Diskuze ke konkrétním půjčkám


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od zbynhu » 27 kvě 2018, 09:31

Aktuálně mi půjčka v českých korunách 1572630-01 od poskytovatele ACEMA překročila 60 dní po splatnosti.
Zajímavé je, že k této situaci již jednou došlo a pak dlužník najednou uhradil veškeré splátky v prodlení.
Co nechápu, je různá výše penále za každou z těchto splátek - viz screen. Nemá někdo přehled, čím může být různé penále každý měsíc způsobeno?
Máte v této půjčce také někdo zainvestováno?

Napsal jsem na podporu, jestli mi zjistí k důvodům nesplácení více.
ACEMA 60+.jpg
ACEMA 60+.jpg (91.67 KiB) Zobrazeno 7283 x

Edit (Saraph): Přejmenoval jsem vlákno, aby v případě budoucích diskuzí ohledně konkrétních půjček nemusely být pokaždé zakládána nová vlákna.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od Jan » 27 kvě 2018, 17:23

Čistě hypoteticky a spekulativně by to mohlo být. že dlužník uhradil větší část splátky, takže pokuta se počítala z malého zbytku (říjen), listopad by byl z plné částky a leden jen za krátkou dobu prodlení.
Nějaké pokuty mám od Moga, ale moc smyslu to nedává, takže se po tom moc nepídím a nesleduju to.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od zbynhu » 05 čer 2018, 20:19

zbynhu píše:
27 kvě 2018, 09:31
Aktuálně mi půjčka v českých korunách 1572630-01 od poskytovatele ACEMA překročila 60 dní po splatnosti.
Zajímavé je, že k této situaci již jednou došlo a pak dlužník najednou uhradil veškeré splátky v prodlení.
Co nechápu, je různá výše penále za každou z těchto splátek - viz screen. Nemá někdo přehled, čím může být různé penále každý měsíc způsobeno?
Máte v této půjčce také někdo zainvestováno?
Tak na dnešek mi byla půjčka předčasně vykoupena. Vzhledem k několika neuhrazeným splátkám velice vítaná zpráva:)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od Jan » 26 říj 2018, 17:29

Mogo - kolaterál jachta :o)
https://www.mintos.com/en/3196905-01
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od vyvar z ovaru » 29 říj 2018, 12:41

Jan píše:
26 říj 2018, 17:29
Mogo - kolaterál jachta :o)
https://www.mintos.com/en/3196905-01
Chlapci se slozili a koupili lodicku na rybareni? :mrgreen:
Obrázek

cyxyc
Příspěvky: 19
Registrován: 07 říj 2018, 18:53
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od cyxyc » 07 lis 2018, 08:57

Co si myslíte o tomhle? (jsem v p2p zelenáč. rád uvidím, jak o půjčkách uvažujete).

Obrázek

-je pro vás capitalia dostatečně důveryhodná? podle mintosu má rating B+, explorep2P 36
-co si obecně myslíte o kupováních zpožděných půjček?

EDIT: ještě mě napadá třetí otázka. zajímá vás, do investice míří? třeba gruzie nebo botswana ve mně moc důvěry nevyvolává.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od sly » 07 lis 2018, 10:24

osobne bych do opozdene pujcky bez BBG neinvestoval. jednak nemusi vypujcovatel zaplatit vubec, druhak muze byt vymahani dosti zdlouhave (osobne diky bohu na Mintosu prozatim zkusenost nemam). no a v neposledni rade muze zaplatit za par dnu a pak je tva investice urocena jen po tuto dobu, coz vzhledem k neumerne vyssimu riziku nedava prilis ekonomicky smysl.
druhy (a snad uplne odlisny) pohled na vec muze byt investice cerstve po emitovani pujcky, kdy si na sebe dokaze vydelat. osobne nejake penize v Capitlia bez BBG investovane mam. tady uz se to ale blizi k analytickemu pojeti investovani. je nutne zvazit mnoho faktoru a v neposledni rade verit, ze pokytovane informace jsou pravdive. mira rizika vs. vyssi urokova sazba je ke zvazeni : )

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od sly » 07 lis 2018, 10:38

mimochodem na tu konkretni pujcku (mortgage) jsem v minulosti koukal, ale absolutne jsem z poskytovanych informaci nepochopil, o co jde. pokud si matne pamatuji, vypujcovatel je zena mezi 20-30 roky, vyse uveru je pres 1M euro, na fotkach je developersky projekt, ze ktereho neni jasne, jestli si pujcuje na bytovou jednotku (1M euro ??!!) anebo se jedna o cely bytovy dum (soude z miniaturnich obrazku jde o pomerne velky barak, jehoz hodnota by mela byt mnohem vyssi i pres skutecnost, ze je to nekde v Rumunsku). Poskytnute informace jsou v detailech investice tak mizerne, ze jsem tady netravil prilis mnoho casu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5517
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1135
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od Jan » 07 lis 2018, 17:59

cyxyc píše:
07 lis 2018, 08:57
Co si myslíte o tomhle? (jsem v p2p zelenáč. rád uvidím, jak o půjčkách uvažujete).

Obrázek

-je pro vás capitalia dostatečně důveryhodná? podle mintosu má rating B+, explorep2P 36
-co si obecně myslíte o kupováních zpožděných půjček?

EDIT: ještě mě napadá třetí otázka. zajímá vás, do investice míří? třeba gruzie nebo botswana ve mně moc důvěry nevyvolává.
Půjčkám bez BBG se vyhýbám.
A zrovna dnes mě napadlo, že s tím, jak se tu množí předčasné zpětné odkupy (zejména bezproblémových půjček), tak investování bez BBG postrádá smysl (resp. dochází k neúměrnému nárustu rizika vzhledem k nárustu výnosu). Aspoň tak mi to přijde.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od zbynhu » 11 lis 2018, 19:04

Dnes se mi podařilo nakliknout na SM za 300 E půjček od Fireof bez BBG (ale zaručené nemovitostí s LTV od 9% do 35%)
Původní vlastník prodával se slevou 15%! Původní výše úroků 6-7%.

Některé byly dokonce current, několik ovšem zpožděných 30-60 dní.
U všech již několik splátek proběhlo, ale průběžné jsou pouze úroky, půjčovaná částka bude splacena jednorázově na konci splatnosti (což je v rozmezí 2-10 měsíců).
Rating půjček A až AA.

Vzhledem k LTV mi přijde sleva enormní a i pokud by došlo k průtahům, tak to považuji za dobrý kauf.

Jsem zvědavý, jak to za pár měsíců bude vypadat :D
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od sly » 11 lis 2018, 19:32

zbynhu píše:
11 lis 2018, 19:04
Dnes se mi podařilo nakliknout na SM za 300 E půjček od Fireof bez BBG (ale zaručené nemovitostí s LTV od 9% do 35%)
Původní vlastník prodával se slevou 15%! Původní výše úroků 6-7%.

Některé byly dokonce current, několik ovšem zpožděných 30-60 dní.
U všech již několik splátek proběhlo, ale průběžné jsou pouze úroky, půjčovaná částka bude splacena jednorázově na konci splatnosti (což je v rozmezí 2-10 měsíců).
Rating půjček A až AA.

Vzhledem k LTV mi přijde sleva enormní a i pokud by došlo k průtahům, tak to považuji za dobrý kauf.

Jsem zvědavý, jak to za pár měsíců bude vypadat :D
informuj. obcas take poslu neco do pujcek bez BBG, kde naznam, ze riziko je umerne urokove sazbe. zajima me, jak probiha vymahani pripadnych zpozdenych plateb zajistenych zastavou.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2630
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2287
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od zbynhu » 13 led 2019, 11:34

zbynhu píše:
11 lis 2018, 19:04
Dnes se mi podařilo nakliknout na SM za 300 E půjček od Fireof bez BBG (ale zaručené nemovitostí s LTV od 9% do 35%)
Původní vlastník prodával se slevou 15%! Původní výše úroků 6-7%.

Některé byly dokonce current, několik ovšem zpožděných 30-60 dní.
U všech již několik splátek proběhlo, ale průběžné jsou pouze úroky, půjčovaná částka bude splacena jednorázově na konci splatnosti (což je v rozmezí 2-10 měsíců).
Rating půjček A až AA.

Vzhledem k LTV mi přijde sleva enormní a i pokud by došlo k průtahům, tak to považuji za dobrý kauf.

Jsem zvědavý, jak to za pár měsíců bude vypadat :D
Tak dnes se mi podařilo příběh Fireof uzavřít.
Všechny půjčky jsem nakonec prodal na SM se slevou 1%. Většina se prodala ihned (v rámci týdne), jedna poslední, která je již 60+ dní po splatnosti mi tam ale visela a ne a ne se jí zbavit. Dnes se našel dobrodinec, který ji vykoupil :D
Nemám to propočítané do detailu (držba 7% úročené půjčky je vlastně ztráta každý den), ale nákup s 15% slevou a prodej s 1%, to se vcelku vyplatilo :lol:

Nop, kdybych samozřejmě započítal čas, který mi zabralo to sledování celého případu, tak už to taková sláva nebude... Ale když to má člověk jako takový koníček...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od PajaM » 29 dub 2019, 18:04

Takže po prvotním rozkoukání a trochu investic jsem u autoinvestu narazil na věc že mám půjčky od 1M (ID capital) ale investuje mi od 28-30 dnů
a úrok nastavený od 10% nahoru jenže půjčeno 10E urok 0.08 půjčeno 20E urok 0.17 to mi nepřijde jako 10% takže to mám brát ty sazby s rezervou?
Jasně asi to nebude celý měsíc 31 dní ale pak nechápu proč ten autoinvest má takovou šílenou toleranci...

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od MirEgg » 30 dub 2019, 01:39

PajaM píše:
29 dub 2019, 18:04
(...) a úrok nastavený od 10% nahoru jenže půjčeno 10E urok 0.08 půjčeno 20E urok 0.17 to mi nepřijde jako 10% takže to mám brát ty sazby s rezervou? (...)
Ne, ty sazby máš brát jako roční (10% p.a.) :lol: Mě připadá ten úrok v pořádku ;)
To s těmi měsíčními půjčkami a dny jsem asi nepochopil :D

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1182
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 431
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od JPT » 30 dub 2019, 06:44

MirEgg píše:
30 dub 2019, 01:39
To s těmi měsíčními půjčkami a dny jsem asi nepochopil :D
No nejspíš, že si v autoinvestu nastavil půjčky od 1 měsíce, ale autoinvest nakoupí i 28 dňové. To by mi asi nevadilo. Taky jsem si nastavil autoinvest až od 1 měsíce, protože mi kupoval třeba 6ti dení atp. a to se to pak strašně točí a vypadal bych na finančáku jak nějaký milionář :-) Navíc ty málodňové má myslim nejvíc Dinero a to neplatí úroky při zpoždění, takže bych jen dával peníze za minimální nebo žádný úrok nějakým vychcánkům.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... p2YASAIHXc

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke konkrétním půjčkám

Příspěvek od PajaM » 30 dub 2019, 11:06

MirEgg píše:
30 dub 2019, 01:39
PajaM píše:
29 dub 2019, 18:04
(...) a úrok nastavený od 10% nahoru jenže půjčeno 10E urok 0.08 půjčeno 20E urok 0.17 to mi nepřijde jako 10% takže to mám brát ty sazby s rezervou? (...)
Ne, ty sazby máš brát jako roční (10% p.a.) :lol: Mě připadá ten úrok v pořádku ;)
To s těmi měsíčními půjčkami a dny jsem asi nepochopil :D
Jo díky ,já jsem si naivně myslel že mi to bude ukazovat u půjček skutečný úrok za tu dobu půjčení :-) a ono to ukazuje jen všeobecně roční sazbu.
Je to moje vina že jsem si to nerozklikl to info u toho sloupečku :oops:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti