PeerBerry.com


web: www.peerberry.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od zbynhu » 02 zář 2018, 18:26

Havlos píše:
02 zář 2018, 11:12
Posílaly jste si tam peníze přes bankovní účet nebo revolut atd. ?
Přes Revolut, ráno zadaný převod, odpoledne na účtu.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Srpnové novinky

Příspěvek od zbynhu » 12 zář 2018, 20:13

Peerberry.png
Peerberry.png (84.53 KiB) Zobrazeno 11181 x
Nejvíc mě trápí pokles úroků u půjček k dispozici na 10%... Výše úročené AI nechytá.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Zářijové novinky

Příspěvek od zbynhu » 19 říj 2018, 19:31

Peerberry.png
Peerberry.png (109.1 KiB) Zobrazeno 11084 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Credit Star nově na Peerberry

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2018, 19:23

Zajímavá novinka- ano zatím půjčky jen z Ruska, ale pokud jde o stejný Credit Star, který je nyní na Mintosu, mohlo by to do budoucna znamenat jeho přesun na tuto platformu (přeci je vlastněná Aventus Group, která vlastní i Credit Star).
Today we would like to welcome new country on board! From now you can invest in Russian short-term loans issued by Credit Star (owned by Aventus Group). Loans on the marketplace are listed in euros with 12% annual interest rate.

Although relatively new to the market, Credit Star has used Aventus Group’s knowledge, experience and FinTech solutions to successfully launch operations in Russia, in September of 2018. Credit Star offers short-term loans from 1 000 RUB to 30 000 RUB to Russian citizens. The company’s mission is to be locally known as an easy to use, transparent and reliable personal loan provider. Yet, the company is satisfied with the start and expects stable growth for the future.

Risk management is one of the most important tasks for PeerBerry, therefore, Aventus Group has signed Guarantee agreement which ensures to provide the additional collateral for these Russian loans. Accordingly, Credit Star offers a buyback guarantee for loans that are late for more than 60 days. Thus, investors could feel secured by double guarantee.

Taking into consideration legal requirements, investors are able to obtain exposure to Credit Star loans by investing in loans issued by Aventus Capital LLC.

You can find Credit Star's loans by choosing country or loan originator filters at a top of your invest page on PeerBerry. Please note that if you use auto-invest, then do not forget to update your auto-invest portfolio settings accordingly!
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Navýšení úroků

Příspěvek od zbynhu » 26 lis 2018, 18:45

No vida, že to jde i zvyšovat a ne stále dolů a dolů jako Mogo... :)
Peerberry.jpg
Peerberry.jpg (69.26 KiB) Zobrazeno 10892 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od zbynhu » 14 led 2019, 19:13

Nový poskytovatel na Peerberry z Ukrajiny. Dlouhodobé autopůjčky. Jištěné údajnou dvojnásobnou BBG.

Jinak nabídka půjček je nyní solidní, žádný cash drag. Většina půjček 11-12%.
Zatím jsem se ovšem stále neodhodlal svůj testovací vklad navýšit. Možná až klesnou úroky na Mintosu.
peerberry.jpg
peerberry.jpg (195.11 KiB) Zobrazeno 10642 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od zbynhu » 18 led 2019, 18:27

Shrnutí roku 2018 na Peerberry:
peerberry.png
peerberry.png (119.9 KiB) Zobrazeno 10608 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Noví poskytovatelé z Kazachstánu

Příspěvek od zbynhu » 16 úno 2019, 14:36

This week we let our maximalism play and, obviously, let the platform blossom to its full potential. Our team is delighted to introduce you not just one but two new loan originators from the Republic of Kazakhstan (Aventus Group). The most obvious advantage is that you will have more diversity and opportunities for investing on PeerBerry.

Kredit7.kz is one of the fastest growing short-term consumer lenders in Kazakhstan. The company has launched in October of 2017. During 2018, Kredit7 issued loans to more than 32 000 customers. The company ensures complete transparency for the clients, additionally, there are no hidden fees. At the end of 2018, its net loan portfolio amounted to EUR 1.3 million (where overdue is less than 90 days). Accordingly, the company expects stable growth in the future.

Kredit7 offers to invest in short-term Kazakhstan-issued loans of up to 352 EUR with a repayment deadline of 31 days on PeerBerry. The return on investment - 12 %. Taking into consideration legal requirements, investors are able to obtain exposure to Kredit7 loans by investing in loans issued by CJSC Aldega.

The other new loan originator is auto-leasing company Automoney.kz. The company operates in Kazakhstan since October of 2018. Since the beginning, car loans have reached highly demand in the market. The company issues car loans to individuals, with the right to drive and the leasing. The company seeks to use advanced European standards and values in the business. Every loan uses the car being financed as collateral. Additionally, to ensure their transparency and reliability they use new technologies: GPS-monitoring equipment is installed on every car. At the end of January of 2019, the overdue rate was 0%.

The average loan is 2,914 Eur. Car loans will range between 500 Eur and 12,000 Eur with terms from 3 to 36 months on the marketplace. The return on investment: from 12.2% to 13%.

Our platform offers a buyback guarantee for all loans that are late for more than 60 days.
Poskytovatelé v poslední době přibývají solidním tempem a i úrokové sazby rostou. Problematické vidím zejména stáří poskytovatelů, vždy jsou to velmi mladé společnosti bez jakékoliv historie. Je krásné chlubit se 0% splátek po splatnosti, ale když jste v té době na trhu 3 měsíce...

Každopádně platforma zatím šlape, žádný cash drag a evidentně se snaží do toho šlapat a rozvíjet, takže jen tak dál.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Lednové novinky Peerberry

Příspěvek od zbynhu » 20 úno 2019, 19:58

Peerberry utěšeně roste.

Špatná zpráva je, že kočka CEO skončila a nahradil ji nějaký ošklivák :lol:
Teď budu muset při každém newsletteru koukat na něj :lol:

peerberryleden.png
peerberryleden.png (105.5 KiB) Zobrazeno 10386 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od jejinka » 25 úno 2019, 14:10

Dokázal jste se někdo dostat k finančním ukazatelům platformy nebo mateřské společnosti? Jsou ziskoví?

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od eNaia » 25 úno 2019, 21:45

Nope, nasla jsem akorat placene stranky, treba: https://company.lursoft.lv/en/av-market ... 0203073653 nebo https://www.ur.gov.lv/lv/legal-entity/?id=40203073653 ... za 2018 stejne jeste vysledky nemaji... oficialne ;-)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od Joshua » 26 úno 2019, 08:56

jejinka píše:
25 úno 2019, 14:10
Dokázal jste se někdo dostat k finančním ukazatelům platformy nebo mateřské společnosti? Jsou ziskoví?
I když měli parádní růst, tak si nemyslím, že budou hned po prvním roce ziskoví. Mintosu to taky pár let trvalo. Spíš by mě zajímala kvalita jednotlivých originatorů, mohli by k tomu něco zveřejnit přímo na svých stránkách aby trošku přidali na transparentnosti.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od jejinka » 26 úno 2019, 09:28

To každopádně. Oni tam tedy něco napsáno mají, ale naprosto nedostatečné. Jen takové PR.

Pujcka7
Pujcka7 has been operating on the Czech Republic market since 2012. The company is a member of the APNÚ (Association of Non-Bank Loans Providers). Pujcka7 pays great attention to the assessment of clients’ finances and commitments. Since the beginning more than 70 000 satisfied clients have put trust in their services. Not in vain the company is recognized as one of the most favorable non-bank loans lenders in Czech market. Key figures of Pujcka7: Amount of issued loans in 2018 I Q: 2.248.320 EUR; Revenue in 2018 I Q: 1.461.199 EUR; Active portfolio at the end of 2018 I Q (where overdue is less than 90 days): 1.741.497 EUR.

https://peerberry.com/en/about

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 152
Registrován: 28 bře 2019, 16:15
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od mithrannin » 21 dub 2019, 19:27

Používá někdo aktuálně tenhle portál? Mě tam vyděsilo, že z prvních pár set € co jsem tam zkusil poslat je skoro polovina 30+ dní zpožděná, má někdo pozitivnější zkušenosti?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od zbynhu » 22 dub 2019, 07:15

mithrannin píše:
21 dub 2019, 19:27
Používá někdo aktuálně tenhle portál? Mě tam vyděsilo, že z prvních pár set € co jsem tam zkusil poslat je skoro polovina 30+ dní zpožděná, má někdo pozitivnější zkušenosti?
Mám v prodlení cca třetinu půjček. Moc to nesleduju - na portál lezu jednou za 14 dní, abych jen koukl, zda je vše ok.
Naposledy mě zarazilo, že nemám vše rozinvestované - krátkodobé půjčky v nabídce byly jen 11% a níž - mám AI nastavený přísněji. Navíc takový výnos je v době hojnosti na Mintosu velmi slabý.
Jinak ale portál šlape, sleduju i čísla a každý měsíc rostou.
Dávám sem newsletter za březen.
unnamed.png
unnamed.png (81.68 KiB) Zobrazeno 9726 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 152
Registrován: 28 bře 2019, 16:15
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od mithrannin » 18 kvě 2019, 10:41

Za mě v posledním měsíci určitě pozitivní vývoj co se týče splátek, momentálně mám 90% current, nicméně pozoruju to, co říkal zbynhu - momentálně tam moc nejde sehnat nic za víc než 11 p.a., což při konkurenci vůbec nemotivuje k navyšování investic.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 578
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 335
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od Nikituska » 19 kvě 2019, 15:10

Já tam mám jen € 1 400 a autoinvest na 12% a víc a málokdy mám plně nezainvestováno (maximálně jednotky/desítky € na jednotky dnů)...

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od Skejwi » 21 kvě 2019, 11:18

Mně se PeerBerry líbí, mám ho jako hlavní diverzifikaci vůči Mintosu. Mám zainvestováno plně s výnosem 10,30%, což je plus mínus cíl i na mém Mintosu (10,90%). Hlavní pro mě je důsledná kontrola rizika a rozklad mezi kvalitní nebankovky, takže já jsem tu happy.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 152
Registrován: 28 bře 2019, 16:15
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od mithrannin » 22 kvě 2019, 13:42

Skejwi píše:
21 kvě 2019, 11:18
Mně se PeerBerry líbí, mám ho jako hlavní diverzifikaci vůči Mintosu. Mám zainvestováno plně s výnosem 10,30%, což je plus mínus cíl i na mém Mintosu (10,90%). Hlavní pro mě je důsledná kontrola rizika a rozklad mezi kvalitní nebankovky, takže já jsem tu happy.

Tím kvalitním rozkladem máš na mysli inherentní nastavení Peerberry, nebo nějaký vlastní výzkum a omezení na určitou podmnožinu? Já žádnou agregaci informací o loan originatorech a jejich kvalitě nenašel, pokud něco máš, určitě by mě to zajímalo :)

peterk99
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2019, 16:03
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PeerBerry.com

Příspěvek od peterk99 » 22 kvě 2019, 22:05

Zpočátku jsem měl mnoho půjček, které byly pozdě, ale teď se věci poněkud normalizovaly. co si myslíte o výkonu půjčky na PeerBerry?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů