Investice do drahých kovů


K diskuzím: Sběratelské mince; Drahé kameny; Drahé kovy;
Odpovědět
Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 31 říj 2018, 18:17

GOGO7 píše:
31 říj 2018, 18:07
Tak to gratuluju, já jsem to nechal plavat. Jinak na aukru vidím tu minci proof jako "Kup teď" za hezkou baťovskou cenu 49.999Kč. Za tu cenu jich bylo víc a zatím si ji koupili 3 lidi. Ty další mince budou končit zítra a jsou aktuálně na ceně 46 - 47tis.Kč. Dobrej kšeft :lol:
Myslím že to šílenství bude trvat i za pár měsíců jak vyjde ta druhá. Minimálně ti, co se jim podařila koupit tahle budou chtít i tu druhou. Jeslti mi napíšou dobrou cenu, tak tam zavolám a zkusím si nějak objednat víc ;)

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Boží mlýn » 01 lis 2018, 14:27

Čekám na dvě proofky ke 100 letům ČSR a současná cena mě láká realizovat na jedné z nich zisk cca 15k. U zlaté buly to zabil jednoznačně náklad, kdy kolem toho bylo velký haló, byla to první mimořádná ražba a tady to ČNB silně znehodnotila tím nákladem. Cyril s Metodějem o rok později a stejně tak Jan Hus o další rok už byli v menším nákladě a jejich cena vyrostla.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od GOGO7 » 01 lis 2018, 14:37

A jak velká emise výroční mince by v podmínkách ČR mohla nabízet slušný potenciál? Třeba těch 25.000 kusů u té mince ke 100. výročí zavedení Kč už mi skoro příjde moc. Která z plánovaných emisí ti ještě připadá zajímavá? Díky :)

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Boží mlýn » 02 lis 2018, 12:56

Zajímavá bude první zlatá proof mince z nové pětiletky 2021-25 :-)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od GOGO7 » 02 lis 2018, 13:03

OK, příští rok si jí rezervuju v mincovně :lol:

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Boží mlýn » 02 lis 2018, 20:08

Náhodou nevíte, jestli jde někde ještě rezervovat ta březnová 10k uncová mince ČNB k zavedení čs měny? Projel jsem snad všechny weby dle seznamu ČNB a všude vyprodáno. Ono do konce června se musely hlásit objednávky do ČNB, takže to celkem chápu, ale že by fakt nikdo neměl ještě volnou rezervaci ze svých zásob? Toho současného šílenství (vznik čsr se prodává i za 49k, přitom čnb jej distribuovala za 29k) asi půjde využít i na jaře. Krize se asi blíží, utrácí se víc a víc, přitom ekonomika je (minimálně za prvním) vrcholem :lol:
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od P2P_Ronie » 23 led 2019, 20:11

GOGO7 píše:
31 říj 2018, 08:38
Dovolím si trošku polemizovat s názorem, že cena Au a Ag roste v důsledku snižujících se zásob. Dolů na zlato, stříbro a diamanty je všude po světě plno. Pokud cena na světových trzích klesne, těžařúm se těžba přestane dočasně vyplácet, některé nerentabilní doly zavřou, omezí průzkum nových ložisek, což vyvolá dojem, že těchto kovů je málo. Pak cena zase začne růst. Na cenu drahých kovů nemá vliv nedostatek nalezišť ale to, že se k těmto cenným kovům investoři uchylují v dobách nejistoty, jako k určité pojistce. Zlato bylo vždy v historii bráno jako svým způsobem druh platidla a je tomu tak i po ukončení tv. zlatého standardu v USA a zvlášť v době,kdy tištěné peníze nejsou kryty ničím jiným, než jen důvěrou lidí ve vládu a ekonomiku země. Za drahý kov používaný v průmyslu bych považoval stříbro, zlato jen výjimečně. Cenově vychází v současnosti lépe stříbro, nejlépe jako stříbrné mince. Jinak ale jak tady opakovaně píšu, těchto drahých kovů se nalézá stále dostatek. Daleko perspektivnější jsou drahé kameny s jediným nalezištěm a dolem na světě - australský černý opál, barmský jadeit atd. Tyto rarity porostou cenově vždy, neboť doly budou brzy vytěženy, na rozdíl od Au a Ag, které jsou závislé na psychice lidí ve vazbě na ekonomické cykly, krize atd ;)
Když už s tím máš zkušenosti, můžu se zeptat, kde je nejlepší tyto kameny nakupovat, příp. jestli máš třeba nějaký dobrý informační zdroj, kde si o tom něco zjistit a sledovat vývoj? Díky.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od GOGO7 » 24 led 2019, 09:38

Tak určitě nejlepší bude nakupovat přímo u mě :lol:
Ale vážně - pošlu soukromou zprávu..

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 05 úno 2019, 16:28

Pokud někdo stojí o ty pamětní 20Kč a zmeškal výměny od ČNB a nebo se mu jen nechtělo stát ve frontě kvůli mincím, které nikdy velkou hodnotu nebudou mít jako mě. Můžete si koupit na Aukru. Za relatině rozumnou cenu jsou jich tam hromady. Předpokládám, že to tam prodává nějaký pracovník banky, kterému se jich podařilo pár tisíc "odklonit" pro sebe. Jsou tam za cca 4 násobek nominální hodnoty.

https://aukro.cz/sada-sesti-obeznych-dv ... &utm_term=


https://aukro.cz/10xsada-sesti-obeznych ... &utm_term=

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 05 úno 2019, 17:31

Jsem si v nedávné době všiml několika nových článků předpovídající růst stříbra. Některé i o stovky procent. Tak snad se konečně trefí, když mám nakoupeno :D Jeden je třeba tady. Myslím že hlavně ty náklady na těžbu budou stále růst. Ve jménu globalizace se začínají zvedat mzdy na "přijatelnou úroveň" i v těch nejchudších zemích. Je tedy možné že za pár let už nebudou pracovat za dolar na den ani v Kambodži.

https://www.kurzy.cz/zpravy/474649-stri ... epsi-casy/

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Chichi43 » 23 úno 2019, 15:27

Taky už mám nakoupený 3kg stříbra. Beru to jako dlouhodobou investici. Za 30-40 let myslím, že by to mohlo mít solidní hodnotu.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 23 úno 2019, 16:21

Chichi43 píše:
23 úno 2019, 15:27
Taky už mám nakoupený 3kg stříbra. Beru to jako dlouhodobou investici. Za 30-40 let myslím, že by to mohlo mít solidní hodnotu.
To jo a za takových 150 let z tebe může být i milionář :lol: V jaké formě jsi to koupil?

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Chichi43 » 24 úno 2019, 07:41

1kg slitky. Pokud je pravda, že bude stříbra nedostatek, tak jeho cena musí jít v budoucnu raketově nahoru.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 24 úno 2019, 08:29

Chichi43 píše:
24 úno 2019, 07:41
1kg slitky. Pokud je pravda, že bude stříbra nedostatek, tak jeho cena musí jít v budoucnu raketově nahoru.
No teoreticky je stříbra nedostatek už teď (spotřebuje se víc než vytěží a vyprazdňují se sklady). Tak snad cena opravdu půjde nahoru. Ale měl jsi raději koupil mince. Ty se dají koupit bez DPH a navíc můžou mít časem sběratelskou hodnotu. Já mám stříbra podstatně více a jediné slitky co mám jsou tyhle. A to jen proto, že se berou také jako mince a dají se teda také sehnat bez DPH. Už vyšla další série na rok 2019, tak čekám jestli stříbro půjde trochu dolu abych je koupil Těch 2019 bylo vydáno docela malé množství jen 250 tisíc.

https://www.investicni-zlato.eu/prodej- ... -2018.html

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 úno 2019, 08:49

U tech minci je ale zase problem, ze jsou zpravidla nadstreleny - neplatis jen za kov. A jen cast z nich pak skutecne zvysi svou cenu kvuli sberatelske hodnote. Ja teda zatim jedu taky jen slitky, zlato i stribro navzdory tomu DPH. Mince mozna v budoucnu, az se v tom zase o neco vic zorientuju a pokud me neco skutecne zaujme.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Chichi43 » 24 úno 2019, 08:52

Pokud vím, tak DPH se platí u stříbra vždy. A do Německa to mám daleko.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 24 úno 2019, 09:15

Nejlevnější 1oz mince co se teď dá koupit v Německu stojí 16,44 Euro. A jak se tak dívám, možná tam změnili zákony, protože vidím že i bary se dají koupit ve snížené sazbě DPH. Nejlevnější stříbrný 1Kg slitek je za 513 Euro což je v tuto chvíli 13 160Kč. Možná by se to dalo sehnat i o pár euro levněji ale nechce se mi procházet všechny obchody.
A jinak jo, v ČR se nejspíš nedá sehnat stříbro bez DPH. Ale někde jsem něco četl ohledně snížené DPH na mince i v ČR, jen si teď nejsem jistý kde to bylo.

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Chichi43 » 24 úno 2019, 10:21

ukaž nějaký ten eshop, kdo to mají.
A to posílají poštou?
A projde to přes celníky? Není to okrádání státu?

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Flyboy » 24 úno 2019, 10:31

Chichi43 píše:
24 úno 2019, 10:21
ukaž nějaký ten eshop, kdo to mají.
A to posílají poštou?
A projde to přes celníky? Není to okrádání státu?
V rámci EU se na hranicích balíky pokud vím běžně nekontrolují. Ale raději si to někde zjisti. Tady na této stránce je srovnávač cen drahých kovů od různých obchodníků

https://www.gold.de/kaufen/silberbarren/1000-gramm/

nejlevněji ty bary mají tady. Hodnocení 4,9/5 od 11 tisíc zákazníků to by měl být velmi spolehlivý obchod. Sem to hodil do košíku a dal v adrese Českou republiku. žádné upozornění ohledně jiné daňové sazby v ČR se tam nepíše, jen poštovné vyskočilo na 19 Euro

https://www.heubach-edelmetalle.de/?q=node/13952

Já osobně jsem už několikrát nakupoval v tomto obchodě. Vše bez problémů a posledně jsem dostal zlatý zapalovač jako dárek za velkou útratu 8-) Škoda že nekouřím a nemůžu se s ním chlubit :? Dvakrát jsem to u nich vyzvednul a párkrát mi to poslali poštou, ale na adresu v Německu ke kamarádovi. Když jsem jel kolem sem si to vyzvednul. Tak si nejsem jistý jak to funguje když se to pošle do ČR, ale myslím že by to problém být neměl. Jen to poštovné je drahé...

http://www.silber-corner.de/de/Silber/1-KG-Silber-

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do drahých kovů

Příspěvek od Chichi43 » 24 úno 2019, 11:46

Vypadá to zajímavě. Mohl bych ušetřit skoro 2 tisíce na každé cihle. Příští cihlu zkusím koupit tam. Podle stránek posílají přes DHL do ČR.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host