Fundingsecure


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Fundingsecure

Příspěvek od sollar » 13 říj 2016, 02:58

Finlordi nám doporučili jednu anglickou chuťovku.

https://www.fundingsecure.com/

Tak zatím v rychlosti....
Úvěry od 500£ do 500 000£
Zajištěné LTV?
úroky od 9% do 13%
délka úroku 6 měsíců

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 10 lis 2016, 18:20

Zatím zaregistrováno, ošáhám Vám si pomale platformu a čekám až bude lepší načasování na nákup GBP. Jestli už člověk investuje třeba na SavingStream tak je to víceméně podobné, není tam možnost AutoInvestu, takže kdo dřív příjde, ... Ale úvěru je tam celkem dost, většina je jich zajištěna nemovitosmi, ale zrovna min. týden tam byli jedny Rolexky, obrazy, zlato, pozemky, apod. Úrok mezi 10-15 %
Naposledy upravil(a) doonio dne 15 lis 2016, 23:56, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od Finlord » 15 lis 2016, 14:57

sollar píše:Finlordi nám doporučili jednu anglickou chuťovku.

https://www.fundingsecure.com/

Tak zatím v rychlosti....
Úvěry od 500£ do 500 000£
Zajištěné LTV?
úroky od 9% do 13%
délka úroku 6 měsíců
Tak jsme uveřejnili slíbenou analýzku na FundingSecure. Nám se platforma docela líbí - možní více než SavingStream:
https://finlord.cz/2016/11/p2p-fundings ... ifikujeme/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 15 lis 2016, 23:53

Finlord píše:
Tak jsme uveřejnili slíbenou analýzku na FundingSecure. Nám se platforma docela líbí - možní více než SavingStream:
https://finlord.cz/2016/11/p2p-fundings ... ifikujeme/
Nesetkali jste se při nákupu na Secondary market s poviností či upozorněním při splatnosti úvěru platit nějakou daň? Čerpal jsem i informace od jednoho investora ze zahraničí, a ten tam napsal tohle:

The other secondary market complaint was the tax implications of buying late term loans. Since Funding Secure pays the full interest owed at the end of the loan term, buyers on the secondary market are responsible for paying tax on the total amount of interest no matter when they purchased the loan piece. Let me give you an example why this is bad for the buyer:

Martin places his loan piece for sale on the secondary market with one month remaining on the loan. Percy purchases Martins loan piece and one months later when the loan completes, Percy realises his tax statement reports the entire 6 months of interest from the purchased loan piece.

This is the reason I only use the secondary market to buy brand new loans and to sell loans. Until Funding Secure changes the way this works, I suggest you steer clear of purchasing any loan pieces on the secondary market unless the loan pieces are newly issued loans.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od Finlord » 16 lis 2016, 10:20

doonio píše:
Finlord píše:
Tak jsme uveřejnili slíbenou analýzku na FundingSecure. Nám se platforma docela líbí - možní více než SavingStream:
https://finlord.cz/2016/11/p2p-fundings ... ifikujeme/
Nesetkali jste se při nákupu na Secondary market s poviností či upozorněním při splatnosti úvěru platit nějakou daň? Čerpal jsem i informace od jednoho investora ze zahraničí, a ten tam napsal tohle:

The other secondary market complaint was the tax implications of buying late term loans. Since Funding Secure pays the full interest owed at the end of the loan term, buyers on the secondary market are responsible for paying tax on the total amount of interest no matter when they purchased the loan piece. Let me give you an example why this is bad for the buyer:

Martin places his loan piece for sale on the secondary market with one month remaining on the loan. Percy purchases Martins loan piece and one months later when the loan completes, Percy realises his tax statement reports the entire 6 months of interest from the purchased loan piece.

This is the reason I only use the secondary market to buy brand new loans and to sell loans. Until Funding Secure changes the way this works, I suggest you steer clear of purchasing any loan pieces on the secondary market unless the loan pieces are newly issued loans.


Dobrý den, na FS to trochu pomotali, protože při prodeji úvěrů na sekundáru započítavají alikvotní úrokový výnos, ale daňovou povinnost má jenom investor, který ten dluh drží ve splatnosti. A hlavně musí zaplatit 100 % daně, což jde trochu proti selské logice. K tomu je nutné uvést, že prémie na sekundáru FS není považovaná za kapitálový zisk. Tady je text z FS platformy:


Seller
The funds received by the seller of a loan part on the secondary market are considered a capital transfer, plus a premium paid as an incentive, in payment for the original capital lent. They are therefore not reported to HMRC and are not liable for income tax.

Buyer
The buyer pays for the capital of the loan part, together with any premium. When the loan completes the buyer will be responsible for all income tax liability on the full interest earned. FundingSecure are required by HMRC to report this interest paid to UK individuals at the end of each tax year.

CAPITAL GAINS TAX
Secondary market transactions are considered to be purchases / sales of the original loan. As such they are not liable for capital gains tax. Any premium or discount paid / received is consdiered as an incentive, not as a profit or loss.


Holt britská daňová legislativa je náročná a dost nepřehledná. FS daně neodvádí, to je na investorovi. Nicméně museli tým postrašit, protože na konci roku musí FS svému britskému regulátorovi uvést, kolik vyplatili UK investorům na úrocích. Regulátor pak má přehled o očekávaných daních a může neplatiče stíhat.
Řešení pro nás v ČR a SR:
-primárně musíme uvést, že my se musíme řídit naší legislativou a daně odvádět tady. Z toho vyplývá, že by mohlo projít, pokud bychom zdaňovali jenom tu část úrokového výnosu, která nám náleží (česká daňová legislativa je tady v rozporu s britskou, nicméně existuje mezi nimi dohoda o zamezení dvojího zdanění). Pokud jsme na sekundáru koupili úvěr měsíc před splatnosti, tak jenom ten jeden měsíc. Jen se pak může stát, že britský regulátor požádá českou finanční správu o prošetření - toto spíš může nastat při velkých investičních částkách. Pokud bychom my zdanili jenom tu naší část, tak najednou vznikne ve výběru daní díra, protože ten původní investor si svoji část nezdaní. No a pak po zdlouhavém šetření bychom asi tu daň museli částečně doplatit ve výši naši daňové sazby, protože od toho původního investora to nikdo nevytáhne - to se jenom domníváme, nikdy jsme nic podobného nezažili.
-kupovat jenom úvěry na primárním trhu anebo na sekundáru s dlouhou splatností a vyhnout se tak komplikacím - takovýchto úvěrů je na platformě docela hodně
-kupovat úvěry za diskont - pak bude dostatek peněz na daňovou povinnost

Jinak už nám přišlo několik žádostí, abychom sepsali text, jak zdaňovat P2P investice. Snad ještě teď v listopadu na to připravíme velký článek. Už teď můžeme uvést, že to bude pěkně náročný text, protože různé platformy to vykazují jinak. A také daňová legislativa není moc na P2P investice připravena.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 11 led 2017, 17:50

Tak jsem trochu využil vlnkování USD/GBP a prodal pár dolarů a nakoupil libru. Převod jsem provedl v pondělí přes RoklenFX a dnes přistála částka na FS účtě. Zatím to vypadá tak, že je tam 5 půjček, všechny za stejný 13% úrok, jsou to všechno nemovitosti, nicméně jsem v minulosti zahlédl i auta, umělecká díla, šperky, apod... jen nejsem velký odborník třeba na nějaké malby, takže jsem docela skeptik věřit tomu, jestli ten obraz je pravý nebo ne, i když je většinou přiložen nějaký PDF dokument, který ověřuje pravost, ale člověk nikdy neví...
mt.png
mt.png (15.55 KiB) Zobrazeno 58114 x
Ohledně toho nákupu na Secondary market, vysvětlují to takto:
mt1.png
mt1.png (23.23 KiB) Zobrazeno 58111 x
Podle tedy výše uvedeného příkladu, tak těch 4,24GBP je úrok z těch 100 GBP od uveřejnění úvěru do dnešního dne, jen nechápu proč to je přičteno k celkově ceně, kterou mám platit? Nemám já platit jen daň z těch úroků? Jsem se v tom secondary marketu mírně ztratil.

Jinak už nám přišlo několik žádostí, abychom sepsali text, jak zdaňovat P2P investice. Snad ještě teď v listopadu na to připravíme velký článek. Už teď můžeme uvést, že to bude pěkně náročný text, protože různé platformy to vykazují jinak. A také daňová legislativa není moc na P2P investice připravena.
Taky už netrpělivě očekávám článek na uvedené téma. Taky z toho nejsem 2x chytrý podle jaké metodiky danit/nedanit. Ale přijde mi logické danit až při výběru. Takhle bych nasypal třeba na FS 2000 GBP, a zdanil úroky(nevybral bych je, ale reinvestoval), nicméně by třeba za 2 roky celá platforma zbankrotovala, tak ty peníze už asi neuvidím.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Melisko
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2017, 00:24
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od Melisko » 12 dub 2017, 01:04

ahojte

Tiez sa vam stava v poslednej dobe ze na fundinsecure kratko po nalogovani vas odpoji s hlaskou: "K tomuto webu sa nedá pripojiť"

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od Joshua » 21 čer 2017, 13:07

Ahoj, měl bych dotaz. Rozhodl jsem se něco málo poslat na FundingSecure, jakožto potenciální alternativu Lendy do budoucna. Teprve se v tom snažím nějak zorientovat.

Nevíte co znamená zapnutí "roll-over"? resp. co jsou "renewing loans". Nějak nevím, co si pod tím představit.

EDIT: Předtím jsem si nevšiml.. stačí číst :).

Kód: Vybrat vše

Sometimes at the end of a loan, the borrower will repay the interest and request another loan for the same amount or, occasionally, an increased amount. If this is set to yes (green tick), you will receive your interest at the end of the first loan and your investment will automatically be put back into the new loan. Please note: You are able to change this at any point, up until the initial loan is closed for repayment by toggling the tick/cross. Once the loan has entered the closing stage, this icon will appear faded in colour and cannot be changed through this page. The loan is only renewed once the new loan has been fully funded and the interest on the old loan is paid up to that date. For renewals, interest on the new loan starts from that same date.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od Saraph » 14 črc 2017, 08:42

Tak včera jsem se taky rozmohl na FundingSecure. Ten sekundární trh je trochu zvláštní. Našel jsem tento kalkulátor, docela se hodí:

https://p2pblog.co.uk/funding-secure-se ... alculator/

Kupujete nebo prodáváte někdo na sekundárním trhu? Dáno, že kupující musí zaplatit úrok, který na investici nabyl do té doby, připadá mi tam skoro všechno jako docela špatná nabídka. Zejména cokoli pod 100 zbývajících dní mi připadá úplně otřesné a to i přesto, že je tam diskont.

Doonio: S tím zvláštním daněním bych si jako investor mimo UK nedělal hlavu. Nemusíme se řídit tím, co nám říkají nějaké britské zákony. Prostě zdaním svoje zisky.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 14 črc 2017, 10:27

Saraph píše: Kupujete nebo prodáváte někdo na sekundárním trhu? Dáno, že kupující musí zaplatit úrok, který na investici nabyl do té doby, připadá mi tam skoro všechno jako docela špatná nabídka. Zejména cokoli pod 100 zbývajících dní mi připadá úplně otřesné a to i přesto, že je tam diskont.
super kalkulačka a i ten web nabízí plno zajímavých informací. Díky. Já na sekundáru nenakupuji ani jsem tam zatím nic nestřelil, mám už sice cca 2 úvěry po splatnosti, ale líbí se mi na FS, že skoro každý týden dávají nějaký LOAN update, jak se situace vyvíjí, takže má člověk přehled co se děje...oproti třeba Twinu, když jsem se jen tak ze zvědavosti ptal, že mám úvěr v DEFAULTU už asi 10 měsíců a žádný update info, žádný informace o vykoupení, atd.. V tomhle je FS super.

Když už člověk chce nakupovat ze sekundáru, vyplatí se úvěry, které jsou docela mladé, a nezaplatíš tam právě tolik na těch úrocích(jak jsi zmínil Saraph), který tam za tu dobu naskákali. Ono je toho dost na primáru, takže pokud nepotřebuješ urgentně CASH, nevidím důvod pro sekundár.


EDIT: Zaznamenal jsem první default v mém portfoliu: Wimbledon Construction - Renewal (2620469502)
The status on one of your investments has been changed to "Unredeemed", meaning it has been formally defaulted as we have determined the loan to be "irrecoverable" in accordance with SAIM 12050. This means that it is eligible to be offset against interest earned for income tax purposes.
This does not mean that you have lost money, as we retain the security and will continue with the appropriate action to recover funds. In the meantime, interest will continue to accrue up to the point of sale.
Tak jsem zvědav jak toto dopadne, má někdo obdobnou zkušenost?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Finlord » 15 lis 2017, 14:21

Hezký den, na FundingSecure jsme měli ukázkový default na větrné turbíně. Udělali jsme k tomu článek, aby zejména začátečníci věděli, v čem jsou na P2P problémy:
https://finlord.cz/2017/11/lekce-fundin ... lt-pujcky/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 17 lis 2017, 08:24

Finlord píše:Hezký den, na FundingSecure jsme měli ukázkový default na větrné turbíně. Udělali jsme k tomu článek, aby zejména začátečníci věděli, v čem jsou na P2P problémy:
https://finlord.cz/2017/11/lekce-fundin ... lt-pujcky/
Super, díky za článek..Měl by jen zajímalo, jestli je někde možné zjistit kolik byly ty náklady na to ten úvěr prodat, počítám, že tam se nijak neomezovali a vzali si plnou částku, co jim patří a zbytek holt se dal napospas věřitelům (kterým toho ale moc nezbylo).
Čekal bych u takového úvěru, že se vrátí aspoň jistina, když se projekt větrné elektrárny prodá místo 1,56 mil GBP za něco málo přes 300 tis. GBP, tak někdo udělal velice dobrý kup a my docela ostrouhali.

Tohodle já se asi bojím víc než nějaké krize, koupíte uvěr se solidním LTV, spadne do defaultu a tam se prodá za pakatel. Pokud člověk investuje/diverzifikuje po malých částkách (viz. Finlord za 25GBP) , tak nemá čas nějak detailně zkoumat "valuation".
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Saraph » 31 led 2018, 08:20

Kdo jste ještě aktivní na téhle platformě? Jste tu spokojení?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Joshua » 31 led 2018, 12:41

Jsem aktivní, vložil jsem přibližně 500 liber na testování, dávám 25 liber na úvěr. Stav účtu je něco kolem 530 liber po 4 měsících. Po zkušenostech na Lendy jsem si dal podmínku neinvestovat do LTV více jak 50%. Pár úvěrů už mám splaceno, v současnosti jsou z mého portfolia 3 po splatnosti a soudě dle aktualizací se zaslání peněz řeší. Jsem na vážkách, jestli doporučit. Já hledal alternativu, která bude fungovat lépe, než Lendy, což FundingSecure v současnosti splňuje. Ještě aby ne, vlastně všechno co mám funguje lépe, než Lendy.

Uvidím, jak platforma pojede třeba po 150 dalších dnech, až se všechny úvěry dostanou do fáze splácení.

// Vtipná věc. V době psaní příspěvku se mi 1 úvěr splatil :). Takže jen 2 po splatnosti.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Saraph » 31 led 2018, 13:13

Přemýšlím právě, že bych z P2P zůstal jen na Mintosu. Jak jsem se aktivně pustil do burzy, připadá mi dávání penez tam celkově zodpovědnější. Mintos je super, ale zase nemůžu mít všechno jen tam. Jak říkáš, „po zkušenosti s Lendy“, tak mě už nepřipadají tak přívětivé portály, které ohodnocení „negarantují“, ale jen podkládají nějakým kolaterálem. Když už bych od burzy chtěl oddiverzifikovat nemovitosti, tak nejspíš stejně udělal lépe, kdybych koupil ETF typu REIT.

Další důvod, proč už nejsem tak nadšen z FS, je ten, že nové investice jsou v jednom kuse samé „renewaly“ a jediné, do čeho hodlám investovat, jsou nové půjčky.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Joshua » 31 led 2018, 13:28

Já tomuhle argumentu rozumím a vidím to velmi podobně. U ETF je ta likvidita někde úplně jinde, já jsem už vnitřně připraven na to, že z Lendy budu peníze vyndavat další 2 roky. Ty renewaly se mi také moc nelíbí, pár vybraných jsem zkusil, ale jinak se snažím se jim vyhýbat.

Svou aktivitu chci také více rozšířit na burzu a P2P si nechat jako takový koníček. Snad jak říkáš, krom Mintosu, který funguje dobře.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 31 led 2018, 18:32

U mě zatím vede FundingSecure nad Lendy na plné čáře, mám tam asi stejný obnos peněz (pár tisíc liber). Z toho aktuálně jen 1 default, kde to byla moje začátečnická chyba a nevěděl moc co znamenají slova jako (1st charge, atd..) Takže jsem na frajera investoval 100liber do 3rd charge, s 70% LTV, takže už jsem se s těmi penězi rozloučil, ale jinak splátky se splácejí (často na hranici splatnosti- ještě se mi žádná nezplatila dřív, většinou týden/dva po splatnosti).

Takže jsem aktivním a můžu říct že i spokojeným investorem už asi rok. Rovněž se snažím aktuálně investovat jen do nových úvěrů, případně do těch který jsou v první obnově (1st renewal).

Jako alternativa dobrá a beru to přesně taky jako diverzifikaci, nemít vše v jednom košíku. Z Lendy se pomale stahuji a už tam aktivně neinvestuji, jen to nechávám dojet.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Bubák » 09 dub 2018, 14:59

Jste ještě někdo na FundingSecure? Já jsem začínal v létě 2017 a aktuálně mám 16 z 58 loanů zpožděných. Očekávám, že jich bude víc, protože jestli byly všechny na cca půl roku, pak léto 2017 + půlrok = zima 2018. V té době se objevil první zpožděný loan a jejich množství se každým měsícem nabaluje...

Délka zpoždění nijak nekoreluje s LTV...

Fascinuje mě, že jsou zpožděné třeba úvěry s movitou zástavou, třeba proti obrazu. To ten obraz jako nemá FundingSecure u sebe? "Kdybych nesplácel, tak vám ten obraz ochotně přinesu na zlatém podnose, nebojte" :) Teď je otázkou, jestli je vůbec zástava na ty nemovitosti...

Každopádně exituju - už asi 3 týdny tam není nic rozumného k zainvestování a množství delayů se stále zvětšuje...

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Joshua » 09 dub 2018, 18:37

Bubák píše:Jste ještě někdo na FundingSecure?
Na FS jsem. Poslal jsem tam zkušebně 500 liber, v současnosti držím a nenavyšuji. Aktuálně mám zpožděno 4 z 21 půjček. Vše LTV pod 45 po minimálních částkách 25 liber.

Také mám pocit, že u nových úvěrů není z čeho vybírat (bohužel ani na sekundáru). Všechno prodloužení, případně několikátá půjčka u stejného dlužníka nebo vysoké LTV. Popravdě taky z nich nějak zvlášť odvařený nejsem, ale zatím reinvestuji. Máš nějaké zkušenosti s prodejem na sekundáru? Já mám imho docela zajímavé kousky, tak počítám, že kdybych se rozhodl, mohlo by to jít rychle.

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Bubák » 09 dub 2018, 20:09

Na sekundáru jsem se snažil prodávat když maturita klesla pod 2 měsíce za par cenu (+/- 0,00 %) a prodaly se maximálně jednotky kusů, tak jsem se na to vyprdl. Zas se nechci za každou cenu zbavit kvalitních úvěrů a nechat si do splatnosti jen trash...

Nákupy na sekundáru nedělám vůbec - uplně jsem nepochopil počítání úroků a daní a výběr taky nic moc. Nechám to dojet a balím kufry...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti