Bondster - zkušenosti investorů

web: www.bondster.cz
Odpovědět
slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 79
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od slonik » 27 kvě 2020, 16:56

V mém případě pár půjček jak z NetGotowka tak i od Mikrokasa přistálo 19.-20. května. Ale šlo převážně o řádné splácení. Ty nesplácené se válejí v šuplíčku 60+ spolu s pár kousky Lime South Africa a Lime Mexico (o kterých si nějak nemohu vybavit, kde jsem k nim přišel - asi jsem byl nepozorný).

jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkjk » 28 kvě 2020, 13:01

Já mám co se neprovedené BBG týče 8 úvěrů v CZK (SimPůjčka) a 14 úvěrů v EUR (Lime, Mikorkasa). Hodně špatné.

injusticia
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Scam. LIME LOANS not paying

Příspěvek od injusticia » 28 kvě 2020, 18:19

Sorry for posting is english.

I am having a HUGE issue with Bondster.
I invested in LIME loans with 30 days buyback guarantee and loans are now 60 days late and NO MONEY.

I have already sent and email to CEO and received email but unable to fix situation.
You can find more info in TRUSTPILOT

Here is an example of loan with 30 days buyback guaranteen but more than 60 days date. NO MONEY.
Přílohy
bondster.png
bondster.png (116.58 KiB) Zobrazeno 1068 x

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 29 kvě 2020, 15:57

I have the same problem with loans from Lime South Africa. Unfortunately again without any information or explanation from the platform. The loans are now over 60 overdue and were to be repurchased more than a month ago.
I apologize for my bad English.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 29 kvě 2020, 16:02

Zaznamenal jsem změnu u půjček SIM Půjčka. Některé z nich byly pravděpodobně odloženy z důvodů dopadu COVID-19. U nich se změnil splátkový kalendář - do konce října jsou zde pouze úroky, následně pak splacení jistiny. Takto odložené půjčky se přesunuly ze stavu zpožděné x dní do stavu řádně splácené nebo čeká na zaúčtování. Technicky tomu rozumím, ale opět mě trochu nakrknul Bonster, že tuto podstatnou informaci nikterak nekomunikoval. Za CZK investice si berou ne úplně málo peněz na investorském poplatku a tak by snad mohli jeden pitomý krátký článek na blog dát.

Chichi43
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chichi43 » 29 kvě 2020, 21:03

je neuvěřitelný, že někdo žádá odklad splátek o půl roku když si půjčil 5 tisíc na 20 dní

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 30 kvě 2020, 07:56

Tak pokud těch 5 tisíc nemůže z nějakých důvodů zaplatit hned, tak má v případě SIMPůjčka možnost buď odkládat za šílený poplatky a nebo využít situace a prodloužit to za regulovaný úrok. Navíc v případě klientely takovýchto poskytovatelů jde o lidi, kteří nadbytkem peněz rozhodně netrpí. Takže se ani nepodivuji nad tím, že to tak dělají. Spíš mi vadí, že se Bondster neobtěžoval investorům oznámit, že se prodloužení na platformě takto zobrazí.

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 632
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 02 čer 2020, 07:26

Co říkáte na narozeninovou akci Bondsteru?
https://www.bondster.com/cz/novinky/vse ... e-poplatky

Pro mě jako investora snížení poplatku z 1% na 0,5% na jeden jediný měsíc a ještě za takových podmínek není vůbec zajímavé.

Uvítal bych radši update, jak to vypadá s proplacením BBG 60+ late půjček u SIMpůjčky...
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 02 čer 2020, 10:04

Naprosto o ničem. Mělo to být stručné, jasné a ne okatě volající po likviditě - pokud bude na investorském účtu v daném měsíci pozitivní cashflow, bude poplatek snížen na 0,5%.

Srovnej s Peerberry, kteří nás obvolali a nabídli 1,5% do konce roku navíc k úrokům investic. Starých i nových. Bez jakýchkoliv podmínek.

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 02 čer 2020, 10:57

Mě to příjde taky výstřel do tmy a je až s podivem, jakou mají drzost za aktuálních podmínek furt a dokola si říkat o nějaký poplatek. Nemám problém jim platit 1%, ale za aktuálních podmínek, kdy nedodržují garanci výkupu, půčky nejdou vykoupit, i když dle obchodní smlouvy by to jít mělo. To mě příjde docela nehoráznost, vůbec o nějakém poplatku mluvit. Jak píše @zbynhu, také bych byl raději, kdyby transparentně a častěji informovali o stavu půjček. Mám jednu zesplatněnou z září 2019, kdy byla zástava prodána, ale půjčka tam furt visí a nic se neděje.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

akpraha
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akpraha » 02 čer 2020, 14:53

doonio píše:
02 čer 2020, 10:57
...Mám jednu zesplatněnou z září 2019, kdy byla zástava prodána, ale půjčka tam furt visí a nic se neděje.
Jestli jde o spolecnost ViaDomo, tak podle katastru je vlastnik porad ViaDomo, s.r.o., a tam je jeste k tomu zastavni pravo z rozhodnuti spravniho organu. Ale souhlasim, informace od Acemy (potazmo Bondsteru) zcela chybi.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 02 čer 2020, 17:23

zbynhu píše:
02 čer 2020, 07:26
Co říkáte na narozeninovou akci Bondsteru?
https://www.bondster.com/cz/novinky/vse ... e-poplatky

Pro mě jako investora snížení poplatku z 1% na 0,5% na jeden jediný měsíc a ještě za takových podmínek není vůbec zajímavé.

Uvítal bych radši update, jak to vypadá s proplacením BBG 60+ late půjček u SIMpůjčky...
K čemu to připodobnit? Zkusme si představit inzerát nějaké developera - k bytu 4+1 v ceně nad 10 milionů získáte za 1,- Kč neodolatelnou designovou rohožku před vaše dveře nebo exkluzivní kupon v hodnotě 500 Kč na nákup nového Bentley.

Největší dárek by byl, kdyby třeba začali komunikovat a poskytovali investorům detailní informace o tom, co se s jejich penězi děje. A k třetím narozeninám mají ode mne zcela zdarma tři zaručené šlágry: SIM Půjčka, ViaDomo, Lime SouthAfrica.

Amberjack
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amberjack » 08 čer 2020, 13:45

Na Bondsteru mám vložené nějaké peníze v rámci testování možností a výnosnosti P2P půjček. Není to nějaká závratná suma, ale zároveň to nejsou peníze, o které bych chtěl přijít.

Stav je takový, že z 24 půjček je 15 splácených, 6 je po splatnosti a 3 jsou zesplatněné.

Podle mě to není dobrá bilance. Každopádně mě ale zajímá, co se stane při zesplatnění půjčky - kdy přibližně se mi vrátí peníze a jestli je naděje, že to bude v plné výši.

akpraha
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akpraha » 08 čer 2020, 14:25

Amberjack píše:
08 čer 2020, 13:45
Na Bondsteru mám vložené nějaké peníze v rámci testování možností a výnosnosti P2P půjček. Není to nějaká závratná suma, ale zároveň to nejsou peníze, o které bych chtěl přijít.

Stav je takový, že z 24 půjček je 15 splácených, 6 je po splatnosti a 3 jsou zesplatněné.

Podle mě to není dobrá bilance. Každopádně mě ale zajímá, co se stane při zesplatnění půjčky - kdy přibližně se mi vrátí peníze a jestli je naděje, že to bude v plné výši.
Podle smlouvy jim nalezi odmena 15% z vymozene castky, takze u zesplatnenych nikdy nedostanete penize zpet v plne vysi: "Odměna dle tohoto článku je stanovena jako 15% z podílu Investora na obdržené (vymožené) Platbě dlužníka dle čl. 7.6 část B" Co se tyce delky vymahani - to bude hodne zalezet na tom zda dluznik neskonci v insolvenci, zda nemovitosti nebudou zatizeny jinymi exekucemi, atd. Je to beh na dlouhe trati.

lipon
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Bondster - nemožnost vystoupit z investice

Příspěvek od lipon » 08 čer 2020, 21:54

Systematicky vystupuji ze všech P2P investic již od února, protože jsem měl pocit, že by některé P2P společnosti mohly mít problémy s likviditou. Bohužel se to teď potvrzuje. Na portále Bondster není možné vystoupit z investic i když mají výročí. Psal jsem jim dotaz emailem - bez odezvy.
Dnes jsem si přečetl článek na jejich stránkách a vyjasnilo se to.
https://www.acema.cz/blog/vyjadreni-spo ... investice/

Naštěstí mám naprostou většinu peněz z P2P již pryč a rozhodně to už nebudu pokoušet. Přijde mi to extrémně rizikové, protože zde jste závislí na libovůli a solidnosti poskytovatele. Mimochodem na Mintosu mi visí peníze v položce "Pending Payments ", což je to samé. Acema je v jejich statistice poskytovatelů jako jedna z nejhorších...

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 632
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - nemožnost vystoupit z investice

Příspěvek od zbynhu » 09 čer 2020, 06:37

lipon píše:
08 čer 2020, 21:54
Systematicky vystupuji ze všech P2P investic již od února, protože jsem měl pocit, že by některé P2P společnosti mohly mít problémy s likviditou. Bohužel se to teď potvrzuje. Na portále Bondster není možné vystoupit z investic i když mají výročí. Psal jsem jim dotaz emailem - bez odezvy.
Dnes jsem si přečetl článek na jejich stránkách a vyjasnilo se to.
https://www.acema.cz/blog/vyjadreni-spo ... investice/

Naštěstí mám naprostou většinu peněz z P2P již pryč a rozhodně to už nebudu pokoušet. Přijde mi to extrémně rizikové, protože zde jste závislí na libovůli a solidnosti poskytovatele. Mimochodem na Mintosu mi visí peníze v položce "Pending Payments ", což je to samé. Acema je v jejich statistice poskytovatelů jako jedna z nejhorších...
Příspěvek jsem přesunul do obecnějšího vlákna, kde se nemožnost vystoupení z investic řešila už před nějakou dobou (cca 3 stránky ve vláknu zpět).
Například oficiální zprávu ohledně vystupování z půjček ACEMA postoval soggy:
soggy píše:
23 dub 2020, 14:14
Vyjádření k ACEMĚ :!: :!:

U českého poskytovatele společnosti ACEMA před časem došlo k omezení možnosti vystoupení z investic. Hlavním důvodem bylo vládou avizované a již schválené moratorium na odklad splátek (více o moratoriu v ČR se můžete dočíst zde), které s sebou nese výrazný negativní dopad na cashflow českých nebankovních společností. Omezení vystoupení mělo umožnit společnosti ACEMA přečkat složité období.
ACEMA nyní představuje dvě možnosti vystoupení (prohlášení společnosti k dispozici zde). První možností je standardní vystoupení z investice, které by mělo být spuštěno po skončení platnosti moratoria, tedy od 1. listopadu 2020. V takovém případě Vám samozřejmě budou i nadále investice úročeny původně nabízenou úrokovou sazbou.
Druhou možností je vystoupení z investice za nových podmínek, a to s ohledem na ustanovení § 1765 občanského zákoníku, neboť vlivem COVID-19 došlo ke změně okolností tak podstatné, že změna založila v právech a povinnostech stran zvlášť hrubý nepoměr znevýhodněním společnosti ACEMA. Zákon tudíž umožňuje společnosti ACEMA opětovně jednat o podmínkách vystoupení z investice.
V případě, že Vám nemožnost vystoupení z investice způsobila v této mimořádné době zvlášť závažné problémy například v souvislosti s výpadkem příjmů a přejete si využít možnost vystoupení z investice za nových podmínek, kontaktujte prosím zákaznickou podporu BONDSTER.
Proces vystoupení z Vašich investic za nových podmínek zajistí společnost ACEMA ve spolupráci se skupinou velkých investorů se zájmem o odkup Vašich investic do 10 pracovních dní.
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 10 čer 2020, 17:41

Na šampus to tedy není, ale nekonečný příběh ViaDomo dnes skončil. Podle těch skoupých informací, které jsou u půjčky publikovány, se nemovitost v odhadnuté hodnotě 7M prodala cca za 3. I to je informace.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 96
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 10 čer 2020, 17:59

Nevěděl jsem, že nemovitosti spadly o více než 50% od doby odhadu, spíše naopak... oh, wait!

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 10 čer 2020, 18:35

Tak vyvolávací cena u nucené dražby je tuším 30 % odhadu. Pokud to bylo i zde, tak začínali někde na 2,1 - 2,5 M. A 15 % si schramstnula Acema za "servis" spojený s vymáháním a exekutor a dražitel taky nepracovali zadarmo, půl mega schramstnul finančák. Kdo ví, jak to bylo. Informace nejsou.

Měl jsem spíš napsat, že se zástava v odhadní hodnotě 7M realizovala asi tak za 3M. Bylo by to přesnější, pardon.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 10 čer 2020, 18:47

Začíná se nad 50% odhadní ceny. Ale nevychází se z odhadu, který jsme měli k dispozici my na Bondsteru. Až při opakované dražbě pro nezájem se snižuje vyvolávací cena na 30%. Vícenáklady tam samozřejmě jsou.

Odpovědět