Výběry z Mintosu


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Joshua » 24 říj 2018, 13:34

Dělal jsem historicky pár menších výběrů a peníze došly vždy 1-2 pracovní dny. Pokud vím, tak používají pro převod automaticky TransferWise, tak i ten kurz vychází docela dobře i směrem na banku. Revolut pochopitelně vychází o krapet líp.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 07 lis 2018, 09:22

Sem si nechal poslat z Mintosu 1000E sem vážně zvědav jestli to fakt přijde :D

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 lis 2018, 09:52

Delal jsem uz asi pet vyberu, vzdy na Revolut a pokazdy to tam bylo snad do druhyho dne.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Joshua » 07 lis 2018, 11:08

Flyboy píše:
07 lis 2018, 09:22
Sem si nechal poslat z Mintosu 1000E sem vážně zvědav jestli to fakt přijde :D
Proč by nemělo?

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 07 lis 2018, 11:20

Nikdy jsem z tama nic nevybíral, tak nevím jestli to bude bez problémů ;) Vyberu asi během tohoto měsíce většinu co tam mám, jak se mi to bude prodávat na SM. Zkusím ty Eura investovat zase jinam. Naskytla se mi možnost investovat několik tisíc Eur do něčeho kde je riziko nulové a možné znodnocení vyšší než na Mintosu. No a nechce se mi měnit koruny na eura. Mintos vypadá sice dobře, ale je tady pořád nějaké riziko a to se mi jako konzervativnímu investorovi moc nelíbí.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 125
Registrován: 27 črc 2018, 12:51
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od mailo » 07 lis 2018, 11:29

Flyboy píše:
07 lis 2018, 11:20
Nikdy jsem z tama nic nevybíral, tak nevím jestli to bude bez problémů ;) Vyberu asi během tohoto měsíce většinu co tam mám, jak se mi to bude prodávat na SM. Zkusím ty Eura investovat zase jinam. Naskytla se mi možnost investovat několik tisíc Eur do něčeho kde je riziko nulové a možné znodnocení vyšší než na Mintosu. No a nechce se mi měnit koruny na eura. Mintos vypadá sice dobře, ale je tady pořád nějaké riziko a to se mi jako konzervativnímu investorovi moc nelíbí.
O jakou investici se jedná?
Akcie: ABBV, MO, T, BA, CAT, CO, D, XOM, IBM, KHC, PFE, PM, RTX, RIO, RDS-B, SPG, VTR, WPC, CEZ, O2
P2P: MINTOS, ESTATEGURU

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 07 lis 2018, 11:38

Levně koupit, draze prodat, pozdě platit faktury :D

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 lis 2018, 12:59

Levne koupit, draze prodat pak ale neni investice, ne? A vysoky zisk pri nulovem riziku ve svete investovani neexistuje.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 07 lis 2018, 17:39

vyvar z ovaru píše:
07 lis 2018, 12:59
Levne koupit, draze prodat pak ale neni investice, ne? A vysoky zisk pri nulovem riziku ve svete investovani neexistuje.
To jsem napsal jen jako srandu, protože jsem si vzpomenul na básníky. Levně koupit, draze prodat, pozdě platit faktury. Tato hláška se ale hodí také na investování. Pokud podle tebe levně koupit a draze prodat není investice, tak v tom případě jsou všichni co kupují akcie, komodity, podílové fondy, byty, pozemky, starožitnosti... jen šmelináři :lol: Většina investorů přece koupí něco když si myslí že je to "levné" s tím že když to bude "drahé" tak to prodá :D Kromě těch, kteří třeba akcie drží do smrti jen kvůli dividendám samozřejmě.
A co se týče toho jestli existuje možnost vysokého zisku při nulovém riziku nebo neexistuje, s tím se s tebou hádat nebudu. Každý ať si dělá co chce...

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 lis 2018, 17:57

A tak ja se necham rad poucit, tohle mam proste vzite s tim rizikem, ze je vzdy umerne zisku. Klidne napis o co se jedna, treba obecne, pokud mas strach, aby ti tvuj napad nekdo nevyfoukl.

Tu prvni vetu jsem bral vcelku, vc. tech faktur, takze jsem z toho vyvodil, ze jde o nejake preprodeje. Basniky jsem videl naposledy asi pred 25 lety. :lol:

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 07 lis 2018, 18:09

Tak o "preprodeje" jde ve většině případů a také to můžeš aplikovat na většinu investic. Vše je jen otázka nabídky a poptávky. Když je poptávka vyšší než nabídka tak jde cena nahoru ;)

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 08 lis 2018, 10:12

Tak to hledím. Už mi Eura z Mintosu přišly. Trvalo to jen jeden den a neplatil sem vůbec nic. Přišlo mi přesně to, co jsem poslal.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Joshua » 08 lis 2018, 10:18

Flyboy píše:
08 lis 2018, 10:12
Tak to hledím. Už mi Eura z Mintosu přišly. Trvalo to jen jeden den a neplatil sem vůbec nic. Přišlo mi přesně to, co jsem poslal.
Překvapuje mě tvé překvapení :-), však je to seriozní firma. Vklady i výběry probíhají v drtivé většině případů do 2 pracovních dnů. Jo, to Lendy je jiná liga, tam jsem na výběr jednou čekal 3 týdny.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Flyboy » 08 lis 2018, 10:47

Mě hlavně překvapilo to, že jsem vůbec nic neplatil ani za poslání ani za výběr 8-) A to že to trvalo jen jeden den to je na Eurovou transakci také docela zázrak :D Většinou mi trvá minimálně 2 dny než mi něco přijde na EUR účet.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od sly » 08 lis 2018, 12:11

kdyz posilam Eura na Mintos a stihnu to do cca 11hod dopo, penize mi pripisou jeste tentyz den kolem ctvrte.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Jan » 08 led 2019, 19:50

blablon píše:
09 srp 2017, 12:33
Ted mate v Revolutu moznost met svuj IBAN, takze pro me osobne neni co resit. A platba se posila vasim jmenem, jako z klasicke banky... takze i Mintos ji hned automaticky pripise, nechce zadne dalsi overovani. Poslal jsem si z Revolutu na Mintos zkusebni 2 eura, automaticky se mi ten IBAN pridal k uctum na ktere jde vybirat a poslal jsem si penize zpet na muj Revolut ucet. Odtud si to muzu poslat kamkoliv (na CZK ucet bez dalsich poplatku a za nej kurz) nebo nakupovat primo v eschopech, nebo dalsich X moznosti

Co se tyka rychlosti,
Revolut -> Mintos prikaz zadany 7.8. v 17:16 a na Mintos pripsane 8.8. v 8:13
Mintos -> Revolut prikaz zadany obratem zpet, nekdy po 8:13 - z Mintosu prisel email o vyrizeni pozadavku na vyber v 8:51 a na Revolutu pripsane 9.8. v 10:01
= rychlost dobra. Bez poplatku za prichozi ci odchozi platbu. (ve FIO platim 20kc)

Obdobne to urcite bude fungovat v Transferwise - maji tam ted "Borderless account" kde clovek dostane obratem nemecky IBAN takze by to melo jit uplne stejne, nicmene kvuli nasledujici smene na CZK nebo jinou menu, pripadne na postupne utraceni je Revolut ted levnejsi, a taky TW nema zatim platebni kartu.

http://imgur.com/a/5YYy2

Skoda ze Revolut zatim neumi drzet CZK - nejde nabijet CZK. To by melo jit s nejakym budoucim updatem u nich, pokud nekecali a jejich "soon" znamenaji mesice, a nee roky.
Koukám, co je tu za vlákno...
Na podpoře mi potvrdili, že výběr probíhá automaticky, nicméně jen v úřední hodiny. štěstí, že jem jim nevěřil. Udělal jsem testovací převod - lehce po 10 (kdy by se mělo jednat o převod v režimu D+0) jsem zadal výběry, stav konta poklesl, konfirmační mail z Mintosu nepřišel a peníze samozřejmě taky ne. Ještě štěstí, že jsem je na nic akutně nepotřeboval. Talkže to stou automatikou tak slavně nevidím :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od cmel.da » 12 led 2019, 14:16

Revolut je teď nejlepší. Tam i zpět zdarma. Nejlepší kurz. Možnost nabít účet u Revolutu kartou zdarma.

Transferwise je teď horší. Taky dobrý kurz, ale za odchozí platbu se platí 18 Kč a za nabití účtu u Transferwise kartou se platí 0.4% nabíjené částky.

U mě rychlost vždy do následujícího dne v obou případech.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Joshua » 14 led 2019, 15:45

cmel.da píše:
12 led 2019, 14:16
Revolut je teď nejlepší. Tam i zpět zdarma. Nejlepší kurz. Možnost nabít účet u Revolutu kartou zdarma.

Transferwise je teď horší. Taky dobrý kurz, ale za odchozí platbu se platí 18 Kč a za nabití účtu u Transferwise kartou se platí 0.4% nabíjené částky.

U mě rychlost vždy do následujícího dne v obou případech.
Spíš než 0,4% za nabití kartou (lze provést i převodem) je tam poplatek v podobné výši za konverzi, kterému se nelze vyhnout. Ale jinak souhlas, Revolut vychází lépe. Stejně tak zapracovali na rychlosti podpory. TW se bude muset hodně snažit, aby zůstal lukrativní.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od cmel.da » 23 led 2019, 12:21

Potvrzuji rychlost převodu Revolut->Mintos. V pondělí asi v 15:00 zadán příkaz v Revolut a v Mintosu byly EUR připsány v úterý asi v 8:30.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od pavelotb2016 » 16 úno 2019, 12:01

Zdravim, rad bych se ujistil u zkusenych investoru, ze v pripade USD uctu je nejvyhodnejsi prevod na EUR (predpokladam, ze naprosta vetsina smysluplnych pujcek se deje v EUR) pres Revolut, spravne ? Dekuji za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů