Investice do alkoholu


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Investice do alkoholu

Příspěvek od Flyboy » 13 říj 2018, 10:19

Když už se tady rozjíždí ty alternativní investice, nebo spekulace, nebo jak to mám nazvat. Tak by mě docela zajímal váš názor i na investice do vína a tvrdého alkoholu. Už cca rok nad tím přemýšlím, že bych do něčeho takového investoval, protože počítám s tím že lidé chlastají od pradávna, budou chlasta i v budoucnu a milionářů, kteří přišli ke svému majetku "bez práce" a utrácejí spousty peněz za něco extra (i kdyby to měla bý jen zaprášená flaška) je stále víc.
Takže kupujete někdo nějaký alkohol s plánem na budoucí prodej? Jaké máte cca náklady na uskladnění?

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Saraph » 13 říj 2018, 15:37

U tématu alkohol si dovolím malý offtopic: V jedné Facebookové diskuzi někdo dělal reklamu zrovna na Mintos a popisoval, jak je to báječné a že dostává přes 13 % úrok. Na to mu někdo odepsal: „Na 13 % se můžu vykašlat. Radši investuju do rumu. Ten má přes 30 %.“

Takže investoři, jestli chcete hodně procent, kupujte tvrdý chlast.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Joshua » 13 říj 2018, 16:30

Já jsem kdysi četl pár zajímavých článků tu:
http://www.martinkrupicka.cz

Není to vůbec špatné téma, ale tak nějak jsem došel k závěru, že to není nic pro mě. Alkohol mi nepřináší žádnou radost, resp. další přidanou hodnotu k investování. Je teda fakt, že mám rád rum. Čas od času si na chuť a když je nálada sklenku nějakého lepšího dám, ale jinak jsem prakticky abstinent.

Asi je s tím pro mě spojeno spoustu starostí - nákup, doprava, skladování, následný prodej. U toho vína bych řekl, že to bude ještě horší (u korku nějaké přešpuntování apod.). Navíc asi nejsem takovej machr, abych ochutnal nějaký patok a odhadl, že za 20 let to bude prvotřídní víno, které bude mít svůj chuťový profil na vrcholu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 15 říj 2018, 11:11

Joshua píše:
13 říj 2018, 16:30
Já jsem kdysi četl pár zajímavých článků tu:
http://www.martinkrupicka.cz

Není to vůbec špatné téma, ale tak nějak jsem došel k závěru, že to není nic pro mě. Alkohol mi nepřináší žádnou radost, resp. další přidanou hodnotu k investování. Je teda fakt, že mám rád rum. Čas od času si na chuť a když je nálada sklenku nějakého lepšího dám, ale jinak jsem prakticky abstinent.

Asi je s tím pro mě spojeno spoustu starostí - nákup, doprava, skladování, následný prodej. U toho vína bych řekl, že to bude ještě horší (u korku nějaké přešpuntování apod.). Navíc asi nejsem takovej machr, abych ochutnal nějaký patok a odhadl, že za 20 let to bude prvotřídní víno, které bude mít svůj chuťový profil na vrcholu.
Odkaz jsem nečetl, ale Vnímám to velmi podobně:¨
1. Chybí mi vědomosti, takže pro mě by to byla čistá loterie.
2. A ani se nechci starat o nic hmotného.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 říj 2018, 15:03

Tohle bude fakt pro fajnsmekry. Nejhorsi na tom bude ta nutnost precizniho skladovani. Radeji nez do chlastu, tak bych investoval do Lega.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Boží mlýn » 16 říj 2018, 11:10

Pro mě to také nebude. Navíc tak trochu bych řekl, že ta lahev sama o sobě přidanou hodnotu nevytvoří. Pro mě jde v podstatě jen o nákup a hledání někoho, kdo za to zaplatí víc, zjednodušeně napsáno.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Joshua » 16 říj 2018, 11:13

Boží mlýn píše:
16 říj 2018, 11:10
Pro mě to také nebude. Navíc tak trochu bych řekl, že ta lahev sama o sobě přidanou hodnotu nevytvoří. Pro mě jde v podstatě jen o nákup a hledání někoho, kdo za to zaplatí víc, zjednodušeně napsáno.
Velké riziko je, že by ta láhev tvořila přidanou hodnotu přímo pro mě :-).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 16 říj 2018, 11:49

Teď mě tak napadlo, že v návaznosti na toto téma jsem někde narazil na info, že Johnnie Walker vydal nějakou speciální edici ke Hře o trůny. Tak jsem si říkal, že by se časem třeba dalo střelit nějakému fanouškovi, protože ti jsou kolikrát schopní zaplatit docela horentní sumy. A v nejhorším by z toho byla whisky v trochu dražším obalu, no. (Jinak nejsem ani fanda whisky ani seriálu :o) ).
Ale nevyznám se v tom, takže to byla jen fáze prvotního nápadu. Navíc myslím, že do ČR to přímo nešlo objednat.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 říj 2018, 12:35

Ja zase pokukoval po Blade Runner verzi, ale tu bych si nechal pro sebe. :mrgreen: Bohuzel od koupe me odrazuje cena (7 900 Kc).

https://www.topalkohol.cz/skotska-whisk ... 49-0-75-l/

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od GOGO7 » 16 říj 2018, 12:58

Kdo vínu moc nerozumí a přesto chce nějáký ten svůj umolousaný miliónek do toho vrazit, tak může zde https://www.wipartners.cz/.
Zakladatelé fondu teď ještě zřizují další fond na whisky, chtějí taky koupit palírnu ve Skotsku :)

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Flyboy » 17 říj 2018, 00:23

Jan píše:
16 říj 2018, 11:49
Teď mě tak napadlo, že v návaznosti na toto téma jsem někde narazil na info, že Johnnie Walker vydal nějakou speciální edici ke Hře o trůny. Tak jsem si říkal, že by se časem třeba dalo střelit nějakému fanouškovi, protože ti jsou kolikrát schopní zaplatit docela horentní sumy. A v nejhorším by z toho byla whisky v trochu dražším obalu, no. (Jinak nejsem ani fanda whisky ani seriálu :o) ).
Ale nevyznám se v tom, takže to byla jen fáze prvotního nápadu. Navíc myslím, že do ČR to přímo nešlo objednat.
Super tip, díky. Jsem o tom našel článek

https://ekonomika.idnes.cz/johnnie-walk ... anicni_are

Nejvíc mě naštvalo to, že u nás je doporučená cena 990Kč v obchodě stojí 999Kč, pak mrknu na Německý obchod a 29.9 Euro. Navíc množstevní slevy od 3ks. Při koupi 12ti už to stojí jen 26,9 Euro. To snad ani není možné, že zrovna v ČR máme takové zloděje :D
Ještě zjistím jak je to s těma 8mi variantami sladové visky o kterých se v tom článkeu píše.. Možná by nebylo na škodu to koupit pár ks od všech a za pár let prodat jako "serii"

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 17 říj 2018, 09:02

Flyboy píše:
17 říj 2018, 00:23
Jan píše:
16 říj 2018, 11:49
Teď mě tak napadlo, že v návaznosti na toto téma jsem někde narazil na info, že Johnnie Walker vydal nějakou speciální edici ke Hře o trůny. Tak jsem si říkal, že by se časem třeba dalo střelit nějakému fanouškovi, protože ti jsou kolikrát schopní zaplatit docela horentní sumy. A v nejhorším by z toho byla whisky v trochu dražším obalu, no. (Jinak nejsem ani fanda whisky ani seriálu :o) ).
Ale nevyznám se v tom, takže to byla jen fáze prvotního nápadu. Navíc myslím, že do ČR to přímo nešlo objednat.
Super tip, díky. Jsem o tom našel článek

https://ekonomika.idnes.cz/johnnie-walk ... anicni_are

Nejvíc mě naštvalo to, že u nás je doporučená cena 990Kč v obchodě stojí 999Kč, pak mrknu na Německý obchod a 29.9 Euro. Navíc množstevní slevy od 3ks. Při koupi 12ti už to stojí jen 26,9 Euro. To snad ani není možné, že zrovna v ČR máme takové zloděje :D
Ještě zjistím jak je to s těma 8mi variantami sladové visky o kterých se v tom článkeu píše.. Možná by nebylo na škodu to koupit pár ks od všech a za pár let prodat jako "serii"
Zjisti a napiš. Pokud to půjde.
O ničem jiném než o serii jsem neuvažoval, ale nějak jsem nebyl schopný dohledat info kdy jednotlivé druhy budou hotové, kolik budou stát (a případně kolik se jich vyrobí). No, a další důležitá věc je, že netuším, jestli ty whisky budou vhodné k archivaci. A pak by to stálo za detailnější prouvažování.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Flyboy » 17 říj 2018, 10:48

Jan píše:
17 říj 2018, 09:02
Flyboy píše:
17 říj 2018, 00:23
Jan píše:
16 říj 2018, 11:49
Teď mě tak napadlo, že v návaznosti na toto téma jsem někde narazil na info, že Johnnie Walker vydal nějakou speciální edici ke Hře o trůny. Tak jsem si říkal, že by se časem třeba dalo střelit nějakému fanouškovi, protože ti jsou kolikrát schopní zaplatit docela horentní sumy. A v nejhorším by z toho byla whisky v trochu dražším obalu, no. (Jinak nejsem ani fanda whisky ani seriálu :o) ).
Ale nevyznám se v tom, takže to byla jen fáze prvotního nápadu. Navíc myslím, že do ČR to přímo nešlo objednat.
Super tip, díky. Jsem o tom našel článek

https://ekonomika.idnes.cz/johnnie-walk ... anicni_are

Nejvíc mě naštvalo to, že u nás je doporučená cena 990Kč v obchodě stojí 999Kč, pak mrknu na Německý obchod a 29.9 Euro. Navíc množstevní slevy od 3ks. Při koupi 12ti už to stojí jen 26,9 Euro. To snad ani není možné, že zrovna v ČR máme takové zloděje :D
Ještě zjistím jak je to s těma 8mi variantami sladové visky o kterých se v tom článkeu píše.. Možná by nebylo na škodu to koupit pár ks od všech a za pár let prodat jako "serii"
Zjisti a napiš. Pokud to půjde.
O ničem jiném než o serii jsem neuvažoval, ale nějak jsem nebyl schopný dohledat info kdy jednotlivé druhy budou hotové, kolik budou stát (a případně kolik se jich vyrobí). No, a další důležitá věc je, že netuším, jestli ty whisky budou vhodné k archivaci. A pak by to stálo za detailnější prouvažování.
Tak se zdá, že těch zbylých 7 jsou ty, co se běžně prodávají, protože prodávají 7 různých barev. Tu 8mou co je popsána jako Night watch jsem zatím nikde nenašel. V každém případě z těch her o trůny je limitovaná "zatím" jen ta jedna (white walker). Na kolik kusů je limitovaná to jsem nikde nenašel. Spíš to vypadá že bude vydávána jen po určitou dobu a kolik se prodá, tolik jich bude. I tak si myslím že by to za ten risk stálo, pokud koupím 12 flašek za 26,9E je to docela levné a je velmi nepravděpodobné že bych to někdy prodal za míň, než to koupím a při nejhorším to rozdám jako dárek.
Co se týče skladování, tak nejsem žádný profík, ale logicky to beru tak, že vysoce procentní alkohol by se pokazit neměl ani po 100 letech. Samozřejmě by měl být skladován v temnu a chladu. Když jsem nedávno ochutnal 30letou slivovici, která nám celou dobu stála v podkroví, tak byla velmi dobrá. Přitom místo kde stála bylo na hony vzdálené k vhodnému místu pro skladování:D

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Flyboy » 17 říj 2018, 10:52

A nebo toho můžu v Německu koupit sto ve slevě za 20E kus a rozprodat na aukru za 899 :lol:

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 17 říj 2018, 11:35

Flyboy píše:
17 říj 2018, 10:48
Jan píše:
17 říj 2018, 09:02
Flyboy píše:
17 říj 2018, 00:23


Super tip, díky. Jsem o tom našel článek

https://ekonomika.idnes.cz/johnnie-walk ... anicni_are

Nejvíc mě naštvalo to, že u nás je doporučená cena 990Kč v obchodě stojí 999Kč, pak mrknu na Německý obchod a 29.9 Euro. Navíc množstevní slevy od 3ks. Při koupi 12ti už to stojí jen 26,9 Euro. To snad ani není možné, že zrovna v ČR máme takové zloděje :D
Ještě zjistím jak je to s těma 8mi variantami sladové visky o kterých se v tom článkeu píše.. Možná by nebylo na škodu to koupit pár ks od všech a za pár let prodat jako "serii"
Zjisti a napiš. Pokud to půjde.
O ničem jiném než o serii jsem neuvažoval, ale nějak jsem nebyl schopný dohledat info kdy jednotlivé druhy budou hotové, kolik budou stát (a případně kolik se jich vyrobí). No, a další důležitá věc je, že netuším, jestli ty whisky budou vhodné k archivaci. A pak by to stálo za detailnější prouvažování.
Tak se zdá, že těch zbylých 7 jsou ty, co se běžně prodávají, protože prodávají 7 různých barev. Tu 8mou co je popsána jako Night watch jsem zatím nikde nenašel. V každém případě z těch her o trůny je limitovaná "zatím" jen ta jedna (white walker). Na kolik kusů je limitovaná to jsem nikde nenašel. Spíš to vypadá že bude vydávána jen po určitou dobu a kolik se prodá, tolik jich bude. I tak si myslím že by to za ten risk stálo, pokud koupím 12 flašek za 26,9E je to docela levné a je velmi nepravděpodobné že bych to někdy prodal za míň, než to koupím a při nejhorším to rozdám jako dárek.
Co se týče skladování, tak nejsem žádný profík, ale logicky to beru tak, že vysoce procentní alkohol by se pokazit neměl ani po 100 letech. Samozřejmě by měl být skladován v temnu a chladu. Když jsem nedávno ochutnal 30letou slivovici, která nám celou dobu stála v podkroví, tak byla velmi dobrá. Přitom místo kde stála bylo na hony vzdálené k vhodnému místu pro skladování:D
Já jsem měl za to, že ke Hře o trůny udělali label White walker. A ta bude v 7 (nebo 8?) provedeních (etiketách). Podle každého klanu + Noční hlídka (nebo +- tak nějak, seriál nesleduju, takže se neorientuju). A ještě to bude možná podle palíren. A všude píšou o té noční hlídce, protože ta má na lahvi termocitlivý tisk...
Ale je možný, že jsem to pochopil blbě...

He, asi máš pravdu. https://eu.usatoday.com/story/money/bus ... 441836002/
Ale nečetl jsem to, jen projel. Takže 78 klanových whisky + White walker (= Noční hlídka). Nevím, seženeme jako konzultanta znalce seriálu x). I když tedy ve finále to balení jednotlivých whisek se mi asi líbí více než ten White walker.

Tý jo, jestli kvůli Vám ještě začnu já, skoro abstinent, nakupovat chlast... x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od sly » 03 pro 2018, 12:19

co se vina a potazmo jeho archivace tyce, doma nemam ty spravne kapacity, a tak mam pronajmuty archivacni box u jedne nejmenovane firmy. tam ukladam lahve, u kterych jsem v minulosti na degustaci nabyl dojmu, ze maji jisty archivacni potencial a v dobe chutnani byly za priznivou cenu. absolutne nespekuluju nad budoucim prodejem, vse mam jen pro radost a svou vlastni potrebu. ac jsem si archivacni koji peclive vybiral a jeji rocni pronajmy se napric nabidkou diametralne lisi, zadny z podniku nema certifikaci pro budouci prodej na jakekoliv burze. jinymi slovy, chtel-li by nekdo spekulovat nad cenou a budoucim prodejem, urcite by, alespon u vina, musel pripadneho kupce shanet buh vi kde.
v jednom z odbornych casopisu jsem cetl, ze v devadesatych letech nakoupili mimo jine tehdejsi uspesni cesti sportovci vyhodne lahve vina s vidinou budouciho zhodnoceni v radu statisicu. donedavna vino drzeli a kdyz se rozhodli pro prodej, nikdo jim vino na zade aukcni burze do prodeje nepustil neb skladovane prostory nemely patricnou certifikaci - nehlede na tom, ze mohlo vse byt uskladneno v poradku. vina za desitky (a mozna za stovky?) tisic tehdy museli zkonzumovat (chapu, chudaci) sami, pripadne slouzilo jako hodnotny dar pratelum.
je to komodita jako kazda jina, jen si v zavislosti na sve vydaje pro archivaci troufam tvrdit, ze pro pripadny zisk je nutno uvolnit kapital presahujici petimistne cifry.

TDK
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 02 čer 2017, 09:18
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Trebitsch - česká whisky - investice do zásob

Příspěvek od TDK » 30 dub 2019, 14:10

Co si o tom myslíte prosím? 6,1% p.a., na 6 let, pro kvalif.investory (od 1M kč), údajně nízká míra rizika..

https://www.trebitschfund.com/
https://www.czechcrunch.cz/2019/04/alko ... onu-korun/

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Flyboy » 02 kvě 2019, 07:00

Na tu whisky jsem už také narazil a vypadá to zajímavě. I když i tady je riziko jako u každé investice. Ale není to nic pro mě. Bohužel jsem jen obyčejný pracující člověk, který ani nic nezdědil. Dát 1 milion do jedné investice (pokud se nejedná o nějakou nemovitost) si nedokážu vůbec představit :lol: Ale kdybych měl volných řekněme 10 milionů tak bych si to minimálně nechal projít hlavou a možná bych tam 1 milion hodil ;)

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Skejwi » 02 kvě 2019, 09:43

vyvar z ovaru píše:
15 říj 2018, 15:03
Tohle bude fakt pro fajnsmekry. Nejhorsi na tom bude ta nutnost precizniho skladovani. Radeji nez do chlastu, tak bych investoval do Lega.
Ještě k tomu Legu, to jsem teď trochu intenzivněji řešil. Nadchlo mě to – je to nezávislé na ekonomickém cyklu, výkonné (desítky % p.a.) a zábavné, ale nakonec jsem to s těžkým srdcem definitivně zavrhnul. Skladování je větší peklo než u rumu (cirkulace čerstvého vzduchu, jinak se plast "upatlá", vertikální uskladňování, nároky na prostor, plísně krabic, prach), nejde do toho rozumně nalít dost peněz, aby mělo smysl se tím zabývat, změna nálad vůči sériím (některé série jsou dnes prakticky bezcenné), hledání kupců ve větších objemech... Takže to vidím maximálně jako zábavu a hobby. :|
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Skejwi » 31 kvě 2019, 12:55

Skejwi píše:
02 kvě 2019, 09:43
vyvar z ovaru píše:
15 říj 2018, 15:03
Tohle bude fakt pro fajnsmekry. Nejhorsi na tom bude ta nutnost precizniho skladovani. Radeji nez do chlastu, tak bych investoval do Lega.
Ještě k tomu Legu, to jsem teď trochu intenzivněji řešil. Nadchlo mě to – je to nezávislé na ekonomickém cyklu, výkonné (desítky % p.a.) a zábavné, ale nakonec jsem to s těžkým srdcem definitivně zavrhnul. Skladování je větší peklo než u rumu (cirkulace čerstvého vzduchu, jinak se plast "upatlá", vertikální uskladňování, nároky na prostor, plísně krabic, prach), nejde do toho rozumně nalít dost peněz, aby mělo smysl se tím zabývat, změna nálad vůči sériím (některé série jsou dnes prakticky bezcenné), hledání kupců ve větších objemech... Takže to vidím maximálně jako zábavu a hobby. :|
Vývare, kdyžtak ty pohledy na LEGO jako investici jsem shrnul tady.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů