 18:58

Situace se začíná zlepšovat v počtu půjček .(pomalu to roste) Sice dostupný úrok je až na hranici 10% ale i tak je z čeho vybírat - Varks,Kredit pintar,Metrokredit,Dinero(10,5%),Kuki a možná další. AI mi tak vše bez problémů zainvestuje.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 09 říj 2019, 23:34

FraK píše:
07 říj 2019, 10:20
V PLN mi to taky chytá 13% Creamfinance a na PM nejsou vidět, protože je vychytá právě AI ;)
PajaM píše:
09 říj 2019, 18:58
Situace se začíná zlepšovat v počtu půjček .(pomalu to roste) Sice dostupný úrok je až na hranici 10% ale i tak je z čeho vybírat - Varks,Kredit pintar,Metrokredit,Dinero(10,5%),Kuki a možná další. AI mi tak vše bez problémů zainvestuje.
Tak z toho výčtu teda beru jen Kredit Pintar za 10%. Ale na SM mi AI taky semtam chytne dobrou půjčku, třeba dnes 15% bez přirážky :P

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 09 říj 2019, 23:44

Alixer píše:
09 říj 2019, 11:24
Zpožděná znamená, že nebyla splacena v termínu a tím začala běžet lhůta 60 dní, po které se uplatní BBG a poskytovatel půjčku odkoupí i s úroky za období, kdy byla zpožděná (pozor, to platí u většiny poskytovatelů, ale ne u všech). Podrobnosti kdo, kdy, co vykupuje najdeš na Mintosu dole v přehledu poskytovatelů.

pfolio
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfolio » 21 říj 2019, 17:41

Poslední dobou se řídím:
  • Nepoužívám Mintos diverzifikaci, ani přednastavené strategie nebo Invest & Access - pouze vlastní strategie
  • Investuji pouze do půjček s Buyback garancí a hodnocením vyšším než B
  • Již investuji jen do spotřebitelských úvěrů (Personal a Short-Term loans) a na jištěné úvěry používám jiné platformy, ale jinak jsem jednu dobu měl portfolio čistě na jištěné úvěry a nastavavoval LTV <= 75%
  • Jednou za čas zkontroluji grafy v My Investments, jestli se mi nehromadí příliš mnoho půjček v jedné zemi nebo u jednoho poskytovatele, pokud ano tak je dočasně vyfiltruji z autoinvest portfolií
  • Půjčky s amortizací bullet nechávám pouze u krátkodobého portfolia (půjčky na dobu 1 měsíce)
Přidávám podrobnější článek s mými zkušenostmi: https://pfolio.cz/mintos-jak-nastavit-autoinvest/
Zkušenosti s vlastními investicemi sdílíme na https://pfolio.cz/

Odpovědět