Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 21 zář 2018, 17:12

Lendy(SS) dnes uveřejnil takový PR článek, jak funguje jejich systém obnovy DEFAULT projektů. Je to takový líbivý PR článek o tom jak se 2 jehly v kupce sena podařilo splatit včas/v plné výši. Pro mě je to spíš tak na zasmáti, když vidím, jak mám úvěry už skoro rok v DEFAULTU a měsíc co měsíc kopírují stále ten stejný "progress". Nevím jestli se situace zlepšila, ale TrustPilot říká něco jiného. A jak se Vám tam daří?

https://support.lendy.co.uk/hc/en-us/ar ... he-scenes-
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 21 zář 2018, 20:20

doonio píše:
21 zář 2018, 17:12
Lendy(SS) dnes uveřejnil takový PR článek, jak funguje jejich systém obnovy DEFAULT projektů. Je to takový líbivý PR článek o tom jak se 2 jehly v kupce sena podařilo splatit včas/v plné výši. Pro mě je to spíš tak na zasmáti, když vidím, jak mám úvěry už skoro rok v DEFAULTU a měsíc co měsíc kopírují stále ten stejný "progress". Nevím jestli se situace zlepšila, ale TrustPilot říká něco jiného. A jak se Vám tam daří?

https://support.lendy.co.uk/hc/en-us/ar ... he-scenes-
Mně teď jeden úvěr splatili asi za 80 liber včetně úroků. Tak mě to poměrně překvapilo a netrpělivě čekám na další. Jinak jsem taky 600-700 dní, klasika.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 27 zář 2018, 16:27

DFL 016 a 017

Nevím, kdo z vás je zainteresován na v.u. půjčkách, každopádně dnes mi došel e-mail, že právní zástupci dlužníka budou vymáhat po Lendy a věřitelích jako náhradu škody 10 mil. liber :)

Předpokládá se, že jde o průtahy a zdržovací taktiku, každopádně drzost dlužníka nezná mezí !

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Flyboy » 28 zář 2018, 11:31

Mirinda78 píše:
27 zář 2018, 16:27
DFL 016 a 017

Nevím, kdo z vás je zainteresován na v.u. půjčkách, každopádně dnes mi došel e-mail, že právní zástupci dlužníka budou vymáhat po Lendy a věřitelích jako náhradu škody 10 mil. liber :)

Předpokládá se, že jde o průtahy a zdržovací taktiku, každopádně drzost dlužníka nezná mezí !
Nikdy nevíš co v tom může být. Jestli jsou to nějací lichváři, půjčili mu pár korun a teď mu chtějí vzít dům a prodat ho svým kamarádům za zlomek tržní ceny, tak se ani nedivím :D

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 28 zář 2018, 12:24

To je sice fajn, ale oni chtějí zažalovat i všechny individuální investory včetně mne. Lendy mi v případě potíží nabízí bezplatnou právní pomoc, nicméně jim prý nemůže zabránit v tom, aby mě naháněli po soudech kvůli úhradě škody...Kam až se člověk může při P2P investicích dostat, to mi hlava nebere...Mám v této půjčce 200 GBP.
Naposledy upravil(a) Mirinda78 dne 28 zář 2018, 12:26, celkem upraveno 1 x.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 28 zář 2018, 12:26

Flyboy píše:
28 zář 2018, 11:31
Mirinda78 píše:
27 zář 2018, 16:27
DFL 016 a 017

Nevím, kdo z vás je zainteresován na v.u. půjčkách, každopádně dnes mi došel e-mail, že právní zástupci dlužníka budou vymáhat po Lendy a věřitelích jako náhradu škody 10 mil. liber :)

Předpokládá se, že jde o průtahy a zdržovací taktiku, každopádně drzost dlužníka nezná mezí !
Nikdy nevíš co v tom může být. Jestli jsou to nějací lichváři, půjčili mu pár korun a teď mu chtějí vzít dům a prodat ho svým kamarádům za zlomek tržní ceny, tak se ani nedivím :D
To je sice fajn, ale oni chtějí zažalovat i všechny individuální investory včetně mne. Lendy mi v případě potíží nabízí bezplatnou právní pomoc, nicméně jim prý nemůže zabránit v tom, aby mě naháněli po soudech kvůli úhradě škody...Kam až se člověk může při P2P investicích dostat, to mi hlava nebere...Mám v této půjčce 200 GBP.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od lukipeer » 05 říj 2018, 15:50

V tom mailu přišel pouze link s přístupem pouze pro ty, kteří do uvedené půjčky investovali, a s informacemi označené jako přísně důvěrné...
Co mě zaujalo, tak je hlasování na konci té zprávy, jestli souhlasím s tou náhradou škody nebo uděluji souhlas Lendy v pokračování ve vymáhání pohledávky. Na první pohled absurdní anketa, přece nebudu souhlasit s tím, abych přišel nejen o celou investovanou částku a ještě zaplatil náhradu škody přibližně ve stejné výši. Napadlo mě, jestli se tím Lendy nejistí, kdyby to náhodou nevyšlo, aby to pak mohli hodit na investory. Raději jsem proto nehlasoval pro žádnou variantu.
Mirinda78 píše:
27 zář 2018, 16:27
DFL 016 a 017

Nevím, kdo z vás je zainteresován na v.u. půjčkách, každopádně dnes mi došel e-mail, že právní zástupci dlužníka budou vymáhat po Lendy a věřitelích jako náhradu škody 10 mil. liber :)

Předpokládá se, že jde o průtahy a zdržovací taktiku, každopádně drzost dlužníka nezná mezí !

pas
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2018, 20:57
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od pas » 08 říj 2018, 21:05

Hm, já jsem kliknul první variantu (soudit se), jelikož jsem na tyhle ankety na Lendy zvyklý. O půl sekundy později mě taky napadlo, jestli jsem to nezvoral. Ale to už by bylo dost přitažené za vlasy. S tou podvodnicí s maďarským jménem za nás celou dobu vyjednává Lendy, takže každý soud musí uznat jejich zodpovědnost za celý postup - teď sice bylo "referendum" o jednom kroku, ale plno jiných kroků bylo před tím a bude i následovat. No nic, pokud nás předvolají k soudu, tak jsem rád, že tam nebudu jediný Čech. I celu bychom mohli dostat spolu. :) Investoval jsem do těch dvou půjček 300 + 350 GBP.
lukipeer píše:
05 říj 2018, 15:50
V tom mailu přišel pouze link s přístupem pouze pro ty, kteří do uvedené půjčky investovali, a s informacemi označené jako přísně důvěrné...
Co mě zaujalo, tak je hlasování na konci té zprávy, jestli souhlasím s tou náhradou škody nebo uděluji souhlas Lendy v pokračování ve vymáhání pohledávky. Na první pohled absurdní anketa, přece nebudu souhlasit s tím, abych přišel nejen o celou investovanou částku a ještě zaplatil náhradu škody přibližně ve stejné výši. Napadlo mě, jestli se tím Lendy nejistí, kdyby to náhodou nevyšlo, aby to pak mohli hodit na investory. Raději jsem proto nehlasoval pro žádnou variantu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 08 říj 2018, 21:10

pas píše:
08 říj 2018, 21:05
Hm, já jsem kliknul první variantu (soudit se), jelikož jsem na tyhle ankety na Lendy zvyklý. O půl sekundy později mě taky napadlo, jestli jsem to nezvoral. Ale to už by bylo dost přitažené za vlasy. S tou podvodnicí s maďarským jménem za nás celou dobu vyjednává Lendy, takže každý soud musí uznat jejich zodpovědnost za celý postup - teď sice bylo "referendum" o jednom kroku, ale plno jiných kroků bylo před tím a bude i následovat. No nic, pokud nás předvolají k soudu, tak jsem rád, že tam nebudu jediný Čech. I celu bychom mohli dostat spolu. :) Investoval jsem do těch dvou půjček 300 + 350 GBP
Jj, bude nás tam sedět v černo-bílem víc, těším se, každá nová zkušenost je dobrá (co tě nezabije, to tě posílí). Jen mi kur** nejde do hlavy, proč si Lendy ty společnosti, kterým půjčuje trochu líp neproklepne a tím by ušetřili moje nervy, jejich pokladničku na advokáty a určitě by i zvýšili kredibilitu celé platformy. Já z Lendy vytáhl vše co se dalo už na začátku roku a suma sumárum, když započtu všechny úroky co jsem dostal, jsem stále v mínusu (ale jen pár stovek GBP). Hořká to zkušenost!
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

ricon
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2018, 10:24
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od ricon » 17 pro 2018, 10:30

doonio píše:
08 říj 2018, 21:10
pas píše:
08 říj 2018, 21:05
Hm, já jsem kliknul první variantu (soudit se), jelikož jsem na tyhle ankety na Lendy zvyklý. O půl sekundy později mě taky napadlo, jestli jsem to nezvoral. Ale to už by bylo dost přitažené za vlasy. S tou podvodnicí s maďarským jménem za nás celou dobu vyjednává Lendy, takže každý soud musí uznat jejich zodpovědnost za celý postup - teď sice bylo "referendum" o jednom kroku, ale plno jiných kroků bylo před tím a bude i následovat. No nic, pokud nás předvolají k soudu, tak jsem rád, že tam nebudu jediný Čech. I celu bychom mohli dostat spolu. :) Investoval jsem do těch dvou půjček 300 + 350 GBP
Jj, bude nás tam sedět v černo-bílem víc, těším se, každá nová zkušenost je dobrá (co tě nezabije, to tě posílí). Jen mi kur** nejde do hlavy, proč si Lendy ty společnosti, kterým půjčuje trochu líp neproklepne a tím by ušetřili moje nervy, jejich pokladničku na advokáty a určitě by i zvýšili kredibilitu celé platformy. Já z Lendy vytáhl vše co se dalo už na začátku roku a suma sumárum, když započtu všechny úroky co jsem dostal, jsem stále v mínusu (ale jen pár stovek GBP). Hořká to zkušenost!
Je to smutny, tragicky pribeh, ve kterem jsem nasekal vsechny mozne investorske chyby. Aktualne mi tam visi 1800 GBP, nektere pujcky jsou +550 dni opozdene. Dobra zprava je, ze mi v patek poslali 188 GBP splaceni jedne opozdene pujcky. Takze se neco deje, ale je to prvni splacena pujcka asi po 3/4 roku.
Jinak tu vec s tou madarskou pani jsem taky zaregistroval a prislo mi to jak z nejake Bckove detektivky. Lituju, ze jsem do lendy kdy sel. Ale aspon jsem se naucil vetsi opatrnosti. Skoda jen, ze to tahle zkusenost stala 1800 GBP (zatim).

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 26 pro 2018, 12:43

ricon píše:
17 pro 2018, 10:30
doonio píše:
08 říj 2018, 21:10
pas píše:
08 říj 2018, 21:05
Hm, já jsem kliknul první variantu (soudit se), jelikož jsem na tyhle ankety na Lendy zvyklý. O půl sekundy později mě taky napadlo, jestli jsem to nezvoral. Ale to už by bylo dost přitažené za vlasy. S tou podvodnicí s maďarským jménem za nás celou dobu vyjednává Lendy, takže každý soud musí uznat jejich zodpovědnost za celý postup - teď sice bylo "referendum" o jednom kroku, ale plno jiných kroků bylo před tím a bude i následovat. No nic, pokud nás předvolají k soudu, tak jsem rád, že tam nebudu jediný Čech. I celu bychom mohli dostat spolu. :) Investoval jsem do těch dvou půjček 300 + 350 GBP
Jj, bude nás tam sedět v černo-bílem víc, těším se, každá nová zkušenost je dobrá (co tě nezabije, to tě posílí). Jen mi kur** nejde do hlavy, proč si Lendy ty společnosti, kterým půjčuje trochu líp neproklepne a tím by ušetřili moje nervy, jejich pokladničku na advokáty a určitě by i zvýšili kredibilitu celé platformy. Já z Lendy vytáhl vše co se dalo už na začátku roku a suma sumárum, když započtu všechny úroky co jsem dostal, jsem stále v mínusu (ale jen pár stovek GBP). Hořká to zkušenost!
Je to smutny, tragicky pribeh, ve kterem jsem nasekal vsechny mozne investorske chyby. Aktualne mi tam visi 1800 GBP, nektere pujcky jsou +550 dni opozdene. Dobra zprava je, ze mi v patek poslali 188 GBP splaceni jedne opozdene pujcky. Takze se neco deje, ale je to prvni splacena pujcka asi po 3/4 roku.
Jinak tu vec s tou madarskou pani jsem taky zaregistroval a prislo mi to jak z nejake Bckove detektivky. Lituju, ze jsem do lendy kdy sel. Ale aspon jsem se naucil vetsi opatrnosti. Skoda jen, ze to tahle zkusenost stala 1800 GBP (zatim).
Zdravím, neviděl bych to tak tragicky. Pokud máš LTV do 60%, určitě dostaneš časem minimálně 2/3 částky zpět, spíš si myslím, že to bude ještě lepší, akorát si ještě nějakou dobu počkáš. Mně u Lendy zatím visí 755 GBP, ale vypadá to, že se při vypořádávání půjček začíná blýskat na lepší časy.

Radkaaa
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2018, 12:33
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Radkaaa » 28 pro 2018, 12:46

Jel jste někdo v PBL179 - Hill House Hotel?

Market value £1 500 000, prodáno v aukci za £400 000 gross, partial repayment £180 585 (percentage 17,2 %).

Až bude krize / Brexit / kombinace, tak dostaneme zpět třeba 5 %? Snad začnu ty barabizny od Lendy kupovat sama...

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od lukipeer » 28 pro 2018, 14:54

Radkaaa píše:
28 pro 2018, 12:46
Jel jste někdo v PBL179 - Hill House Hotel?

Market value £1 500 000, prodáno v aukci za £400 000 gross, partial repayment £180 585 (percentage 17,2 %).

Až bude krize / Brexit / kombinace, tak dostaneme zpět třeba 5 %? Snad začnu ty barabizny od Lendy kupovat sama...
V portfoliu mám 5 půjček v defaultu, u kterých došlo k prodeji zajišťovacích nemovitostí. Většinou se to pohybovalo v čistém za 30-40% původního ohodnocení, ale 17% to už je masakr. Taky by mě zajímalo, kde zmizelo těch 220 tis... Takže bych u těch půjček s LTV do 60% viděl návratnost v lepším případě ve výši 1/3 a ne 2/3 jak píše Mirinda78.

Domnívám se, že Lendy nepřežije rok 2019. Nikdo už tam neinvestuje, nejsou nové projekty, pouze se dofinancovávají ty staré, více než 90% půjček v defaultu nebo stažených ze sekundáru.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 28 pro 2018, 19:46

Radkaaa píše:
28 pro 2018, 12:46
Jel jste někdo v PBL179 - Hill House Hotel?

Market value £1 500 000, prodáno v aukci za £400 000 gross, partial repayment £180 585 (percentage 17,2 %).

Až bude krize / Brexit / kombinace, tak dostaneme zpět třeba 5 %? Snad začnu ty barabizny od Lendy kupovat sama...
Uff, to je teda pěkný Vánoční dárek (myslím pro toho kupce za 400k GBP). Nevím, jaký "expert" jim to ocenil na 1.5mega. A kdyby byla krize, možná (spíš určitě) se to prodá ještě níž. Tohle je bohužel realita. Taky mám pár set liber v defaultech víc než rok a jen čekám a čekám, kdy že to někdo vykoupí za zlomek odhadní ceny.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

ricon
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2018, 10:24
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od ricon » 02 led 2019, 11:36

Mirinda78 píše:
26 pro 2018, 12:43
ricon píše:
17 pro 2018, 10:30
doonio píše:
08 říj 2018, 21:10

Jj, bude nás tam sedět v černo-bílem víc, těším se, každá nová zkušenost je dobrá (co tě nezabije, to tě posílí). Jen mi kur** nejde do hlavy, proč si Lendy ty společnosti, kterým půjčuje trochu líp neproklepne a tím by ušetřili moje nervy, jejich pokladničku na advokáty a určitě by i zvýšili kredibilitu celé platformy. Já z Lendy vytáhl vše co se dalo už na začátku roku a suma sumárum, když započtu všechny úroky co jsem dostal, jsem stále v mínusu (ale jen pár stovek GBP). Hořká to zkušenost!
Je to smutny, tragicky pribeh, ve kterem jsem nasekal vsechny mozne investorske chyby. Aktualne mi tam visi 1800 GBP, nektere pujcky jsou +550 dni opozdene. Dobra zprava je, ze mi v patek poslali 188 GBP splaceni jedne opozdene pujcky. Takze se neco deje, ale je to prvni splacena pujcka asi po 3/4 roku.
Jinak tu vec s tou madarskou pani jsem taky zaregistroval a prislo mi to jak z nejake Bckove detektivky. Lituju, ze jsem do lendy kdy sel. Ale aspon jsem se naucil vetsi opatrnosti. Skoda jen, ze to tahle zkusenost stala 1800 GBP (zatim).
Zdravím, neviděl bych to tak tragicky. Pokud máš LTV do 60%, určitě dostaneš časem minimálně 2/3 částky zpět, spíš si myslím, že to bude ještě lepší, akorát si ještě nějakou dobu počkáš. Mně u Lendy zatím visí 755 GBP, ale vypadá to, že se při vypořádávání půjček začíná blýskat na lepší časy.
V problematickem DFL017 mam 150 GBP a v hlasovani jsem volil soudni vymahani. LTV vetsiny pujcek mam 50-70%. Vsechno ztraceno neni, ale nejsem optimista :(

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od mullah » 02 led 2019, 20:50

Prave mi dosiel dopis od pravnikov, ktori zastupuju viacerych investorov DFL016 a DFL017 s ponukou pravnej pomoci. Ak som spravne pochopil co sa tam pise, tak pravnici dlznika sa zatial snazia vymahat peniaze len od investorov v ramci Anglicka a Walesu, mozno usudili ze sa im neoplati medzinarodny pravny spor. V kazom pripade, ak by podali staznost aj na nas (orig. Claim Form), tak mame 2 tyzdne na to, aby sme sa k nej formalne vyjadrili, v opacnom pripade sa automaticky uznava za platnu. Cize ja zatial vyckavam a dufam ze mna nahanat nebudu, aj preto, ze tam mam necelych 100 libier.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Jan » 02 led 2019, 21:44

mullah píše:
02 led 2019, 20:50
Prave mi dosiel dopis od pravnikov, ktori zastupuju viacerych investorov DFL016 a DFL017 s ponukou pravnej pomoci. Ak som spravne pochopil co sa tam pise, tak pravnici dlznika sa zatial snazia vymahat peniaze len od investorov v ramci Anglicka a Walesu, mozno usudili ze sa im neoplati medzinarodny pravny spor. V kazom pripade, ak by podali staznost aj na nas (orig. Claim Form), tak mame 2 tyzdne na to, aby sme sa k nej formalne vyjadrili, v opacnom pripade sa automaticky uznava za platnu. Cize ja zatial vyckavam a dufam ze mna nahanat nebudu, aj preto, ze tam mam necelych 100 libier.
Ech...
řeklo by se UK, právně vyspělé prostředí, a ono toto. Nějak se mi nedaří pochopit, jak je toto vůbec možné...
Držím palce.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Saraph » 03 led 2019, 09:04

mullah píše:
02 led 2019, 20:50
Prave mi dosiel dopis od pravnikov, ktori zastupuju viacerych investorov DFL016 a DFL017 s ponukou pravnej pomoci. Ak som spravne pochopil co sa tam pise, tak pravnici dlznika sa zatial snazia vymahat peniaze len od investorov v ramci Anglicka a Walesu, mozno usudili ze sa im neoplati medzinarodny pravny spor. V kazom pripade, ak by podali staznost aj na nas (orig. Claim Form), tak mame 2 tyzdne na to, aby sme sa k nej formalne vyjadrili, v opacnom pripade sa automaticky uznava za platnu. Cize ja zatial vyckavam a dufam ze mna nahanat nebudu, aj preto, ze tam mam necelych 100 libier.
Také mi to přišlo. Poté, co jsem si to přečetl, u mě tato platforma klesla ještě níž, než doposud byla (což nebylo zrovna vysoko). Takovéhle věci si má Lendy vyřešit samo a neobtěžovat s tím nás. Naše věc to není.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 05 led 2019, 18:54

V DFL017 jsem taky namočený, dopis (alias zdržovací taktika dlužníka) mi zatím nedorazil. Předpokládám, že v nejbližší době dostanu zásilku, je dobře, že šílená Maďarka omezila žalobu na Vel.Británii.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Flyboy » 05 led 2019, 21:13

Radkaaa píše:
28 pro 2018, 12:46
Jel jste někdo v PBL179 - Hill House Hotel?

Market value £1 500 000, prodáno v aukci za £400 000 gross, partial repayment £180 585 (percentage 17,2 %).

Až bude krize / Brexit / kombinace, tak dostaneme zpět třeba 5 %? Snad začnu ty barabizny od Lendy kupovat sama...
Nevěřím tomu, že by tyto nemovitosti byly přeceněny o 300% bez vědomí Lendy. Tohle bylo možné snad jen u nás po převratu a to v tom byli namočení všichni od majitele, přes znalce až po bankéře, který tu půjčku schvaloval.
Spíš budou Lendo jen šmejdi kteří okrádají buď jen investory nebo i samotné majitele nemovitostí. U nás je úplně běžné, že na nemovitost v ceně 3 miliony půjčí lichváři 1 milion a pak ji prodají kamarádovi v tzv "dražbě" za 500 tisíc. Dlužník skončí na ulici a ještě bude do konce života platit zbytek dluhu...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů