Zajištění kurzového rizika


Témata, která se zabývají investováním v obecnější rovině.
Odpovědět
Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Flyboy » 31 říj 2018, 12:50

Hodně investorů se často zamýšlí nad investicemi v cizí měně a tím, jak se pojistit proti oslabení této měny. Můžeme to dělat různými způsoby. Investoři se například zajistí proti kurzovému riziku v bance. Je to ale docela nákladné(cca 2% ročně) a banky zpravidla zajišťují pouze částky v řádu statisíců nebo milionů. A pak je tady druhá varianta a to pomocí tzv CFD u brokera. Tento druhý způsob využívám s oblibou já.
Jaké jsou výhody:
- můžete si zajistit i malou částku, klidně jen 500Euro
- toto zajištění může být mnohem levnější než v bance, dokonce na něm můžete i vydělávat (záleží na úrokové sazbě)
- můžete svou pozici kdykoliv otevřít i kdykoliv zrušit. Dokonce i převod peněz na otevření pozice z platební karty je otázka sekund

Nevýhody:
- pokud jde kurz neustále proti vám, musíte na platformu poslat další peníze, jinak dojde k automatickému zavření pozice
- úrokové sazby se mění, není teda možné garantovat, že pokud vás toto zajištění nic nestojí, že to bude tak i na konec roku.

Osobně používám na tyto věci platformu plus500. Je velmi jednoduchá a přehledná. Po jednoduché registraci, kdy to po vás chce jen email a telefonní číslo už můžete začít obchodovat bez jakéhokoliv vkladu. Dostanete totiž něco do začátku zadarmo. Pak jsou tam také bonusy za první vklad. Pokud budete chtít ale peníze vybírat už musíte nahrát občanku a potvrdit adresu.
Přiložil jsem obrázky. První obrázek je obchodní platforma, kde si najdete příslušnou akcii nebo v našem případě měnový pár EUR/CZK, po kliknutí na tento měnový pár se vám ukáže nová tabulka.
tabulka plus 501.png
tabulka plus 501.png (47.51 KiB) Zobrazeno 18908 x
Zde si zvolíte, jestli chcete nákup měny, nebo prodej. Je zde také spousta jiných informací, které jsem popsal přímo v obrázku.
tabulka plus 500.png
tabulka plus 500.png (33.75 KiB) Zobrazeno 18908 x
Při zvolení Nákupu/Prodeje se vám ukáže další tabulka, kde si navolíte množství. Můžet si navolit i cenu za jakou se to má prodat někdy v budoucnu i stop losy a jiné věci. Pokud chcete změnit například velikost páky, aby požadovaná marže byla nižší, jde to na online podpoře, trvá to několik minut. Jo a ta Marže co zaplatíte například těch 5% se vám samozřejmě po uzavření pozice vrátí, tak aby si někdo nemyslel že o to pak přijde. Po kliknutí na Prodat dojde k vytvoření pozice. Pokud jste si navolili ještě jiné možnosti, například cenu za kterou se to má koupit, tak k obchodu dojde až trh této ceny dosáhne
tabulka plus 502.png
tabulka plus 502.png (13.1 KiB) Zobrazeno 18908 x

A ještě jedna taková věc. Na stránkách brokerů tohoto typu lze obchodovat vše možné, měny, akcie, komodity. Ale díky velké páce je velmi riskantní se do takovýchto obchodů pouštět. Můžete kdykoliv přijít o vše co jste tam vložili. Osobně to používám pouze na zajištění měnového rizika, že si zajišťuji investice v zicí měně, případně Eura co mám na účtu.
V případě že si zajistíte kurzové riziko tímto způsobem budete v podstatě stále na 0 ať se kurz vydá jakýmkoliv směrem. Pokud je kurz 25,8 a máte 5000E, tak za těch 5000E dostanete 129 000Kč. Pokud si ten kurz na těch 25,8 zajistíte a pak klesne na 25, dostanete za 5000E sice už jen 125000Kč, ale ty 4000Kč budete mít navíc u Brokera a můžete si je kdykoliv poslat na účet. To samé platí i obráceně. Pokud kurz stoupne na 26,50. Za svých 5000E sice dostanete 132 500Kč, ale 3500 vám zase sebere Broker.
V tuto chvíli je zajištění tohoto typu výhodné i z toho důvodů, že úroková sazba České národní banky je o 1% vyšší, než úroková sazba Evropské centrální banky a vypadá to, že rozdíl se bude i nadále prohlubovat. Pokud si tedy zajistíme své Eurové investice prodejem na měnovém páru EUR/CZK nejen že se nemusíme bát rizika prudkého oslabení Eura vůči koruně, ale budeme také trochu vydělávat. V tuto chvíli nám toto zajištění přináší zisk 0,0006% denně ;)

Pokud se někdo chcete zaregistrovat u tohoto brokera můžete použít můj odkaz (měl bych za to asi něco pak dostat) Časem by měl začít fungovat:D Pokud nefunguje, klidně můžete jen zadat do vyhledávače plus500 a ono to nějakou stránku kde se můžete zaregistrovat najde :)

https://www.plus500.com/?id=119954&pl=2

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od doonio » 05 lis 2018, 19:00

Flyboy píše:
31 říj 2018, 12:50
V případě že si zajistíte kurzové riziko tímto způsobem budete v podstatě stále na 0 ať se kurz vydá jakýmkoliv směrem. Pokud je kurz 25,8 a máte 5000E, tak za těch 5000E dostanete 129 000Kč. Pokud si ten kurz na těch 25,8 zajistíte a pak klesne na 25, dostanete za 5000E sice už jen 125000Kč, ale ty 4000Kč budete mít navíc u Brokera a můžete si je kdykoliv poslat na účet. To samé platí i obráceně. Pokud kurz stoupne na 26,50. Za svých 5000E sice dostanete 132 500Kč, ale 3500 vám zase sebere Broker.
V tuto chvíli je zajištění tohoto typu výhodné i z toho důvodů, že úroková sazba České národní banky je o 1% vyšší, než úroková sazba Evropské centrální banky a vypadá to, že rozdíl se bude i nadále prohlubovat. Pokud si tedy zajistíme své Eurové investice prodejem na měnovém páru EUR/CZK nejen že se nemusíme bát rizika prudkého oslabení Eura vůči koruně, ale budeme také trochu vydělávat. V tuto chvíli nám toto zajištění přináší zisk 0,0006% denně ;)
Já jen nechápu tady souvislost s pákou, výše zmíněný popis toho, že když se kurz posune a koruna posílí, tak jsem stále "na svých", platí v případě nulové páky..Když mám páku např. těch 1:20, tak i ten výnos by měl být vyšší?

Z popisu jsem pochopil, že páka ovlivňuje výši kolaterálu, který musí být fyzicky blokován na účtě u brokera, ale jak je to s výnosem. Kdybych měl např. páku 1:50, tak musím držet na účtě 2%, ale jak by se projevil daný výnos kdyby např. kurz z dnešních 25,8 byl za rok těch 25Kč/€?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Flyboy » 05 lis 2018, 19:06

doonio píše:
05 lis 2018, 19:00
Flyboy píše:
31 říj 2018, 12:50
V případě že si zajistíte kurzové riziko tímto způsobem budete v podstatě stále na 0 ať se kurz vydá jakýmkoliv směrem. Pokud je kurz 25,8 a máte 5000E, tak za těch 5000E dostanete 129 000Kč. Pokud si ten kurz na těch 25,8 zajistíte a pak klesne na 25, dostanete za 5000E sice už jen 125000Kč, ale ty 4000Kč budete mít navíc u Brokera a můžete si je kdykoliv poslat na účet. To samé platí i obráceně. Pokud kurz stoupne na 26,50. Za svých 5000E sice dostanete 132 500Kč, ale 3500 vám zase sebere Broker.
V tuto chvíli je zajištění tohoto typu výhodné i z toho důvodů, že úroková sazba České národní banky je o 1% vyšší, než úroková sazba Evropské centrální banky a vypadá to, že rozdíl se bude i nadále prohlubovat. Pokud si tedy zajistíme své Eurové investice prodejem na měnovém páru EUR/CZK nejen že se nemusíme bát rizika prudkého oslabení Eura vůči koruně, ale budeme také trochu vydělávat. V tuto chvíli nám toto zajištění přináší zisk 0,0006% denně ;)
Já jen nechápu tady souvislost s pákou, výše zmíněný popis toho, že když se kurz posune a koruna posílí, tak jsem stále "na svých", platí v případě nulové páky..Když mám páku např. těch 1:20, tak i ten výnos by měl být vyšší?

Z popisu jsem pochopil, že páka ovlivňuje výši kolaterálu, který musí být fyzicky blokován na účtě u brokera, ale jak je to s výnosem. Kdybych měl např. páku 1:50, tak musím držet na účtě 2%, ale jak by se projevil daný výnos kdyby např. kurz z dnešních 25,8 byl za rok těch 25Kč/€?
Výnos ti nezáleží na tom jakou výši na účtu máš blokovanou ale na tom, jakou výši Eur si koupíš. Kolik Euro virtuálně vlastníš. Když prodáš třeba 1000 Euro s pákou 1:20 tak musíš mít na účtě 50 Euro, když prodáš 1000 Euro s pákou 1:50 musíš mít na účtě 20 Euro, ale tvůj případný zisk bude stále stejný, protože to těch 1000 Euro nad kterýma máš kontrolu oslabí z 25,8 na 25.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od doonio » 05 lis 2018, 20:03

Potom jaký význam má nízká páka, všichni dají páku 1:200 a bude jim hej, né?
Asi tu páku u CFD moc nechápu...ale mám třeba nakoupené 3xpákované ETF na stříbro(SILVER 3X LEVERAGE DAILY) a pokud podkladové aktivum klesne o 1%, moje ETF klesne o 3% a naopak pokud vystřelí podkladové aktivum o 5%, moje ETF bude o 15% výše.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Flyboy » 05 lis 2018, 20:44

doonio píše:
05 lis 2018, 20:03
Potom jaký význam má nízká páka, všichni dají páku 1:200 a bude jim hej, né?
Asi tu páku u CFD moc nechápu...ale mám třeba nakoupené 3xpákované ETF na stříbro(SILVER 3X LEVERAGE DAILY) a pokud podkladové aktivum klesne o 1%, moje ETF klesne o 3% a naopak pokud vystřelí podkladové aktivum o 5%, moje ETF bude o 15% výše.
Pokud se chceš pouze zajistit proti kurzovému riziku tak ano, klidně tam můžeš mít i páku 1:200 je to úplně jedno. Ale měl bys tam mít tolik peněz aby ty výkyvy, které můžou nastat nezpůsobily uzavření pozice. Takže v případě páky 1:200 tam stejně musíš mít víc peněz než těch 0,5%. Ty velké páky jsou zaměřeny především na hazardéry. Protože když máš třeba jen 100 Euro a chceš co nejvíc vydělat tak si dáš páku 1:500 a budeš mít nakoupeno 50 000 Euro. Pak stačí aby kurz šel 1% tvým směrem a vyděláš 500 Euro. Stačí aby šel však jen 0,2% proti tobě a přišel si o vše.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od doonio » 13 lis 2018, 16:44

Diky moc, uz se v tom zacinam trochu orientivat. Zalozil jsem DEMO ucet a behem listopadu si s tim budu trochu hrat a v prosinci bych presel na ostry,realny provoz.
Z tohoto clanku jsem usoudil, ze neni kam spechat a do konce roku hrozi spis dalsi mirne oslabeni:
https://roklen24.cz/a/SbNLz/koruna-pod- ... 00-za-euro

Fascinuje me, ze za to drzeni pres noc se opravdu nic neplati,naopak dostavam neco ja. Potom to cele zajisteni je absolutne bezpoplatkova vec.

Navic dnesni komedie s Babisovym synem te korune taky nepomaha.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od sly » 06 led 2019, 15:51

vzhledem k analyzam budouciho vyvoje Koruny a jejiho posilovani vuci Euru taky uvazuju o nejakem hedgingu, ale tohle mi prijde pomerne drahe. tedy za predpokladu, ze tomu dobre rozumim.
pro zajisteni kurzu zaplatim denni provizi 0.0104%, coz dela 3.796% p.a. pokud se naplni prognoza CNB a vyvoj kurzu na uroven 25Kc/EUR v roce 2019, tak to mame posileni o necele 3%.
Jsou to sice jen spekulace, ale asi bych v tomto roce neocekaval posileni o vice, nez 4%. u vyssich castek, uz to jsou rozdily, ktere jsou imho v neprospech tohoto brokera.
ale nechci tuto sluzbu ani pri nejmensim znevazovat, je dobre, ze existuji zpusoby a i ja nejaky hledam, protoze kdo investuje v EUR, investice budou letos zcela urcite znehodnocovany pohybem kurzu v nas neprospech. uz od konce prosince jdeme s kurzem (ne)pekne nahoru :D

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 125
Registrován: 27 črc 2018, 12:51
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od mailo » 07 led 2019, 06:50

ideální čas na nákup eura :D
Akcie: ABBV, MO, T, BA, CAT, CO, D, XOM, IBM, KHC, PFE, PM, RTX, RIO, RDS-B, SPG, VTR, WPC, CEZ, O2
P2P: MINTOS, ESTATEGURU

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Flyboy » 07 led 2019, 19:43

sly píše:
06 led 2019, 15:51
vzhledem k analyzam budouciho vyvoje Koruny a jejiho posilovani vuci Euru taky uvazuju o nejakem hedgingu, ale tohle mi prijde pomerne drahe. tedy za predpokladu, ze tomu dobre rozumim.
pro zajisteni kurzu zaplatim denni provizi 0.0104%, coz dela 3.796% p.a. pokud se naplni prognoza CNB a vyvoj kurzu na uroven 25Kc/EUR v roce 2019, tak to mame posileni o necele 3%.
Jsou to sice jen spekulace, ale asi bych v tomto roce neocekaval posileni o vice, nez 4%. u vyssich castek, uz to jsou rozdily, ktere jsou imho v neprospech tohoto brokera.
ale nechci tuto sluzbu ani pri nejmensim znevazovat, je dobre, ze existuji zpusoby a i ja nejaky hledam, protoze kdo investuje v EUR, investice budou letos zcela urcite znehodnocovany pohybem kurzu v nas neprospech. uz od konce prosince jdeme s kurzem (ne)pekne nahoru :D
Rozumíš tomu špatně, těch 0,0104% bys zaplatil pokud bys to zajišťoval obráceně, čili kdybys věřil, že koruna bude oslabovat. Pokud si "vsadíš" na posílení koruny vůči euru, tak v tuto chvíli budou platit oni tobě ‎a to 0,0014%. Možná je to pro někoho nepochopitelné, ale je to tak, pokud jsou velké rozdíly v úrokových sazbách mezi centrálními bankami, tak za určitých okolností můžeš na zajištění měny i vydělávat ;)

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od sly » 08 led 2019, 21:28

Flyboy píše:
07 led 2019, 19:43
Rozumíš tomu špatně, těch 0,0104% bys zaplatil pokud bys to zajišťoval obráceně, čili kdybys věřil, že koruna bude oslabovat. Pokud si "vsadíš" na posílení koruny vůči euru, tak v tuto chvíli budou platit oni tobě ‎a to 0,0014%. Možná je to pro někoho nepochopitelné, ale je to tak, pokud jsou velké rozdíly v úrokových sazbách mezi centrálními bankami, tak za určitých okolností můžeš na zajištění měny i vydělávat ;)
diky, myslim, ze zacinam rozumet. jedna se de facto o shortovani eura vuci korune. pokud koruna posiluje, plati mi denne zminena procenta z shortovane sumy. pokud oslabuje, pak se mi z marginu strhava denne stejna procentualni castka anebo se ma ztrata pocita jinak?

je to ohraniceno nejakym casovym pasmem? dovedu si predstavit, ze je to pro brokera zajimave na zacatku, kdy se to hybe kolem otviraciho kurzu a snadno muze sklouznout proti me - platim brokerovi. nicmene v dlouhodobejsim meritku - predpokladejme, ze koruna opravdu posili, ja otevru pozici na 25.65 a po 3 mesicich budem nekde na 25.40, kdyz zase neco nekde neutrousi Zeman nebo Babise nezavrou, tak je mensi sance, ze se kurz skokove nedostane nad otviraci pozici. tzn. tady uz vydelavam a docela by me neprekvapovalo, kdyby broker takovou opci chtel po nejakem case uzavrit.
co treba ti, co shortovali po ukonceni intervenci? dnes jsme o 1.5kc nize, tak pro ne by to byl preci zlaty dul.

jak je to s poplatky? koukal jsem na jejich web a nikde jsem nenasel prehledny cenik. snazi se pusobit dojmem, ze vse je zdarma, pusobi to na me vtirave-libive, ale nikde nic konkretniho.
zajimaji mne hlavne vybery. pokud si na forexu nakoupim eura, budu je chtit hned prevest jinam. pripadne jestli si neco uctuji za vklady? at uz za transakci kartou anebo prevodem. predpokladam, ze Koruna je podporovana mena a na ucet muzu nalit czk a pak smenit na eur.

jakykoliv dalsi postreh/zkusenost vitana.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od sly » 10 led 2019, 15:39

tak poplatky maji opravdu nulove (az na par vyjimek) a vydelavaji na spreadu.

myslim, ze chapu obecny princip CFD, ale co mi neni jasne (a opravte mne, pokud se pletu), plus500 je CFD broker. dokazu u nich otevrit CFD pozici treba na zmineny forexovy par EUR/CZK, ale nevim, jak nakoupit/smenit koruny na Euro, je-li to vubec mozne? pak mi de facto unika cely princip zajisteni..
chapal jsem to tak, ze si pres platformu nakoupim eura za forexovy kurz, pak na ne otevru short CFD pozici, penize vyvedu ven a nekde zainvestuju. na platforme pak zustane jen blokovana provize po dobu otevrene pozice. kdyz pak budu chtit menit zpet eura na koruny, vlozim eura, uzavru pozici a vyinkasuju rozdily.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od GOGO7 » 10 led 2019, 17:22

Předem se omlouvám, jestli plácnu nějákou hloupost. Já si to ale vysvětluju tak, že CFD je pouze derivát/odvozenina/ skutečných podkladových měn. Takže při transakcích třeba prodej Eura vůčí Kč vyděláváš na pohybu obou kurzů proti sobě. Předpokládám, že vklad byl v Kč, vyděláváš tedy při posilování kurzu Kč vůči Euru a to v korunách. To zajištění je vlastně tvůj výdělek v Kč v pipech /posunech v kurzech CFD/. Nejde podle mě o to, z platformy vybírat Eura a někde jinde je použít, ale čistě jen vydělávat na těch Contract for difference - změnách kurzů měn, nebo třeba zlata, akciových indexů atd. Takže teoreticky třeba něco proděláš při změně kurzu Eura na Mintosu, ale současně vyděláš na změně kurzu přes CFD. Já jsem měl v oblibě to XTB, už kvůli jejich platformě MetaTrader4, kdy má člověk on-line přehled na všemožných grafech o cenách měn, komodit, akcií, teď tam mají i krypto. A koukal jsem, že každý den dělají nějáké webináře. Zkus se s nimi domluvit, není to úplně jednoduchá finanční oblast. Sám teď hedging nedělám, a možná že je všechno úplně jinak.. 8-)

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od sly » 10 led 2019, 17:45

rozumim a dekuji za osvetu. puvodne jsem ten koncept zajisteni pochopil, koukam, dosti spatne, ale takto to dava perfektne smysl. prislo mi zvlastni, ze by cfd broker nabizel prodej/nakup napr. zminovaneho eura. : )
jeste jednou diky.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od GOGO7 » 10 led 2019, 18:17

Pleasure :D . Ale radši ještě nějákého profíka..

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Flyboy » 12 led 2019, 12:16

Už jsem to psal hned na začátku. Takhle já pouze zajišťuji své investice v Eurech. Čili mám investováno 10K euro, tak si zajistím 10K euro u brokera abych eliminoval riziko že kurz půjde tam kam nechci. Stále se bude můj celkový majetek držet na tom kurzu na kterém jsem si to zajistil.
V žádném případě nespekuluji na posílení/oslabení koruny. Jen chci aby měly mé Eura třeba za rok stejnou hodnotu v korunách jakou mají nyní.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Boží mlýn » 25 led 2019, 21:13

Snažil jsem se návod v prvním příspěvku pochopit a po dvojím přečtení otevřít účet přes referral link, ale odkáže mě to na "This referral is from an unauthorised financial promotion - you cannot continue to the Plus500 website." Tak než se regnout bez něj, dám autorovi ještě šanci :lol: a mezitím si to přečtu potřetí.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Flyboy » 27 led 2019, 12:51

Boží mlýn píše:
25 led 2019, 21:13
Snažil jsem se návod v prvním příspěvku pochopit a po dvojím přečtení otevřít účet přes referral link, ale odkáže mě to na "This referral is from an unauthorised financial promotion - you cannot continue to the Plus500 website." Tak než se regnout bez něj, dám autorovi ještě šanci :lol: a mezitím si to přečtu potřetí.
Vůbec na nic nečekej. Ono to po mě po registraci chtělo tolik hloupostí aby ten referal link fungoval, že jsem se na to vykašlal. Za těch pár korun co by mi možná dali mi ta námaha nestojí :lol: Klidně se zaregistruj kde chceš ;)

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od Chichi43 » 24 bře 2019, 18:01

Jestli tomu dobře rozumím, tak je to něco jako kdybyste chtěli jít na tenisový zápas Federer vs Nadal. Ale aby vás tam pustili musíte ukázat tiket, že jste na jednoho z nich vsadili aspoň tisícovku. A jelikož nechcete přijít o peníze, protože nevíte, kdo vyhraje (je to 50 na 50), tak vsadíte u jedné sázkovky 1000kč na výhru Federera a u druhé sázkovky 1000kč na výhru Nadala. Ať dopadne zápas jakokoliv vaše ztráta je zanedbatelná a na zápas vás pustí.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od jejinka » 24 bře 2019, 23:02

J přesně tak. A jaká bude ta ztráta přesně? Rozhodně si chci vsadit, ale ještě jsem nenašla čas do detailu projít poplatky za sázení.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od doonio » 25 bře 2019, 08:15

Ztráta bude když kurz CZK bude oslabovat, já se zase v pátek ještě trochu dozajistil, když kurz (zřejmě ze strachu z Brexitu) zpět vystoupal na 25.7. Co se týče poplatků "za sázení", tak ty jsou nulové, naopak za každý den držení dostaneš nějaké drobné (kvůli rozdílu úrokových sazeb ČNB VS. ECB). Tzn. za aktuálních podmínek nic neplatíš, což mě příjde jako super se zajistit proti ztrátě a ještě to mít zdarma. Jen je potřeba jako kolaterál mít na tom jejich účtě asi 5% prostředků - tzn. při zajištění "PRODEJ" na 10000€ musíš mít 500€ na tom jejich účtě.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: polmnji a 8 hostů